Skocz do zawartości

Naszło mnie na zmianę auta.


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, wladmar said:

 

Jak dla mnie środek Sportage w tanich wersjach (w innych nie siedziałem) jest równie obrzydliwy. Estetyki w tych autach (S-Cross i Sportage, a także Tucson) po prostu brak i nie ma co się oszukiwać. To tanie wozidła, takie azjatyckie Dacie. 

 

Ale tu nie chodzi tylko o wnetrze :ok: Taki Sportage za 110kPLN wyglada z zewnatrz calkiem przyzwoicie i na auto sporo drozsze.

Nowe Suzuki S-cross juz na start jest przestarzale z wygladu i nawet Duster prezentuje sie lepiej ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Maciej__ said:

 

Patrzac na statystyki sprzedazy KIA/Hyundai to wyglada, ze wiedza co robia :ok:

W przeciwniestwie to Opla, Forda i wielu innych producentow ;]

 

 

Wiedzą albo i nie wiedzą, bo mają dostępność - w tych czasach pewnie to główna przesłanka do decyzji o zakupie jak musisz na już.
Co do Opla - żenujący przytyk, a dodatkowo biorąc pod uwagę że to taki Opel, jak Fiesta to prawie Mustang bo też Ford. :facepalm:
Co do Ford'a - oni podobno postawili na sprzedaż Transitów (taką teorię słyszałem jeszcze w listopadzie) i patrząc po tym segmencie to może być w tym dużo prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, AstraC said:

Co do Opla - żenujący przytyk, a dodatkowo biorąc pod uwagę że to taki Opel, jak Fiesta to prawie Mustang bo też Ford. :facepalm:

 

To nie byl przytyk do Ciebie, sam przeciez mialem kilka Opli :ok:

Co wiecej Astra J, ktora kupilem jako nowa kilka lat temu dalej bezproblemowo jezdzi u ojca :)

Niestety oferta i sprzedaz Opla spadla na pysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ale tu nie chodzi tylko o wnetrze :ok: Taki Sportage za 110kPLN wyglada z zewnatrz calkiem przyzwoicie i na auto sporo drozsze.

Nowe Suzuki S-cross juz na start jest przestarzale z wygladu i nawet Duster prezentuje sie lepiej ;]

 

Wygląd z zewnątrz może i tak, ale jakoś dla mnie jest to kwestia zupełnie pomijalna przy zakupie samochodu za 110 kzł. Zbyt drogie, by płacić za jakiś fikuśny wygląd i zbyt tanie, by wyglądało naprawdę fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpacz.
Tutaj od Opla mogą się uczyć wkomponowywania wyświetlaczy w deskę, vide Insignia B. Kurde nawet Vectra B/C mają ładniej to zrobione. :facepalm:
Vectry to juz kupę lat nie produkują, wiec co tu porównywać? Teraz jest taki trend, trzeba nauczyć sie z tym żyć, choć wyglada to fatalnie. Na szczescie sa jeszcze auta wygladajace normalniej.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Akurat co tam w czołówce a co nie dla mnie jest absolutnie niestotne, bo mam swoje wymagania i tego się trzymam. Dla mnie tego typu auto z FWD nie ma sensu po prostu, mając budżet 110 kzł i chcąc mieć auto z mocniejszym silnikiem i 4WD Kia odpada. A szkoda, bo całkiem ciekawe budżetowe auto. 
Ale zdajesz sobie sprawę, że jesteś specyficznym klientem. Jednak większość użytkowników suvów nie potrzebuje 4x4 i kupują je ze względu na inne zalety.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janusz napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę, że jesteś specyficznym klientem. Jednak większość użytkowników suvów nie potrzebuje 4x4 i kupują je ze względu na inne zalety.

 

Wiem. Ludzie kierują się modą i jakimiś innymi niezbyt dla mnie zrozumiałymi rzeczami, bo po co komu SUV z FWD? Tak, są inne zalety (ale i wady!), ale kupując SUVa, aż się prosi mieć 4WD, żeby w pełni korzystać z zalet i nie zwracać uwagi na wady. Jakbym nie chciał 4WD, to w tej cenie można mieć Proceed czy tam Ceed kombi w maksymalnej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wiem. Ludzie kierują się modą i jakimiś innymi niezbyt dla mnie zrozumiałymi rzeczami, bo po co komu SUV z FWD? Tak, są inne zalety (ale i wady!), ale kupując SUVa, aż się prosi mieć 4WD, żeby w pełni korzystać z zalet i nie zwracać uwagi na wady. Jakbym nie chciał 4WD, to w tej cenie można mieć Proceed czy tam Ceed kombi w maksymalnej wersji. 
Ale w takim ceed masz inną pozycję (nie każdemu pasuje), wygodę wsiadania, możliwość podjechania pod (czy na) krawężnik, bezstresowa jazda gorszą drogą (że o coś zaraz zahaczę). Dla ludzi patrzących na koszty 4x4 ma też wady. Skoro ktoś nie potrzebuje 4x4, a potrzebuje innych zalet suva, to je ma "w ośce".

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, janusz napisał:

Ale w takim ceed masz inną pozycję (nie każdemu pasuje), wygodę wsiadania,

To jest argument, owszem. 

 

6 minut temu, janusz napisał:

możliwość podjechania pod (czy na) krawężnik, bezstresowa jazda gorszą drogą (że o coś zaraz zahaczę).

 

Różnica prześwitu między Ceed a Sportage to aż 2 cm, więc praktycznie nie ma to znaczenia. 

 

6 minut temu, janusz napisał:

Dla ludzi patrzących na koszty 4x4 ma też wady. Skoro ktoś nie potrzebuje 4x4, a potrzebuje innych zalet suva, to je ma "w ośce".
 

 

Jednak mimo wszystko w największym stopniu to moda. Nie ma nic złego w tym, że ludzie chcą płacić więcej za auto, które wygląda (!) jak SUV, chociaż SUVem nie jest (2WD), no ale są też ludzie, dla których ważne są walory użytkowe i dobrze, że póki co takie auta są. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wladmar napisał:

 

Wiem. Ludzie kierują się modą i jakimiś innymi niezbyt dla mnie zrozumiałymi rzeczami, bo po co komu SUV z FWD? Tak, są inne zalety (ale i wady!), ale kupując SUVa, aż się prosi mieć 4WD, żeby w pełni korzystać z zalet i nie zwracać uwagi na wady. Jakbym nie chciał 4WD, to w tej cenie można mieć Proceed czy tam Ceed kombi w maksymalnej wersji. 

 

ja dokładnie tak samo myślę. Podoba mi się naprawdę ten Sportage, ale w wersji L, z silnikiem 180KM i 4WD. To już wychodzi przynajmniej 140 tys. Też uważam że SUV ma sens jak ma napęd na 4 koła, bo inaczej dla mnie on nie ma za bardzo zalet. Wysokie wsiadanie to dla mnie raczej wada niż zaleta. Ale każdy ma inne potrzeby i dlatego też Kia robi wersje z napędem na przód. I też tak do tego podchodzę jak Ty. Jakbym miał kupić auto FWD to wolę Ceeda kombi za 110 tys. Będzie już dobrze wyposażony, z przyzwoitym silnikiem i funkcjonalnym bagażnikiem. A dopładać do Sportage'a jest sens tylko jeśli będzie miał napęd na 4 koła.

Ze 3 tyg. temu pojechałem z psem do lasu i zakopałem się w śniegu. :facepalm: Oczywiście nawet małej łopatki nie wożę, wygrzebywałem śnieg rękami spod auta, a potem starsi państwo z kijkami do nordic walking mnie wypychali :facepalm: ;]

  • Lubię to 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, maro_t said:

 

ja dokładnie tak samo myślę. Podoba mi się naprawdę ten Sportage, ale w wersji L, z silnikiem 180KM i 4WD. To już wychodzi przynajmniej 140 tys. Też uważam że SUV ma sens jak ma napęd na 4 koła, bo inaczej dla mnie on nie ma za bardzo zalet. Wysokie wsiadanie to dla mnie raczej wada niż zaleta. Ale każdy ma inne potrzeby i dlatego też Kia robi wersje z napędem na przód. I też tak do tego podchodzę jak Ty. Jakbym miał kupić auto FWD to wolę Ceeda kombi za 110 tys. Będzie już dobrze wyposażony, z przyzwoitym silnikiem i funkcjonalnym bagażnikiem. A dopładać do Sportage'a jest sens tylko jeśli będzie miał napęd na 4 koła.

Ze 3 tyg. temu pojechałem z psem do lasu i zakopałem się w śniegu. :facepalm: Oczywiście nawet małej łopatki nie wożę, wygrzebywałem śnieg rękami spod auta, a potem starsi państwo z kijkami do nordic walking mnie wypychali :facepalm: ;]

 

Gdzies mi mignely statystki, ze w poprzedniej generacji Sportage 3/4 sprzedazy w PL to byla wersja FWD z najslabszym, wolnossacym silnikiem 1,6 135KM ;]

Ludzie chca kupowac takie auta, wiec sie je oferuje :ok:

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Gdzies mi mignely statystki, ze w poprzedniej generacji Sportage 3/4 sprzedazy w PL to byla wersja FWD z najslabszym, wolnossacym silnikiem 1,6 135KM ;]

Ludzie chca kupowac takie auta, wiec sie je oferuje :ok:

 

 

OK, wiadomo, co kto woli. Kolega niedawno zamówił Rav4 FWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Gdzies mi mignely statystki, ze w poprzedniej generacji Sportage 3/4 sprzedazy w PL to byla wersja FWD z najslabszym, wolnossacym silnikiem 1,6 135KM ;]
Ludzie chca kupowac takie auta, wiec sie je oferuje :ok:
 
Koledzy mają jakieś dziwne rozkminy na 4x4 itd.
Kia idealnie weszła z tym autem.
Modny suv za stówkę, 500 miesięcznie. I nawet ma dizla dla ph...
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Gdzies mi mignely statystki, ze w poprzedniej generacji Sportage 3/4 sprzedazy w PL to byla wersja FWD z najslabszym, wolnossacym silnikiem 1,6 135KM ;]

Ludzie chca kupowac takie auta, wiec sie je oferuje :ok:

 

 

Kiedyś liderem sprzedaży był Matiz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jednak mimo wszystko w największym stopniu to moda. Nie ma nic złego w tym, że ludzie chcą płacić więcej za auto, które wygląda (!) jak SUV, chociaż SUVem nie jest (2WD), no ale są też ludzie, dla których ważne są walory użytkowe i dobrze, że póki co takie auta są. 
Ludzie w zdecydowanej większości kupują auta na jakie ich stać, a nie takie którymi chcieliby jeździć. Koszty zakupu i eksploatacji auta 4x4 są wyraźnie wyższe i dlatego większość osób jest w stanie z tej funkcjonalności zrezygnować. Cała filozofia wyboru "ośki" i dotyczy to nie tylko suvów.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, janusz napisał:

oszty zakupu i eksploatacji auta 4x4 są wyraźnie wyższe

 

Zakupu - tak, chociaż zależy, czasami trzeba dopłacić sporo, czasami niedużo. Eksploatacja kosztuje tyle samo, jeżeli mówimy o najpopularniejszych rozwiązaniach, czyli dołączanej osi. Przegląd co 60 kkm jest nieco droższy (dodatkowa wymiana oleju), ale to grosze w porównaniu do całości kosztów. Auto jest cięższe, ale na zużycie paliwa to się nie przekłada w żaden wyraźnie zauważalny sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Wiem. Ludzie kierują się modą i jakimiś innymi niezbyt dla mnie zrozumiałymi rzeczami, bo po co komu SUV z FWD? Tak, są inne zalety (ale i wady!), ale kupując SUVa, aż się prosi mieć 4WD, żeby w pełni korzystać z zalet i nie zwracać uwagi na wady. Jakbym nie chciał 4WD, to w tej cenie można mieć Proceed czy tam Ceed kombi w maksymalnej wersji. 


A jak chcesz po prostu łatwiej wsiadać, wyżej siedzieć, to jak to zrobić w ceed?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rado_ napisał:


 

 


A jak chcesz po prostu łatwiej wsiadać, wyżej siedzieć, to jak to zrobić w ceed?

 

 

Nie przesadzajmy, taki Sportage to znowu nie jest pełnowartościowym wysokim SUVem, różnica wysokości między Ceed a Sportage to 12 cm, jeżeli chodzi o wysokość fotela pewnie nawet mniej. Owszem, są ludzie z problemami z kręgosłupem i to robi dużą różnicę, ale jednak w przypadku zdecydowanej większości użytkowników nie przesadzajmy. To nie jest różnica między Mazdą MX-5 a Toyotą Land Cruiser.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie przesadzajmy, taki Sportage to znowu nie jest pełnowartościowym wysokim SUVem, różnica wysokości między Ceed a Sportage to 12 cm, jeżeli chodzi o wysokość fotela pewnie nawet mniej. Owszem, są ludzie z problemami z kręgosłupem i to robi dużą różnicę, ale jednak w przypadku zdecydowanej większości użytkowników nie przesadzajmy. To nie jest różnica między Mazdą MX-5 a Toyotą Land Cruiser.  
Ale ja widzę różnicę, jak pewnie każdy. Nawet w poprzednim 5008 byla spora różnica. Tam wsiadasz bez wpadania tyłkiem do studni, szczególnie jak nie masz juz 30 lat, to roznica jest kolosalna.
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rado_ napisał:
11 minut temu, wladmar napisał:
 
Nie przesadzajmy, taki Sportage to znowu nie jest pełnowartościowym wysokim SUVem, różnica wysokości między Ceed a Sportage to 12 cm, jeżeli chodzi o wysokość fotela pewnie nawet mniej. Owszem, są ludzie z problemami z kręgosłupem i to robi dużą różnicę, ale jednak w przypadku zdecydowanej większości użytkowników nie przesadzajmy. To nie jest różnica między Mazdą MX-5 a Toyotą Land Cruiser.  

Ale ja widzę różnicę, jak pewnie każdy. Nawet w poprzednim 5008 byla spora różnica. Tam wsiadasz bez wpadania tyłkiem do studni, szczególnie jak nie masz juz 30 lat, to roznica jest kolosalna.

 

5008 to akurat bardziej van, niż SUV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał:

No i to pikanie systemów wspomagających jazdę można oszaleć.

Też mnie to osobiście najbardziej wkurza 8-), szczególnie pikanie przy cofaniu, co cała okolica słyszy.

Są też pierdoły, jak np wyłącznik światełka pod daszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wladmar napisał:

 

A takie pikanie nie jest zakazane?

Betoniarki czy śmieciarki też pikają od lat :phi:.

Chyba nie jest skoro to klepią i nie da się tego inaczej ustawić. Dodatkowo tych pikaczy jest więcej i trochę to drażni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, janusz napisał:

Pod względem wsiadania i pozycji za kierownicą to jak w suvie, a o tym piszemy.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Owszem. Ale myślisz, że ludzie masowo wybierają gorzej wyposażone (bo droższe) pseudoSUVy tylko dlatego, że łatwiej się wsiada? To jest argument, niewątpliwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

Betoniarki czy śmieciarki też pikają od lat :phi:.

Chyba nie jest skoro to klepią i nie da się tego inaczej ustawić. Dodatkowo tych pikaczy jest więcej i trochę to drażni.

 

Wydaje mi się (!), ale nie jestem pewien, że nie wolno mieć pikaczy przy cofaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Owszem. Ale myślisz, że ludzie masowo wybierają gorzej wyposażone (bo droższe) pseudoSUVy tylko dlatego, że łatwiej się wsiada? To jest argument, niewątpliwie. 
Myślę, że każdy ma inny powód I jednym z nich może być moda (wygląd). Ale wysoka pozycja za kierownicą (lepszy widok, mniej rażą światła innych uczestników), wygodne wsiadanie i inne cechy na pewno dla wielu są ważne przy podejmowaniu decyzji.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, wladmar said:

 

Wiem. Ludzie kierują się modą i jakimiś innymi niezbyt dla mnie zrozumiałymi rzeczami, bo po co komu SUV z FWD? Tak, są inne zalety (ale i wady!), ale kupując SUVa, aż się prosi mieć 4WD, żeby w pełni korzystać z zalet i nie zwracać uwagi na wady. Jakbym nie chciał 4WD, to w tej cenie można mieć Proceed czy tam Ceed kombi w maksymalnej wersji. 

 

I pozycję prawie jak w bolidzie F1. Ja tam jednak wolę FWD w "SUV" i kapelusz na swoim afro zmieszczę bez zdejmowania. 

 

  

11 minutes ago, wladmar said:

Owszem. Ale myślisz, że ludzie masowo wybierają gorzej wyposażone (bo droższe) pseudoSUVy tylko dlatego, że łatwiej się wsiada? To jest argument, niewątpliwie. 

 

Tak. Żeby użyć samochodu trzeba do niego wsiąść i wysiąść. Ja, jako że już stary jestem i pamięć siada - wsiąść i wysiąść muszę kilka razy, zanim odjadę.

 

Ale to nie tylko to. Siedzi się wyżej, więc widać lepiej. Koła większe, więc krawężniki i dziury mniej straszne. Dzieci i bagaże łatwiej zapadkować, bo nie trzeba się tak pochylać.

 

Moda i postrzeganie może decydować przy wyborze między Minivanem vs SUV. Wybór SUV vs kompakt doskonale rozumiem. 

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Rado_ napisał:
49 minut temu, wladmar napisał:
 
Nie przesadzajmy, taki Sportage to znowu nie jest pełnowartościowym wysokim SUVem, różnica wysokości między Ceed a Sportage to 12 cm, jeżeli chodzi o wysokość fotela pewnie nawet mniej. Owszem, są ludzie z problemami z kręgosłupem i to robi dużą różnicę, ale jednak w przypadku zdecydowanej większości użytkowników nie przesadzajmy. To nie jest różnica między Mazdą MX-5 a Toyotą Land Cruiser.  

Ale ja widzę różnicę, jak pewnie każdy. Nawet w poprzednim 5008 byla spora różnica. Tam wsiadasz bez wpadania tyłkiem do studni, szczególnie jak nie masz juz 30 lat, to roznica jest kolosalna.

 

ja mam 40 lat i lubię wpadać tyłkiem do samochodu. Zawsze ustawiam fotel najniżej jak się da. Owszem, przyzwyczaiłbym się do siedzenia wyżej, ale wolę jednak nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maro_t napisał:

 

ja mam 40 lat i lubię wpadać tyłkiem do samochodu. Zawsze ustawiam fotel najniżej jak się da. Owszem, przyzwyczaiłbym się do siedzenia wyżej, ale wolę jednak nisko.

 

Ja lubię siedzieć wysoko i wsiadać wyżej, aczkolwiek zupełnie mi nie przeszkadzają fotele (dobre!) w normalnych niskich autach. Dziwne dla mnie jest, gdy kryterium wyboru samochodu (i dopłacenie ze 30% więcej) jest to, że fotel jest o 10 cm wyżej. Moim zdaniem dorabianie ideologii do faktu, że po prostu ktoś kupuje modne auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
ja mam 40 lat i lubię wpadać tyłkiem do samochodu. Zawsze ustawiam fotel najniżej jak się da. Owszem, przyzwyczaiłbym się do siedzenia wyżej, ale wolę jednak nisko.
A mi bliżej do 50 niż 40 i wolę siedzieć wyżej i wygodnie wsiadać i wysiadać (kiedyś też wolałem siedzieć nisko )

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał:

To jest argument, owszem. 

 

 

Różnica prześwitu między Ceed a Sportage to aż 2 cm, więc praktycznie nie ma to znaczenia. 

4cm a to już dużo jak i 18cm w wysokości

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/kia/ceed/iii/kombi-facelifting/silnik-benzynowy-1.5-t-gdi-160km-od-2021/?vs=kia%2Fsportage%2Fv%2Fsuv%2Fsilnik-benzynowy-1.6-t-gdi-mhev-150km-od-2021&c1=33467&c2=33546

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, sherif said:

Sorry, ale dla mnie to zawsze była rozpacz ergonomii, szczególnie starsze Ople. Wygląd już pominę ..

Ergonomia właśnie była na bardzo dobrym poziomie wyłączając sterowanie klimą w AH/ZB/VC. Bo to było kijowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mmaciejosss napisał:

 

Fajne porównanie. Osobiście wziąłbym Sportage z 4WD. Jeżeli miałbym budżet tylko na Sportage FWD, to bez dwóch zdań biorę Ceed w dużo wyższej wersji (a więc i fotele pewnie są wygodniejsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, janusz napisał:

Myślę, że każdy ma inny powód I jednym z nich może być moda (wygląd). Ale wysoka pozycja za kierownicą (lepszy widok, mniej rażą światła innych uczestników), wygodne wsiadanie i inne cechy na pewno dla wielu są ważne przy podejmowaniu decyzji.

U mnie był to świadomy wybór.

Pogorszenie stanu zdrowia spowodowali że wybrałem auto wyższe z automatem, gdzie mogę siedzieć jak na stołku, daleko od kierownicy. Wzrok też słaby, więc mniej mnie oślepiają auta z naprzeciwka.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, rwIcIk said:

U mnie był to świadomy wybór.

Pogorszenie stanu zdrowia spowodowali że wybrałem auto wyższe z automatem, gdzie mogę siedzieć jak na stołku, daleko od kierownicy. Wzrok też słaby, więc mniej mnie oślepiają auta z naprzeciwka.

 

U mine przypadek ;] Tesciowi sie konczyl leasing, wiec kupilem na sprobowanie :ok:

Do zwyklego kompakta nie zamierzam wracac.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

U mine przypadek ;] Tesciowi sie konczyl leasing, wiec kupilem na sprobowanie :ok:

Do zwyklego kompakta nie zamierzam wracac.

 

 

Ale ciebie to w krzyżu łamało nawet na rowerze szosowym, więc zdziadziałeś i suvika potrzebujesz. :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wladmar napisał:

 

Ja lubię siedzieć wysoko i wsiadać wyżej, aczkolwiek zupełnie mi nie przeszkadzają fotele (dobre!) w normalnych niskich autach. Dziwne dla mnie jest, gdy kryterium wyboru samochodu (i dopłacenie ze 30% więcej) jest to, że fotel jest o 10 cm wyżej. Moim zdaniem dorabianie ideologii do faktu, że po prostu ktoś kupuje modne auto. 

Czyli wygoda na codzien dla wiekszosci(wyzsze siedzenie,lepszy widok,wieksze jednak mozliwosci w miescie] to moda a 4x4 ktore jest potrzebne ze 3 razy w roku jest juz must have:hehe:

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wlad napisał:

Czyli wygoda na codzien dla wiekszosci(wyzsze siedzenie,lepszy widok,wieksze jednak mozliwosci w miescie] to moda a 4x4 ktore jest potrzebne ze 3 razy w roku jest juz must have:hehe:

 

Dla mnie tak. Jak ktoś woli pseudoSUV z powodu wyższego siedzenia - nie widzę problemu, czemu nie. Ale nie oszukujmy się, jednak większość kupuje to dlatego, że po prostu jest taka moda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wladmar napisał:

 

Dla mnie tak. Jak ktoś woli pseudoSUV z powodu wyższego siedzenia - nie widzę problemu, czemu nie. Ale nie oszukujmy się, jednak większość kupuje to dlatego, że po prostu jest taka moda. 

Ale tak samo ludzie kupuja teraz terenowki -bo jest moda wykreowana przez Terenwizje,tak samo kupuja kompakty zamiast sedanow,itp itd Kazdy wybor mozna wytlumaczyc moda.I nie za bardzo wiem czemu uzywasz okreslenia "pseudoSUV"-w definicji tej nie ma nic o napedzie AWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wlad napisał:

Ale tak samo ludzie kupuja teraz terenowki -bo jest moda wykreowana przez Terenwizje,tak samo kupuja kompakty zamiast sedanow,itp itd Kazdy wybor mozna wytlumaczyc moda.I nie za bardzo wiem czemu uzywasz okreslenia "pseudoSUV"-w definicji tej nie ma nic o napedzie AWD.

 

A jaka jest definicja SUVa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.