Skocz do zawartości

Pytanie o przepisy RD


paulluck

Rekomendowane odpowiedzi

Jedziesz sobie samochodem zaznaczonym na czerwono, czy możesz wjechać na rondo i skręcić na ulicę Legionów?

Czy musisz skręcić na objazd ronda, zatrzymać się na Stopie i włączyć się do ruchu na ulicy Legionów?

 

Przy okazji, jak zrobić ankietę?

 

Schowek01.jpg.7cc3f6639aaa4599b8eaf044ec29fd8f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, paulluck napisał(a):

Jedziesz sobie samochodem zaznaczonym na czerwono, czy możesz wjechać na rondo i skręcić na ulicę Legionów?

Czy musisz skręcić na objazd ronda, zatrzymać się na Stopie i włączyć się do ruchu na ulicy Legionów?

 

Przy okazji, jak zrobić ankietę?

 

 

Niezastosowanie się do znaków poziomych. Strzałka pokazuje, że przez rondo tylko prosto albo w lewo.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcG napisał(a):

Niezastosowanie się do znaków poziomych. Strzałka pokazuje, że przez rondo tylko prosto albo w lewo.

A zmienić zdanie na tym odcinku wolno?

Zawrócić wolno?

Strzałki są dużo przed "rondem" i moim zdaniem dotyczą rozjazdu przed nim.

Moja interpretacja jest taka, że można tak i siak.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są dwa takie ronda w małej wersji i ze względu na przebieg przejść dla pieszych, linii zatrzymania i strumienia aut to też "opłaca się" pojechać wbrew znakom poziomym. Jest to wkurzające bo blokuje to na dłuższy czas tych prawidłowo jadących.

Niestety widziałem, że i policja tak ułatwia sobie drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mokrii napisał(a):

a zawrócić można ? ;] 

Strzałka kierunkowa zezwalająca na skręcanie w lewo, umieszczona na skrajnym lewym pasie ruchu, oznacza także zezwolenie na zawracanie, chyba że jest to zabronione znakiem pionowym B-23 lub ruch jest kierowany sygnalizatorem S-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, paulluck napisał(a):

Jedziesz sobie samochodem zaznaczonym na czerwono, czy możesz wjechać na rondo i skręcić na ulicę Legionów?

Czy musisz skręcić na objazd ronda, zatrzymać się na Stopie i włączyć się do ruchu na ulicy Legionów?

B Masz wyznaczony kierunek ruchu na pasie i nie jest to w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujesz się do znaków poziomych. Rondo to skrzyżowanie. Czy na klasycznym skrzyżowaniu z pasa do jazdy prosto pojechalbys w prawo? 

BTW: ruszanie po zatrzymaniu na STOP nie jest włączaniem się do ruchu

Edytowane przez angrius
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu kogoś z Oświęcimia? Przydało by się zdjęcie znaku który jest przed rondem, a na Googlach jest jeszcze stary z 2018 roku:

image.png.824f5b6591e0932914f7df05730bf342.png

teraz jest podobno inny

 

Bo moim zdaniem wg tego znaku spokojnie można z ronda jechać na 44 Kraków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, paulluck napisał(a):

Mamy tu kogoś z Oświęcimia? Przydało by się zdjęcie znaku który jest przed rondem, a na Googlach jest jeszcze stary z 2018 roku:

image.png.824f5b6591e0932914f7df05730bf342.png

teraz jest podobno inny

 

Bo moim zdaniem wg tego znaku spokojnie można z ronda jechać na 44 Kraków.

 

Z tym znakiem na pewno wszystko gra, można wg niego zjechać z ronda z powrotem w Konarskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, komandos80 napisał(a):

Strzałka kierunkowa zezwalająca na skręcanie w lewo, umieszczona na skrajnym lewym pasie ruchu, oznacza także zezwolenie na zawracanie, chyba że jest to zabronione znakiem pionowym B-23 lub ruch jest kierowany sygnalizatorem S-3.

wiesz co to jest pytanie retoryczne ? ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, angrius napisał(a):

ruszanie po zatrzymaniu na STOP nie jest włączaniem się do ruchu

ten konkretny przypadek ma to do siebie że auto o które chodzi jest zapewne dość ciężkim i dość długim zestawem, a samo skrzyżowanie jest mocno obciążone 

zatrzymanie oznacza długi postój :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu kogoś z Oświęcimia? Przydało by się zdjęcie znaku który jest przed rondem, a na Googlach jest jeszcze stary z 2018 roku:
image.png.824f5b6591e0932914f7df05730bf342.png
teraz jest podobno inny
 
Bo moim zdaniem wg tego znaku spokojnie można z ronda jechać na 44 Kraków.
 
Jeżdżę tam co drugi dzień i zawsze przez rondo, nigdy objazdem z boku. Kiedyś był taki czas że często milicjanci stali zaraz za rondem i łapali za brak zatrzymania na STOPie. Co do znaku to nie zwracałem uwagi jaki jest

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michbaran napisał(a):

Jeżdżę tam co drugi dzień i zawsze przez rondo, nigdy objazdem z boku. Kiedyś był taki czas że często milicjanci stali zaraz za rondem i łapali za brak zatrzymania na STOPie. Co do znaku to nie zwracałem uwagi jaki jest

Zrób proszę zdjęcie aktualnego znaku.

 

Napiszę od razu że pytam o to dlatego że kumpel dostał mandat że jechał przez rondo a nie objazdem więc może Tobie kilka złotych zostać w kieszeni jak będziesz o tym wiedział 😄 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób proszę zdjęcie aktualnego znaku.
 
Napiszę od razu że pytam o to dlatego że kumpel dostał mandat że jechał przez rondo a nie objazdem więc może Tobie kilka złotych zostać w kieszeni jak będziesz o tym wiedział  
 
Nie miałem jak zrobić zdjęcia bo przypomniałem sobie za późno a tel. w kieszeni, ale wydaje mi się że jest dokładnie tak jak na zdjęciu, tam za bardzo nie ma jak tego inaczej oznakować.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.