Skocz do zawartości

Wkurzyła mnie Toyota — a dokładniej serwis.


delco

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, maro_t napisał(a):

 

Daewoo Nexię mojego taty ukradli mimo zapięcia tego Bear Locka'a

Odpinali wodziki skrzyni i wbijali na sztywno drugi bieg. Nie wiem jak w nexii ale w niektórych samochodach wystarczyło się położyć pod auto i sięgnąć ręką. Skuteczniejsze to było w przypadku samochodów z tylnym napędem, gdzie lewarek wychodził bezpośrednio ze skrzyni biegów i było miejsce na zainstalowanie bolca. 

No i zawsze był jeszcze hol albo laweta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Camel napisał(a):

a jak te czujniki parkowania dokładane ?

Jest kamera cofania ORI a nie ma czujników buehehehe

za 1900 przód, tył hmmmmm

 

Nie wiem jak teraz, ale do niedawna to bylo chamsko dokladane przez dilerow i uruchamiales pstryczkiem przednie czujniki :facepalm:

 

image.png.6c06d9537012e6ed0b76b972db8b4784.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Nie wiem jak teraz, ale do niedawna to bylo chamsko dokladane przez dilerow i uruchamiales pstryczkiem przednie czujniki :facepalm:

 

image.png.6c06d9537012e6ed0b76b972db8b4784.png

 

 

i z tego co wiem to nadal tak jest (chyba że ktoś mnie poprawi) a montowane w "montowni" w PL, nie u dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Nie wiem jak teraz, ale do niedawna to bylo chamsko dokladane przez dilerow i uruchamiales pstryczkiem przednie czujniki :facepalm:

 

image.png.6c06d9537012e6ed0b76b972db8b4784.png

Czujniki były dokładane przed dostarczeniem do dealera w centralnym skladzie. To na zdjęciu nie jest oryginalnym zestawem - jakaś autorska samoróbka. Oryginalnie był przycisk z pachołkiem i literką P, była pełna wiązka, wierciło się zderzak i podpinało się oryginalny klawisz i czujniki.

Teraz tylko się wierci zderzak i podpina się czujniki - nie ma klawisza wyłączającego. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mike_wwl napisał(a):

Czujniki były dokładane przed dostarczeniem do dealera w centralnym skladzie. To na zdjęciu nie jest oryginalnym zestawem - jakaś autorska samoróbka. Oryginalnie był przycisk z pachołkiem i literką P, była pełna wiązka, wierciło się zderzak i podpinało się oryginalny klawisz i czujniki.

Teraz tylko się wierci zderzak i podpina się czujniki - nie ma klawisza wyłączającego. 

 

NIe wiem czy samorobka, bo widzialem taki przycisk w nie jednej Corolli...

Nawet kumpel mial w sluzbowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

 

NIe wiem czy samorobka, bo widzialem taki przycisk w nie jednej Corolli...

Nawet kumpel mial w sluzbowce.

To nie jest przycisk od oryginalnego zestawu. Miałem w aurisie dokładane "fabryczne" czujniki w PL i to wyglądało tak jak pisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mike_wwl napisał(a):

Czujniki były dokładane przed dostarczeniem do dealera w centralnym skladzie. To na zdjęciu nie jest oryginalnym zestawem - jakaś autorska samoróbka. Oryginalnie był przycisk z pachołkiem i literką P, była pełna wiązka, wierciło się zderzak i podpinało się oryginalny klawisz i czujniki.

Teraz tylko się wierci zderzak i podpina się czujniki - nie ma klawisza wyłączającego. 

Na FB na grupie CHR wklejali taki przycisk jak tu ktoś wstawił i wielu pisało, że ma to wsadzone przez Toyotę, a nie w stodole u Kazia.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mike_wwl napisał(a):

To nie jest przycisk od oryginalnego zestawu. Miałem w aurisie dokładane "fabryczne" czujniki w PL i to wyglądało tak jak pisałem. 

przeglądałem używki i wszystkie miały jak @Maciej__ pokazał zdjęcie.

 

link z ale drogo: 

https://allegro.pl/oferta/toyota-lexus-czujnik-parkowania-komplet-zestaw-11975880109?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_pmax&ev_campaign_id=17996333742&gclid=Cj0KCQjwrMKmBhCJARIsAHuEAPTyjqSveHrM5IrTexmHf9EQuTBbQGzf_LITprUSf7_Kc57dAWCVEQ0aAnO8EALw_wcB

 

Może te zestawy dealer montuje hmmm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ZUBERTO napisał(a):

Na FB na grupie CHR wklejali taki przycisk jak tu ktoś wstawił i wielu pisało, że ma to wsadzone przez Toyotę, a nie w stodole u Kazia.

Mam w domu chr i nie mam czegoś takiego, może jakiś dziwny dealer takie coś tworzył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dobromir napisał(a):

Mam w domu chr i nie mam czegoś takiego, może jakiś dziwny dealer takie coś tworzył?

Nie wiem, nie wnikałem.

Może jest tak, że jak przy zamawianiu do produkcji ktoś dokłada to mu ten ładniejszy w fabryce czy w PL na centralnym skladzie montują, a jak ktoś bierze z placu co jest od ręki, to dealer tego z ery dinozaurów wstawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Camel napisał(a):

Myślisz, że na oryginalnej instrukcji toyoty jest napis ETS Polska? 

Screenshot_2023-08-07-20-32-11-054_pl.allegro-edit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ZUBERTO napisał(a):

Na FB na grupie CHR wklejali taki przycisk jak tu ktoś wstawił i wielu pisało, że ma to wsadzone przez Toyotę, a nie w stodole u Kazia.

Jeszcze raz, jak masz alarm czy instalacje LPG  zamontowaną w ASO przez dilera to jest to fabryczne czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ghost2255 napisał(a):

Podobno te dokładane przez dealera/serwis czy kogokolwiek już po wyjeździe z fabryki, nie mają wizualizacji na ekranie.

Dokładane oryginalne mają wszystko, te ze zdjęć nie mają - nie są "wpinane" w oryginalny moduł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mike_wwl napisał(a):

Dokładane oryginalne mają wszystko, te ze zdjęć nie mają - nie są "wpinane" w oryginalny moduł. 

To wiem, że dokładane nie są wpinane w ORI moduł, ale czy te dokładane w centralnym składzie mają ten "chamski" włącznik 😁 czy taki "piękny" jak piszesz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mike_wwl napisał(a):

Jeszcze raz, jak masz alarm czy instalacje LPG  zamontowaną w ASO przez dilera to jest to fabryczne czy nie? 

Twoje "fabryczne" dokładane w PL też raczej nie są fabryczne.

Co to ma do rzeczy, że toyota (nawet jeśli to robi dealer, to przy tej ilości raczej nie jeden) przedpotopowy włącznik wstawia?

Argument broni się mniej więcej tak jak niemiecki alternator w Fiacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Camel napisał(a):

To wiem, że dokładane nie są wpinane w ORI moduł, ale czy te dokładane w centralnym składzie mają ten "chamski" włącznik 😁 czy taki "piękny" jak piszesz :) 

Mój był dokładany w Polsce i miał  fabryczny) ładny przycisk (taki jak w instrukcji obslugi) i działał z wyświetlaczem. 

W obecnej Corolli fabrycznie nie ma już guzika, więc jak jest guzik to nie jest oryginalny. 

Skoro tak jak piszesz wszystkie mają ten chamski guzik to już trochę zgłupiałem, może to jest jakaś inicjatywa dealera (albo Toyoty Motor Poland), gdzie z wersji full zaślepka robili tanim kosztem "Business Line". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZUBERTO napisał(a):

Twoje "fabryczne" dokładane w PL też raczej nie są fabryczne.

Co to ma do rzeczy, że toyota (nawet jeśli to robi dealer, to przy tej ilości raczej nie jeden) przedpotopowy włącznik wstawia?

Argument broni się mniej więcej tak jak niemiecki alternator w Fiacie.

Ale czy mnie to jakoś boli, że nie montował tego jakiś Turek tylko Polak? Nie są fabryczne, ale są spięte z fabryczną instalacją, wyglądają estetycznie i wg VINu jest to w samochodzie - mi wystarcza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mike_wwl napisał(a):

Ale czy mnie to jakoś boli, że nie montował tego jakiś Turek tylko Polak? Nie są fabryczne, ale są spięte z fabryczną instalacją, wyglądają estetycznie i wg VINu jest to w samochodzie - mi wystarcza. 

 

Nie odpowiem Ci, zamówienie jest w trakcie przetwarzania - nie ma jeszcze VIN nadanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Koonrad napisał(a):

 

o widzisz, a ja w lipcu wróciłem z Toskanii i zastanawiałem się jak auto zabezpieczyć :phi:

ale aut z blokadami nie widziałem 

tam szybciej chyba szyby lecą i czyszczą to co w aucie zostało :(

 

 

jak was czytam to dziekiuje ci PIS :jem:

a tak serio, zyjemy JESZCZE w normalnym kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

jak was czytam to dziekiuje ci PIS :jem:

a tak serio, zyjemy JESZCZE w normalnym kraju...

Napiszę Ci co moja żona powiedziała o tym zabezpieczeniu jednym "pilotem" - "jak mają ukraść to i tak ukradną" - mamy zawsze AC :) i drugie auto :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Camel napisał(a):

Napiszę Ci co moja żona powiedziała o tym zabezpieczeniu jednym "pilotem" - "jak mają ukraść to i tak ukradną" - mamy zawsze AC :) i drugie auto :) 

 

ja mam jeszcze lepsze zabezpieczenie "mojego" auta ktorym jezdze :jem:

nie jest moje, kradnijcie smialo, bedzie nowe, jeszcze lepsze, nadal elektryczne bo prad mam za darmo ;]

 

 

 

Edytowane przez PawelWaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

 

ja mam jeszcze lepsze zabezpieczenie auta :jem:

nie jest moje, kradnijcie smialo ;]

 

 

 

kurde, nie pomyślałem :) wezmę kredyt :) z ratą balonową, lepiej wychodzi niż 50/50

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, zobaczę jak pojawi się vin. Jak nie będzie czujników z przodu i z tylu to zadzwonię i zrezygnuję z nich. Bez sensu rzeźba w nowym aucie. 

I bez tego gufffnianego zabezpieczenia z jednym pilotem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

ja mam jeszcze lepsze zabezpieczenie "mojego" auta ktorym jezdze :jem:

nie jest moje, kradnijcie smialo, bedzie nowe, jeszcze lepsze, nadal elektryczne bo prad mam za darmo ;]

 

 

 

 

Żeby to było taki proste, zwłaszcza jak ci obrobią auto np na wakacjach 

U mnie z racji życia w delegacji jeździ sporo dodatkowego towaru, typu zapasowe buty, buty na budowę itp

Jak znajomemu wybili szybę w Pizie i ukradli plecaczek dziecka, to oczywiście stratą nie był sam plecak a płacz dziecka i szukanie szyby żeby wrócić do PL

Oba auta mam też ubezpieczone, X3 to chyba nawet lepiej niż by się sprzedała ;) jednak lepiej żeby nie kradli 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koonrad napisał(a):

Żeby to było taki proste, zwłaszcza jak ci obrobią auto np na wakacjach 

pewnie to niemiłe - ale rozmawiamy chyba o autach nowych z salonu - AC znacznie ułatwia sprawę

Godzinę temu, Koonrad napisał(a):

ak znajomemu wybili szybę w Pizie i ukradli plecaczek dziecka, to oczywiście stratą nie był sam plecak a płacz dziecka i szukanie szyby żeby wrócić do PL

To na pewno jest strzasznie przykre - ale  immobilizer nie uchroni przed czyms takim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pejus1982 napisał(a):


Musiało to być łatwe do obejścia skoro ukradli Nexię z tym zabezpieczeniem bo swego czasu tych aut było pełno, mogli z łatwością wybrać Nexie bez tego.

 

W tamtych czasach to było normalne.

Z tego co pamiętam polewali ciekłym azotem, pod młotkiem to pękało i auto odjeżdżało.

 

Może i aut było sporo, ale zazwyczaj zamówienie jest na konkretne, pod kolor, itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

ja mam jeszcze lepsze zabezpieczenie "mojego" auta ktorym jezdze :jem:

nie jest moje, kradnijcie smialo, bedzie nowe, jeszcze lepsze, nadal elektryczne bo prad mam za darmo ;]

 

 

 

 

Jak Ci z fabryki podstawią zaraz kolejnego złoma, to w sumie można się nie przejmować.

Z reguły jednak to trochę się rozciąga i przez miesiąc lub więcej nie masz auta (jak masz drugie, to na bank akurat w tym czasie Ty i żona musicie koniecznie jeździć dokładnie w tych samych godzinach, pech).

Plus chodzenie po komendach, czekanie aż Cię przyjmie koleś który ma kłopoty z pisaniem bez błędów i więcej niż jednym palcem wciskać klawisze.

Żadne tam przyjemności.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, delco napisał(a):

To na pewno jest strzasznie przykre - ale  immobilizer nie uchroni przed czyms takim. 

 

Wiesz co chroni przed czymś takim?

Zostawianie otwartego auta ;)

Tylko nic nie zostawiasz w nim. 

Zamków nie wyłamią, szyby nie rozwalą. Wejdą, pooglądają i sobie pójdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, delco napisał(a):

W srodku to na co najwyżej zostawiam parasol... jak cos mam to chowam do bagaznika... ale znam takich co zostawiaja laptop na siedzeniu...

Dokładnie. Nic na widoku. Co najwyżej śmieci.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2023 o 12:09, pejus1982 napisał(a):

Mógłbyś to rozwinąć?

 

Wyobraź sobie, że jesteś na przyjęciu. Takie trochę zakręcone to przyjęcie, Tom Cruze I te sprawy, bo wszyscy mają opaskę na oczach i nic nie widzą...

 

Za każdym razem, gdy ktoś do Ciebie podchodzi, mówisz "Znamy sie? Mój PESEL to 89071609541". Na co druga strona, która Cię lubi i wie kiedy masz urodziny, odpowiada "Tak, znam Cię. Twoje urodziny to 16 Lipca 89". Na co ty się uśmiechasz, wyciągasz szampana i spędzacie miło czas.

 

W teorii wszystko pięknie, tylko Twoi najbliżsi znajomi znają datę urodzenia . Ale @grogi to złośliwa bestia i chce się napić szampana za friko... Podszedł do Ciebie, zapytałeś go czy Cie zna. W pierwszej chwili nie wiedział, co odpowiedzieć. Ale pomyślał chwilę i już wiedział. Podszedł drugi raz, i odpowiedział od razu... Mało tego, jak przychodzi kochanka, żona, dziewczyna itp, ta sama informacja jest potrzebna, żeby sprawy pociągnąć krok dalej...

 

Z Kia/Hyundai jest ten sam problem. Gdy tylko dotkniesz klamki, ten rozgłasza swój klucz publiczny (w tym przykladzie PESEL) i oczekuje, że kluczyk odpowie tajną informacją (w przykładzie data urodzenia). W teorii odzyskanie klucza prywatnego z informacji publicznej powinno być niepraktyczne skomplikowane. Tutaj niestety nie jest (datę urodzenia łatwo z PESEL wyciągnąć), i potrzeba tylko kilku minut. A jak już to jest rozkodowane, to dokładnie ten sam klucz kryptograficzny nie tylko otwiera samochód, ale pozwala nim odjechać.

 

A tego dziada s kasować nie umiem...

@format

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grogi napisał(a):

 

Wyobraź sobie, że jesteś na przyjęciu. Takie trochę zakręcone to przyjęcie, Tom Cruze I te sprawy, bo wszyscy mają opaskę na oczach i nic nie widzą...

 

Za każdym razem, gdy ktoś do Ciebie podchodzi, mówisz "Znamy sie? Mój PESEL to 89071609541". Na co druga strona, która Cię lubi i wie kiedy masz urodziny, odpowiada "Tak, znam Cię. Twoje urodziny to 16 Lipca 89". Na co ty się uśmiechasz, wyciągasz szampana i spędzacie miło czas.

 

W teorii wszystko pięknie, tylko Twoi najbliżsi znajomi znają datę urodzenia . Ale @grogi to złośliwa bestia i chce się napić szampana za friko... Podszedł do Ciebie, zapytałeś go czy Cie zna. W pierwszej chwili nie wiedział, co odpowiedzieć. Ale pomyślał chwilę i już wiedział. Podszedł drugi raz, i odpowiedział od razu... Mało tego, jak przychodzi kochanka, żona, dziewczyna itp, ta sama informacja jest potrzebna, żeby sprawy pociągnąć krok dalej...

 

Z Kia/Hyundai jest ten sam problem. Gdy tylko dotkniesz klamki, ten rozgłasza swój klucz publiczny (w tym przykladzie PESEL) i oczekuje, że kluczyk odpowie tajną informacją (w przykładzie data urodzenia). W teorii odzyskanie klucza prywatnego z informacji publicznej powinno być niepraktyczne skomplikowane. Tutaj niestety nie jest (datę urodzenia łatwo z PESEL wyciągnąć), i potrzeba tylko kilku minut. A jak już to jest rozkodowane, to dokładnie ten sam klucz kryptograficzny nie tylko otwiera samochód, ale pozwala nim odjechać.

 

A tego dziada s kasować nie umiem...

@format

 

niezle podsumowanie KIA dla laikow, swietnie sie czytalo :jem:

ja sie zastanawiam kto bedzie u mnie szybszy, ja z dolozeniem dodatkowego zabezpieczenia czy zlodzieje po auto ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Wiesz co chroni przed czymś takim?

Zostawianie otwartego auta ;)

Tylko nic nie zostawiasz w nim. 

Zamków nie wyłamią, szyby nie rozwalą. Wejdą, pooglądają i sobie pójdą.

 

Oczywiście że im mniej na widoku tym bezpieczniej, tak jak pisałem, wystarczył dziecięcy plecaczek

W ITA specjalnie wyczyściłem zawartość półek, schowków czy nawet bagażnika i zrobiłem to w miejscu zamieszkania a nie na parkingu, gdzie złodzieje już obserwują kto i gdzie chowa fanty 

 

Z tym otwartym to nie głupie, pytanie czy sprawdzają, bo może walą w szybę a dopiero potem za klamkę ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wracając do głównego wątku.

Teraz Toyota w nowych modelach bezkluczykowych udostępni możliwość posługiwania się telefonem poprzez aplikacje MyT w celu "klonowania kluczyka".

Będzie można telefonem otwierać i uruchamiać samochód 😱

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Camel napisał(a):

ale wracając do głównego wątku.

Teraz Toyota w nowych modelach bezkluczykowych udostępni możliwość posługiwania się telefonem poprzez aplikacje MyT w celu "klonowania kluczyka".

Będzie można telefonem otwierać i uruchamiać samochód 😱

To powinno być w każdym samochodzie plus przypisanie ustawień użytkownika do telefonu. Mam wrażenie, ze dziadki z koncernów samochodowych zostali mentalnie w 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Camel napisał(a):

ale wracając do głównego wątku.

Teraz Toyota w nowych modelach bezkluczykowych udostępni możliwość posługiwania się telefonem poprzez aplikacje MyT w celu "klonowania kluczyka".

Będzie można telefonem otwierać i uruchamiać samochód 😱

 

Kosmiczna technologia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra "więc tak", toyota na składzie nie doposaża obecnie aut w czujniki, alarmy i takie tam.

Wszystko wkłada dealer u siebie :) 

Zamawia się w fabryce tylko daną wersje a wszystkie dodatki z cennika są uzupełniane na miejscu - dlatego produkcja szybko idzie bo nie ma "udziwnień" na linii produkcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Camel napisał(a):

ale wracając do głównego wątku.

Teraz Toyota w nowych modelach bezkluczykowych udostępni możliwość posługiwania się telefonem poprzez aplikacje MyT w celu "klonowania kluczyka".

Będzie można telefonem otwierać i uruchamiać samochód 😱

Pochwalili sie kiedy?

I czy nie trzeba bedzie nosic osobno tego dodatkowego kluczyk ktory dostalem tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał(a):

Pochwalili sie kiedy?

I czy nie trzeba bedzie nosic osobno tego dodatkowego kluczyk ktory dostalem tylko jeden.

w drugiej połowie 2024 powinni aktualizować aplikacje. Ten pilot to jest dokładka i niestety trzeba go mieć - walczę z tym tematem też czy uda się oprogramować drugiego pilota i za ile.

Tobie wycenili ile chcą za 2 pilota od tego zabezpieczenia ?

Przy dwóch kierowcach jak w naszym przypadku jest to mega słabe rozwiązanie a dodatkowy kluczyk jak pisałem będzie bez pilota i drzwi otwierać z "hebla".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Camel napisał(a):

Tobie wycenili ile chcą za 2 pilota od tego zabezpieczenia ?

Mnie u dealera odeslali do centrali toyoty a centrala toyoty do dealera

 

Na olx bywają niemontowane centralki z 2 pilotami za 300-400 zl...tak ze pilot nie powinien byc drozszy niz 200 zl ...tylko nie znalazlem jak go zaprogramowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Camel napisał(a):

w drugiej połowie 2024 powinni aktualizować aplikacje. Ten pilot to jest dokładka i niestety trzeba go mieć - walczę z tym tematem też czy uda się oprogramować drugiego pilota i za ile.

Tobie wycenili ile chcą za 2 pilota od tego zabezpieczenia ?

Przy dwóch kierowcach jak w naszym przypadku jest to mega słabe rozwiązanie a dodatkowy kluczyk jak pisałem będzie bez pilota i drzwi otwierać z "hebla".

 

toyota widac pedzi z technologia.

inne auta, zero pilotow kluczykow jedynie telefon a tu dwa piloty :jem:

Edytowane przez PawelWaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

toyota widac pedzi z technologia.

inne auta, zero pilotow kluczykow jedynie telefon a tu dwa piloty :jem:

Nawet mozna odciskiem dloni na szybie otwierac - sam widzialem.....na filmie

A na powaznie gdybym wiedzial ze nie bede mial 2 dzialajacych kluczykow nigdy nie kupilbym toyoty....bo mnie alurat dwa sa potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, delco napisał(a):

Nawet mozna odciskiem dloni na szybie otwierac - sam widzialem.....na filmie

A na powaznie gdybym wiedzial ze nie bede mial 2 dzialajacych kluczykow nigdy nie kupilbym toyoty....bo mnie alurat dwa sa potrzebne

zawsze można kupić wersje wyżej za 11 000PLN więcej i już mamy bezprzewodowo :) 

Ja będę szukał magika co mi dorobi pilota drugiego do auta. Mam jednego muszę podjechać bo nr zgubiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, delco napisał(a):

Pochwalili sie kiedy?

I czy nie trzeba bedzie nosic osobno tego dodatkowego kluczyk ktory dostalem tylko jeden.

Twoich problemów to nie rozwiąże, bo pewnie i tak będzie działać tylko z 1 telefonem i to kupionym od Toyoty. :oki:

Edytowane przez ZUBERTO
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.