Skocz do zawartości

Naszło mnie na zmianę auta.


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanka ma podobne założenia i dla niej najlepsza jest KIA Xceed, ale widzę, że u Ciebie odpadła.
Arkana wg mnie całkiem fajna opcja, duży kufer i wg mnie przestronniejsza od Megane, ale drogawa...
Kadjar?
Muszę się bliżej przyjrzeć sportage. Nie wiem tylko czy jestem gotowy na te zegary bo była by to M + pakiet smart.
No i nie wiem jak z odkupem się zachowają. Vw dawał uczciwe ceny, opel też, suzuki brak możliwości i mieli w dupie, nawet własną marką nie byli zainteresiiwani 2 lata temu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc Panowie i Panie: jeździłem dziś t-roc 1.5 tsi z dsg, ale wycenilem manuala, z aktywnym tempomatem, auto klima, ledami i wyszło minimalnie drożej niż za sportage m+smart pakiet - 1.6 150KM, 3 strefowa klima, kamery, czujniki. Muszę się nią przejechać, oczywiście nie mają takiej tylko automat mildhibrid ale bardziej chodzi o prowadzenie, ogólne wrażenie.
Kurde, dylemata mam. Zwłaszcza że vw zirytował mnie wyceną arony, a kiła miło zaskoczyła- jakby wyceny były odwrotne to zdziwiony bym nie był. No i vw na maj- czerwiec a kija od ręki albo za miesiąc...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, BOGUS napisał:

No więc Panowie i Panie: jeździłem dziś t-roc 1.5 tsi z dsg, ale wycenilem manuala, z aktywnym tempomatem, auto klima, ledami i wyszło minimalnie drożej niż za sportage m+smart pakiet - 1.6 150KM, 3 strefowa klima, kamery, czujniki. Muszę się nią przejechać, oczywiście nie mają takiej tylko automat mildhibrid ale bardziej chodzi o prowadzenie, ogólne wrażenie.
Kurde, dylemata mam. Zwłaszcza że vw zirytował mnie wyceną arony, a kiła miło zaskoczyła- jakby wyceny były odwrotne to zdziwiony bym nie był. No i vw na maj- czerwiec a kija od ręki albo za miesiąc...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Kia to prawie Premium, a VW to szmelc. Kia większa, bardziej prestiżowa. VW to taki damski samochodzik na zakupy dla kobiety.

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia to prawie Premium, a VW to szmelc. Kia większa, bardziej prestiżowa. VW to taki damski samochodzik na zakupy dla kobiety.
Jeżeli chodzi o plastik to bardziej premium jest vw. Ale w kijance dramatu nie ma. O prestiż mi nie chodzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabatu prawie nie ma, Rabat to stolica Maroka. Dobra, jakiś symboliczny jest. 110kpln z groszami.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

110 kpln to dla Ciebie symboliczny? Jakiego byś oczekiwał?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak manual. Jeździłem dziś również automatem , poza trybem eco działała bardzo sprawnie, powiedziałbym że jak dsg w t-roc.
Podstawa z pakietem smart ma w std. ledy z przodu, tempomat zwykły, rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości, asystent utrzymania w pasie, 3strefowa klimatyzację, składane elektryczne lusterka, czujniki przód tył, kamerę cofania, regulowane oparcie tylnej kanapy, podlokietnik przód, tył , ładne alu, kontrolę zjazdu i wiele innych...
Cudów nie ma, jednak jak na SUVa za 110kpln brutto sądzę że jest bardzo dobrze.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyboru i zdrowego rozsądku.

 

Fajnie mieć auto za 110k, które z zewnątrz wygląda prawie jak takie za 160k.

Ja niestety patrząc na wnętrze i widząc połać plastiku przygotowaną pod 12-calowe ekrany, w którą są powtykane mniejsze oraz rządek 5 zaślepek za skrzynią biegów nie byłbym w stanie tego zaakceptować 😜

Więc minimum wersja L, do tego za taką kasę to już raczej automat by się przydał, a po co najsłabszy silnik, skoro do droższego tylko 4k dopłaty.... A przecież dalej nie ma kilku rzeczy co mam w obecnym aucie, więc Business Line i jakiś pakiet i już wkraczam w okolice 150k+, więc muszę dalej jeździć tym, co mam 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyboru i zdrowego rozsądku.
 
Fajnie mieć auto za 110k, które z zewnątrz wygląda prawie jak takie za 160k.
Ja niestety patrząc na wnętrze i widząc połać plastiku przygotowaną pod 12-calowe ekrany, w którą są powtykane mniejsze oraz rządek 5 zaślepek za skrzynią biegów nie byłbym w stanie tego zaakceptować
Więc minimum wersja L, do tego za taką kasę to już raczej automat by się przydał, a po co najsłabszy silnik, skoro do droższego tylko 4k dopłaty.... A przecież dalej nie ma kilku rzeczy co mam w obecnym aucie, więc Business Line i jakiś pakiet i już wkraczam w okolice 150k+, więc muszę dalej jeździć tym, co mam
Auto ma to co potrzebuję najbardziej: automat świateł i wycieraczek, auto klima, AA, składane elektrycznie lusterka, nawiew na tył a nie tylko na nogi, podlokietniki, i regulację kąta oparcia tylnej kanapy. To czego będzie mi brakować to p. mgielnych z doswietlaniem zakrętów.
Jak odbiorę i pojeżdżę z tydzień to się dowiem czego jeszcze.
Mogłem w niewiele większej cenie mieć t-roc ale chciałem inne auto niż mam.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma to co potrzebuję najbardziej: automat świateł i wycieraczek, auto klima, AA, składane elektrycznie lusterka, nawiew na tył a nie tylko na nogi, podlokietniki, i regulację kąta oparcia tylnej kanapy. To czego będzie mi brakować to p. mgielnych z doswietlaniem zakrętów.
Jak odbiorę i pojeżdżę z tydzień to się dowiem czego jeszcze.
Mogłem w niewiele większej cenie mieć t-roc ale chciałem inne auto niż mam.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Doświetlanie to pewnie ma wbudowane w normalne lampy. Dziwne byłoby w tych czasach tego nie włożyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświetlanie to pewnie ma wbudowane w normalne lampy. Dziwne byłoby w tych czasach tego nie włożyć
Nie wiem jak miał w aronie i nie wiem jak świecą ledy w kia, ale w suzuki (s-cross) ledy świecą bardzo szeroko w porównaniu z "tradycyjnymi" lampami.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/14/2022 at 8:25 PM, BOGUS said:

Jeżeli chodzi o plastik to bardziej premium jest vw. Ale w kijance dramatu nie ma. O prestiż mi nie chodzi.

 

W Kia będą cię denerwować pierdoły, które bez problemu mogliby poprawić w sofcie, np: hamulec postojowy, który nie aktywuje się automatycznie, nawet po wyłączeniu silnika czy uporczywie powracający tryb ECO. 

 

Średnio zrobione jest też wykrywanie czy trzymasz kierownicę: jak jedziesz po prostej, to musisz co chwilę minimalnie ruszyć kierownicą, inaczej auto się emocjonuje i piszczy na ciebie. I czy zrobili już bezprzewodowy Android Auto?

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak miał w aronie i nie wiem jak świecą ledy w kia, ale w suzuki (s-cross) ledy świecą bardzo szeroko w porównaniu z "tradycyjnymi" lampami.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

W aronie miał normalne p. mgłowe, z doswietlaniem zakrętów i spięte ze wstecznym.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grogi napisał:

 

W Kia będą cię denerwować pierdoły, które bez problemu mogliby poprawić w sofcie, np: hamulec postojowy, który nie aktywuje się automatycznie, nawet po wyłączeniu silnika czy uporczywie powracający tryb ECO. 

 

Średnio zrobione jest też wykrywanie czy trzymasz kierownicę: jak jedziesz po prostej, to musisz co chwilę minimalnie ruszyć kierownicą, inaczej auto się emocjonuje i piszczy na ciebie. I czy zrobili już bezprzewodowy Android Auto?

No i to pikanie systemów wspomagających jazdę można oszaleć. Pojemnościowe czujniki na kierownicy pewnie droższe to sobie odpuścili. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to pikanie systemów wspomagających jazdę można oszaleć. Pojemnościowe czujniki na kierownicy pewnie droższe to sobie odpuścili. 
Właśnie w tej wersji sa guziki, tak samo w panelu klimatyzacji i to mi odpowiada. W węższych wersjach klima ma sterowanie dottkowe plus zmiana panelu z klimy na radio i to mi się gorzej obsługiwało, podobnie zresztą nowy panel w vw... Wolę fizyczne guziki z wyczuwalnym skokiem

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, BOGUS said:

Właśnie w tej wersji sa guziki, tak samo w panelu klimatyzacji i to mi odpowiada. W węższych wersjach klima ma sterowanie dottkowe plus zmiana panelu z klimy na radio i to mi się gorzej obsługiwało, podobnie zresztą nowy panel w vw... Wolę fizyczne guziki z wyczuwalnym skokiem

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

 

Pokretla sa faktycznie na plus :ok: Ale te male ekrany mogli troche lepiej wkomponowac ;]

 

image.jpg.4c2294648ae26a8e49bf5f16cff944db.jpg

  • Lubię to 1
  • Smutny 2
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, BOGUS said:

I tu masz rację. Ekrany na minus. Choc lepiej niz w nowej c4

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

 

Ewidetnie widac, ze wnetrze jest zaprojektowane pod wyzsze wersje z duzymi ekranami :ok:

Ale z drugiej strony za 110kPLN dostaje sie naprawde kawal samochodu z przyzwoitym silnikiem turbo.

Do tego utrata wartosci bedzie na pewno niewielka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ewidetnie widac, ze wnetrze jest zaprojektowane pod wyzsze wersje z duzymi ekranami :ok:
Ale z drugiej strony za 110kPLN dostaje sie naprawde kawal samochodu z przyzwoitym silnikiem turbo.
Do tego utrata wartosci bedzie na pewno niewielka.
Podobnież myślę

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Maciej__ said:

 

Pokretla sa faktycznie na plus :ok: Ale te male ekrany mogli troche lepiej wkomponowac ;]

 

image.jpg.4c2294648ae26a8e49bf5f16cff944db.jpg

Rozpacz.
Tutaj od Opla mogą się uczyć wkomponowywania wyświetlaczy w deskę, vide Insignia B. Kurde nawet Vectra B/C mają ładniej to zrobione. :facepalm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Pokretla sa faktycznie na plus :ok: Ale te male ekrany mogli troche lepiej wkomponowac ;]

 

image.jpg.4c2294648ae26a8e49bf5f16cff944db.jpg

 

O kurcze, ale to jest brzydkie w tej wersji wyposażenia. Trochę ma skojarzenia z Leonem III, gdzie podstawowe wersje również miały małe ekrany i był wizualnie podobny kibel jak tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, AstraC said:

Rozpacz.
Tutaj od Opla mogą się uczyć wkomponowywania wyświetlaczy w deskę, vide Insignia B. Kurde nawet Vectra B/C mają ładniej to zrobione. :facepalm:

 

Wyzsze wersje wygladaja duzo lepiej, ale ich nie kupisz w cenie kompakta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Maciej__ said:

 

Wyzsze wersje wygladaja duzo lepiej, ale ich nie kupisz w cenie kompakta.

Tani wyświetlacz(ale nie najtańszy):
image.png.a437214be73e37c61579ee556da3af3b.png
Insignia Edition:
image.png.348aea2e9cf6ed59657b859ef29ce940.png
Da się? No da się. A tam już ktoś przesadził z oszczędnościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, BOGUS said:

Właśnie w tej wersji sa guziki, tak samo w panelu klimatyzacji i to mi odpowiada. W węższych wersjach klima ma sterowanie dottkowe plus zmiana panelu z klimy na radio i to mi się gorzej obsługiwało, podobnie zresztą nowy panel w vw... Wolę fizyczne guziki z wyczuwalnym skokiem

 

Nie o "przyciski" dotykowe (te mi nie przeszkadzały), ale o wykrywanie rąk na kierownicy chodzi. Kia/Hyundai wykrywa ręce tylko na podstawie przykładanego momentu obrotowego. W grupie VW są czujniki pojemnościowe, które wykrywają że masz ręce na kierownicy nawet jak nią nie ruszasz.

 

Co nie zmienia faktu, że Kia oferuje w tej chwili najwięcej auta za daną kwotę.

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, AstraC said:

Da się? No da się. A tam już ktoś przesadził z oszczędnościami.

 

Ale nikt nie bedzie przeprojektowywal calej deski zeby najtansza wersja wyposazenia wygladala lepiej...

Jak sie nie podoba to klient moze wziac wersje L i wyzej i wtedy juz jest OK.

Ta wersja ze zdjecia ma byc byc przede wszystkim tania i dawac jak najwiecej auta, za najmniej.

Prawda jest taka, ze ta Kia Sportage za 110kPLN nie ma obecnie konkurencji w kategorii value for money.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
kiedy odbiór? Mają jakieś auta na placach czy zamawiałeś do produkcji?
Odbiór początkiem marca. Auto już jest ale jeszcze nie ma karty pojazdu i muszą go fizycznie przywieźć i mi pasuje taki termin na urodziny.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Maciej__ said:

 

Ale nikt nie bedzie przeprojektowywal calej deski zeby najtansza wersja wyposazenia wygladala lepiej...

Jak sie nie podoba to klient moze wziac wersje L i wyzej i wtedy juz jest OK.

Ta wersja ze zdjecia ma byc byc przede wszystkim tania i dawac jak najwiecej auta, za najmniej.

Prawda jest taka, ze ta Kia Sportage za 110kPLN nie ma obecnie konkurencji w kategorii value for money.

Ale wiesz, przeżycie w trudnych czasach daje każdy klient. A podejrzewam, że sporą część odrzuci od czegoś takiego. Prawda jest taka, że spora część osób zdecyduje się na biedniejszą wersję, jeśli nie będzie tego tak bardzo widać, a jak nie to pójdą gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, AstraC said:

Ale wiesz, przeżycie w trudnych czasach daje każdy klient. A podejrzewam, że sporą część odrzuci od czegoś takiego. Prawda jest taka, że spora część osób zdecyduje się na biedniejszą wersję, jeśli nie będzie tego tak bardzo widać, a jak nie to pójdą gdzie indziej.

 

Patrzac na statystyki sprzedazy KIA/Hyundai to wyglada, ze wiedza co robia :ok:

W przeciwniestwie to Opla, Forda i wielu innych producentow ;]

 

 

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dlaczego? S-Cross za 110 kzł ma. 
Oglądałem. Nie ma podejścia do tej kijanki. Mi 4lap nie jest potrzebny, prędzej automat, ale jest co jest. Jak nie będzie pasować to za 2,3 lata zmiana, podejrzewam że będzie dobrze trzymać wartość.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Widac to nie ma wiekszego znaczenia w tym budzecie, bo Sportage to czolowka sprzedazy , a S-cross wrecz przeciwnie ;)

 

 

Akurat co tam w czołówce a co nie dla mnie jest absolutnie niestotne, bo mam swoje wymagania i tego się trzymam. Dla mnie tego typu auto z FWD nie ma sensu po prostu, mając budżet 110 kzł i chcąc mieć auto z mocniejszym silnikiem i 4WD Kia odpada. A szkoda, bo całkiem ciekawe budżetowe auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BOGUS napisał:

Oglądałem. Nie ma podejścia do tej kijanki.

 

Jest bardziej przestarzały, fakt, bo faktycznie to FL auta z 2013 roku. Ale w cenie Kii Suzuki 4WD ma, jak dla kogoś to jest istotne, to zmienia podejście. 

Zresztą Suzuki ma klasyczny hydrauliczny automat, co też może być plusem (dla mnie jest). 

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, wladmar said:

 

Akurat co tam w czołówce a co nie dla mnie jest absolutnie niestotne, bo mam swoje wymagania i tego się trzymam. Dla mnie tego typu auto z FWD nie ma sensu po prostu, mając budżet 110 kzł i chcąc mieć auto z mocniejszym silnikiem i 4WD Kia odpada. A szkoda, bo całkiem ciekawe budżetowe auto. 

 

Ale wiekszosc ludzi kupuje jednak oczami i tak szybko jak wejdzie do Suzuki, tak szybko wyjdzie...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2022 o 12:03, Maciej__ napisał:

 

Ja tez bylem w salonie  na jazdach Arkana, uwazam, ze zestawianie Captura i Arkany ze soba nie ma zadnego sensu. To dwa zupelnie rozne modele, z innych segmentow

Wnętrza mają ze soba bardzo duzo wspolnego. Panel centralny chyba wszedzie juz jest taki sam od dustera po kadjara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ale wiekszosc ludzi kupuje jednak oczami i tak szybko jak wejdzie do Suzuki, tak szybko wyjdzie...

 

Jak dla mnie środek Sportage w tanich wersjach (w innych nie siedziałem) jest równie obrzydliwy. Estetyki w tych autach (S-Cross i Sportage, a także Tucson) po prostu brak i nie ma co się oszukiwać. To tanie wozidła, takie azjatyckie Dacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wladmar napisał:

 

Jest bardziej przestarzały, fakt, bo faktycznie to FL auta z 2013 roku. Ale w cenie Kii Suzuki 4WD ma, jak dla kogoś to jest istotne, to zmienia podejście. 

Zresztą Suzuki ma klasyczny hydrauliczny automat, co też może być plusem (dla mnie jest). 

Pomimo mojej sympatii do Suzuki to IMO wkrótce wycofają się z EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.