Skocz do zawartości

850k km Toyota od serwisu do serwisu…


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, deszczowyRoman napisał(a):

To ile km robiłes dziennie? 500?

 

Różnie. Weekendy zawsze w domu, w tygodniu czasem zero a czasem 1000. Miałem obszar działania od Zgorzelca do Przemyśla, więc w zasadzie tylko A4.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

No to w Europie robili z lepszych blach.

Japońska mocno rdzewiała już po 10 latach.

Widziałem jeszcze kilka innych E130 i moja w porównaniu była niestety mocno pognita na progach i wokół przedniej szyby. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

W jakim wieku? Byla po naprawach lakierniczych?

Rocznik 2004. Po 6-7 latach wyszedł bąbel z tyłu progu. Po naprawie znowu po kilku latach. Rdza zaatakowała też tylne błotniki i najgorsze to rdza wokół szyby i na słupkach a. Wypadła też dziura przy kielichu w komorze silnika. Była naprawiana blacharsko, ale nie w tych miejscach.

Edytowane przez aviator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo chce się wierzyć, że sprzęgło i hamulce są nadal fabryczne. Jedyne wytłumaczenie, że cały czas długimi odcinkami i po zupełnym odludziu użytkownik jeździł.

To automatic, inaczej Sie zachowuje.

Hamulce nie wiem, ale przeciez to standard po jakims x k km na service.

Kupilem 10 letnie auto, 29 k km dokladnie, pieresze co dealer Nissan zrobil to hamulce na 30k service.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 15:05, kravitz napisał(a):

 

Serwis co 2,5 miesiąca.

Bym się pociął ;]

 

Jeżdżę dużo mniej, ale miałem raz auto które wymagało wymiany oleju co 7500km. Ciągle w głowie miałem "już niedługo, muszę wcześniej wstać, żeby przed pracą zawieźć auto" ;] K A T A S T R O F A

 

Zdecydowanie bym wolał zamiast tak długowiecznej Toyoty z serwisem co 10kkm, jakieś Reno (czy coś innego) z serwisem co 30kkm, które by się rozpadło po 300kkm ;)

Przy takim stylu jazdy oczywiście.

To znak że masz nieodpowiednią pracę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2022 o 03:44, OZI napisał(a):


To automatic, inaczej Sie zachowuje.

Hamulce nie wiem, ale przeciez to standard po jakims x k km na service.

Kupilem 10 letnie auto, 29 k km dokladnie, pieresze co dealer Nissan zrobil to hamulce na 30k service.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Masz jeszcze micre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze micre?

Prosze, w calej okazalosci- 42k km po 10 latach, z czego…. 13k km zrobione od kiedy kupilem w Marcu ….

e826e37502e52e422eb79055a915c208.jpg


Siedzi teraz jako zapasowy samochod, na lotnisko Sie przejechac 60km raz na 2 tygodnie, postawic na parking. Mialem opchnac, ale mloda poprosila, zeby to jej pierwsze auto bylo.

Wyszlo, ze moge sprzedac za tyle samo co kupilem, ale za 2 lata bedzie trzeba sie jej bedzie dolozyc, wiec postanowilismy, ze posiedzi… chociaz Sie zastanawiam czy jest wystarczajaca duza, zeby ‘konsumpcja blachy byla ‘ na pierwsze auto, plany byly na uzywane Camry - zobaczyczymy, na razie trzymam…


Mechanicznie A1, top - jeden service u mnie miala wg ksiazki, olej, filter, profilaktycznie klocki, plyn hamulcowy, koszt $305 -jakies 1k PLN…

Ten samochod jest tak prosty, ze kazda apokalipse przyzyje….


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 23:23, bizz napisał(a):

 

dzień dobry

122 tyś km w rok Yarisem, ale mam wrażenie że mimo upływu dwóch lat nadal bolą mnie uszy;]

 

O matko. Wysiadales w ogole z tego auta? To prawie 500km dziennie (licząc tylko dni robocze i nie odliczając urlopu) :panic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Filipfm napisał(a):

 

Pamietam w jakims szoku bylem, będąc w Tajlandii pierwszy raz widząc regulacje temperatury we wnętrzu jako zimno-zimniej 😄 

 

Tez mnie to zdziwilo w Azji, ale w sumie po co im nagrzewnica? ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Filipfm napisał(a):

 

O matko. Wysiadales w ogole z tego auta? To prawie 500km dziennie (licząc tylko dni robocze i nie odliczając urlopu) :panic:

 

Miałem kilkanaście oddziałów do odwiedzenia, praktycznie wszystkie przy A4, najdalsze Bolesławiec i Zgorzelec na zachód i Przemyśl na wschód. Z reguły miałem jeden dzień w tygodniu biurowy, więc jeździłem cztery dni. Różnie - czasem tylko np. Krosno i powrót do Rybnika a czasem Wrocław i Przemyśl jednego dnia. 

 

Plus robiłem tym autem też kilometry prywatne, weekendy po Polsce, urlopy. Teraz robię 60 tyś rocznie i czuję jakbym miał wakacje.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fili_P napisał(a):

122kkm/srednio 222 dni roboczych w roku
550km dziennie od pon-pt? 😮

 

Tak to wychodziło, choć starałem się raczej zrobić więcej jednego dnia żeby drugi był względnie spokojny. Np. leciałem w poniedziałek na Zgorzelec, po drodze Wrocław i Legnica, po Zgorzelcu w auto i dolot do Krosna, tam nocleg i kolejnego dnia już tylko  Przemyśl i powrót do domu. Wychodziło mi jakieś 1500-1600 km - minimum cztery tankowania. 

Czasem zdarzały się sytuacje awaryjne, jak trzeba było płyn do dezynfekcji dostarczyć bo firma kurierska nie wyrobiła a musieliśmy mieć to potrafiłem zrobić i 4 tyś w dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 08:11, Maciej__ napisał(a):

 

Przecietny klient na nowa Corolle nie potrzebuje, zeby ona wytrzymala 850kkm, co wiecej nie potrebuje pewnie nawet 30% tego przebiegu.

Z jednej strony przebieg imponujacy, z drugiej spedzac tyle czasu w takim kiepskim aucie to tez nic fajnego.

PS. Ta wytrzymala 2 miliony ;]

https://www.drive.com.au/news/toyota-corolla-cracks-two-million-kilometres-in-new-zealand/

 

Zdziwilbys się. Przeciętny klient na współczesną corolle to Bolt/Uber itd. i oni jak najbardziej są tym zainteresowani. I o dziwo te auta bez problemu jeżdżą bezawaryjnie ok pół banki. Wiem bo kumpel ma warsztat który jest z nimi dogadamy i to naprawia po gongach (których jest dość dużo).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, koNik napisał(a):

 

Zdziwilbys się. Przeciętny klient na współczesną corolle to Bolt/Uber itd. i oni jak najbardziej są tym zainteresowani. I o dziwo te auta bez problemu jeżdżą bezawaryjnie ok pół banki. Wiem bo kumpel ma warsztat który jest z nimi dogadamy i to naprawia po gongach (których jest dość dużo).

 

Ja tam na Bolcie/Uberze widuje glownie Corolle, ktore najlepsze czasy maja juz za soba;]

I tak, to jest glowna klientela, ale raczej jako 2-3 klient po flotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2018 roku kupiłem Pandę Van poflotową za tysiąc złotych. Wymieniłem tarcze, sprzęgło, akumulator, błotnik. Progi połatałem włóknem szklanym. Wszystkie usterki naprawiałem sam na bieżąco. W 2021 roku, równo po 3 latach, sprzedałem za 600zł i dużą Finlandię xD Nowy właściciel wymienił szybę przednią bo pękła przed sprzedażą. Powiedziałem mu, że w skrzyni biegów nie ma oleju bo wyciekł - machnął ręką. Jak sprzedawałem Pandę miała 260kkm. Na suchej skrzyni zrobił 80kkm. Wymienił na nową, a w okolicach sierpnia dzwonił, że właśnie dobił do 400kkm. Auto dalej jeździ.

Edytowane przez mPh
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ja tam na Bolcie/Uberze widuje glownie Corolle, ktore najlepsze czasy maja juz za soba;]

I tak, to jest glowna klientela, ale raczej jako 2-3 klient po flotach.

 

a mnie się wydaje że w Krakowie jest odwrotnie. Ubery/Bolty to głównie właśnie świeże Corolle

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maro_t napisał(a):

 

a mnie się wydaje że w Krakowie jest odwrotnie. Ubery/Bolty to głównie właśnie świeże Corolle

 

Nawet jesli, to wiekszosc jest pewnie w leasingu/wynajmie i zadna z tych Toyot nie dojezdzi u pierwszego wlasiciela do pol miliona ;)

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2022 o 10:35, bizz napisał(a):

Czasem zdarzały się sytuacje awaryjne, jak trzeba było płyn do dezynfekcji dostarczyć bo firma kurierska nie wyrobiła a musieliśmy mieć to potrafiłem zrobić i 4 tyś w dwa dni.

 

4000 km przy średniej 100km/h to 40 godzin. 2 dni to 48h. 

 

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.