Skocz do zawartości

Lotus Emira


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w dobie samochodów elektrycznych, rozpędzających sie do setki w 2 sekundy i gubiących przy okazji kierownice, warto się pchać w pojazd z raczej antycznym spalinowcem?

https://www.lotuscars.com/en-US/emira
 

Silnik od starego modelu Camry z odłożonym superchargerem. Bez zmian od jakichś 10 lat. 4.3 sekundy do setki z manualem i podobnie z automatem (bo automat też antyczny, sześciobiegowy). Bagażnik właściwie nie występuje, podobno za tylnymi siedzeniami są jakieś wnęki gdzie od biedy można upchnąć torbę z ciuchami na 1-2 noce. Za to jako największe osiągniecie reklamują zainstalowanie kieszeni w drzwiach w której można 0.5 litrową butelkę włożyć. I schowka przed pasażerem! 
 

Cena rozsądna - porównywalna z podobnie wyposażonym Porsche Cayman. 
 

Rezerwować to, czy raczej iść w elektryk? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał(a):

Cena rozsądna - porównywalna z podobnie wyposażonym Porsche Cayman. 
 

Rezerwować to, czy raczej iść w elektryk? 

 

my to raczej idziemy w alpine

https://fastestlaps.com/models/alpine-a110

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał(a):

Czy w dobie samochodów elektrycznych, rozpędzających sie do setki w 2 sekundy i gubiących przy okazji kierownice, warto się pchać w pojazd z raczej antycznym spalinowcem?

https://www.lotuscars.com/en-US/emira
 

Silnik od starego modelu Camry z odłożonym superchargerem. Bez zmian od jakichś 10 lat. 4.3 sekundy do setki z manualem i podobnie z automatem (bo automat też antyczny, sześciobiegowy). Bagażnik właściwie nie występuje, podobno za tylnymi siedzeniami są jakieś wnęki gdzie od biedy można upchnąć torbę z ciuchami na 1-2 noce. Za to jako największe osiągniecie reklamują zainstalowanie kieszeni w drzwiach w której można 0.5 litrową butelkę włożyć. I schowka przed pasażerem! 
 

Cena rozsądna - porównywalna z podobnie wyposażonym Porsche Cayman. 
 

Rezerwować to, czy raczej iść w elektryk? 

 

A jaką duszę mają te Tesle i inne ev? Fakt, odjazd ze świateł nieziemsko szybki - ale do dość szybko się budzi...

 

Emira wygląda, jezdzi i ma przy tym duszę. Jakbym chciał samochód dla samego faktu posiadania samochodu, to Emira V6 z manualnem byłaby jednym z głównych kandydatów....

 

Ale jeśli masz możliwości ku temu, to Taycana bym bardzo mocno rozważał. Apples to Oranges - oba fantastyczne... 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał(a):

Rezerwować to, czy raczej iść w elektryk? 

 

A po ile używki chodzą?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, grogi napisał(a):

 

A jaką duszę mają te Tesle i inne ev? Fakt, odjazd ze świateł nieziemsko szybki - ale do dość szybko się budzi...

 

Emira wygląda, jezdzi i ma przy tym duszę. Jakbym chciał samochód dla samego faktu posiadania samochodu, to Emira V6 z manualnem byłaby jednym z głównych kandydatów....

 

Ale jeśli masz możliwości ku temu, to Taycana bym bardzo mocno rozważał. Apples to Oranges - oba fantastyczne... 

 

Taycan jest strasznie duży. Chcę mały, dwumiejscowy, dwudrzwiowy samochód. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał(a):

Taycan jest strasznie duży. Chcę mały, dwumiejscowy, dwudrzwiowy samochód. 

 

Wiem - dlatego moje owocowe referencje. Jak chcesz małe, sportowe, tylko dlatego że chcesz się turlać dookoła - to Lotus jest super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grogi napisał(a):

 

Wiem - dlatego moje owocowe referencje. Jak chcesz małe, sportowe, tylko dlatego że chcesz się turlać dookoła - to Lotus jest super. 


Idealem było by coś co jeździ jak Porsche, nie traci na wartości jak Porsche ale ma tańszy serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał(a):


Idealem było by coś co jeździ jak Porsche, nie traci na wartości jak Porsche ale ma tańszy serwis. 

no ta alpinka będzie ok ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał(a):

Czy w dobie samochodów elektrycznych, rozpędzających sie do setki w 2 sekundy i gubiących przy okazji kierownice, warto się pchać w pojazd z raczej antycznym spalinowcem?

https://www.lotuscars.com/en-US/emira
 

Silnik od starego modelu Camry z odłożonym superchargerem. Bez zmian od jakichś 10 lat. 4.3 sekundy do setki z manualem i podobnie z automatem (bo automat też antyczny, sześciobiegowy). Bagażnik właściwie nie występuje, podobno za tylnymi siedzeniami są jakieś wnęki gdzie od biedy można upchnąć torbę z ciuchami na 1-2 noce. Za to jako największe osiągniecie reklamują zainstalowanie kieszeni w drzwiach w której można 0.5 litrową butelkę włożyć. I schowka przed pasażerem! 
 

Cena rozsądna - porównywalna z podobnie wyposażonym Porsche Cayman. 
 

Rezerwować to, czy raczej iść w elektryk? 

Najbliższe 10 lat to zapewni ostatnia okazja żeby mieć fajną nową spalinówkę. Z drugiej strony ta responsywność napędu elektrycznego baaardzo kusi...

 

Jeśli to nie jest zmyślony dylemat - to współczuję ;)

Najlepiej kup sobie tego lotusa i namów żonę żeby kupiła sobie elektryka takiego jaki ci się podoba :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał(a):

Rezerwować to, czy raczej iść w elektryk? 

Jak bez problemu wsiądziesz i wysiądziesz z tej łupiny (strzelam, że siedzi się na podłodze) oraz przepisy nie przeszkadzają to brać i się cieszyć. :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, grogi napisał(a):

Ja wiem, że gusta to kwestia indywidualna - ale Alpine wygląda jak dziecko Porsche i garbatego psa... 

tak oczywiście  Alpine_Renault_A110_V85_(1970)_-_1831997

 

oczywiscie ze tak 1200px-Alpine_A110_(44996216524).jpg

 

zwłaszcza garbatego  :ok:;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie?! Przednie światła jak z prosiaka. Dodali tylko te malutkie w środku, które wyglądają jak dziurki w nosie... Gdyby tych nie było, to nawet miłośnicy motoryzacji myśleliby że to Porsche. Jak wstąpię do biura, to odpale Photoshopa i je wytnę...

 

A tył... No cóż, jak to nie jest konik garbusek...

 

image.png.3e8c77e229098df87800c96cce632a38.png

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.a152ac3db21b49b8bc9cacada275a9a2.png

 

Jak to nie wygląda jak głęboka inspiracja Porsche, to ja sie nie znam... 

 

Nie twierdzę, że nie nawiązuje do oryginalnego Alpine. Nawiązuje - ale w taki sposób, że wygląda bardziej jak z pocztówki ze Stuttgartu. 

 

A Emira, w podobnym kolorze i podonym kącie wygląda tak

 

Emira.jpg.5039f4bc8817640d3ab7c599f2e250da.jpg

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A nie?! Przednie światła jak z prosiaka. Dodali tylko te malutkie w środku, które wyglądają jak dziurki w nosie... Gdyby tych nie było, to nawet miłośnicy motoryzacji myśleliby że to Porsche. Jak wstąpię do biura, to odpale Photoshopa i je wytnę...
 
A tył... No cóż, jak to nie jest konik garbusek...
 
image.png.3e8c77e229098df87800c96cce632a38.png
Możesz sobie wmawiac co zechcesz, Alpina wygląda znacznie lepiej i nigdy nie była inspirowana prosiakami.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mokrii napisał(a):

Możesz sobie wmawiac co zechcesz, Alpina wygląda znacznie lepiej i nigdy nie była inspirowana prosiakami.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
 

 

Kazdy widzi co chce widziec i z czym jest opatrzony. Stawiam dolary przeciwko orzechom, ze prosiaka widywałeś o kilka rzędów wielkości częściej niż klasyczną Alpine. 

 

Ja mam przykład z mojego podwórka :)

 

Honda e (a wczesniej Urban EV Concept) - cały świat mówi inspirowana 1generacja Civica.  W Polsce?  - podobne do Golfa I 😄 m.in. dlatego, ze malo kto spoza fanów marki wie, jak wygląda Civic 1 gen 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mokrii napisał(a):

Możesz sobie wmawiac co zechcesz, Alpina wygląda znacznie lepiej i nigdy nie była inspirowana prosiakami.

 

Alpina to nie. Te są silnie inspirowane BMW... 😄

 

image.png.3f1623859ddf443ba13c804624d840d6.png

Edytowane przez grogi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2023 o 12:49, Florydziak_Florydziak_Flor napisał(a):

Rezerwować to, czy raczej iść w elektryk? 

 

Jeśli zadajesz takie pytanie, to raczej iść w elektryka. A na poważnie, samochód sportowy / zabawka, to coś więcej niż dane i cyferki,
to interakcja, na którą składa się milion rzeczy, dla każdego to będzie co innego, ale chyba taki lotus zapewni 100x większą interakcję niż ev, szczególnie manual.
Oglądałem wczoraj fajny materiał na YT - Koenigsegg vs Rimac vs Murray vs Hennessey: The Ultimate Car Boss Chat | Top Gear , polecam, sporo fajnego gadania, padło jedno fajne pytanie co zrobili by z ostatnim kanistrem paliwa na świecie powiedzieli, że nalali by go do mazdy mx-5 na, lotusa elan s3, bmw m3 e30 i jakiegoś muscle cara cabrio. Jeśli producenci najszybszego co jest na świecie wybierają "stare mx-5", to nie zawsze lepsze auto będzie lepszą zabawką.
 


 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2023 o 17:20, Florydziak_Florydziak_Flor napisał(a):


Idealem było by coś co jeździ jak Porsche, nie traci na wartości jak Porsche ale ma tańszy serwis. 

 

Porsche z wykupionym jakims pakietem serwisowym? ;]

 

Ten Lotus to jakiś totalny egzotyk. Kompletnie nie wiem jak to auto wygląda, w sensie proporcji. Bo zdjęcie widziałem.

Pierwsze co mi przychodzi do głowy myśląc "Lotus", to że tam przy wchodzeniu do auta, trzeba mieć drugie kolano tylko wyginane do tyłu, a kręgosłup giętki jak chińska olimpijska gimnastyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.