Skocz do zawartości

Naprawa sterowników robotów skrzyń biegów 2-Tronic / SensoDrive


Harp

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś coś wie - gdzie, kto?

 

Wygląda na to, że sterownik zautomatyzowanej skrzyni biegów w Peugeocie żony wyzionął ducha.

 

Nowych nie robią, używek z tymi numerkami nie znalazłem.

Kontakt z jakimś naprawiaczem też optymistyczny nie był bo marudził, że o części już trudno...

 

Szkoda złomować fajne autko - wynalazek z takiego powodu, więc szukam jak przedłużyć mu życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Harp napisał(a):

Ktoś coś wie - gdzie, kto?

 

Wygląda na to, że sterownik zautomatyzowanej skrzyni biegów w Peugeocie żony wyzionął ducha.

 

Nowych nie robią, używek z tymi numerkami nie znalazłem.

Kontakt z jakimś naprawiaczem też optymistyczny nie był bo marudził, że o części już trudno...

 

Szkoda złomować fajne autko - wynalazek z takiego powodu, więc szukam jak przedłużyć mu życie.

Jak to nie robią? 8] A w ASO pytałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, volf6 napisał(a):

A były wersje z normalną/manualną skrzynią biegów?

Może da się na taką auto przerobić?

 

Jak ktos jezdzil automatem, to sie na manual raczej nie przesiadzie ;) Lepiej kupic inne auto po prostu...

@Harpposzukaj na grupach tematycznych Puga/Citroena czy nie maja jakiegos magika co naprawia.

W innych markach ta skrzynia nie byla wykorzystywana? Moze da sie cos dopasowac?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost2255 napisał(a):

Oni naprawiają takie rzeczy, w zasadzie wszystko z elektroniki samochodowej robią. Już nie pamiętam ile osób do nich wysłałem z padnietą pompą ABS, ale też ze sterownikiem skrzyni zautomatyzowanej np w Corsie D.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Jak ktos jezdzil automatem, to sie na manual raczej nie przesiadzie ;) Lepiej kupic inne auto po prostu...

@Harpposzukaj na grupach tematycznych Puga/Citroena czy nie maja jakiegos magika co naprawia.

W innych markach ta skrzynia nie byla wykorzystywana? Moze da sie cos dopasowac?

Jest taka myśl ale czasu mi brakuje by rozkminiać obce fora ;)

 

No i fakt, nawet taka proteza automatu fajnie się spisuje i przyzwyczaja do dobrego.

 

Samo autko też jest wdzięczne bo to wynalazek 1007 i jest po prostu sympatyczny i wygodny do wożenia bąbelka.

Edytowane przez Harp
rozwinięcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, volf6 napisał(a):

Jak stare rozwiązanie to i w ASO nie pomogą:old:

Auto z tych młodszych... 2006 rok i widzę że wersji tych sterowników było dużo i są różne dla różnych konfiguracji nawet dla tych samych silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Harp napisał(a):

Auto z tych młodszych... 2006 rok i widzę że wersji tych sterowników było dużo i są różne dla różnych konfiguracji nawet dla tych samych silników.

Odkręcić sterownik i wysłać do Rumii. Robią wysyłkowo od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczorek79 napisał(a):

Odkręcić sterownik i wysłać do Rumii. Robią wysyłkowo od lat.

Będziemy jutro dzwonić i dzięki za polecenie. Mam nadzieję, że podejmą się tematu.

 

Z trzech naprawiaczy już sprawdziliśmy, którzy pisali że naprawiają takie sterowniki i odmawiali ze względu na brak części. Ponoć to dosyć częsta usterka a aut z tym systemem było sporo - rozwiązanie Sachs - Siemens. Peugeoty, Citroeny, Mercedes A i smart chyba i możliwe że i małe trojaczki coś podobnego miały. Niestety każda kombinacja a także wyposażenie miało swój sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Harp napisał(a):

Będziemy jutro dzwonić i dzięki za polecenie. Mam nadzieję, że podejmą się tematu.

 

Z trzech naprawiaczy już sprawdziliśmy, którzy pisali że naprawiają takie sterowniki i odmawiali ze względu na brak części. Ponoć to dosyć częsta usterka a aut z tym systemem było sporo - rozwiązanie Sachs - Siemens. Peugeoty, Citroeny, Mercedes A i smart chyba i możliwe że i małe trojaczki coś podobnego miały. Niestety każda kombinacja a także wyposażenie miało swój sterownik.

Mercedes A miał tylko automatyczne sprzęgło(W168)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Harp napisał(a):

Ktoś coś wie - gdzie, kto?

 

Wygląda na to, że sterownik zautomatyzowanej skrzyni biegów w Peugeocie żony wyzionął ducha.

 

Nowych nie robią, używek z tymi numerkami nie znalazłem.

Kontakt z jakimś naprawiaczem też optymistyczny nie był bo marudził, że o części już trudno...

 

Szkoda złomować fajne autko - wynalazek z takiego powodu, więc szukam jak przedłużyć mu życie.

Zapytaj tutaj:

http://itcars.manifo.com/

 

Ja robiłem u niego Selespeeda, gość specjalizuje się w zrobotyzowanych skrzyniach. Może też ogarnia i inne.

W ASO nie ma nawet co pytać ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dla potomnych podsumowanie. 

 

Żaden elektronik nie podjął się naprawy sterownika. 

Używane sterowniki o odpowiednim kodzie znalazłem 2x w Kazachstanie i 1x w Ukrainie. Wszystkie po około 4000 PLN. Ostatecznie znalazłem jeszcze jeden na szrocie w Holandii z uszkodzoną obudową gniazda za 150 EUR i ten kupiłem. 

Mechanicy niby kilka dni przywracali auto do życia. Najpierw była komunikacja ze sterownikiem i rozsprzęglenie, później jeździł tylko do przodu. Bali się zrobić adaptację by znowu nie uceglić auta. Na szczęście pomogło. 

Pozostało jeszcze odebrać auto ze Szczecina i raczej wystawić na OLX. 

 

Niestety, autko wdzięczne i fajne, ale wynalazek już prawie nienaprawialny. 

 

Koszty, do powyższego sterownika, 2500 brutto dla mechaników wraz z akumulatorem który u nich padł do reszty. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.