Skocz do zawartości

Ceny wykończenia nowego mieszkania ?


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie teraz są ceny za wykończenie nowego mieszkania ? Wiecie może ?

Chodzi o płytki w łazience, montaż kibelka podwieszanego z GK, panele.

Mam spotkanie z fachowcem i nie wiem czego się spodziewać. 

A i ceny niestety warszawskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kafle około 100 za m2

2. panele - poszaleli i wychodzi tyle co panele plus listwowanie około 25 za mb (za kładzenie styropianu na podłodze- normalni przy dużej liczbie m2 chcą 3PLN a wariaci po 15 i roboty nie mają - takie wtrącenie)

3. montaże po około 100 brali ode mnie rok temu 

 

Weź wycenę w Leroy Marlin, tam nawet mb położenia silikonu jest wyceniony. Będziesz miał czarno na białym wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Camel napisał(a):

Weź wycenę w Leroy Marlin, tam nawet mb położenia silikonu jest wyceniony. Będziesz miał czarno na białym wszystko.

 

o co komon z ta wycena od leroya ? jak to dziala ?

tez musze uzgodnic fachowcow wiec by sie przydalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Radson napisał(a):

 

o co komon z ta wycena od leroya ? jak to dziala ?

tez musze uzgodnic fachowcow wiec by sie przydalo

Idziesz do nich na stoisko i Ci liczą cenę pod Twoja łazienkę. Tak jak w Ikea kuchnie. Tylko, że tu robocizna rozbita co do cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ghost2255 napisał(a):

Panele to taka prosta robota, że szkoda za to płacić. 

moze i szkoda, ale jak kupowalem panele to razem z montazem to VAT byl 8%, wiec z montazem wychodzilo raptem o zlotowke drozej za metr niz gdybym po prostu kupil panele z 23% VAT

uznalem, ze nie chce mi sie tego samemu robic i stac mnie na dodatkowy koszt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, komandos80 napisał(a):

moze i szkoda, ale jak kupowalem panele to razem z montazem to VAT byl 8%, wiec z montazem wychodzilo raptem o zlotowke drozej za metr niz gdybym po prostu kupil panele z 23% VAT

uznalem, ze nie chce mi sie tego samemu robic i stac mnie na dodatkowy koszt :P

W takim przypadku to oczywiste. Zawsze warto policzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 15:33, MarcG napisał(a):

Jakie teraz są ceny za wykończenie nowego mieszkania ? Wiecie może ?

Chodzi o płytki w łazience, montaż kibelka podwieszanego z GK, panele.

Mam spotkanie z fachowcem i nie wiem czego się spodziewać. 

A i ceny niestety warszawskie.

 

zbierz listę kilku i obdzwoń i popytaj, rozbieżności są duże... 

mogę Ci dać namiar na gościa który miał cennik w stylu: firma bierze za to na fakturę X to ja biorę do ręki X/2 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamie, 54 mkw w stanie deweloperskim, do zrobienia:

-łazienka 5mkw w płytkach do 3/4 wysokości, kabina z odpływem liniowym do tego stelaż podtynkowy

-wszędzie gładzie i malowanie na bialo

-na podlodze razem z kuchnia panele winylowe

- dwoje drzwi wewnetrzych

-mała przeróbka kan-wod i elektryczna

 

Fachman zadeklarował 23-25tys za swoją pracę.

Edytowane przez szpyrek
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, szpyrek napisał(a):

Mamie, 54 mkw w stanie deweloperskim, do zrobienia:

-łazienka 5mkw w płytkach do 3/4 wysokości, kabina z odpływem liniowym do tego stelaż podtynkowy

-wszędzie gładzie i malowanie na bialo

-na podlodze razem z kuchnia panele winylowe

- dwoje drzwi wewnetrzych

-mała przeróbka kan-wod i elektryczna

 

Fachman zadeklarował 23-25tys za swoją pracę.

Jak to z cekolowaniem i malowaniem plus panele - dobra cena 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ghost2255 napisał(a):

Panele to taka prosta robota, że szkoda za to płacić. A fachowcy krzyczą, jakby to była operacja na otwartym sercu i wymagała wiedzy co najmniej profesora.

Prawda, jeśli nie masz 2 lewych rąk i prostą podłogę.

(Choć pokolenie Z teraz nie umie zwykle kołka w ścianę wwiercić, żeby obrazek powiesić 😄)

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 17:38, Camel napisał(a):

1. kafle około 100 za m2

2. panele - poszaleli i wychodzi tyle co panele plus listwowanie około 25 za mb (za kładzenie styropianu na podłodze- normalni przy dużej liczbie m2 chcą 3PLN a wariaci po 15 i roboty nie mają - takie wtrącenie)

3. montaże po około 100 brali ode mnie rok temu 

 

Weź wycenę w Leroy Marlin, tam nawet mb położenia silikonu jest wyceniony. Będziesz miał czarno na białym wszystko.

Płytki po 100 zł za m2 w Warszawie? To mają jakieś promocyjne ceny w tej stolicy. Na prowincji bierzemy od 100-150 zł za m2, gips+ malowanie 40-60 zł za m2, Panele 20 zł za m2, równanie ścian np pod płytki 20-30 zł za m2. Do tego musisz doliczyć ewentualne przeróbki elektryczne, hydrauliczne (około 40-50 zł za punkt), uszczelnienia, równania podług pod panele itp.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rafcio napisał(a):

Płytki po 100 zł za m2 w Warszawie? To mają jakieś promocyjne ceny w tej stolicy. Na prowincji bierzemy od 100-150 zł za m2, gips+ malowanie 40-60 zł za m2, Panele 20 zł za m2, równanie ścian np pod płytki 20-30 zł za m2. Do tego musisz doliczyć ewentualne przeróbki elektryczne, hydrauliczne (około 40-50 zł za punkt), uszczelnienia, równania podług pod panele itp.

 

Pogratulować takich stawek - naprawdę, bez uszczypliwości.

W Gdańsku Ci co mieli takie ceny mają przestoje, obecnie buduje dom, a dokładnie w zeszłym roku wykańczałem mieszkanie w stanie developerskim.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Camel napisał(a):

Pogratulować takich stawek - naprawdę, bez uszczypliwości.

W Gdańsku Ci co mieli takie ceny mają przestoje, obecnie buduje dom, a dokładnie w zeszłym roku wykańczałem mieszkanie w stanie developerskim.

Co nie znaczy że narzekają na braki.

Sam rok temu dałem gościowi 10kzl, za wykonanie łącznie może 30m2 sufitu podwieszanego, plus gładź i malowanie na biało.

Po prostu ja sam, jestem w stanie zarobić ten hajs w tydzień i nie muszę na 2 śniadanie w pracy jeść gipsu.

Aha, żeby nie było, ja się jeszcze prosiłem, a miejscowość to wiocha przeszło 30km od Bydgoszczy, gdzie zameldowanych jest raptem ok. 700 osób.

Aha, i ten gość ma dziś nadal roboty po pachy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki po 100 zł za m2 w Warszawie? To mają jakieś promocyjne ceny w tej stolicy. Na prowincji bierzemy od 100-150 zł za m2, gips+ malowanie 40-60 zł za m2, Panele 20 zł za m2, równanie ścian np pod płytki 20-30 zł za m2. Do tego musisz doliczyć ewentualne przeróbki elektryczne, hydrauliczne (około 40-50 zł za punkt), uszczelnienia, równania podług pod panele itp.
 
W Warszawie płytki zaczyna się inaczej liczyć. Np jest łazienka i gość mówi 15tys. Bez znaczenia czy ma 4 czy 5m2.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał(a):

W Warszawie płytki zaczyna się inaczej liczyć. Np jest łazienka i gość mówi 15tys. Bez znaczenia czy ma 4 czy 5m2.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie tak, ja przed wizytami „kafelkarzy” tak liczę: 100 za m2, 100 za mb szlifu kafli, po 100 za biały montaż i jak kolega pisał za „punkt” do zmiany około 50 i wychodzi mi zawsze około tego co krzyczą 😎

Co do 30m2 sufitu podwieszanego za 10 to samo szpachlowanie z malowaniem może wyjsc do 2. Pytanie czy 10 to sama robota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, technix napisał(a):

Co nie znaczy że narzekają na braki.

Sam rok temu dałem gościowi 10kzl, za wykonanie łącznie może 30m2 sufitu podwieszanego, plus gładź i malowanie na biało.

Po prostu ja sam, jestem w stanie zarobić ten hajs w tydzień i nie muszę na 2 śniadanie w pracy jeść gipsu.

Aha, żeby nie było, ja się jeszcze prosiłem, a miejscowość to wiocha przeszło 30km od Bydgoszczy, gdzie zameldowanych jest raptem ok. 700 osób.

Aha, i ten gość ma dziś nadal roboty po pachy 

Czekaj czekaj, zarabiasz 10tysi na tydzień a jeździsz starym struclem? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 4thelement napisał(a):

Czekaj czekaj, zarabiasz 10tysi na tydzień a jeździsz starym struclem? 

Po pierwsze nie starym, tylko dobry 2004 rok 😁

Po drugie jak mam taką potrzebę, to tak, jestem w stanie zarobić to w tydzień.

Rzadko muszę, ale mogę 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie 78m2 (4 pokoje, łazienka i wc oddzielne), bez sufitów podwieszanych, bez zmian elektryki i hydrauliki, majster za robociznę bierze 30tys. (płytki, szpachlowanie, gładzie, malowanie, panele, biały montaż).  Majster z polecenia, robił nam poprzednie mieszkanie, samodzielny i niepijący. Mieszkanie w Białymstoku, ale sam majster robi też w Warszawie (właśnie kończy tam mieszkanie brata) więc ceny raczej uśrednione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 15:33, MarcG napisał(a):

Jakie teraz są ceny za wykończenie nowego mieszkania ? Wiecie może ?

Chodzi o płytki w łazience, montaż kibelka podwieszanego z GK, panele.

Mam spotkanie z fachowcem i nie wiem czego się spodziewać. 

A i ceny niestety warszawskie.

Małe porady z wykańczania mieszkania:

 

Zamiast kafli ceramicznych można dać panele podłogowe winylowe. Jest teraz tego pełno w sklepach, są rożne wzory i kolory i kładzie się to migiem na klej montażowy a tnie wyrzynarką.

 

Jak masz nie do końca proste ściany to dajesz kwadratowe panele elastyczne, 2 mm - dopasowują się do ściany. Przy prostych ścianach można dać 3 mm lub grubsze sztywne, najlepiej bez zamków.

Na podłogę panele winylowe z zamkami.

 

Ogarnięta ekipa w jeden dzień wyklei całą łazienkę tymi panelami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, technix napisał(a):

Daj linka do tego produktu na ścianę 

 

48 minut temu, ccLot napisał(a):

Ja też z chęcią popatrzę na takie cudo:oki:

Najlepiej samemu obejrzec w sklepie:

 

https://www.castorama.pl/panele-podlogowe-winylowe-weninger-grey-stone-4-864-m2-id-1143063.html

https://www.castorama.pl/panele-podlogowe-winylowe-weninger-brown-stone-4-864-m2-id-1143061.html

Panel ma 66 x 66 cm, grubość 2,2 mm

 

A tak wygląda w łazience:

obraz.png.b931255ba5157ca3cfc8d7c8a3a9962c.png

i w kuchni.

obraz.png.944fe461900e60362f04853930cb1873.png

 

Ściana ma krzywiznę 2 cm na 1 m, a po przyklejeniu tych paneli w ogóle tego nie widać.

 

W OBi są ładniejsze

 

https://www.obi.pl/panele-podlogowe-i-podlogi-drewniane/panele-winylowe/c/1175

 

Na ścianę lepiej dawać wersję bez zamków, wtedy można kleić na krzyżyki i dać fugę pomiędzy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, maras77 napisał(a):

 

Najlepiej samemu obejrzec w sklepie:

 

https://www.castorama.pl/panele-podlogowe-winylowe-weninger-grey-stone-4-864-m2-id-1143063.html

https://www.castorama.pl/panele-podlogowe-winylowe-weninger-brown-stone-4-864-m2-id-1143061.html

Panel ma 66 x 66 cm, grubość 2,2 mm

 

A tak wygląda w łazience:

obraz.png.b931255ba5157ca3cfc8d7c8a3a9962c.png

i w kuchni.

obraz.png.944fe461900e60362f04853930cb1873.png

 

Ściana ma krzywiznę 2 cm na 1 m, a po przyklejeniu tych paneli w ogóle tego nie widać.

 

W OBi są ładniejsze

 

https://www.obi.pl/panele-podlogowe-i-podlogi-drewniane/panele-winylowe/c/1175

 

Na ścianę lepiej dawać wersję bez zamków, wtedy można kleić na krzyżyki i dać fugę pomiędzy.

Fajne 👍

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, technix napisał(a):

Fajne 👍

Dzięki 

Klejenie klejem montazowym, dociskanie walkiem do tapet lub kuchennym.

 

A ponizej zdjecie z montażu na otworze od zaworów.

Wymagane narzędzie : nożyk.

 

Screenshot_20221227_091114_Gallery.jpg.4a14b2e1d0fba6fb1a7d0fcb42a95235.jpg

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 15:33, MarcG napisał(a):

Jakie teraz są ceny za wykończenie nowego mieszkania ? Wiecie może ?

Chodzi o płytki w łazience, montaż kibelka podwieszanego z GK, panele.

Mam spotkanie z fachowcem i nie wiem czego się spodziewać. 

A i ceny niestety warszawskie.

koleżanka wykończała ostatnio mieszkanie 45 m2, to fachowiec wziął od A do Z (razem z łazienkami, ale bez mebli) około 30 tyś. Fakt, że stan deweloperski i praktycznie nie było żadnych przeróbek elektryki, instalacji wodnych, itp. Typowa wykończeniówka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, maras77 napisał(a):

 

Najlepiej samemu obejrzec w sklepie:

 

https://www.castorama.pl/panele-podlogowe-winylowe-weninger-grey-stone-4-864-m2-id-1143063.html

https://www.castorama.pl/panele-podlogowe-winylowe-weninger-brown-stone-4-864-m2-id-1143061.html

Panel ma 66 x 66 cm, grubość 2,2 mm

 

A tak wygląda w łazience:

obraz.png.b931255ba5157ca3cfc8d7c8a3a9962c.png

i w kuchni.

obraz.png.944fe461900e60362f04853930cb1873.png

 

Ściana ma krzywiznę 2 cm na 1 m, a po przyklejeniu tych paneli w ogóle tego nie widać.

 

W OBi są ładniejsze

 

https://www.obi.pl/panele-podlogowe-i-podlogi-drewniane/panele-winylowe/c/1175

 

Na ścianę lepiej dawać wersję bez zamków, wtedy można kleić na krzyżyki i dać fugę pomiędzy.

Moim zdaniem takie trochę jak płytki PCV za komuny ;). Jestem ciekaw jak wygląda obróbka tym cudem narożnika zewnętrznego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafcio napisał(a):

Moim zdaniem takie trochę jak płytki PCV za komuny ;). Jestem ciekaw jak wygląda obróbka tym cudem narożnika zewnętrznego? 

Jednak to inna klasa materialu. Nie czuc gumowatosci i jest bardzo twarde na powierzchni. Trudno to nawet naciac nozykiem od zewnatrz - trzeba ciac od wewnetrznej steony. 

Powierzchnia jest w dotyku ceramiczna, tylko cieplejsza. W przypadku sztywnych plytek, trzeba znać material, aby rozpoznać, że to płyta winylowa.

 

A narozniki robisz tak, jak w kaflach, dajesz listwe narożnikową prostą lub kontowniczek na wierzch.

Ja dalem w łazience delikatne kontowniki z drapanego aluminium, a w kuchni z bialego pcv.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maras77 napisał(a):

 

 

A narozniki robisz tak, jak w kaflach, dajesz listwe narożnikową prostą lub kontowniczek na wierzch.

Ja dalem w łazience delikatne kontowniki z drapanego aluminium, a w kuchni z bialego pcv.

 

 

Pokażesz zdjęcia?

Bo ja nie mam wyobraźni przestrzennej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, technix napisał(a):

Pokażesz zdjęcia?

Bo ja nie mam wyobraźni przestrzennej 

Widac je na zdjeciach, ktore wklejalem.

 

Przy cienkich i elastyczych winylach trzeba kombinowac. Ale sztywne i grube pasuja do wszystkich systemow do kladzenia i wykanczania kafli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, maras77 napisał(a):

 

A narozniki robisz tak, jak w kaflach, dajesz listwe narożnikową prostą lub kontowniczek na wierzch.

Ja dalem w łazience delikatne kontowniki z drapanego aluminium, a w kuchni z bialego pcv.

 

 

99% wykańczania zewnętrznych narożników teraz to szlifowanie. Narożniki metalowe lub plastikowe to rzadkość. No i trochę słabo wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafcio napisał(a):

No i trochę słabo wygląda

Dla siebie pewnie tak nie zrobisz,

ale na wynajem kątowniki przejdą, a wszystko będzie wyglądało czysto i świeżo:oki:

  • Lubię to 2
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2022 o 20:36, ccLot napisał(a):

Dla siebie pewnie tak nie zrobisz,

ale na wynajem kątowniki przejdą, a wszystko będzie wyglądało czysto i świeżo:oki:

Otoż to. 

Jak sie patrzy na koszty, czas to te winyle daja najlepszy efekt w stosunku do kosztu.

Do tego tynk strukturalny i jest fajna lazienka szybko i niedrogo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podam ceny z Pomorza, wykańczamy ten nasz nowy domek w Gnieżdżewie:

 

Gładź na ściany - 20 zł za 1 m2 + koszt materiałów

Łazienka - robocizna 6000 zł

Układanie płytek na podłodze w przedpokoju i kotłowni oraz na ścianie w kuchni - 70 zł za 1 m2 + koszt materiałów

 

Panele na podłodze i malowanie ścian - zrobimy sobie sami. :)

Edytowane przez ArekMiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2022 o 16:24, ghost2255 napisał(a):

Panele to taka prosta robota, że szkoda za to płacić. A fachowcy krzyczą, jakby to była operacja na otwartym sercu i wymagała wiedzy co najmniej profesora.

 

Jedyne w czym można się pomylić i zorientować za późno, to takie ułożenie warstw, żeby nigdzie ostatnia warstwa przy ścianie nie miała mniej niż 6cm szerokości. Szczególnie jak jest jakaś większa, bardziej skomplikowana powierzchnia do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.