Skocz do zawartości

Piękne elektroniczne zegary w Alfie


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, wujek napisał(a):

Szkoda bo można było sporo zaoszczędzić. Zakładam, ze wersja 280KM to już będzie 300k a tu już zaczyna się mocne premium. A i tańsze mocne suvy dla ludu od VAG.

tak, na dobrze skonfigurowane 280KM w wersji Veloce trzeba liczyć około 280-300 kPLN (w zależności od rabatowania). Mówię tu o roczniku modelowym 2023.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał(a):

U jakiego dealera to chętnie sprawdzę? Mówisz o aucie nowym, niezarejestrowanym przez dealera? Cena poniżej 260 kPLN byłaby OK :ok: 

 

 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulia-veloce-my2023-harman-kardon-adas2-od-reki-ID6FhXvk.html#gallery-grid


Dzwoniłem w tamtym tygodniu i jest dostępna od ręki - stoi na placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kadu napisał(a):

Aaaa, myślałem, że o Stelvio piszesz. Giulia to spoko, można nawet taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał(a):

ja widuję dość sporo, w Toruniu widziałem już dwie Giulie i jedną Stelvio. W Warszawie to całkiem sporo, a jestem tam jeden - dwa dni w tygodniu.

W Poznaniu i okolicach jeździ trochę. Pewnie przez to, że Pol-Car miał jako jeden z nielicznych autoryzacje na serwis modeli Q jak dobrze kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

to na pewno, zwłaszcza Macan stał się ostatnio popularny, bardzo dużo tego jeździ.

faktycznie jest ich ostatnio jakos więcej, ale to chyba dlatego, że wszystkie ciekawsze suv premium tej wielkośći zdrożały (mam na myśli odpowiedniki Audi, BMW, Mercedes, Lexus, Alfa Romeo) i Macan przestał być już irracjonalnie droższy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stig napisał(a):

Nie kupi bo zawsze coś. Tylko dlaczego auto tak wielu nadal intryguje ?

Można by zrobić osobny wątek pt "Dlaczego nie kupię Stelvio" ;]

Dla mnie nic nie przebije tego:

"Nie kupię bo w salonie siedzę razem z klientami Fiata" ;l

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał(a):

Ten 280 tez przydałoby się czipnac bo ma Vmax 230. I generalnie powyżej 150 odstaje od konkurencji.

Praktycznie bez znaczenia dla większości ludzi. Tylko fani cyferek mają z tym problem. Więc jeśli jesteś fanem to rzeczywiście auto nie dla Ciebie. 

Dla mnie osobiście wnętrze jest nie do pobicia.

  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Praktycznie bez znaczenia dla większości ludzi. Tylko fani cyferek mają z tym problem. Więc jeśli jesteś fanem to rzeczywiście auto nie dla Ciebie. 

Dla mnie osobiście wnętrze jest nie do pobicia.

Brak bezprzewodowego car play plus mały ekran tez sprawia ze wiele osób odwróci się na pięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcindzieg napisał(a):

Można by zrobić osobny wątek pt "Dlaczego nie kupię Stelvio" ;]

Dla mnie nic nie przebije tego:

"Nie kupię bo w salonie siedzę razem z klientami Fiata" ;l

ja widzę tylko klientów Jeepa w salonie. A raczej nie widzę, bo mało kto chyba Jeepa kupuje ;] 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał(a):

Brak bezprzewodowego car play plus mały ekran tez sprawia ze wiele osób odwróci się na pięcie.

Myślę, że jeśli coś kogoś zniechęci to raczej cena. CarPlay jest ważny i ekran (chociaż dla mnie jest OK ekran, bardziej mi przeszkadza brak kamery 360), ale jednak prawdziwym benefitem są właściwości jezdne auta.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, stig napisał(a):

Nie kupi bo zawsze coś. Tylko dlaczego auto tak wielu nadal intryguje ?

 

Bo świetnie wygląda. 

Za superzgrabną dziewczyną też się zawsze obejrzysz, choćby była głupia i miała okropny charakter. 

:hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcindzieg napisał(a):

Można by zrobić osobny wątek pt "Dlaczego nie kupię Stelvio" ;]

Dla mnie nic nie przebije tego:

"Nie kupię bo w salonie siedzę razem z klientami Fiata" ;l

 

Ale to jest bardzo dobry argument wbrew pozorom. Największym wrogiem klasy premium jest pokazanie klientom, że na nich oszczędzasz. A przecież oni właśnie przyszli wydać więcej kasy DLATEGO żeby się odróżnić od klientów Fiata. A ci postanowili posadzić ich razem.

:facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

ja widzę tylko klientów Jeepa w salonie. A raczej nie widzę, bo mało kto chyba Jeepa kupuje ;] 

 

 

Bo im z cenami tak samo sufit na głowę spadł.

Wrangler w ciągi roku zdrożał o 100 tysięcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Bo im z cenami tak samo sufit na głowę spadł.

Wrangler w ciągi roku zdrożał o 100 tysięcy.

 

 

Co to za snoby ? Przecież i tak spotkają się z tym właścicielem Fiata na drodze jak im alternator walnie.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

Myślę, że jeśli coś kogoś zniechęci to raczej cena. CarPlay jest ważny i ekran (chociaż dla mnie jest OK ekran, bardziej mi przeszkadza brak kamery 360), ale jednak prawdziwym benefitem są właściwości jezdne auta.

 

Ludzie zapłacą każdą cenę jeśli będą widzieli w tym jakąś wartość, którą dostaną w zamian.

Jak długo to stoi w salonie obok Fiata to sprzedają bardzo drogiego Fiata. A powinni sprzedawać tanie BMW. Po złej stronie ulicy stoją. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

 

Co to za snoby ? Przecież i tak spotkają się z tym właścicielem Fiata na drodze jak im alternator walnie.

 

Nie, Jeep ma wartość dodaną: zanim staniesz na dtlrodze obok Fiata w oczekiwaniu na lawetę najpierw musisz iść po traktor. 

;l

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Bo świetnie wygląda. 

Za superzgrabną dziewczyną też się zawsze obejrzysz, choćby była głupia i miała okropny charakter. 

:hehe:

 

Nie jest głupia 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, stig napisał(a):

Nie jest głupia 😂

 

Nie twierdzę, że jest. Chodziło mi o to, że nie zwracasz uwagi na wady jak długo cieszy oczy. A jak wady wychodzą to już zwykle jest za późno.

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Nie twierdzę, że jest. Chodziło mi o to, że nie zwracasz uwagi na wady jak długo cieszy oczy. A jak wady wychodzą to już zwykle jest za późno.

;]

 

Ale Giulia nie tylko cieszy oczy. Po za tym na nic nie jest za późno. Irytujące auto się sprzedaje a z partnerem rozwodzi 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Bo świetnie wygląda. 

Za superzgrabną dziewczyną też się zawsze obejrzysz, choćby była głupia i miała okropny charakter. 

:hehe:

 

Po moich krótkich doświadczeniach powiedziałbym, ze jest ładna ale tylko z tyłu. Trochę ciasna :swinka: i lekko opóźniona. No i nie za szybka :]. Ma też problem z (za)hamowaniem ;) i jest zbyt głośna na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sherif napisał(a):

Po moich krótkich doświadczeniach powiedziałbym, ze jest ładna ale tylko z tyłu. Trochę ciasna :swinka: i lekko opóźniona. No i nie za szybka :]. Ma też problem z (za)hamowaniem ;) i jest zbyt głośna na codzień.

 

Po prostu idealna Włoszka. :serducha::serducha::serducha:

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, stig napisał(a):

Faktycznie ta szpara w nadkolu trochę razi. Już bym wolał dać 18” na większym profilu bo tak to trochę koza. Nie wiem czy jest jeszcze wyżej niż poprzednia wersja - takie zabiegi widziałem w Giuliettach. Im nowsze tym stały wyżej i wyglądały później wręcz komicznie.

 

 

Kwestia gustu. Wg mnie komicznie wyglądają auta na glebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Nie, Jeep ma wartość dodaną: zanim staniesz na dtlrodze obok Fiata w oczekiwaniu na lawetę najpierw musisz iść po traktor. 

;l

Jeep nie ma dobrego modelu w EU. Renegate jest stary a zdrożał x2 od premiery. Na początku ich trochę widywałem na ulicach teraz jakby przepadły albo jeżdżą u drugiego właściciela na prowincji.

 

Compasa przemilczę nawet w USA kiepsko się sprzedaje i niestety awaryjne. Kosztuje tyle co BMW.

 

Nowy GC jedt genialny ale nie wiem ile kosztuje pewnie będzie za drogi.

 

wrangler dla pasjonatów ale… cena kosmos a ten pick up :facepalm: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Nie twierdzę, że jest. Chodziło mi o to, że nie zwracasz uwagi na wady jak długo cieszy oczy. A jak wady wychodzą to już zwykle jest za późno.

;]

 

Klient kupił Gulie przez przypadek, do tej pory fan BMW. Ma ją chyba 3 lata, i twierdzi że to pierwsze auto w którym ma banana czy to idąc do niej, czy jadąc, czy oglądając się za nią na parkingu rotfl

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bochumil napisał(a):

 

Kwestia gustu. Wg mnie komicznie wyglądają auta na glebie.

Gustu? Tuning użytkownika który obniża radykalnie auto zostawmy bo mi chodzi o OEM rozwiązania i zglebionego auta przez samego producenta (w wymiarze jak każdy potocznie rozumie) to ja jeszcze nie widziałem. Sterczące jak kozę widziałem na przykładzie Giulietty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wujek napisał(a):

Jeep nie ma dobrego modelu w EU. Renegate jest stary a zdrożał x2 od premiery. Na początku ich trochę widywałem na ulicach teraz jakby przepadły albo jeżdżą u drugiego właściciela na prowincji.

 

Compasa przemilczę nawet w USA kiepsko się sprzedaje i niestety awaryjne. Kosztuje tyle co BMW.

 

Nowy GC jedt genialny ale nie wiem ile kosztuje pewnie będzie za drogi.

 

wrangler dla pasjonatów ale… cena kosmos a ten pick up :facepalm: 

 

Nie tak dawno renegat kosztował poniżej 60 tyś.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artur_W_wa napisał(a):

Klient kupił Gulie przez przypadek, do tej pory fan BMW. Ma ją chyba 3 lata, i twierdzi że to pierwsze auto w którym ma banana czy to idąc do niej, czy jadąc, czy oglądając się za nią na parkingu rotfl

na pewno się nie zna i je guupii. No i siedzi w salonie z klientami Fiata :old:

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ale to jest bardzo dobry argument wbrew pozorom. Największym wrogiem klasy premium jest pokazanie klientom, że na nich oszczędzasz. A przecież oni właśnie przyszli wydać więcej kasy DLATEGO żeby się odróżnić od klientów Fiata. A ci postanowili posadzić ich razem.

:facepalm:

 

To mają Ferrari/Maseratti. Klasę premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcindzieg napisał(a):

To mają Ferrari/Maseratti. Klasę premium.

 

To jest klasa luksusowa. Włoska klasa premium to Alfa właśnie i kiedyś Lancia. Ale Włosi nie umieją w premiumy, nie wystarczy wysokiej ceny dać. 

Z jakiegoś powodu nie sprzedaje się Lexusa obok Toyoty, nie sprzedaje się Audi obok Skody, nie sprzedaje się Rolls-Royce'a obok BMW. 

Tak robi tylko Peugeot/DS i Fiat/Alfa. Obie marki z tym samym skutkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Ale niewiele mniej niż 300 kzł kosztuje wypasiona Skoda. Więc ile ma kosztować żeby było godnie?

 

Nie w tym rzecz. Ja nie mam zastrzeżeń do ceny, ja mam zastrzeżenia, że za tę cenę nie dostajesz wrażenia z zakupu jak u Lexusa.

 

I wiem co mówię, bo kilka razy krążyłem wokół Jeepa. IMO auta stojące pod dachem Jeep/Alfa/Fiat kupuje się wbrew wysiłkom sprzedawcy a nie dzięki nim. Pasjonat kupi bo mu wszystko jedno ale człowiek wybierajacy (choćby częściowo) rozsądkiem raczej nie zostanie przekonany. Co zresztą widać, bo poza pasjonatami niewielu te marki ceni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

Z jakiegoś powodu nie sprzedaje się Lexusa obok Toyoty

Toyota Radość 

27 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

nie sprzedaje się Audi obok Skody

Porsche Warszawa Okęcie

 

36 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

nie sprzedaje się Rolls-Royce'a obok BMW

BMW FUS

 :skromny::phi:

 

2 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

Po prostu idealna Włoszka. :serducha::serducha::serducha:

 

Widywałem lepsiejsze ;)

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

I wiem co mówię, bo kilka razy krążyłem wokół Jeepa. IMO auta stojące pod dachem Jeep/Alfa/Fiat kupuje się wbrew wysiłkom sprzedawcy a nie dzięki nim. Pasjonat kupi bo mu wszystko jedno ale człowiek wybierajacy (choćby częściowo) rozsądkiem raczej nie zostanie przekonany. Co zresztą widać, bo poza pasjonatami niewielu te marki ceni.

 

To podobnie jak z Subaru, przynajmniej w Krakowie. Sprzedawcy w ogóle nie są zainteresowani sprzedażą aut. Na maile nie odpowiadają, w salonie musisz szukać człowieka, żeby się tobą zainteresował, jazdy próbnej nie zrobisz, bo mokro jest i potem musieliby auto myć (!). Odkupem twojego samochodu nie są zainteresowani (no chyba że to Subaru i nie starsze niż 3 lata). Przy czym nadal mają na placu auta z końcówki 2021 roku, z czego się utrzymują pozostaje zagadką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wladmar napisał(a):

 

To podobnie jak z Subaru, przynajmniej w Krakowie. Sprzedawcy w ogóle nie są zainteresowani sprzedażą aut. Na maile nie odpowiadają, w salonie musisz szukać człowieka, żeby się tobą zainteresował, jazdy próbnej nie zrobisz, bo mokro jest i potem musieliby auto myć (!). Odkupem twojego samochodu nie są zainteresowani (no chyba że to Subaru i nie starsze niż 3 lata). Przy czym nadal mają na placu auta z końcówki 2021 roku, z czego się utrzymują pozostaje zagadką. 

 

Z kolei w salonie Subaru w Katowicach swego czasu (bo jak jest dziś to nie wiem, dawno nie byłem) obsługa była doskonała. Jako że dość często tam bywałem (salon wielomarkowy MM Cars a ja miałem Chevrolety) to można powiedzieć, że się wręcz znałem ze sprzedawcą bo tyle razem przegadaliśmy o tych autach. Co ciekawe, później spotkałem tego człowieka w Lexusie. A żeby było jeszcze ciekawiej, jeszcze później widziałem go w Jaguarze. Niestety to już było po tym jak kupiłem bo inaczej kupiłbym właśnie od niego.

:ok:

 

  • bakłażan 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Z kolei w salonie Subaru w Katowicach swego czasu (bo jak jest dziś to nie wiem, dawno nie byłem) obsługa była doskonała. Jako że dość często tam bywałem (salon wielomarkowy MM Cars a ja miałem Chevrolety) to można powiedzieć, że się wręcz znałem ze sprzedawcą bo tyle razem przegadaliśmy o tych autach. Co ciekawe, później spotkałem tego człowieka w Lexusie. A żeby było jeszcze ciekawiej, jeszcze później widziałem go w Jaguarze. Niestety to już było po tym jak kupiłem bo inaczej kupiłbym właśnie od niego.

:ok:

 

 

Bardzo dużo zależy od sprzedawcy, niestety u nas nadal generalnie poziom obsługi klienta (nie tylko w branży motoryzacyjnej) jest żenujący. A teraz już kompletnie im odbiło, mam nadzieję, że nadchodzący kryzys czegoś ich w końcu nauczy. 

Edytowane przez wladmar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, stig napisał(a):

Ale Giulia nie tylko cieszy oczy. Po za tym na nic nie jest za późno. Irytujące auto się sprzedaje a z partnerem rozwodzi 👍

Zazwyczaj i jedno i drugie to bardzo drogie zabawy ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.