Skocz do zawartości

Naszło mnie na zmianę auta.


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, wlad napisał:

Myslalem ze ktos kto rozdziela auta na SUVy i pseudoSUVy wie jaka jest definicja  :facepalm:

 

Dla mnie jest to oczywiste - każdy SUV powinien mieć 4WD, nie każde auto z 4WD to SUV, oczywiście. Sport Utility Vehicle bez 4WD to ani sport, ani utility. 

Ty masz jakąś inną definicję? Dajesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy ma inny powód I jednym z nich może być moda (wygląd). Ale wysoka pozycja za kierownicą (lepszy widok, mniej rażą światła innych uczestników), wygodne wsiadanie i inne cechy na pewno dla wielu są ważne przy podejmowaniu decyzji.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ja kupiłem suva żeby oślepiać innych światłami led
  • Lubię to 1
  • Kocham 1
  • Haha 1
  • Skonfundowany 1
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wladmar napisał:

 

Dla mnie jest to oczywiste - każdy SUV powinien mieć 4WD, nie każde auto z 4WD to SUV, oczywiście. Sport Utility Vehicle bez 4WD to ani sport, ani utility

Ty masz jakąś inną definicję? Dajesz!

Wynika z tego ze kurierzy to banda debili bo rozwoza paczki Ducatami FWD zamiast wybrac Scrossa AWD.:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AstraC napisał:

Ergonomia właśnie była na bardzo dobrym poziomie wyłączając sterowanie klimą w AH/ZB/VC. Bo to było kijowe.

Może dla kogoś kto jeździł tym autami. Ja często się przesiadałem i VC jakoś nie mogłem na szybko dojść jak co zrobić. AFAIR wyświetlacz też był średni, ginęły segmenty a na mrozie słabo działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wladmar napisał:

 

Dla mnie jest to oczywiste - każdy SUV powinien mieć 4WD, nie każde auto z 4WD to SUV, oczywiście. Sport Utility Vehicle bez 4WD to ani sport, ani utility. 

Ty masz jakąś inną definicję? Dajesz!

Zapomniałeś jeszcze że musi mieć min 300KM, bo w końcu to sport ;).

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał:

 

Nie ma znaczenia. SUV służy do uprawiania sportów, dajmy na to narciarstwa czy wędkarstwa. Nie do wyścigów, to nie racing car.

Ale wiesz ze nazwa ta dotyczyla luksusowych samochodow terenowych wiec poslugiwanie sie nia w odniesieniu do Scrossa czy innego Sportage to spore naduzycie?:hehe: Duzo wieksze niz brak 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wlad napisał:

Ale wiesz ze nazwa ta dotyczyla luksusowych samochodow terenowych wiec poslugiwanie sie nia w odniesieniu do Scrossa czy innego Sportage to spore naduzycie?:hehe: Duzo wieksze niz brak 4x4.

 

Podasz swoją definicję SUVa czy jak zwykle będziesz bił tu pianę bez sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wladmar napisał:

 

Podasz swoją definicję SUVa czy jak zwykle będziesz bił tu pianę bez sensu?

Za Wiki:

Cechy

Samochód sportowo-użytkowy może się cechować (przykłady):

konstrukcją samonośną (Mitsubishi Outlander, Volkswagen Touareg) lub ramową (GMC Yukon)

napędem na dwa (niektóre wersje GMC Yukona) lub na cztery koła – oznaczenie: 4WD, AWD lub 4x4 (Subaru Forester, GMC Yukon, Mitsubishi Outlander, Volkswagen Touareg)

skrzynią rozdzielczo-redukcyjną (Subaru Forester, Hummer H2, Range Rover)

sztywnym mostem (lub mostami) napędowym (Hummer H2) lub niezależnym zawieszeniem (Hummer H1)

wyglądem samochodu osobowego (Mitsubishi Outlander) lub terenowego (GMC Yukon)

linią nadwozia nawiązującą do pojazdów typu kombi lub minivan (Nissan X-Trail) lub coupe (BMW X6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, hefi napisał:
Godzinę temu, wladmar napisał:
 
Nie ma znaczenia. SUV służy do uprawiania sportów, dajmy na to narciarstwa czy wędkarstwa. Nie do wyścigów, to nie racing car.

Z całym szacunkiem ale chyba w równoległym świecie

Zreszta to dopiero jest zlapanie sie na lep marketingowcow.Juz tu raz dawalem przyklad mego kolegi ktory byl mega aktywny:eksplorowal jaskinie,narciarstwo,jazda motocyklem,sztuki walki.I jezdzil wszedzie tam ..Zafira a pozniej bodajze T5 ale bez syncro:hehe: Ciekawe czemu nie zawierzyl marketingowi i nie platal sie jakims wypasnym Suvem :ee: Niestety juz sie nie dowiem bo w tamtym roku nie wynurzyl sie o wlasnych silach z wody podczas nurkowania:ksiadz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję SUVa bo mam taki kaprys bo po prostu mnie się podoba. Dodatkowo co bardzo dla mnie ważne wysoko się siedzi, prosto z ziemi się wsiada, ma wysoko bagażnik więc nie trzeba się schylać- jak kogoś parę razy w życiu strzeliło w plecach to wie o co chodzi-bo ma duży bagażnik, bo na obecnym etapie życia jest to optymalne auto dla mojej rodziny. Jakby nadal produkowano auta typu mały Van to pewnie bym w to poszedł ale: auta tego typu są w odwrocie a ja za kilka lat będę chciał zmienić więc ktoś to będzie musiał chcieć kupić, więc patrzę jak prawdopodobnie będzie trzymał wartość.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał:

Też mnie to osobiście najbardziej wkurza 8-), szczególnie pikanie przy cofaniu, co cała okolica słyszy.

Są też pierdoły, jak np wyłącznik światełka pod daszkiem.

Tu wychodzi plus VAG można sobie to powyłączać. W kia nie słyszałem o interface żeby to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wlad napisał:

Zreszta to dopiero jest zlapanie sie na lep marketingowcow.Juz tu raz dawalem przyklad mego kolegi ktory byl mega aktywny:eksplorowal jaskinie,narciarstwo,jazda motocyklem,sztuki walki.I jezdzil wszedzie tam ..Zafira a pozniej bodajze T5 ale bez syncro:hehe: Ciekawe czemu nie zawierzyl marketingowi i nie platal sie jakims wypasnym Suvem :ee: Niestety juz sie nie dowiem bo w tamtym roku nie wynurzyl sie o wlasnych silach z wody podczas nurkowania:ksiadz:

 

Znowu słowotok nie na temat... To nie HP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wlad napisał:

Za Wiki:

Cechy

Samochód sportowo-użytkowy może się cechować (przykłady):

konstrukcją samonośną (Mitsubishi Outlander, Volkswagen Touareg) lub ramową (GMC Yukon)

napędem na dwa (niektóre wersje GMC Yukona) lub na cztery koła – oznaczenie: 4WD, AWD lub 4x4 (Subaru Forester, GMC Yukon, Mitsubishi Outlander, Volkswagen Touareg)

skrzynią rozdzielczo-redukcyjną (Subaru Forester, Hummer H2, Range Rover)

sztywnym mostem (lub mostami) napędowym (Hummer H2) lub niezależnym zawieszeniem (Hummer H1)

wyglądem samochodu osobowego (Mitsubishi Outlander) lub terenowego (GMC Yukon)

linią nadwozia nawiązującą do pojazdów typu kombi lub minivan (Nissan X-Trail) lub coupe (BMW X6)

 

No i co mają z tym wspólnego pseudoSUVy typu S-Cross czy Sportage? Poza tym to nie jest definicja, tylko wybrane cechy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No i co mają z tym wspólnego pseudoSUVy typu S-Cross czy Sportage? Poza tym to nie jest definicja, tylko wybrane cechy. 
Chyba się zgodzisz, że z nazwy suv zostały tylko trzy literki a ta definicja, której oczekujesz już od jakiegoś czasu jest nieaktualna.
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hefi napisał:
11 minut temu, wladmar napisał:
 
No i co mają z tym wspólnego pseudoSUVy typu S-Cross czy Sportage? Poza tym to nie jest definicja, tylko wybrane cechy. 

Chyba się zgodzisz, że z nazwy suv zostały tylko trzy literki a ta definicja, której oczekujesz już od jakiegoś czasu jest nieaktualna.

Nazwa jest drugorzędna.

Liczy się funkcjonalność, wygoda :ok:

Moda ... wynika z preferencji uzytkowników.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj S-Crossa w salonie. Wersja najwyższa + 4WD + automat 140kzł. Według sprzedawcy (mój były sąsiad) najwiecej zamówień mają na wersje środkową z manualną skrzynią i FWD. Taka wersja to 110zł. Po wakacjach ma być nowa skrzynia automatyczna plus silnik 1.5

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, sherif said:

Może dla kogoś kto jeździł tym autami. Ja często się przesiadałem i VC jakoś nie mogłem na szybko dojść jak co zrobić. AFAIR wyświetlacz też był średni, ginęły segmenty a na mrozie słabo działał.

Miałem CID i GID z żadnym nie miałem problemów, choć faktycznie zdarza się że piksele umierały, z drugiej strony najmłodsza VC ma 13 lat, zobaczymy co będzie z tabletami. ;)

Co do ergonomii to była super poza wspomnianą klimatyzacją, to VC mnie nauczyła że jak masz auto klimę to ustawiasz temperaturę i reszty nie dotykasz. :lol:

A takie naj, naj umiejscowienie wyświetlacza to Vectra ale B i Omega B. Tyle, że tam są mniejsze, ale były już kolorowe! Moja VB nie ma, ale ludzie fantaści za radio ze zmieniarką i wyświetlaczem kolorowym do navi żądają chore pieniądze, szczególnie że map na PL nie ma. ;]

cars-opel-vectra-b-2001-113831.jpg.2017f9f13047e312c5fef4100f074b01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Suzuki i S-Crossa: ktoś tutaj naśmiewał się z VW i ich przełącznika świateł. Uważam, że Suzuki przebija VW poprzez ''patyczek'' do sterowania wyświetlaczem między zegarami. Dramat. Jak kupiłem 2 lata temu Golfa to ten przełącznik nastawiłem w tryb auto i więcej tam nic nie robię, natomiast ten patyczek od Suzuki używany jest częściej :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór początkiem marca. Auto już jest ale jeszcze nie ma karty pojazdu i muszą go fizycznie przywieźć i mi pasuje taki termin na urodziny.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Oglądałem ale nie jeździłem bo nie było jak.
Bardzo mnie zaskoczyło na plus.
Ale wersja z pokrętłem, z manuałem wygląda biednie coś jak alfa romeo stelvio.
Kozak lcdki, USB w fotelach.
Miejsca z tyłu za mną wystarczajaco dla dorosłego. Bagażnik ujdzie.
Czy to prawda, że klapa elektryczna tylko w najwyższej wersji? Golas z manuałem nie miał.
Fotele z kawałkiem skóry i czymś miękkim w środku takie sobie.
Podgrzewane fotele tył, przód i kiera, 3 strefy klimy.
2 darmowe serwisy i coś tam rabatu.
Matrixy i acc. Zderzaki gtline.
Lepiej to wyszło jak tuskon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sportage poprzedniej generacji czyli 4 z AWD. Wolałbym za pieniądze włożone w napęd dostać jednak porządny automat, bo przez rok jazdy AWD chyba ani razu mi się nie przydał, albo tego nie zauważyłem. Niestety byłem zmuszony brać manual, bo oczywiście kija ma w d... opinie o DCT i wszędzie ładowała ten pseudoautomat zamiast sprawdzonego hydrokinetyka. W wersji 5 skrzynia AT jest, ale dopiero z hybrydą. W niższych wersjach pchają, a jakże - super niezawodną 7DCT gdzie sprzęgła (w KS4) potrafią być do wymiany po kilkunastu kkm...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, damntomas napisał:

Mam Sportage poprzedniej generacji czyli 4 z AWD. Wolałbym za pieniądze włożone w napęd dostać jednak porządny automat, bo przez rok jazdy AWD chyba ani razu mi się nie przydał, albo tego nie zauważyłem. Niestety byłem zmuszony brać manual, bo oczywiście kija ma w d... opinie o DCT i wszędzie ładowała ten pseudoautomat zamiast sprawdzonego hydrokinetyka. W wersji 5 skrzynia AT jest, ale dopiero z hybrydą. W niższych wersjach pchają, a jakże - super niezawodną 7DCT gdzie sprzęgła (w KS4) potrafią być do wymiany po kilkunastu kkm...

to ciekawy temat z tymi automatami od Kii, generalnie jeżeli ktoś sporo śmiga w korkach właśnie (gdzie automat jest najfajniejszy) to ta skrzynia dostaje wtedy mocno po tyłku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bielaPL napisał:

to ciekawy temat z tymi automatami od Kii, generalnie jeżeli ktoś sporo śmiga w korkach właśnie (gdzie automat jest najfajniejszy) to ta skrzynia dostaje wtedy mocno po tyłku...

W kia to generalnie jest ciekawa polityka z tymi skrzyniami. Są te dwusprzęgłowe i zwykła hydrauliczne.

Kiedyś te zwykłe były 6-cio biegowe, potem zrobili swoje podobno super 8-mio biegowe, teraz znowu wrócili do 6-cio biegowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2022 o 16:59, grogi napisał:

 

 

Sport samochodowy dzieli się na dwie podstawowe formy rywalizacji: wyścigi samochodowe i rajdy samochodowe.

 

Przy czym rajdy to jazda pod wplywem środków psychoaktywnych po miescie 😄 często przedstawiane przez "redachtoruf" jako pijany rajd, albo szaleńczy rajd 😄 chociaz jazda jak debil na trzezwo tez zasługuje na to miano - patrz idol Cinosa - pan Żabka i jego BMW 😄 

 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcG napisał:

W kia to generalnie jest ciekawa polityka z tymi skrzyniami. Są te dwusprzęgłowe i zwykła hydrauliczne.

Kiedyś te zwykłe były 6-cio biegowe, potem zrobili swoje podobno super 8-mio biegowe, teraz znowu wrócili do 6-cio biegowych.

Do tego dziwne połączenie z silnikami. U ojca w Niro jest wolnossące 1.6 ale za to jest szybka skrzynia DCT, do Sorento wkładają żwawe 1.6T, ale tam znów zabija go wolna skrzynia 6AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

Do tego dziwne połączenie z silnikami. U ojca w Niro jest wolnossące 1.6 ale za to jest szybka skrzynia DCT, do Sorento wkładają żwawe 1.6T, ale tam znów zabija go wolna skrzynia 6AT.

Ja mam w Sorento z 2.0crdi 8AT, która tez zdaje się jest montowana w Stingerach i tam przenosi spore moce i momenty.

Ta DCT może być za słaba na mocniejsze silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcG napisał:

Ja mam w Sorento z 2.0crdi 8AT, która tez zdaje się jest montowana w Stingerach i tam przenosi spore moce i momenty.

Ta DCT może być za słaba na mocniejsze silniki.

Do XCeeda to chyba wkładają DCT z 1.6T. Może mają problem z hybrydą, czy z większym momentem który generuje taka hybryda. Tak czy inaczej nie przemyśleli tego, z DCT Sorento jeździło by znacznie żwawiej. Czy jak sam piszesz, mogli by też zostawić 8AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sherif napisał:

Do tego dziwne połączenie z silnikami. U ojca w Niro jest wolnossące 1.6 ale za to jest szybka skrzynia DCT, do Sorento wkładają żwawe 1.6T, ale tam znów zabija go wolna skrzynia 6AT.

 

wszystko jest przemyślane ;] wolnossak słaby więc nadrabia skrzynia, turbo mocne to można dać wolniejszą skrzynię ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2022 o 15:34, wladmar napisał:

 

Dla mnie jest to oczywiste - każdy SUV powinien mieć 4WD, nie każde auto z 4WD to SUV, oczywiście.

Ja jeździłem przez 11 lat Hyundaiem Santa Fe SUV 4WD /2szt/ i ani razu nie wykorzystałem plusów tego napędu. Więc następne kupiłem już bez 4x4 i jestem zadowolony. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem przez 11 lat Hyundaiem Santa Fe SUV 4WD /2szt/ i ani razu nie wykorzystałem plusów tego napędu. Więc następne kupiłem już bez 4x4 i jestem zadowolony. 
Dla mnie też to sprawa drugorzędna choć jak widziałem gdy kaszkaj i inny 2wd nie mógł podjechać pod gorke na mokrej trawie to trzeba uważać gdzie się wjeżdża
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hefi napisał:
15 minut temu, mirekp napisał:
Ja jeździłem przez 11 lat Hyundaiem Santa Fe SUV 4WD /2szt/ i ani razu nie wykorzystałem plusów tego napędu. Więc następne kupiłem już bez 4x4 i jestem zadowolony. 

Dla mnie też to sprawa drugorzędna choć jak widziałem gdy kaszkaj i inny 2wd nie mógł podjechać pod gorke na mokrej trawie to trzeba uważać gdzie się wjeżdża

Świadomość co się ma to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hefi napisał:
Godzinę temu, mirekp napisał:
Ja jeździłem przez 11 lat Hyundaiem Santa Fe SUV 4WD /2szt/ i ani razu nie wykorzystałem plusów tego napędu. Więc następne kupiłem już bez 4x4 i jestem zadowolony. 

Dla mnie też to sprawa drugorzędna choć jak widziałem gdy kaszkaj i inny 2wd nie mógł podjechać pod gorke na mokrej trawie to trzeba uważać gdzie się wjeżdża

Ale 2WD też może nieźle dać radę , byle by  głową podchodzić . 

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, mmaciejosss said:

Ale 2WD też może nieźle dać radę , byle by  głową podchodzić . 

Od zawsze jedna rzecz to to co potrafi samochód, a druga to to co potrafi kierowca. I chyba lepiej w 2WD rozsądnego kierowcę, niż w AWD człowieka bez pojęcia.
Jechałem na narty Vectrą. Fabrycznie obniżona, a nigdy wysoka nie była, na całorocznych Imperialach, i ok nie pchałem się górskimi przełęczami, z drugiej zaś strony zajechałem pod stok jak chciałem. Wystarczy rozsądek. :ok:

IMG_20220206_185656.jpg.847b5cea3653648ed08d1cff272d581c.jpg

Na foto rozpakowana, to ma większy prześwit. ;] :lol:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam dylemata.
Czy odbierać kijanke. Jak nie odbiorę to stracę 2kpln, jak odbiorę to zamroze w blachach część gotówki.
Ale nie jedynej gotówki więc nie będzie że oprócz auta nie mam nic.
Ale jak odbiorę to mi nie zdrożeje a że zdrożeje to więcej niż pewne.
Ale w obecnej sytuacji czy uleganie kaprysowi zmiany auta jest rozsądne?
Być może za kilka dni sytuacja będzie wyglądać inaczej?
Ktoś coś?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BOGUS napisał:

No i mam dylemata.
Czy odbierać kijanke. Jak nie odbiorę to stracę 2kpln, jak odbiorę to zamroze w blachach część gotówki.
Ale nie jedynej gotówki więc nie będzie że oprócz auta nie mam nic.
Ale jak odbiorę to mi nie zdrożeje a że zdrożeje to więcej niż pewne.
Ale w obecnej sytuacji czy uleganie kaprysowi zmiany auta jest rozsądne?
Być może za kilka dni sytuacja będzie wyglądać inaczej?
Ktoś coś?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Po pierwsze, nie stracisz 2kpln, bo na pewno dałeś zaliczkę i oddadzą bez problemu. Tak, ćwiczyłem, mi oddali.

 

Po drugie, to raczej o stracie dużej nie ma mowy, póki auta drożeja prawie co miesiąc, dwa. Za 2 lata sprzedasz z niewielką stratą lub nawet bez(w wartościach bezwzglednych, ale jak kasa ma leżeć na koncie, to lepiej mieć nowe auto).

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam dylemata.
Czy odbierać kijanke. Jak nie odbiorę to stracę 2kpln, jak odbiorę to zamroze w blachach część gotówki.
Ale nie jedynej gotówki więc nie będzie że oprócz auta nie mam nic.
Ale jak odbiorę to mi nie zdrożeje a że zdrożeje to więcej niż pewne.
Ale w obecnej sytuacji czy uleganie kaprysowi zmiany auta jest rozsądne?
Być może za kilka dni sytuacja będzie wyglądać inaczej?
Ktoś coś?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka


Zamień na lepszą wersje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BOGUS napisał:

No i mam dylemata.
Czy odbierać kijanke. Jak nie odbiorę to stracę 2kpln, jak odbiorę to zamroze w blachach część gotówki.
Ale nie jedynej gotówki więc nie będzie że oprócz auta nie mam nic.
Ale jak odbiorę to mi nie zdrożeje a że zdrożeje to więcej niż pewne.
Ale w obecnej sytuacji czy uleganie kaprysowi zmiany auta jest rozsądne?
Być może za kilka dni sytuacja będzie wyglądać inaczej?
Ktoś coś?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

 

nie kumam, albo czegoś nie doczytałem -chciałeś zmienić auto, a teraz nie chcesz go odebrać? OCB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
nie kumam, albo czegoś nie doczytałem -chciałeś zmienić auto, a teraz nie chcesz go odebrać? OCB?
No jakoś tak mnie naszła myśl czy w niepewnym czasie ulegać kaprysowi. Bo ten zakup to z jednej strony kaprys, z drugiej chęć pozbycia się 2 latka za tyle co kupiłem...
Kumasz?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie armia podobno na Podkarpaciu robi sobie listę suvów do przejęcia, więc ryzyko jest
 
W sumie to podobno w całym kraju, ale ja nikogo nie znam co ma auto na tej liście. Zresztą jak tu wyczytalem oska to nie suv, do tego bida wersja. SG woli bardziej prestiżowe suvy jak rendz Nowaka.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BOGUS napisał:

No i mam dylemata.
Czy odbierać kijanke. Jak nie odbiorę to stracę 2kpln, jak odbiorę to zamroze w blachach część gotówki.
Ale nie jedynej gotówki więc nie będzie że oprócz auta nie mam nic.
Ale jak odbiorę to mi nie zdrożeje a że zdrożeje to więcej niż pewne.
Ale w obecnej sytuacji czy uleganie kaprysowi zmiany auta jest rozsądne?
Być może za kilka dni sytuacja będzie wyglądać inaczej?
Ktoś coś?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

 

Jeżeli decyzja zawisła przez wojnę na Ukrainie to bym nie brał jej pod uwagę. Sorki, ale jakbym miał zrobić pauze na życiowe decyzje to w zasadzie od dwóch lat każdy zakup powyżej wydania wypłaty powinien być wstrzymany, covid, Ukraina, etc. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jeżeli decyzja zawisła przez wojnę na Ukrainie to bym nie brał jej pod uwagę. Sorki, ale jakbym miał zrobić pauze na życiowe decyzje to w zasadzie od dwóch lat każdy zakup powyżej wydania wypłaty powinien być wstrzymany, covid, Ukraina, etc. 
No właśnie przez Ukrainę. A raczej możliwość eskalacji...
W sumie to żona zaczyna marudzić jak to kobieta ale zaczynam myśleć czy może mieć rację. Z drugiej mańki przecież wszyscy z tąd nie wyjedziemy, jakoś trzeba będzie się odnaleźć.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.