Skocz do zawartości

Rabaciki w Alfie


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Rado_ napisał(a):

Alfa i DS to jakies fanaberie dla nawiedzonych.

"Trzeba mieć fantazję i pieniądze synku." ;)

Są tacy, którzy kupują sercem, a nie rozumem i pragmatyzmem. I tak jak mnie cechuje to ostatnie w 99% aspektów zakupowych, tak samochody mogłyby łapać się jednak w pozostałym 1%. Jedyną przeszkodą jest portfel.

  • Lubię to 1
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rado_ napisał(a):

Alfa i DS to jakies fanaberie dla nawiedzonych.

 

DS to nie wiem co reprezentuje, ale jak lubisz troche docisnąć auto na zakrętach, to Alfa będzie ok.

Chociaż i tak jakbym miał brać auto tego rozmiaru, pewnie bym poszedł w BMW.

 

Crossovery i SUVy od Alfy oczywiście tego warunku nie spełniają, więc....nie wiem po co to ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kenickie napisał(a):

Są tacy, którzy kupują sercem, a nie rozumem i pragmatyzmem.

 

Moim zdaniem to jeszcze nie ten poziom cen przy których pojawiają się klienci kupujący sercem. 

Tam jest nadal pragmatyzm i ewentualna bufonada.

 

Alfa to nie produkt dla tych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał(a):

to ciekawe, pomijając siebie to znam kilku posiadaczy Alfy, co dokładnie znaczy nawiedzonych?

Tonale? Bo o nią mi chodzi. Drogie, słabo wykończone auto. Co zdecydowało, że je kupili i są zadowoleni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kravitz napisał(a):

 

DS to nie wiem co reprezentuje, ale jak lubisz troche docisnąć auto na zakrętach, to Alfa będzie ok.

Chociaż i tak jakbym miał brać auto tego rozmiaru, pewnie bym poszedł w BMW.

 

Crossovery i SUVy od Alfy oczywiście tego warunku nie spełniają, więc....nie wiem po co to ;]

Ogólnie DS i Alfa dla nawiedzonych. Nie mam na myśli nic negatywnego. Nawet trochę podziwiam takich ludzi. DS z tych dwóch, to niby fajne auto coś udające, ale tylko udające. Peugeot za większe pieniądze, za którymi nic fajnego nie idzie.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rado_ napisał(a):

Sprawdzalem tylko ceny DS7 i to drogie jest🙄

 

W wynajmie Arval za śmieszne pieniądze mi proponował. Wyglądali na zdesperowanych.

;l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rado_ napisał(a):

Sprawdzalem tylko ceny DS7 i to drogie jest🙄

 

A w dodtaku gama silnikowa to zart :hehe: Jeden diesel 1,5hdi a pozniej tylko hybrydy PHEV :facepalm:

Nie wiem komu oni to chca sprzedawac...

 

image.png.cdd861d515ecce61b6eb56d712d30e86.png

  • Kupa 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 350 tys to full opcja czy baza ? 

W skodzie fill opcia 200 ale w dodatkach wyjdzie 290 , aby nie bylo zr w DS 350 cennik sie zamyka a w dodatkach jeszcze 30 tys zl i podchodzimy pod 400 tys zl , w najnowszym tescie Pertyna ostro pojechal po tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

A w dodtaku gama silnikowa to zart :hehe: Jeden diesel 1,5hdi a pozniej tylko hybrydy PHEV :facepalm:

Nie wiem komu oni to chca sprzedawac...

 

image.png.cdd861d515ecce61b6eb56d712d30e86.png

 

Z drugiej strony, dość luksusowo wykończony duży SUV z dieslem i automatem za 200-220k (patrzę nawersję Rivioli bo tam już jest dużo wyposażenia) plus jeszcze jakiś rabat to rzeczywiście jest IMO okazja.

 

Gdy mi proponowali to jeszcze był silnik benzynowy, jakieś 1.4 czy 1.5. Wychodziło w wynajmie trochę ponad 2000zł netto z ubezpieczeniem i serwisem. Następna porównywalna propozycja była droższa o niemal 1000zł.

:ok:

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

Gdy mi proponowali to jeszcze był silnik benzynowy, jakieś 1.4 czy 1.5. Wychodziło w wynajmie trochę ponad 2000zł netto z ubezpieczeniem i serwisem. Następna porównywalna propozycja była droższa o niemal 1000zł.

:ok:

 

Tak, byl 1,6T 180KM ale go wycofali praktycznie z calej gamy PSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Tak, byl 1,6T 180KM ale go wycofali praktycznie z calej gamy PSA.

 

O właśnie, może dlatego takie ceny były bo ostatnich egzemplarzy się pozbywali. To jest ten THP co się rozpada? W sumie jeśli i tak dają serwis w cenie to nie trzeba się przejmować.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2023 o 11:52, Rado_ napisał(a):

Tonale? Bo o nią mi chodzi. Drogie, słabo wykończone auto. Co zdecydowało, że je kupili i są zadowoleni? 

nie ściemniaj, napisałeś Alfa i DS.

 

Ale zresztą dajmy spokój, ja już się nauczyłem, że niektórzy się zamykają w swoich horyzontach myślowych :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał(a):

ja i tak jestem w szoku, że tak dużo Alf na drogach teraz widać. Myślałem, że w PL skala będzie znacznie mniejsza.

Bardzo dużo sprzedali ponieważ mieli sporo aut na stoku. Inni producenci mieli problem a tu były od ręki. Dodatkowo ceny były atrakcyjne. Teraz wersja 280KM to 290k i leasing 107 konkurencja ma lepsza ofertę. IMO dobrze ze się sprzedały im wieksza konkurencja tym lepiej dla nas.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wujek napisał(a):

Bardzo dużo sprzedali ponieważ mieli sporo aut na stoku. Inni producenci mieli problem a tu były od ręki. Dodatkowo ceny były atrakcyjne. Teraz wersja 280KM to 290k i leasing 107 konkurencja ma lepsza ofertę. IMO dobrze ze się sprzedały im wieksza konkurencja tym lepiej dla nas.

Ale to są fajne auta. Jaką konkurencja ma ofertę dla takiej Stelvio? To jest wielkości X5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bergerac napisał(a):

ja i tak jestem w szoku, że tak dużo Alf na drogach teraz widać. Myślałem, że w PL skala będzie znacznie mniejsza.

 

Gdyby byl jakis fajne diesel w dobrej cenie, to by pewnie sprzedali duzo wiecej.

W tym segmencie to chyba nadal ON sie lepiej sprawdza jak ktos robi wieksze przebiegi :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcindzieg napisał(a):

Ale to są fajne auta. Jaką konkurencja ma ofertę dla takiej Stelvio? To jest wielkości X5.

Oj chyba X3? https://www.carsized.com/en/cars/compare/bmw-x3-2017-suv-vs-alfa-romeo-stelvio-2016-suv/rear/

 

Osiagi na poziomie 250KM z BMW.  Kiedys porownywalem ale odpadla glownie ze wzgledu na slabe osiagi vs Ateca i Q3. Nie mieli tez dobrego finansowania wiec przestalem wnikac. Wersji po FL jeszcze nie porownywalem to ciezko mi sie odniesc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujek napisał(a):

Oj chyba X3? https://www.carsized.com/en/cars/compare/bmw-x3-2017-suv-vs-alfa-romeo-stelvio-2016-suv/rear/

 

Osiagi na poziomie 250KM z BMW.  Kiedys porownywalem ale odpadla glownie ze wzgledu na slabe osiagi vs Ateca i Q3. Nie mieli tez dobrego finansowania wiec przestalem wnikac. Wersji po FL jeszcze nie porownywalem to ciezko mi sie odniesc.

Q3 to nie wiem ale w Atece siedziałem i to nie jest konkurencja dla Stelvio. Osiągi może ma lepsze ale Alfa ma wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał(a):

Chyba się trochę rozpędziłeś :phi:

Dobra - porównywałem że starszą. Nowa to rzeczywiście locha ;]

Aczkolwiek jechałem X3 i Stelvio i subiektywnie wydaje mi się że jednak w Alfie jest dużo więcej miejsca. Może stąd to porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Dobra - porównywałem że starszą. Nowa to rzeczywiście locha ;]

Aczkolwiek jechałem X3 i Stelvio i subiektywnie wydaje mi się że jednak w Alfie jest dużo więcej miejsca. Może stąd to porównanie.

Stelvio jest ciasne, zresztą X3 podobnie. Na pewno nie można tego porównać do X5. To klasa mniej więcej Q5, XC60, GLC, itd.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał(a):

Dobra - porównywałem że starszą. Nowa to rzeczywiście locha ;]

Aczkolwiek jechałem X3 i Stelvio i subiektywnie wydaje mi się że jednak w Alfie jest dużo więcej miejsca. Może stąd to porównanie.

 

Trochę inaczej uformowany kokpit robi inne wrażenie ale IMO miejsca jest mniej więcej tyle samo. X5 jest o rozmiar większa.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał(a):

Q3 to nie wiem ale w Atece siedziałem i to nie jest konkurencja dla Stelvio. Osiągi może ma lepsze ale Alfa ma wystarczające.

Dlatego mówię vs Cupra pomimo tego ze nie premium ma lepsze osiągi. Jak ktoś chce ładne ale mało szybkie auto to czemu nie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Gdyby byl jakis fajne diesel w dobrej cenie, to by pewnie sprzedali duzo wiecej.

W tym segmencie to chyba nadal ON sie lepiej sprawdza jak ktos robi wieksze przebiegi :ok:

 

zdecydowanie. Jak zapytałem o diesla to mieli takie oczy :totalszok:

 

;]

 

Spalanie jest dla mnie jedynym problemem tego auta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bergerac napisał(a):

Spalanie jest dla mnie jedynym problemem tego auta.

 

Fotele nie wydają Ci się zbyt twarde? Ja siedziałem w wersji Veloce, nie wiem czy fotele są takie same ale tam były IMO jak deski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bergerac napisał(a):

nie ściemniaj, napisałeś Alfa i DS.

 

Ale zresztą dajmy spokój, ja już się nauczyłem, że niektórzy się zamykają w swoich horyzontach myślowych :) 

Ale mowa byla o Tonale. Pozostałe Alfy sa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

No ale te hybrydy to na papierze spoko wyglądają. Ciekawe jak toto jeździ.

 

Moja piękna tym oststnio kilka dni jeździła i jak to kobieta, moei, ze dobrze,  ale chyba pradu tam nie było, nie wnikała w jakies ladowanie hehe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bergerac napisał(a):

ja i tak jestem w szoku, że tak dużo Alf na drogach teraz widać. Myślałem, że w PL skala będzie znacznie mniejsza.

Ja już trzy sztuki Tonale widziałem ! 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Fotele nie wydają Ci się zbyt twarde? Ja siedziałem w wersji Veloce, nie wiem czy fotele są takie same ale tam były IMO jak deski.

 

nie, ale ja mam wersję comfort. W sport chyba są twardsze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.