Skocz do zawartości

Jazda z przyczepka na B


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Jak dobrze czytam przepisy to na samym PJ kat B limit zostal podniesiony do 4250kg ale tylko dla lekkiej przyczepy ?

Jak będę jechał z pusta laweta z DMC 2000kg plus DMC auta 2400kg to jak rozumiem łamie przepisy ? Mimo, że waga rzeczywista takiego zestawu <3.5t ?

Co grozi za taki przejazd ?

Muszę kawałek przejechać na pusto i nie wiem czy ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sherif napisał(a):

Hej.

Jak dobrze czytam przepisy to na samym PJ kat B limit zostal podniesiony do 4250kg ale tylko dla lekkiej przyczepy ?

Jak będę jechał z pusta laweta z DMC 2000kg plus DMC auta 2400kg to jak rozumiem łamie przepisy ? Mimo, że waga rzeczywista takiego zestawu <3.5t ?

Co grozi za taki przejazd ?

Muszę kawałek przejechać na pusto i nie wiem czy ryzykować.

 

Jesli dobrze kojarze to po ostatnich zmianach,  kara jak za jazde bez uprawnien...

Wiec raczej  nie ma sensu ryzykowac.

 

image.png.f641d23d845aa6d2c065a3c5f7f10dde.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Jesli dobrze kojarze to po ostatnich zmianach,  kara jak za jazde bez uprawnien...

Wiec raczej  nie ma sensu ryzykowac.

 

image.png.f641d23d845aa6d2c065a3c5f7f10dde.png

J.w. + jak cię bramka złapie to dodatkowo za brak etolla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Vadero napisał(a):

J.w. + jak cię bramka złapie to dodatkowo za brak etolla

Orientujesz się jak się płaci za krajówki przy dmc pow 3.5t ?

Chyba sama apka etoll nie wystarczy ?

Kurs będzie jednorazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Danielpoz. napisał(a):

Apka i nic więcej.

Jak rozumiem odpalam wcześniej apke eToll, wybieram auto i zaznaczam przekroczenie klasy wagowej ?

Czy muszę wprowadzać dane przyczepki, czy wystarczy auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał(a):

Orientujesz się jak się płaci za krajówki przy dmc pow 3.5t ?

Chyba sama apka etoll nie wystarczy ?

Kurs będzie jednorazowy.

Odpalasz apke etoll i zaznaczasz przekroczenie wagi.

Cena coś x2 w stosunku do jazdy beż przyczepki.

Edytowane przez Vadero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Vadero napisał(a):

Odpalasz apke etoll i zaznaczasz przekroczenie wagi.

Cena coś x2 w stosunku do jazdy beż przyczepki.

Ok, przynajmniej zużyje nadpłacone środki które miałem na A2.

Mogę to odpalić zaraz po wyjeździe i będzie sobie pobierało samo na płatnych odcinkach?

Nie chce doktoryzować się który odcinek jest płatny a który nie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał(a):

Ok, przynajmniej zużyje nadpłacone środki które miałem na A2.

Mogę to odpalić zaraz po wyjeździe i będzie sobie pobierało samo na płatnych odcinkach?

Nie chce doktoryzować się który odcinek jest płatny a który nie.

Ja tak robię :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, slawekw napisał(a):

 

Jak gdzieś niedaleko Warszawy to mogę pomóc :)

Dzięki. Niestety trochę dalej, 200km po PL, a potem do D. Problem, że nawet do wypożyczalni nie podjadę bez E, na szczęście szwagier ma wszystkie kategorie ;).

BTW. Ty nie masz przypadkiem 2.0TFSI ?

Zastanawiam się ile więcej może XC60 spalić z 2.0noPb (B5) ciągnąc 2t i jadąc zgodnie z przepisami autostradą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sherif napisał(a):

BTW. Ty nie masz przypadkiem 2.0TFSI ?

Zastanawiam się ile więcej może XC60 spalić z 2.0noPb (B5) ciągnąc 2t i jadąc zgodnie z przepisami autostradą.

 

Mam 2.0 TSI.

Nie ciągałem przyczep DMC 2000 po autostradzie, ale spodziewałbym się jakoś 2-4l więcej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2023 o 15:37, Maciej__ napisał(a):

 

Jesli dobrze kojarze to po ostatnich zmianach,  kara jak za jazde bez uprawnien...

Wiec raczej  nie ma sensu ryzykowac.

 

image.png.f641d23d845aa6d2c065a3c5f7f10dde.png

Ryzykujesz jeszcze jedną, ale jakże istotną kwestią.

Otóż w przypadku stłuczki/wypadku, nawet NIE z Twojej winy, policja stwierdzi jednoznacznie brak uprawnień do prowadzenia zestawu pojazdów, w związku z czym stajesz się zawsze winnym zdarzeniu drogowemu, więc Twój Ubezpieczyciel nie weźmie odpowiedzialności, kasę najpierw wypłaci UFG, który następnie z Ciebie ściągnie każdą złotówkę.

Jak dla mnie jest to wystarczający argument, do zdobycia E do B, lub zmianę holownika/przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, technix napisał(a):

Otóż w przypadku stłuczki/wypadku, nawet NIE z Twojej winy, policja stwierdzi jednoznacznie brak uprawnień do prowadzenia zestawu pojazdów, w związku z czym stajesz się zawsze winnym zdarzeniu drogowemu,

Nic takiego nie ma miejsca, testowane przez znajomego. Każdy dostał rozliczenie za swoje przewinienia. Oddzielnie sprawca, oddzielnie brak uprawnień u poszkodowanego. Problemu z wypłatą z OC nie stwierdzono. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, technix napisał(a):

No co Ty 🤨

W każdym owu o tym piszą 

Dodam więcej, drugi znajomy po kolizji jako poszkodowany, dowiedział się że jest jednak wczorajszy. Dzięki temu miał pół roku na spokojne odebranie zrobionego bezgotówkowo auta z polisy sprawcy, a i z zastępczego nie korzystał  :]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artur_W_wa napisał(a):

Nic takiego nie ma miejsca, testowane przez znajomego. Każdy dostał rozliczenie za swoje przewinienia. Oddzielnie sprawca, oddzielnie brak uprawnień u poszkodowanego. Problemu z wypłatą z OC nie stwierdzono. 

 

Pewnie zależy od sytuacji, gdy sytuacja jest oczywista to nikt się nie zastanawia

ale w przypadku mniej oczywistych zdarzeń, gdy się wmiesza papuga, to już nie był bym taki pewien

Przecież likwidując szkodę z OC nikt się nawet nie pyta czy jechałeś z przyczepą i jaką

 

Dawniej za jazdę bez kategorii było 400zl z czego często korzystali moto

dziś sankcje są dużo wyższe, dochodzi zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koonrad napisał(a):

 

Pewnie zależy od sytuacji, gdy sytuacja jest oczywista to nikt się nie zastanawia

ale w przypadku mniej oczywistych zdarzeń, gdy się wmiesza papuga, to już nie był bym taki pewien

Przecież likwidując szkodę z OC nikt się nawet nie pyta czy jechałeś z przyczepą i jaką

 

Dawniej za jazdę bez kategorii było 400zl z czego często korzystali moto

dziś sankcje są dużo wyższe, dochodzi zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów

 

W dalszym ciągu alkohol czy brak uprawnień,  nie wpływają na winę i wypłatę z OC sprawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2023 o 03:54, technix napisał(a):

Ryzykujesz jeszcze jedną, ale jakże istotną kwestią.

Otóż w przypadku stłuczki/wypadku, nawet NIE z Twojej winy, policja stwierdzi jednoznacznie brak uprawnień do prowadzenia zestawu pojazdów, w związku z czym stajesz się zawsze winnym zdarzeniu drogowemu,

Piękna opowieść nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Wyobraź sobie wypadek, gdzie stoisz na światłach (nawet nie mając w ogóle prawa jazdy) i w tył wjeżdża Ci inny kierowca. W jaki sposób przyczyniłeś się do tego wypadku? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mike_wwl napisał(a):

Piękna opowieść nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Wyobraź sobie wypadek, gdzie stoisz na światłach (nawet nie mając w ogóle prawa jazdy) i w tył wjeżdża Ci inny kierowca. W jaki sposób przyczyniłeś się do tego wypadku? 

Taki przypadek miał kolega. Wyjechał pijakowi z podporządkowanej.

Nie udało mu się wygrać w sądzie z pijakiem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, skoro tak stawiacie sprawę, to czemu jak założyłem wątek o kąt. E do B to mi tego nie pisaliście???

 

Czyli co, jadę sobie moim C8 , DMC=2530kg ciągnąc przyczepę specjalną (kempingową) o DMC=1000kg, posiadając TYLKO kat. B i w razie jakieś kolizji/wypadku mój ubezpieczyciel z mojej polisy OC, pokrywa szkody?

Jak uderzę przyczepą (podłączona pod hak), to myślicie że normalnie szkoda będzie rozliczona z polisy auta (holownika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, technix napisał(a):

No dobra, skoro tak stawiacie sprawę, to czemu jak założyłem wątek o kąt. E do B to mi tego nie pisaliście???

 

Czyli co, jadę sobie moim C8 , DMC=2530kg ciągnąc przyczepę specjalną (kempingową) o DMC=1000kg, posiadając TYLKO kat. B i w razie jakieś kolizji/wypadku mój ubezpieczyciel z mojej polisy OC, pokrywa szkody?

Jak uderzę przyczepą (podłączona pod hak), to myślicie że normalnie szkoda będzie rozliczona z polisy auta (holownika)?

Zawsze z holownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, technix napisał(a):

No dobra, skoro tak stawiacie sprawę, to czemu jak założyłem wątek o kąt. E do B to mi tego nie pisaliście???

 

Czyli co, jadę sobie moim C8 , DMC=2530kg ciągnąc przyczepę specjalną (kempingową) o DMC=1000kg, posiadając TYLKO kat. B i w razie jakieś kolizji/wypadku mój ubezpieczyciel z mojej polisy OC, pokrywa szkody?

Jak uderzę przyczepą (podłączona pod hak), to myślicie że normalnie szkoda będzie rozliczona z polisy auta (holownika)?

Jak będziesz trzeźwy, to nawet regresu nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, technix napisał(a):

Nawiasem mówiąc, po co zatem to E?

 

W dniu 3.07.2023 o 16:37, Maciej__ napisał(a):

 

Jesli dobrze kojarze to po ostatnich zmianach,  kara jak za jazde bez uprawnien...

Wiec raczej  nie ma sensu ryzykowac.

 

image.png.f641d23d845aa6d2c065a3c5f7f10dde.png

 

@technix jeśli to co powyżej jest dla Ciebie nieistotne to tak, nie ma sensu robić E

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.