Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze auta - drugie kombi do domu.


krzys139

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponieważ w wątku zakupowym zawsze cisza, pozwolę zapytać się tutaj.

 

Sprzedaliśmy auto żony, czyli Cupre ST300. Auto fajne dynamiczne ale słabo wyciszone w dłuższych trasach no i przyciasne.

Zastanawialiśmy się nad octavia IV RS245 bo jest bardziej przestronna niż Seat Leon 5f ale później oglądaliśmy superba 2.0tsi 190 sportline.

 

Dynamiki Leona nie wykorzystywaliśmy w sumie nigdy, auto jeżdżone normalnie. W trasie bardzo ekonomiczne na miejscu 14-16 l/100km.

Dlatego może ktoś się wypowie czy superb w dłuższym użytkowaniu jest lepiej wyciszony niż octavia i czy to wygodne auto?

Bo na pewno większe i pojemniejsze. A silnik pewnie trochę bardziej ekonomiczny.

Czy superb jest zwyczajnie większy i zainteresować się nowszym modelem OIV niż schodzącym superbem.

Oba auta nowe.

Czy może jakaś inna alternatywa.

 

Zależy nam na odrobinie komfortu i zasięgu na zbiorniku a diesla nie chcemy. 

Pod uwagę brany był jeszcze Kodiaq fajny ale to dla nas przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chalek napisał(a):

Nowa octa to pod względem wyciszenia poziom Twojego Leona.

 

Kolega wybulił za sportline prawie 170 koła a od nadkoli i podłogi to tam słychać jakby były gole blachy.

Oddał na wyciszenie za 6k 😁🤣

 

Superb to inna liga.

 

No to temat chyba się rozwiązał. Ciekaw jestem jak w Kodiaqu wypada poziom hałasu, ale ze względu na gabaryt pewnie lepiej niż w superbie nie jest. 

Niestety audi, bmw i mercedes poza zasięgiem chyba, że używane. Ale jednak zależy mi aby auto było nowe i odszedł problem napraw przynajmniej do 4 lat po zakupie. 

 

Po sprzedaży Leona odeszła mi zupełnie ochota na zmiany samochodów. Chyba już zostaną u nas i je zajeździmy. Ludzie robią się coraz dziwniejsi ale target tego auta był do młodzieży i dlatego tak zmęczył mnie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 

 
Po sprzedaży Leona odeszła mi zupełnie ochota na zmiany samochodów. Chyba już zostaną u nas i je zajeździmy. Ludzie robią się coraz dziwniejsi ale target tego auta był do młodzieży i dlatego tak zmęczył mnie ten temat.



Żona ujeżdża taką samą Cuprę, możesz napisać z którego roku była wasza, jaki przebieg i jak finalnie się sprzedała?

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzys139 napisał(a):

 

No to temat chyba się rozwiązał. Ciekaw jestem jak w Kodiaqu wypada poziom hałasu, ale ze względu na gabaryt pewnie lepiej niż w superbie nie jest. 

Niestety audi, bmw i mercedes poza zasięgiem chyba, że używane. Ale jednak zależy mi aby auto było nowe i odszedł problem napraw przynajmniej do 4 lat po zakupie. 

 

Po sprzedaży Leona odeszła mi zupełnie ochota na zmiany samochodów. Chyba już zostaną u nas i je zajeździmy. Ludzie robią się coraz dziwniejsi ale target tego auta był do młodzieży i dlatego tak zmęczył mnie ten temat.

Kodiakiem nie jeździłem to nie powiem.

 

Octa to nowa platforma, superb to sprawdzone mqb.

Jak Ci ciutke straszy design nie przeszkadza to bym się nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chalek napisał(a):

Kodiakiem nie jeździłem to nie powiem.

 

Octa to nowa platforma, superb to sprawdzone mqb.

Jak Ci ciutke straszy design nie przeszkadza to bym się nie zastanawiał.

 

Auto ma być dla nas już pewnie na dłużej, a design jest dla nas ok. A czekać na kolejną wersję superba i okres wyeliminowania wieku dziecięcego. Wole chyba starszy model po liftingu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, krzys139 napisał(a):

 

Auto ma być dla nas już pewnie na dłużej, a design jest dla nas ok. A czekać na kolejną wersję superba i okres wyeliminowania wieku dziecięcego. Wole chyba starszy model po liftingu. 

Bardzo fajne auto, będziesz zadowolony a skok z Leona pozytywnie wygodny będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał(a):

Wogole bym na Octavię nie patrzył te nowe to kupsko z mega oszczędnościami. Strach pomyśleć co zrobią w nowym superb. Brałbym obecna generacje Superba. 

Dokładnie, od octy3 zaczęły się mega oszczędności widoczne gołym okiem i słyszalne uchem (nie tylko hałas od jazdy ale i audio, które niby jak w VW ale gra o dwa poziomy gorzej). Auto jest duże i to tyle. Zawieszeniowo totalnie nie nadąża za mocą powyżej 120 koni. No chyba że tylko jazda na wprost.

Superb jest autem cichszym już z racji segmentu do którego należy.

Edytowane przez irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superb jest słabo wyciszony i słabo się prowadzi, broni się pojemnością bagażnika i wielkością kabiny. Ma klejone szyby , ale podłoga słabo, nadkola wcale.

W porównaniu do Leona rozlazła bujająca kanapa.

 

Arteon lepiej wyciszony i zawias lepszy ale +30tys.


A4 to tez stary model i za 200 kola coś da się kupić .

 

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superb zasadniczo OK, ale weź sobie takiego sportline do pojeżdżenia- jak dla mnie siedzenia w tej wersji to tragedia - okropnie twarde, w trasie mnie kręgosłup bolał. 

Ja miałem passka B8 2.0tdi 190 - miło tą kanapę wspominam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sdss napisał(a):

Superb jest słabo wyciszony i słabo się prowadzi, broni się pojemnością bagażnika i wielkością kabiny. Ma klejone szyby , ale podłoga słabo, nadkola wcale.

W porównaniu do Leona rozlazła bujająca kanapa.

 

Arteon lepiej wyciszony i zawias lepszy ale +30tys.


A4 to tez stary model i za 200 kola coś da się kupić .

 

Audi jest ciasne dlatego nawet tam nie patrzę a A6 to nie ta półka.

A co do Arteona podawane pomiary głośności w czasie jazdy przy 90 i 140km/h nie potwierdzają tego, że jest cichszy od Superba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vadero napisał(a):

Superb zasadniczo OK, ale weź sobie takiego sportline do pojeżdżenia- jak dla mnie siedzenia w tej wersji to tragedia - okropnie twarde, w trasie mnie kręgosłup bolał. 

Ja miałem passka B8 2.0tdi 190 - miło tą kanapę wspominam. 

 

No właśnie nie mam gdzie pojeździć na dłużej. Fotele myślę, że nie są twardsze niż w cuprze, a tam problemu nie miałem. 

Bardziej martwi mnie brak cantona, ale cóż może kiedyś coś dołożę aby grało lepiej ale chyba sam w to nie wierzę.

 

Co do wcześniejszych wypowiedzi, nie szukam sportowego auta tylko wygodnej limuzyny. U nas nawet Cupra miała bardzo delikatne życie i chyba nie wykorzystywałem tego jak dobrze się prowadzi. Była sztywna na co narzekała moja żona w czasie jazdy po nierównościach w związku z problemem z kolanem. 

Gdybym chciał jeździć szybko po zakrętach zostałaby cupra a ta to jest wręcz dramatycznie zle wyciszona. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sdss napisał(a):

Superb jest słabo wyciszony i słabo się prowadzi, broni się pojemnością bagażnika i wielkością kabiny. Ma klejone szyby , ale podłoga słabo, nadkola wcale.

W porównaniu do Leona rozlazła bujająca kanapa.

 

Arteon lepiej wyciszony i zawias lepszy ale +30tys.


A4 to tez stary model i za 200 kola coś da się kupić .

 

Czym sie zawieszeniowo arteon od superba różni zakładając że oba maja Dcc?

Bo nr części są te same.

Sprężyny ewentualnie inne będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chalek napisał(a):

Czym sie zawieszeniowo arteon od superba różni zakładając że oba maja Dcc?

Bo nr części są te same.

Sprężyny ewentualnie inne będą.

Pewnie inaczej skalibrowane DCC. Ja zauważyłem ze Superby są bardzo szybkie na autostradach na zakrętach już mniej. Być może ma inna charakterystykę zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzys139 napisał(a):

 

No właśnie nie mam gdzie pojeździć na dłużej. Fotele myślę, że nie są twardsze niż w cuprze, a tam problemu nie miałem. 

Bardziej martwi mnie brak cantona, ale cóż może kiedyś coś dołożę aby grało lepiej ale chyba sam w to nie wierzę.

 

Co do wcześniejszych wypowiedzi, nie szukam sportowego auta tylko wygodnej limuzyny. U nas nawet Cupra miała bardzo delikatne życie i chyba nie wykorzystywałem tego jak dobrze się prowadzi. Była sztywna na co narzekała moja żona w czasie jazdy po nierównościach w związku z problemem z kolanem. 

Gdybym chciał jeździć szybko po zakrętach zostałaby cupra a ta to jest wręcz dramatycznie zle wyciszona. 

 

Przejedz się oboma. Różnica jest słyszalna zarówno w wyciszeniu i prowadzeniu. Bida wersja A6 wypas Skoda. A6 ma wieksza kabinę od A4 bagażniki podobne. Co do pomiarów głośności to pogoda opony nawierzchnia.  
 

 

33 minuty temu, Chalek napisał(a):

Czym sie zawieszeniowo arteon od superba różni zakładając że oba maja Dcc?

Bo nr części są te same.

Sprężyny ewentualnie inne będą.

pierwsze co robi właściciel superba jak chce żeby się lepiej prowadził to zmienia sprężyny , montuje rozpórkę górnych kielichów i montuje tuleje z s3.🤪😂

 

Podsumowując Skodę możesz poprawić i zostanie w kieszeni vs Arteon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sdss napisał(a):

Przejedz się oboma. Różnica jest słyszalna zarówno w wyciszeniu i prowadzeniu. Bida wersja A6 wypas Skoda. A6 ma wieksza kabinę od A4 bagażniki podobne. Co do pomiarów głośności to pogoda opony nawierzchnia.  
 

 

pierwsze co robi właściciel superba jak chce żeby się lepiej prowadził to zmienia sprężyny , montuje rozpórkę górnych kielichów i montuje tuleje z s3.🤪😂

 

Podsumowując Skodę możesz poprawić i zostanie w kieszeni vs Arteon.

Tuleje z s3 to i w artku założyłem bo te original skrzypiały 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wujek napisał(a):

Pewnie inaczej skalibrowane DCC. Ja zauważyłem ze Superby są bardzo szybkie na autostradach na zakrętach już mniej. Być może ma inna charakterystykę zawieszenia.

Nonok, ale jego żona narzeka że cupra twarda, to taki superb nawet na nastach sport dcc będzie bardziej komfortowy raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chalek napisał(a):

Tuleje z s3 to i w artku założyłem bo te original skrzypiały 😁

U mnie póki co cisza. 
 

 

1 minutę temu, Chalek napisał(a):

Nonok, ale jego żona narzeka że cupra twarda, to taki superb nawet na nastach sport dcc będzie bardziej komfortowy raczej.

W komfort można się choroby morskiej nabawić 😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Chalek napisał(a):

Tero mi coś czasem puknie przy hamowaniu nawet na luzie i już forum pisze ze poduszka skrzynia 😁 ale uj go wie, jeździć obserwować.

DCC lubi stukać . Nowy passat ma mieć DCC pro ciekawe co to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sdss napisał(a):

Przejedz się oboma. Różnica jest słyszalna zarówno w wyciszeniu i prowadzeniu. Bida wersja A6 wypas Skoda. A6 ma wieksza kabinę od A4 bagażniki podobne. Co do pomiarów głośności to pogoda opony nawierzchnia.  
 

 

pierwsze co robi właściciel superba jak chce żeby się lepiej prowadził to zmienia sprężyny , montuje rozpórkę górnych kielichów i montuje tuleje z s3.🤪😂

 

Podsumowując Skodę możesz poprawić i zostanie w kieszeni vs Arteon.

 

Idąc tym tropem to można dokładać i brać S6, ale nie stać mnie. 

A czytając opinie to można dojść do wniosku, że superbem nie da się jeździć:) Chyba, że moja żona odwożąc dziecko do przedszkola albo jadąc na zakupy lubi poszaleć. 

Jadąc na wakacje to raczej też spokojnie. 

 

Zastanawialiśmy się raczej czy pakować się w nowe auto, czy wycofać kase i kupić coś dużo tańszego. 

Arteona mieliśmy i z powodu szumy od szyb, którego serwis nie umiał naprawić rozstaliśmy się, więc jakos się nie rozpływam nad tym modelem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, krzys139 napisał(a):

 

Idąc tym tropem to można dokładać i brać S6, ale nie stać mnie. 

A czytając opinie to można dojść do wniosku, że superbem nie da się jeździć:) Chyba, że moja żona odwożąc dziecko do przedszkola albo jadąc na zakupy lubi poszaleć. 

Jadąc na wakacje to raczej też spokojnie. 

 

 

Dlatego zamiast pytac w internecie idz na jaze probna...

Kazdy jeden temat zakupowy konczy sie tak samo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krzys139 napisał(a):

 

Idąc tym tropem to można dokładać i brać S6, ale nie stać mnie. 

A czytając opinie to można dojść do wniosku, że superbem nie da się jeździć:) Chyba, że moja żona odwożąc dziecko do przedszkola albo jadąc na zakupy lubi poszaleć. 

Jadąc na wakacje to raczej też spokojnie. 

 

Zastanawialiśmy się raczej czy pakować się w nowe auto, czy wycofać kase i kupić coś dużo tańszego. 

Arteona mieliśmy i z powodu szumy od szyb, którego serwis nie umiał naprawić rozstaliśmy się, więc jakos się nie rozpływam nad tym modelem. 

Można , przyzwoity nowy superb to wydatek 200 tyś, a to pułap premium. Auto przeciętne jak każda Skoda, przeciętne pod każdym względem poza pakownością. Da się jeździć, ale za 200 papierka można kupić nie tak duży pojazd ale lepiej wyciszony, lepiej zrobiony i poręczniejszy. Jak ktoś chce duże kombi to lepszej opcji nie ma , ale to nadal poziom Octavi.
 

 

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Chalek napisał(a):

Czym sie zawieszeniowo arteon od superba różni zakładając że oba maja Dcc?

Bo nr części są te same.

Sprężyny ewentualnie inne będą.

 

Pewnie placebo. Jak się płaci 3 dychy więcej, to wiara, że się coś za te pieniądze dodatkowego dostało uspokaja psychikę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sdss napisał(a):

Można , przyzwoity nowy superb to wydatek 200 tyś, a to pułap premium. Auto przeciętne jak każda Skoda, przeciętne pod każdym względem poza pakownością. Da się jeździć, ale za 200 papierka można kupić nie tak duży pojazd ale lepiej wyciszony, lepiej zrobiony i poręczniejszy. Jak ktoś chce duże kombi to lepszej opcji nie ma , ale to nadal poziom Octavi.
 

 

To co rozważyć jeszcze w tej kwocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wujek napisał(a):

Ja zauważyłem ze Superby są bardzo szybkie na autostradach na zakrętach już mniej. 

To chyba, w większość przypadków kwestia kierowcy 

często swoim „kioskiem” XC90 jestem szybszy na krętych drogach niz bmw3 i inne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzys139 napisał(a):

To co rozważyć jeszcze w tej kwocie?

Przeszedł bym się po salonach premium i zobaczył co jest , ktoś tu wstawiał A4 w cenie O4RS. Jak chcesz mieć ciszej to albo fabryka czyli premium albo Skoda i wyciszanie. 
3er A4 v60 albo kompaktowy SUV. Przejechać się poróżnych nawierzchniach i dziurach. Albo znajdziesz uzasadnienie do premium albo nie. 
 

5f i fotelik to porażka , wąskie drzwi , nisko dach i mało miejsca pomiędzy kanapa a siedzeniem pasażera z przodu. Ja się ratowałem obrotowym fotelikiem. SUV albo van to idelane auta do wożenia dzieci 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sdss napisał(a):

Przeszedł bym się po salonach premium i zobaczył co jest , ktoś tu wstawiał A4 w cenie O4RS. Jak chcesz mieć ciszej to albo fabryka czyli premium albo Skoda i wyciszanie. 
3er A4 v60 albo kompaktowy SUV. Przejechać się poróżnych nawierzchniach i dziurach. Albo znajdziesz uzasadnienie do premium albo nie. 
 

5f i fotelik to porażka , wąskie drzwi , nisko dach i mało miejsca pomiędzy kanapa a siedzeniem pasażera z przodu. Ja się ratowałem obrotowym fotelikiem. SUV albo van to idelane auta do wożenia dzieci 😂

 

 

Dlatego po wczorajszej wizycie w salonie i jeżdżeniu różnymi autami do poniedziałku mamy Kodiaqa RS. 

Patrzyłem na Q5 ale jest mniejsza a zależy nam jednak na przestrzeni. No i jesli porównać wyposażenie to Audi wyjdzie niecałe 100 tys drożej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzys139 napisał(a):

 

 

Dlatego po wczorajszej wizycie w salonie i jeżdżeniu różnymi autami do poniedziałku mamy Kodiaqa RS. 

Patrzyłem na Q5 ale jest mniejsza a zależy nam jednak na przestrzeni. No i jesli porównać wyposażenie to Audi wyjdzie niecałe 100 tys drożej. 

 

Kodiaq jeśli chodzi o przestrzeń w środku i bagażnik nie ma konkurencji, do tego jest przesuwana tylna kanapa..

Segment D kombi jest ciaśniejszy, kodiaq ma "tylko" 4,7m długości to tyle co octavia, taki superb to już 4,86m.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzys139 napisał(a):

 

 

Dlatego po wczorajszej wizycie w salonie i jeżdżeniu różnymi autami do poniedziałku mamy Kodiaqa RS. 

Patrzyłem na Q5 ale jest mniejsza a zależy nam jednak na przestrzeni. No i jesli porównać wyposażenie to Audi wyjdzie niecałe 100 tys drożej. 

Tanio nie jest 🤪

IMG_0066.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TomekD000 napisał(a):

 

Kodiaq jeśli chodzi o przestrzeń w środku i bagażnik nie ma konkurencji, do tego jest przesuwana tylna kanapa..

Segment D kombi jest ciaśniejszy, kodiaq ma "tylko" 4,7m długości to tyle co octavia, taki superb to już 4,86m.

 

Czyli 16cm tyle co nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2023 o 12:17, wujek napisał(a):

Pewnie inaczej skalibrowane DCC. Ja zauważyłem ze Superby są bardzo szybkie na autostradach na zakrętach już mniej. Być może ma inna charakterystykę zawieszenia.

Bo Superb został stworzony do jazdy po wybitnie krętych drogach i szybkiego połykania zakrętów.

Weź Ty czasami się zastanów, a nie zawsze z punktu widzenia swego gokarta wyskakujesz.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał(a):

To dużo mocniejsza Ateca mieści się w 250k nie wiem to może być większe auto ale to tym bardziej nadal poniżej 250KM wiec ciezko to nazwać szybkim. 

Odklikane wszystko 🤪baza 220 coś tam trzeba dobrać o robi się 250.

Nikt tego nie nazywa szybkim, ale całkiem całkiem sobie radzi.

Godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

290k ¿?????????????

@Roman XXL faktycznie ceny spadaja :jem:

Baza 220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krzys139 napisał(a):

 

 

Dlatego po wczorajszej wizycie w salonie i jeżdżeniu różnymi autami do poniedziałku mamy Kodiaqa RS. 

Patrzyłem na Q5 ale jest mniejsza a zależy nam jednak na przestrzeni. No i jesli porównać wyposażenie to Audi wyjdzie niecałe 100 tys drożej. 

Ciekaw jestem spalania RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sdss napisał(a):

Ciekaw jestem spalania RS.

Po mieście na spokojnie wyszło prawie 14. 

Auto ogromne czuć że to skoda. 

 

Ale wczoraj jeszcze dostaliśmy ofertę na Octavie IV rs w sumie nabita po zęby z bardzo dużym rabatem jak na obecne możliwości. 

Wsiadłem na chwilę bo nie było czasu, i wydaje się przestronniejsza niż Leon. 

Dziś pojeździmy zobaczymy czy DCC w trybie eco jest komfortowe jak zapewnia sprzedawca. A ponieważ to auto żony do niej należy ostateczna decyzja mi sie w sumie podobają wszystkie trzy przy czym superba zamawiałbym do produkcji bo ten na placu ma ubogie wyposażenie jeśli chodzi o asystentów. 

 

Co do moich odczuć OIV jest w środku sporo cichsza niż Leon Cupra ST300 4drive. Nie jest to 4 łap ale nawigacja columbus, skóry i tylko kamery cofania brak. Ale wszystkie na placu nie mają, rezygnowali aby auta trafiły do produkcji tak twierdzą i tak wynika ze specyfikacji. A cena czyni cuda w tym przypadku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

czyli mowisz ze niedlugo volvo EV po 100k a yaris za 300k ?

Nie wiem, czy za niedługo Yaris bedzie za 300

ale, mysle ze juz dzis, cos porównywalnego osiągami, wymiarami i wyposażeniem do tego volvo za 170 (przed dofinansowaniem)

kosztuje blisko 300 ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

czyli mowisz ze niedlugo volvo EV po 100k a yaris za 300k ?

póki co yarisa który ma osiągi na poziomie elektrycznego VOLVO, kosztującego ok 140 tysięcy z uwzględnieniem dopłaty dostaniesz za 250 tysięcy więc mój drogi niewiele brakuje...

image.png.36f15231174086b43f448c99a46531be.png

 

Nowe Toyota Yaris - 249 900 PLN, 10 km, 2022 - otomoto.pl

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/toyota-yaris-dynamic-sport-dodatki-trd-dostepny-od-reki-ID6FxAKn.html

Edytowane przez Roman XXL
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Roman XXL napisał(a):

póki co yarisa który ma osiągi na poziomie elektrycznego VOLVO, kosztującego ok 140 tysięcy z uwzględnieniem dopłaty dostaniesz za 250 tysięcy więc mój drogi niewiele brakuje...

image.png.36f15231174086b43f448c99a46531be.png

 

Nowe Toyota Yaris - 249 900 PLN, 10 km, 2022 - otomoto.pl

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/toyota-yaris-dynamic-sport-dodatki-trd-dostepny-od-reki-ID6FxAKn.html

 

no to juz po motoryzacji spalinowej...

czyli jak nazwac osoby ktore teraz kupuja spalinowca ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Roman XXL napisał(a):

póki co yarisa który ma osiągi na poziomie elektrycznego VOLVO, kosztującego ok 140 tysięcy z uwzględnieniem dopłaty dostaniesz za 250 tysięcy więc mój drogi niewiele brakuje...

 

A ile kosztuje Volvo z osiagami na poziomie Yarisa za 80-100kPLN? :hehe:

Bo jednak wiekszosc ludzi ma w dupie osiagi w miejskiej taczce i nie ma potrzeby doplacac 50kPLN za cos czego nie potrzebuje...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krzys139 napisał(a):

 

 

Ale wczoraj jeszcze dostaliśmy ofertę na Octavie IV rs w sumie nabita po zęby z bardzo dużym rabatem jak na obecne możliwości. 

 

 

 

Mówisz o 2.0 Tsi 245 KM z DSG ?  Ile Ci zaproponowali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wujek napisał(a):

To dużo mocniejsza Ateca mieści się w 250k nie wiem to może być większe auto ale to tym bardziej nadal poniżej 250KM wiec ciezko to nazwać szybkim. 

Ateca do odpowiednik Karoq , a Kodiaq to Tarraco u Seata 

 

już to kiedyś pisałem , w doopach się poprzewracało jak ktoś pisze , że auto mające 9s do 100km/h jest wolne . A po co "kiosk" ma przyśpieszać do 100km/h w 6-7s jak na autostradzie będzie i tak jechał 140-160km/h spalając przy tym grubo ponad 10-12l jak nie 14l , nie lepiej tańsze , które i tak dojedzie na miejsce w tym samym czasie a zostanie w portfelu kilkadziesiąt tyś. zł na kolejne wakacje , kto bogatemu zabroni 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2023 o 19:08, klo napisał(a):

Mówisz o 2.0 Tsi 245 KM z DSG ?  Ile Ci zaproponowali ?

180 tys ale miał juz pakiety i cennikowo ponad 200.

Ale żona zdecydowała się na Kodiaqa tsi 190KM w sportline z dodatkami też dostaliśmy fajny rabat. Więc trudno będzie teraz jeździć suvem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2023 o 11:36, PawelWaw napisał(a):

 

no to juz po motoryzacji spalinowej...

czyli jak nazwac osoby ktore teraz kupuja spalinowca ?

 

koneserem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2023 o 19:56, mmaciejosss napisał(a):

Ateca do odpowiednik Karoq , a Kodiaq to Tarraco u Seata 

 

już to kiedyś pisałem , w doopach się poprzewracało jak ktoś pisze , że auto mające 9s do 100km/h jest wolne . A po co "kiosk" ma przyśpieszać do 100km/h w 6-7s jak na autostradzie będzie i tak jechał 140-160km/h spalając przy tym grubo ponad 10-12l jak nie 14l , nie lepiej tańsze , które i tak dojedzie na miejsce w tym samym czasie a zostanie w portfelu kilkadziesiąt tyś. zł na kolejne wakacje , kto bogatemu zabroni 

No nie do końca. Mocne silniki potrafią być właśnie w trasie stosunkowo oszczędne porównując do słabszego silnika który musi się więcej napocić przy tej samej prędkości. Szybkim autem nie trzeba być też wszędzie pierwszym a ja np. lubię dynamicznie przyspieszać co nie jest równoznaczne z ciągłą szybką jazdą 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.