Skocz do zawartości

Naszło mnie na zmianę auta.


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, rallyrychu napisał:

Yarisa Crossa możesz sobie zobaczyć. Nie wiem jak z dostępnością, bo niby u japończyków łatwiej, ale Cross się podobno wyprzedał przed przyjazdem do salonów :)

Do odbioru w lutym..... 2023.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BOGUS napisał:

Żonie się bardzo podoba 2008. Muszę obadac środek. Dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Wszystkie ww to klasa B+ 

 

Może Arkana :

 

przykładowe linki 

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/renault/arkana?search[filter_float_mileage%3Afrom]=5&search[filter_float_mileage%3Ato]=15&search[order]=filter_float_price%3Aasc

Edytowane przez mmaciejosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że takie coś istnieje.? Mało tego na ulicy.
Też nie chciałbym wtopić w jakiś wynalazek.
Dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, BOGUS napisał:

Nie wiedziałem że takie coś istnieje.? Mało tego na ulicy.
Też nie chciałbym wtopić w jakiś wynalazek.
Dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

To takie podwyższone Renault Megane . Jak już widać na drodze to raczej lepsze wersję . Jechałem raz jako pasażer . Auto w wersji tylko  automatem . Siedzi się nie za wysoko ( w Vitarze sporo wyżej ) ale prześwit spory . Alternatywą to Citroen C4 SUV 

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/citroen/c4?search[filter_enum_generation]=gen-iii-2020&search[filter_float_mileage%3Afrom]=5&search[filter_float_mileage%3Ato]=15

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Arona ma już 2 lata. Bardzo dobrze się mi nią jeździ, zupełnie bezawaryjnie. Jest bardzo poprawnym autem, tanim w eksploatacji. Ale naszło nas z żoną na zmianę. Podoba nam się t-roc, czekamy na polifta żeby go zobaczyć na żywo. Ma być coś większego, minimalnie ale większego, tzn wyższego. Co jeszcze możecie polecić w budżecie do 100-110 kpln brutto- zakup na fizola. 1.0 tsi nam wystarcza.
Ktoś coś poleci?
Wady arony: mało schowków, brak światła nad tylną kanapą, brak cykolapek.
Zapraszam do doradzania, odradzania...
Pozdrawiam
 
Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 
 
Co prawda kompletnie inny styl ale C3 Aircross. W tym budżecie to juz jest co wybierać. Choć jak na suva miejskiego wygląda najmniej "suvovato". A może niwy Duster? Chyba nawet na full nie przejroczy budżetu.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda kompletnie inny styl ale C3 Aircross. W tym budżecie to juz jest co wybierać. Choć jak na suva miejskiego wygląda najmniej "suvovato". A może niwy Duster? Chyba nawet na full nie przejroczy budżetu.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Jak kupowałem arone to byliśmy w Citroënie i o ile auto ładne to całokształt na nie.
A duster... 2 x do niego podchodziłem i nie przeszedł do etapu " no to się przejedzmy " ale jak będę w pobliżu to podejdę 3x...
Dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mmaciejosss napisał:

To takie podwyższone Renault Megane.

 

Nie, to nie jest podwyższone Megane. To jest bardziej Captur z dłuższym tyłem.

Płyta podłogowa CMF-B taka jak w Clio i Captur.

Niby wszystkie wymiary nieco większe od Captura, ale dużo ciaśniej niż w Megane. 

Z tyłu trochę mało miejsca nad głową. Duży bagażnik. 

Ogólnie ładne autko.

No i ta nieszczęsna jednostrefowa klima w aucie za 120k PLN (żeby coś miało w środku).

Edytowane przez biniu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, BOGUS napisał:

Jak kupowałem arone to byliśmy w Citroënie i o ile auto ładne to całokształt na nie.
A duster... 2 x do niego podchodziłem i nie przeszedł do etapu " no to się przejedzmy " ale jak będę w pobliżu to podejdę 3x...
Dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

 

Z Arony na Dustera? już bym wolał przy Aronie zostać. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BOGUS napisał:

Jak kupowałem arone to byliśmy w Citroënie i o ile auto ładne to całokształt na nie.
A duster... 2 x do niego podchodziłem i nie przeszedł do etapu " no to się przejedzmy " ale jak będę w pobliżu to podejdę 3x...
Dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Kamiq ? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, biniu napisał:

Nie, to nie jest podwyższone Megane. To jest bardziej Captur z dłuższym tyłem.

Płyta podłogowa CMF-B taka jak w Clio i Captur.

Niby wszystkie wymiary nieco większe od Captura, ale dużo ciaśniej niż w Megane. 

Z tyłu trochę mało miejsca nad głową. Duży bagażnik. 

Ogólnie ładne autko.

No i ta nieszczęsna jednostrefowa klima w aucie za 120k PLN (żeby coś miało w środku).

ta Arkana mi się podoba, szkoda że taka ciasnawa, widzę, że sporo zostało z 2021, może Ceeda zmienić skoro w tej samej cenie co kupiłem ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, BOGUS napisał:

100-110 kpln brutto- zakup na fizola. 1.0 tsi nam wystarcza.

 

Za 110k to można się nie zmieścić z wyceniając nową Fabię z 1.0tsi. A i tak pewnie z rok lub więcej czekania na samochód.

 

KvmjNrG.jpeg

 

  • Haha 1
  • zszokowany 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, biniu said:

Płyta podłogowa CMF-B taka jak w Clio i Captur.

Niby wszystkie wymiary nieco większe od Captura, ale dużo ciaśniej niż w Megane. 

 

Z jakim Megane to porownujesz? Bo od hatchbacka to pod kazdym wzgledem Arkana jest wieksza :ok:

Moze sprawiac wrazenie, ze jest ciasniej z tylu ze wzgledu na ksztalt, ale rozstaw osi, szerokosc, bagaznik, wszstko jest wieksze w Arkanie.

Chyba, ze ogladales rosyjska Arkane, tam to zupelnie inne auto.

PS. Sama platforma/plyta podlogowa to juz w tej chwil tak duzo nie determinuje jak kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BOGUS napisał:

Jak kupowałem arone to byliśmy w Citroënie i o ile auto ładne to całokształt na nie.
A duster... 2 x do niego podchodziłem i nie przeszedł do etapu " no to się przejedzmy " ale jak będę w pobliżu to podejdę 3x...
Dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

 

Fakt, że Citroen musi podejść, tego kompromiami chyba nie można kupić. Do Dustera też dwukrotnie pochodziłem, głównie do DII i po obejrzeniu najbogatszych wersji nadal odrzucało. No, ale ten nowy chyba ma już lepszy środek, wykończenie i można go bardziej doposażyć. No bo z zewnątrz zawsze dobrze wyglądał, tylko środek był kiblem. 

Jak nie ograniczasz się do marek to zobacz SangYounga. Niszowo, ale znowu w budżecie możesz dostać więcej, oczywiście kwestia czy auto podejdzie. Choć w segmencie crossover B chyba Pług 2008 wygląda najciekawiej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Z jakim Megane to porownujesz? Bo od hatchbacka to pod kazdym wzgledem Arkana jest wieksza :ok:

Moze sprawiac wrazenie, ze jest ciasniej z tylu ze wzgledu na ksztalt, ale rozstaw osi, szerokosc, bagaznik, wszstko jest wieksze w Arkanie.

Chyba, ze ogladales rosyjska Arkane, tam to zupelnie inne auto.

PS. Sama platforma/plyta podlogowa to juz w tej chwil tak duzo nie determinuje jak kiedys.

image.png.7ca5da0b4cf758c541f15dc53d96fbbf.png

image.png.3594560fbfa1708e8f7c0ca9d3c914e7.png

image.png.0a95054ce23e0179aa8cc6a2f7cb46b6.png

 

Wymiary w sumie podobne, trzeba by się przysiąść i ocenić samemu, na pewno ten skośny daszek przeszkadza, ale pewnie dla 180cm i tak powinno być ok

 

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, bielaPL said:

image.png.7ca5da0b4cf758c541f15dc53d96fbbf.png

image.png.3594560fbfa1708e8f7c0ca9d3c914e7.png

 

Wymiary w sumie podobne, trzeba by się przysiąść i ocenić samemu, na pewno ten skośny daszek przeszkadza, ale pewnie dla 180cm i tak powinno być ok

 

 

Ale Ty porownujesz z wersja kombi... Ja pisalem o hatchbacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

Ale Ty porownujesz z wersja kombi... Ja pisalem o hatchbacku.

dodałem wymiary HB, aż mi się wierzyć nie chce że jest węższy z przodu 😮 może się machneli na stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary wymiarami, a ja proponuje iść do salonu i posiedzieć w każdym.

 

Ja ostatnio miałem 2 godziny podczas przeglądu to wymacałem wszystko co Renault-Dacia miała na stanie w salonie.

Poza tym prawie wszystkimi Renault już jeździłem i naprawdę Captur/Arkana są odczuwalnie mniejsze w środku niż Megane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem arone to byliśmy w Citroënie i o ile auto ładne to całokształt na nie.
A duster... 2 x do niego podchodziłem i nie przeszedł do etapu " no to się przejedzmy " ale jak będę w pobliżu to podejdę 3x...
Dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Musisz pochodzić po salonach, może "rozchodzisz"
Tak mi się skojarzyło "Chodzi facet w środku nocy po sypialni, żona się budzi i mówi:
– Janusz co ty tak po tej sypialni chodzisz?
– A, bo mam ochotę na sex.
– No to chodź.
– No to chodzę."


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Fakt, że Citroen musi podejść, tego kompromiami chyba nie można kupić. Do Dustera też dwukrotnie pochodziłem, głównie do DII i po obejrzeniu najbogatszych wersji nadal odrzucało. No, ale ten nowy chyba ma już lepszy środek, wykończenie i można go bardziej doposażyć. No bo z zewnątrz zawsze dobrze wyglądał, tylko środek był kiblem. 
Jak nie ograniczasz się do marek to zobacz SangYounga. Niszowo, ale znowu w budżecie możesz dostać więcej, oczywiście kwestia czy auto podejdzie. Choć w segmencie crossover B chyba Pług 2008 wygląda najciekawiej.
SsangYong wiem że oferuje bardzo dużo za cenę swoją ale u nas to egzotyka a że nie wiem na ile kupię następne auto to patrzę też przez pryzmat sprzedaży

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, biniu said:

Wymiary wymiarami, a ja proponuje iść do salonu i posiedzieć w każdym.

 

Ja ostatnio miałem 2 godziny podczas przeglądu to wymacałem wszystko co Renault-Dacia miała na stanie w salonie.

Poza tym prawie wszystkimi Renault już jeździłem i naprawdę Captur/Arkana są odczuwalnie mniejsze w środku niż Megane.

 

 

Ja tez bylem w salonie  na jazdach Arkana, uwazam, ze zestawianie Captura i Arkany ze soba nie ma zadnego sensu. To dwa zupelnie rozne modele, z innych segmentow. Po przesiadce z Mazdy CX5 w Arkanie nie bylo mi w zaden sposob ciasno. Aczkolwiek miejsca z tylu nie sprawdzalem bo nikt u mnie tam nie jezdzi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja tez bylem w salonie  na jazdach Arkana, uwazam, ze zestawianie Captura i Arkany ze soba nie ma zadnego sensu. To dwa zupelnie rozne modele, z innych segmentow. Po przesiadce z Mazdy CX5 w Arkanie nie bylo mi w zaden sposob ciasno. Aczkolwiek miejsca z tylu nie sprawdzalem bo nikt u mnie tam nie jezdzi.
A co za automat siedzi w arkanie?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W 1,3Tce dwusprzeglowe EDC, w hybrydzie jakas nowa konstrukcja.
Edc awaryjne? Bo z automatów jestem słaby. Cvt w Corolli mnie wqyrwia, dsg jest super a power shit w dwóch fordach jakie znam padły...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, BOGUS said:

Edc awaryjne? Bo z automatów jestem słaby. Cvt w Corolli mnie wqyrwia, dsg jest super a power shit w dwóch fordach jakie znam padły...
 

 

Niestety nie wiem, ja to ogladalem jak rozwazalem wziecie auta sluzbowego, z zamiarem uzytkowania max 4 lata.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poogladalem na otomoto nowe sportage i muszę się przejechać i zobaczyć jak z dostępnością bo może warto naciągnąć budżet, zwłaszcza że mają np 50/50 0% czy 3x33%, 0%. W sumie czekam na tel. z salonu vw czy dojechał polift t-roc i tajgo. Ewentualnie tucson. Tylko co z tymi silnikami?
Ktoś tu się buja z nową kijanka...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BOGUS napisał:

Edc awaryjne? Bo z automatów jestem słaby. Cvt w Corolli mnie wqyrwia, dsg jest super a power shit w dwóch fordach jakie znam padły...

 

Mam za mały przebieg aby to ocenić. Ponoć wcześniejsze 6 biegowe były gorsze. Kolega w służbowym Megane 1,33 140KM EDC 7 ma najechane około 100kkm i skrzynia działa.

Ja mam jeszcze 3 lata dodatkowej gwarancji więc nie myślę o tym.

Co do CVT w Corolli, to właśnie mnie dobija w zastępczym. Strasznie to działa. O ile hybryda jest ok, fajnie na elektryku rusza i nawet troche jedzie, to przyspieszanie z tym CVT jest straszne.

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, BOGUS said:

Poogladalem na otomoto nowe sportage i muszę się przejechać i zobaczyć jak z dostępnością bo może warto naciągnąć budżet, zwłaszcza że mają np 50/50 0% czy 3x33%, 0%. W sumie czekam na tel. z salonu vw czy dojechał polift t-roc i tajgo. Ewentualnie tucson. Tylko co z tymi silnikami?
Ktoś tu się buja z nową kijanka...

 

Ten 1,6T z Kia/Hyundai zbiera dobre opinie, ale do oszczednych to nie nalezy, szczegolnie na autotradzie.

Poszukaj testow na YT.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, BOGUS napisał:

może warto naciągnąć budżet

zaczyna się ;] masz nową dobrą furę, jedź na jakieś fajne wakacje czy zrób sobie więcej wolnego ;] 

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna się ;] masz nową dobrą furę, jedź na jakieś fajne wakacje czy zrób sobie więcej wolnego ;] 
Auto będzie za kasę której nie liczę do wakacji ani życia.
Myślę o kresce na 0% -jakieś 3x33, 2x50, 4x25... . Gotowka mi zostanie....
Nigdy nie kupiłem auta za ostatnie pieniądze. Więc...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BOGUS napisał:

Auto będzie za kasę której nie liczę do wakacji ani życia.
Myślę o kresce na 0% -jakieś 3x33, 2x50, 4x25... . Gotowka mi zostanie....
Nigdy nie kupiłem auta za ostatnie pieniądze. Więc...

nie śmiecę już w wątku bo to nie miejsce, Kia/Hyundai mają jeszcze w miarę dobre terminy, w Hyundaju znajdziesz możesz jeszcze jakiegoś Tucsona z placu, mam Ceeda z 2020 i to całkiem sensownie zrobione auto (prócz wyciszenia nadkoli) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie śmiecę już w wątku bo to nie miejsce, Kia/Hyundai mają jeszcze w miarę dobre terminy, w Hyundaju znajdziesz możesz jeszcze jakiegoś Tucsona z placu, mam Ceeda z 2020 i to całkiem sensownie zrobione auto (prócz wyciszenia nadkoli) 
Ceed w kombi uważam za bardzo sensowny wybór. Ale nie chcę już plaskacza.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BOGUS napisał:

Ceed w kombi uważam za bardzo sensowny wybór. Ale nie chcę już plaskacza.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie wiem czy rozważasz taki wariant lekka kilkumiesięczna używka z niewielkim przebiegiem. Na AAAAuto masz kilka samochodów klasy SUV z 2021 rok z niewielkimi przebiegami mieszczących się w twoim budżecie. Co ciekawe oni teraz dobrze płacą przy odkupie auta i może się okazać, że na końcu przy sprzedaży i odkupie wyjdzie dla ciebie dobra cena.

 

Przykładowe:

Tuscon z 10.2021: https://www.aaaauto.pl/pl/hyundai-tucson/car.html?id=460213257#body=SUV&ymin=2021&ymax=2023&promo=gm

Bayon z 07.2021: https://www.aaaauto.pl/pl/hyundai-bayon/car.html?id=443979186#body=SUV&ymin=2021&ymax=2023&sort[0]=4&sort[1]=0&promo=gm

Kamiq z 06.2021: https://www.aaaauto.pl/pl/skoda-kamiq/car.html?id=459206113#body=SUV&ymin=2021&ymax=2023&sort[0]=4&sort[1]=0&promo=gm

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie wiem czy rozważasz taki wariant lekka kilkumiesięczna używka z niewielkim przebiegiem. Na AAAAuto masz kilka samochodów klasy SUV z 2021 rok z niewielkimi przebiegami mieszczących się w twoim budżecie. Co ciekawe oni teraz dobrze płacą przy odkupie auta i może się okazać, że na końcu przy sprzedaży i odkupie wyjdzie dla ciebie dobra cena.
 
Przykładowe:
Tuscon z 10.2021: https://www.aaaauto.pl/pl/hyundai-tucson/car.html?id=460213257#body=SUV&ymin=2021&ymax=2023&promo=gm
Bayon z 07.2021: https://www.aaaauto.pl/pl/hyundai-bayon/car.html?id=443979186#body=SUV&ymin=2021&ymax=2023&sort[0]=4&sort[1]=0&promo=gm
Kamiq z 06.2021: https://www.aaaauto.pl/pl/skoda-kamiq/car.html?id=459206113#body=SUV&ymin=2021&ymax=2023&sort[0]=4&sort[1]=0&promo=gm
A to może być ciekawą alternatywą.
Szczerze to nie myślałem o uzywce...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kiwal napisał:

Masz jeszcze nowa Honde HR-V

 

w budżecie 100-110 będzie kiepsko 😕 

 

choć auto warte uwagi, duzo miejsca w srodku, fajnie wykonane. Ale trzeba liczyc 140k bo bazowy model za 120+ jest troche golasem :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to może być ciekawą alternatywą.
Szczerze to nie myślałem o uzywce...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Zamienić dwuletni używany z którego jesteś w sumie zadowolony na podobny roczny używany

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, janusz napisał:

Zamienić dwuletni używany z którego jesteś w sumie zadowolony na podobny roczny używany emoji848.png

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Nie wszystkie decyzje  są racjonalne. Ja też się zastanawiam po co kupuje się  auta z przyspieszeniem poniżej 5s/100kmh jak nie ma gdzie tym jeździć, chyba tylko tor. Ale jak ktoś ma taką potrzebę, to czemu nie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie decyzje  są racjonalne. Ja też się zastanawiam po co kupuje się  auta z przyspieszeniem poniżej 5s/100kmh jak nie ma gdzie tym jeździć, chyba tylko tor. Ale jak ktoś ma taką potrzebę, to czemu nie. 
Masz rację. I oczywiście to nie moja sprawa, ale w tym wypadku decyzja o zakupie używanego podobnej klasy i wyposażenia wydaje się nieprzemyślana. Rozumię zmianę na coś lepszego, albo nowszego, a tutaj wygląda, że w ani jednym ani drugim nie będzie "przeskoku".

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienić dwuletni używany z którego jesteś w sumie zadowolony na podobny roczny używany

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Zerknij na te przykladowe używki, ktore wrzuciłem kilka postów wyżej. Są takie półroczne z przebiegiem 1,5-3 kkm, czyli tyle co nic. W zasadzie jeżeli ci wszystko pasuje to masz od ręki auto do kupienia. A nadal to prawie nowe auto bo ciężko je nazwać używanym w rozumieniu używki że sporym przebiegiem.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BOGUS napisał:

Poogladalem na otomoto nowe sportage i muszę się przejechać i zobaczyć jak z dostępnością bo może warto naciągnąć budżet, zwłaszcza że mają np 50/50 0% czy 3x33%, 0%. W sumie czekam na tel. z salonu vw czy dojechał polift t-roc i tajgo. Ewentualnie tucson. Tylko co z tymi silnikami?
Ktoś tu się buja z nową kijanka...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Masz gwarancję na 7 lat i 150kkm, często zmieniasz więc nie ma co się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na te przykladowe używki, ktore wrzuciłem kilka postów wyżej. Są takie półroczne z przebiegiem 1,5-3 kkm, czyli tyle co nic. W zasadzie jeżeli ci wszystko pasuje to masz od ręki auto do kupienia. A nadal to prawie nowe auto bo ciężko je nazwać używanym w rozumieniu używki że sporym przebiegiem.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Przecież nie piszę, że jakiś szrot wstawiłeś. Przeczytałem jeszcze raz pierwszy post autora i powiem szczerze, że zmieniłbym tylko jakbym trafił na okazję lub coś dla niego faktycznie lepszego od tego co ma teraz. Bo póki co wydaje mi się, że arona do zmiany, bo się znudziła i szuka wad na siłę (oczywiście znudzenie to dobry powód jak każdy inny na zmianę ).

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, janusz napisał:

Przecież nie piszę, że jakiś szrot wstawiłeś. Przeczytałem jeszcze raz pierwszy post autora i powiem szczerze, że zmieniłbym tylko jakbym trafił na okazję lub coś dla niego faktycznie lepszego od tego co ma teraz. Bo póki co wydaje mi się, że arona do zmiany, bo się znudziła i szuka wad na siłę (oczywiście znudzenie to dobry powód jak każdy inny na zmianę emoji16.png).

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

może mi się wydaje albo przeoczyłem coś w wątku i autor  ma 1,0TSI 95km i "niby" to wystarcza ale w głębi duszy chciał by 4-cylindry i pow. 130km , więc kilka wymienionych w tym wątku spełnia te warunki . Były/są też arony 1.0TSI 110km i mające 6 biegów ( może i tu jest problem ) 1.0 jak i 1,5

 

i tu może autor odczuć kolosalną zmianę :

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/seat/arona/crossover-facelifting/silnik-benzynowy-1.0-tsi-95km-od-2021/?vs=seat%2Farona%2Fcrossover-facelifting%2Fsilnik-benzynowy-1.5-tsi-150km-od-2021&c1=33305&c2=33308

 

ponad 3s mniej do 100km/h , ale najważniejsza jest dynamika przy wyprzedzaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi się wydaje albo przeoczyłem coś w wątku i autor  ma 1,0TSI 95km i "niby" to wystarcza ale w głębi duszy chciał by 4-cylindry i pow. 130km , więc kilka wymienionych w tym wątku spełnia te warunki . Były/są też arony 1.0TSI 110km i mające 6 biegów ( może i tu jest problem ) 1.0 jak i 1,5
 
i tu może autor odczuć kolosalną zmianę :
 
https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/seat/arona/crossover-facelifting/silnik-benzynowy-1.0-tsi-95km-od-2021/?vs=seat%2Farona%2Fcrossover-facelifting%2Fsilnik-benzynowy-1.5-tsi-150km-od-2021&c1=33305&c2=33308
 
ponad 3s mniej do 100km/h , ale najważniejsza jest dynamika przy wyprzedzaniu 
Ale moja Arona ma 115KM i kilka miłych dodatków...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BOGUS napisał:

Ale moja Arona ma 115KM i kilka miłych dodatków...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

to po co zmieniać ? jak już to na 1.5TSI , zawsze to ponad 2s szybciej do 100 ( ale to się nie liczy dla ciebie "niby"  , tylko np przy 90-100km/h lepiej się wyprzedza mocniejszym ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co zmieniać ? jak już to na 1.5TSI , zawsze to ponad 2s szybciej do 100 ( ale to się nie liczy dla ciebie "niby"  , tylko np przy 90-100km/h lepiej się wyprzedza mocniejszym ) 
Ale nie chodzi o wyprzedzanie, czy kto pierwszy z pod świateł.
Chodzi żeby był wyższy, minimalnie miał większy bagażnik żeby ekspres na wakacje się mieścił bez zbędnych kombinacji, żeby się wysoko siedziało.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.