Skocz do zawartości

W czym trzymacie narzedzia w mieszkaniu?


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

W czym trzymacie podstawowe narzędzia mieszkając w mieszkaniu? Nie mam warsztatu, nie mam garażu.

Musze przynajmniej te podstawowe trzymać w mieszkaniu. Wkrętaki zwykłe i elektryczne, jakieś precyzyjne, kilka młotków, kluczy, imbusów, kombinerek itd? Żadnych specjalistycznych i dużych narzędzi do aut, tylko podstawowe co może być przydatne w mieszkaniu.

Mam jakąś plastikową walizkę z wyjmowaną pólka, ale jest tam totalny misz-masz i burdel i nijak nie da się nad tym zapanować.

Są jakieś wygodniejsze, trochę większe walizki z jakimś systemem podziału, jakieś torby z poszczególnym komorami aby choć trochę posegregować i zapanować nad narzędziami?

 

 

Coś takiego mam, długość ze 30 cm??

 

obraz.png.1ffd40b8bc7ba95d5cc68f2501eb47fe.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ilości narzędzi :). U mnie zawsze skrzynka okazywała się ostatecznie za mała.

W każdej skrzynce na dole zrobi się "bajzel" bo taki jest charakter tej skrzynki. Ważne aby góra pozwalała na rozłożenie i utrzymanie w porządku drobiazgów.

 

Ja przeszedłem ewolucję od Patrola, przez Stanley a skończyłem obecnie na Keter.

 

Ze skrzynek najbardziej sobie chwalę https://www.leroymerlin.pl/warsztat/organizacja-warsztatu/skrzynki-i-torby-narzedziowe/skrzynka-narzedziowa-master-pro-cantilever-56-7-x-31-4-x-24-cm-keter,p250033,l2235.html

 

Jest solidna, stosunkowo duża, otwarcie (przesunięcie) klapy nie powoduje rewolucji w przegródkach, przegródek jest sporo (i są to wyjmowane kuwetki co podnosi wygodę) i na klapie jest też dłuższa przegroda na najpotrzebniejsze śrubokręty, noże, etc.

 

Jeżeli taka skrzynka jest za mała, to przyjrzałbym się qbrick system. W razie potrzeby można dokupić kolejną skrzyneczkę. Linia Two jest nieco mniejsza i bardziej "domowa".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drobnicę fajne są pudełka po b kapsułkach do prania.

Jeśli masz szafę we wnęce możesz pokusić się o zrobienie podwójnej ścianki i powieszeniu na tablicy choć części narzędzi :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, s_krzychu napisał(a):

Wszystko zależy od ilości narzędzi :). U mnie zawsze skrzynka okazywała się ostatecznie za mała.

W każdej skrzynce na dole zrobi się "bajzel" bo taki jest charakter tej skrzynki. Ważne aby góra pozwalała na rozłożenie i utrzymanie w porządku drobiazgów.

 

Ja przeszedłem ewolucję od Patrola, przez Stanley a skończyłem obecnie na Keter.

 

Ze skrzynek najbardziej sobie chwalę https://www.leroymerlin.pl/warsztat/organizacja-warsztatu/skrzynki-i-torby-narzedziowe/skrzynka-narzedziowa-master-pro-cantilever-56-7-x-31-4-x-24-cm-keter,p250033,l2235.html

 

Jest solidna, stosunkowo duża, otwarcie (przesunięcie) klapy nie powoduje rewolucji w przegródkach, przegródek jest sporo (i są to wyjmowane kuwetki co podnosi wygodę) i na klapie jest też dłuższa przegroda na najpotrzebniejsze śrubokręty, noże, etc.

 

Jeżeli taka skrzynka jest za mała, to przyjrzałbym się qbrick system. W razie potrzeby można dokupić kolejną skrzyneczkę. Linia Two jest nieco mniejsza i bardziej "domowa".

 

Nie mam jakoś strasznie dużo, nie jestem zbieraczem na siłę. Kupuje co potrzebuje. No ale przez 25 lat dorosłego życia i mając trzecie mieszkanie trochę się nazbierało. Wydaje mi się że Twoja propozycja jest trochę większa niż moja obecna 👍

Właśnie kwestia aby był jakiś system segregacji a nie wszystko jedno na drugim.

Wstąpię do LM i spróbuję pooglądać 🍻

Zobaczymy czy ktoś jeszcze coś mundrego zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cinek napisał(a):

Na drobnicę fajne są pudełka po b kapsułkach do prania.

Jeśli masz szafę we wnęce możesz pokusić się o zrobienie podwójnej ścianki i powieszeniu na tablicy choć części narzędzi :)

 

No tak, może jakieś pojemniki, kuwetki w które można posegregować np. narzedzia elektryczne a w innym wkrętaki, itd. i wszystko w skrzynce?

To też jakiś pomysł 👍

Żadna tablica nie wchodzi w rachubę, az tak dużo narzedzi nie mam. A coś robiac wolę zabrać w łapę 'COŚ' w czym będę miał wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kolegę który warsztat woził w skrzynkach w samochodzie.

Jeśli opcja przeznaczenia całej szafki, pawlacza czy czegoś podobnego odpada, a masz tego dużo, to poszedłbym w coś takiego:

 

image.png.c22021d1f58a534e9326dc0ea9e3e833.png

 

Jest tego do wyboru do koloru, odwieź Castoramę :)

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zet napisał(a):

Miałem kolegę który warsztat woził w skrzynkach w samochodzie.

Jeśli opcja przeznaczenia całej szafki, pawlacza czy czegoś podobnego odpada, a masz tego dużo, to poszedłbym w coś takiego:

 

image.png.c22021d1f58a534e9326dc0ea9e3e833.png

 

Jest tego do wyboru do koloru, odwieź Castoramę :)

 

 

Bardzo fajne rozwiązanie, ale niestety dość kosztowne. Choć czasem nie ma wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam garażu, nie mam nawet komórki lokatorskiej.... Mam miejsce w hali garażowej, na platformie piętrowej na której nie zrobię żadnej zabudowy...

 

 

W przedpokoju w szafie mam jedną półkę narzędziową. Mam tam:

- wiertarkę w walizce

- wkrętarkę w walizce

- zestaw kluczy w 'walizce', który dostałem od dziadka jak miałem jakieś 6-8 lat

- takie dwie skrzyneczki - https://allegro.pl/oferta/skrzynka-narzedziowa-na-narzedzia-20-12-duobox-8990585341 na różne mniejsze narzędzia  (w ciągu roku zdrożało to to o 8zł ;] )

- skrzyneczkę z przegródkami z różnymi śrubkami, podkładkami, nakrętkami, gwoździami itp

 

Jako tako nigdy mi niczego nie brakuje, wszystko jest pod ręką :oki:

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tomecki napisał(a):

Ja nie mam garażu, nie mam nawet komórki lokatorskiej.... Mam miejsce w hali garażowej, na platformie piętrowej na której nie zrobię żadnej zabudowy...

 

 

W przedpokoju w szafie mam jedną półkę narzędziową. Mam tam:

- wiertarkę w walizce

- wkrętarkę w walizce

- zestaw kluczy w 'walizce', który dostałem od dziadka jak miałem jakieś 6-8 lat

- takie dwie skrzyneczki - https://allegro.pl/oferta/skrzynka-narzedziowa-na-narzedzia-20-12-duobox-8990585341 na różne mniejsze narzędzia  (w ciągu roku zdrożało to to o 8zł ;] )

- skrzyneczkę z przegródkami z różnymi śrubkami, podkładkami, nakrętkami, gwoździami itp

 

Jako tako nigdy mi niczego nie brakuje, wszystko jest pod ręką :oki:

 

 

 

 

 No podobna mam skrzyneczkę, choć ta Twoja chyba dodatkowo ma jakiś organizer na pokrywie? Ale wewnątrz jeden wielki burdello. Ciężkie młotki przewalają się z delikatną probówka czy suwmiarką 👎

Muszę oglądnąć ta co @s_krzychupokazał, chyba ciekawe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tomecki napisał(a):

Ja nie mam garażu, nie mam nawet komórki lokatorskiej.... Mam miejsce w hali garażowej, na platformie piętrowej na której nie zrobię żadnej zabudowy...

 

 

W przedpokoju w szafie mam jedną półkę narzędziową. Mam tam:

- wiertarkę w walizce

- wkrętarkę w walizce

- zestaw kluczy w 'walizce', który dostałem od dziadka jak miałem jakieś 6-8 lat

- takie dwie skrzyneczki - https://allegro.pl/oferta/skrzynka-narzedziowa-na-narzedzia-20-12-duobox-8990585341 na różne mniejsze narzędzia  (w ciągu roku zdrożało to to o 8zł ;] )

- skrzyneczkę z przegródkami z różnymi śrubkami, podkładkami, nakrętkami, gwoździami itp

 

Jako tako nigdy mi niczego nie brakuje, wszystko jest pod ręką :oki:

 

 

 

Bardzo fajna cena za dwie skrzynki :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Elephant napisał(a):

 

 No podobna mam skrzyneczkę, choć ta Twoja chyba dodatkowo ma jakiś organizer na pokrywie? Ale wewnątrz jeden wielki burdello. Ciężkie młotki przewalają się z delikatną probówka czy suwmiarką 👎

Muszę oglądnąć ta co @s_krzychupokazał, chyba ciekawe rozwiązanie.

Ja używam takich walizek https://www.bauhaus.dk/wisent-vaerktojskuffertsaet-3-i-1

Dwie mniejsze w domu, a trzecia w "komórce". Oczywiście to nie wszystkie moje "śmieci". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Elephant napisał(a):

Mam jakąś plastikową walizkę z wyjmowaną pólka, ale jest tam totalny misz-masz i burdel i nijak nie da się nad tym zapanować.

 

ja mam porozdzielane, do hydrauliki w jednej skrzynce miszmasz, do elektryki w drugiej, podstawowe w trzeciej

Do sprzętów typu wiertarka itp sprawdzają mi się zużyte torby/plecaki

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzer64 napisał(a):

Takiej używam:

big_yato-skrzynka-yt-0885-a.jpg?lm=16472

 

 

 

No właśnie, podobne rozwiązane co zaproponował @chris_66

Wydaje się ciekawe i jest szansa z zapanowaniem nad bałaganem. Yato chyba widziałem w jakimś markecie, podejdę pomacac 👍

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maras77 napisał(a):

A portier/konsjerż w recepcji apartamentowca nie ma skrzynki z narzędziami dla lokatorów?

 

To jednak nie HP, jak nic nie masz do powiedzenia to jednak nie warto się wysilać :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dellti napisał(a):

Używam kilku skrzynek Qbrick z serii PRO (różnych) i sprawdza się całkiem dobrze. Dodatkową zaletą jest możliwość spięcia kilku razem jak gdzieś trzeba je zabrać.

 

Też fajne, ciekawe czy jest szansa do tej większej dopasować jeszcze jakiś organizer do środka 👍

Nie wiesz czy jakieś markety mają tą firmę czy tylko net pozostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Elephant napisał(a):

 

No właśnie, podobne rozwiązane co zaproponował @chris_66

Wydaje się ciekawe i jest szansa z zapanowaniem nad bałaganem. Yato chyba widziałem w jakimś markecie, podejdę pomacac 👍

Też bym szedł w tą stronę. Jest kilka poziomów, można porozkładać wg własnego pomysłu narzędzia i jest metalowa. :oki:

Elektronarzędzia w walizkach/torbach i masz wszystko uporządkowane w niewielkiej przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Elephant napisał(a):

 

Też fajne, ciekawe czy jest szansa do tej większej dopasować jeszcze jakiś organizer do środka 👍

Nie wiesz czy jakieś markety mają tą firmę czy tylko net pozostaje?

Qbrick'a ma w sprzedaży LM.

 

Skrzynki metalowe które pokazane powyżej mogą być ciężkie (jak solidne) lub byle jakie (jak cienkie). Koniecznie musisz to sobie obmacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Elephant napisał(a):

 

Nie wiesz czy jakieś markety mają tą firmę czy tylko net pozostaje?

Qbrick czasami zdarzy się w biedronce, i większość skompletowałem w obi 👍

Co do inspiracji w łączeniu systemów, można pooglądać możliwości systemów na yt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała skrzynka z kompletem śrubokrętów, imbusy, zestaw torxów, nasadka 13 i 10 z małą grzechotka oraz te same rozmiary kluczy płaskich, kombinerki, cążki, nożyk do tapet i kilka trytytek schowane wszystko w szafie plus mała wkrętarka z bitami na 4,8V. Reszta w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat zmieniałem skrzynki na coraz większe z racji coraz większej ilości narzędzi, aż doszedłem do mojej największej:

1-95-830_Ang-Open.jpg

https://allegro.pl/oferta/stanley-skrzynka-galwanizowana-z-szuflada-1-95-830-12647483900

 

Później okazało się, że o ile mieści wiele i jest dość solidna (mogę na niej stawać) to jednak już mieści zbyt dużo i jest ciężko ją przenosić kiedy jest pełna.

Wtedy stwierdziłem, że będę miał dwie skrzynki (elektryczna i hydrauliczna) i torbę narzędziową, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

 

i-macallister-torba-narzedziowa-z-kolkam

https://www.castorama.pl/torba-narzedziowa-macallister-z-9-kieszeniami-id-1044116.html

 

Na wkręty i kołki mam organizery też z castoramy i git:

 

Organizer_9_przegrodek-211458-263533.jpg

 

https://www.castorama.pl/organizer-opp-9-przegrodek-id-1038423.html 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.