Skocz do zawartości

Wymiana jednostki zewnętrznej klimatyzacji LG


Dembu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.07.2023 o 16:24, technix napisał(a):

A czemu wogóle dodawał?

 

Bo nie była serwisowana od 6 lat i przestała chłodzić. Znalazł ciśnienie 5 bar w kwietniu i dobił do 10 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2023 o 18:07, Dembu napisał(a):

Bo nie była serwisowana od 6 lat i przestała chłodzić. Znalazł ciśnienie 5 bar w kwietniu i dobił do 10 bar.

No to jest zgodnie ze scenariuszem @technix - rozszczelnienie i pad sprężarki.

O ile wymianę sprężarki można rozważać, to wymiana sprężarki w nieszczelnym urządzeniu to proszenie się o kłopoty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, technix napisał(a):

Nooo, a jakby były przeglądy to i czynnik by tyle nie uciekł,

Co by dał przegląd w kwestii rozszczelnienia układu?

Od przeglądów chyba się układ nie uszczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, technix napisał(a):

Nie, ale będzie widać powoli postępujące wycieki, które w początkowym stadium nie spowodują uszkodzenia sprężarki 

Ale zgodnie z Twoją radą - jak się rozszczelni, to i tak śmietnik. Najwyżej można wykorzystać do czegoś sprężarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale będzie widać powoli postępujące wycieki, które w początkowym stadium nie spowodują uszkodzenia sprężarki 
A co jeśli przegląd był a padło np. 11 miesięcy później?
Też ten przegląd by pomógł?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, janusz napisał(a):

600 rocznie, nie była serwisowana od 6 lat, nie wiadomo ile ma lat. Faktycznie nie opłaca się naprawiać jak mówi kolega @technix, wygląda że serwisować też się nie opłaca 😉 

 

tak mi sie wydaje ze serwisu lepiej nie robic 😄

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, janusz napisał(a):

600 rocznie, nie była serwisowana od 6 lat, nie wiadomo ile ma lat. Faktycznie nie opłaca się naprawiać jak mówi kolega @technix, wygląda że serwisować też się nie opłaca 😉 

Jak od klimy masz 500PLN x2 na rok to po 6 latach masz 2 nowe klimy 👍

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Camel napisał(a):

Jak od klimy masz 500PLN x2 na rok to po 6 latach masz 2 nowe klimy 👍

Tak, dokładnie, ale przynajmniej przez wcześniejsze 5 lat masz darmowe graty.

Teraz wymieniam klimę gościowi po 3 latach bo przeglądów nie robił, padła płyta główna jednostki zewnętrznej, po rabatach jedynie 270E. Plus robota ok. 350 zl

Klient nie chce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, technix napisał(a):

Mniej więcej.

Czas = pieniądz

To napisz ile taki przegląd ma kosztować to policzymy czy taniej serwisować płacąc co 6 miesięcy tę kwotę czy może nic nie robić skoro i tak po 5 czy tam 6 latach wszystko do wymiany:old:

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, technix napisał(a):

1x rok ja biorę 500

2x rok ja biorę 350

ale zapewniam cię, znajdziesz taniej 👍

Wiadomo, że indywidualne przypadki wychodzą różnie, ale statystycznie taniej wyjdzie tej klimy nie serwisować. Jeden na tym wygra inny przegra. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że indywidualne przypadki wychodzą różnie, ale statystycznie taniej wyjdzie tej klimy nie serwisować. Jeden na tym wygra inny przegra. 
Moja próba na ponad 100 jednostakach którymi się opiekuje w firmie mówi "nie dotykać" poza odgrzybianiem jednostki wew.
  • Lubię to 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ppmarian napisał(a):
2 godziny temu, janusz napisał(a):
Wiadomo, że indywidualne przypadki wychodzą różnie, ale statystycznie taniej wyjdzie tej klimy nie serwisować. Jeden na tym wygra inny przegra. 

Moja próba na ponad 100 jednostakach którymi się opiekuje w firmie mówi "nie dotykać" poza odgrzybianiem jednostki wew.

Przy 100 sztukach statystyka jest po Twojej stronie. Ale przeciętny użytkownik ma ich jakieś 99 mniej i tutaj z serwisem na gwarancji jest podobnie jak z ubezpieczeniem, małe prawdopodobieństwo że się przyda, ale jak już, to może "zaboleć". Mniej boli parę stówek na rok niż parę tysięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał(a):
3 godziny temu, janusz napisał(a):
Wiadomo, że indywidualne przypadki wychodzą różnie, ale statystycznie taniej wyjdzie tej klimy nie serwisować. Jeden na tym wygra inny przegra. 

Moja próba na ponad 100 jednostakach którymi się opiekuje w firmie mówi "nie dotykać" poza odgrzybianiem jednostki wew.

U mnie w fabryce tylko czyszczą siatki i odgrzybiają w jednostkach wewnętrznych i tak od lat. :ok:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 100 sztukach statystyka jest po Twojej stronie. Ale przeciętny użytkownik ma ich jakieś 99 mniej i tutaj z serwisem na gwarancji jest podobnie jak z ubezpieczeniem, małe prawdopodobieństwo że się przyda, ale jak już, to może "zaboleć". Mniej boli parę stówek na rok niż parę tysięcy. 
Dwie prywatne klimy (sam zakladalem - mam fgazy) dokładnie tak samo "serwisuje"....
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ppmarian napisał(a):
5 godzin temu, janusz napisał(a):
Wiadomo, że indywidualne przypadki wychodzą różnie, ale statystycznie taniej wyjdzie tej klimy nie serwisować. Jeden na tym wygra inny przegra. 

Moja próba na ponad 100 jednostakach którymi się opiekuje w firmie mówi "nie dotykać" poza odgrzybianiem jednostki wew.

Tylko odgrzybieniem?

Wentylatora nigdy nie czyściłeś czy udajesz że nie widzisz jak jest obklejony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, janusz napisał(a):

Przy 100 sztukach statystyka jest po Twojej stronie. Ale przeciętny użytkownik ma ich jakieś 99 mniej i tutaj z serwisem na gwarancji jest podobnie jak z ubezpieczeniem, małe prawdopodobieństwo że się przyda, ale jak już, to może "zaboleć". Mniej boli parę stówek na rok niż parę tysięcy. 

Ale to nie tylko efekt placebo.

Na ostatnim serwisie, PRZED czyszczeniem pomiar temperatury=12 stopni.

Pierwszy wniosek -malo czynnika.

Po czyszczeniu, temp. nawiewu = 7 stopni.

Wentylator subtelnie zabrudzony, a że dziś wszystko jest liczone bez żadnych zapasów ( efektywność, twa mać), to wystarczyło, żeby rozkład temperatury był już do niczego.

A to TEŻ pomału ubija sprężarkę, niestety.

Tak więc tu zasada częste mycie skraca życie, nie działa 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, technix napisał(a):

Ale to nie tylko efekt placebo.

Na ostatnim serwisie, PRZED czyszczeniem pomiar temperatury=12 stopni.

Pierwszy wniosek -malo czynnika.

Po czyszczeniu, temp. nawiewu = 7 stopni.

Wentylator subtelnie zabrudzony, a że dziś wszystko jest liczone bez żadnych zapasów ( efektywność, twa mać), to wystarczyło, żeby rozkład temperatury był już do niczego.

A to TEŻ pomału ubija sprężarkę, niestety.

Tak więc tu zasada częste mycie skraca życie, nie działa 😞

Zgadza się, ale podstawowe (proste czynności) można wykonać samemu. W większości przypadków koszt serwisu nie zwróci się trwałością i niezawodnością układu. Wiele osób do kosztu serwisu musi doliczyć swoją dniówkę w pracy na czas wizyty serwisanta, więc realny koszt serwisu może być wyższy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2023 o 09:28, technix napisał(a):

Nooo, a jakby były przeglądy to i czynnik by tyle nie uciekł, ani sprężarka by nie padła, no ale PO CO ?

Pewnie, że po co.

Taniej co 5 lat sprzęt wymienić niż 2x w roku przeglądy w PL klimacie robić.

Ja chłodzę przeważnie 1 max 2 tygodnie w roku, w tym chłodziłem 2 dni i pewnie już nie będzie potrzeby.

Przy takim użytkowaniu rozumiem przegląd 1x w roku, ale nie 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał(a):

Pewnie, że po co.

Taniej co 5 lat sprzęt wymienić niż 2x w roku przeglądy w PL klimacie robić.

Ja chłodzę przeważnie 1 max 2 tygodnie w roku, w tym chłodziłem 2 dni i pewnie już nie będzie potrzeby.

Przy takim użytkowaniu rozumiem przegląd 1x w roku, ale nie 2.

Jeżeli ktoś używa tak jak Ty, to Ja, swoim Klientom też proponuję 1xrok, a drugi ma podpis w karcie w gratisie.

ALE jeżeli ktoś używa jej więcej, szczególnie do całodobowej pracy to uwierz mi - pół roku to MAX.

Teściowej zainstalowałem 4 listopada, do grzania.

Od tego dnia pracowała non stop do  maja.

W międzyczasie w styczniu , tylko wyczyściłem filtry, a w maju, szok - jak już się zajechała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał(a):

Taka tradycja w naszym klimacie.

Używasz 2 dni w roku, drugie 2 dni serwisujesz. ;l

Zapytam w Twoim języku, żebyś zrozumiał:

 

Czy Ty zalecasz swoim Klientom , choć raz na rok sprawdzenie dokręcenia połączeń kablowych aluminiowych czy nie.

Jeśli tak, to czemu? Przecież szkoda kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał(a):
3 godziny temu, technix napisał(a):
Tylko odgrzybieniem?
Wentylatora nigdy nie czyściłeś czy udajesz że nie widzisz jak jest obklejony?

Zewnętrze też są przedmuchowane to bardziej przy okazji innych robót dachowych a nie regularnie jak wew.

Sorry, u mnie niestety nie.

Demontaż obudowy, mycie lopat wentylatora jak i całego wymiennika dedykowanym roztworem chemii 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, technix napisał(a):

Zapytam w Twoim języku, żebyś zrozumiał:

Czy Ty zalecasz swoim Klientom , choć raz na rok sprawdzenie dokręcenia połączeń kablowych aluminiowych czy nie.

Jeśli tak, to czemu? Przecież szkoda kasy...

Nie zalecam, bo ja siedzę w papierach, trudno kazać komuś doginać czy dociskać blaszki w skoroszytach i segregatorach, ale może to jest jakaś opcja na przyszłość. :oki:

Cieszę się, że też dostrzegasz bezsens drugiego przeglądu w okresie nieużytkowym.

Serio, serwis klimy 1x rok jak najbardziej OK, 2x rok to wymysł producentów by serwisy zadowolić i mieć dupokryjkę na odpowiedzialność za swój wyrób na okres gwarancji/rękojmi.

Nie piszę o klimatyzacji, bo rynku nie znam, ale ostatnio ciężko coś kupić czego nie trzeba reklamować.

Jak już dajesz taki przykład o firmach czy tych co dużo używają, to temat serwisu można uzależnić od przebiegu jak w aucie, czy kserokopiarce.

Jednocześnie kumam też, że sam wpływ może mieć też miejsce instalacji i panujące w nim warunki środowiskowe.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, nikt-znany napisał(a):

 

co to za technologia co wymaga przeglądu co 6 miesięcy... jakiś gównolit.

 

Technologia zwana "zarobek serwisanta"  ;]

 

W aucie używamy klimy dużo częściej to myślę, że serwisy powinny odbywać się minimum raz na miesiąc :oki:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, technix napisał(a):

W międzyczasie w styczniu , tylko wyczyściłem filtry, a w maju, szok - jak już się zajechała...

A co się zajechało? Zszedł gaz, czy nadal tylko czyszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

 

ostatnio 300 zl placilem

300zl co pol roku? Co na to cala azja gdzie chodzi az sie popsuje? Na serio przeglad klimy co pol roku? Raz w roku przed sezonem to jeszcze rozumiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wujek napisał(a):

300zl co pol roku? Co na to cala azja gdzie chodzi az sie popsuje? Na serio przeglad klimy co pol roku? Raz w roku przed sezonem to jeszcze rozumiem.

 

tak teraz porobili w warunkach gwarancji.

nie robisz przegladow tracisz gwarancje.

ale raczej tez bede robil roczne + pieczatka dodatkowa :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.