Skocz do zawartości

2024 Stary dziadek czyli Toyota Land Cruiser 70


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Ciesz się że możesz i nie masz jak w Peżocie. Gdzie jak się ośmielisz wymienić radio (bo oryginalne wygląda jak z poprzedniego stulecia) to musisz stare zostawić. I jak czasem braknie prądu to jedyna opcją ustawienia godziny jest podłączenie starego radia :)

 

Moi rodzice mają Peugeota. Minęły 3 lata gratisowych usług online i chcieli przedłużyć abonament na info o korkach w nawigacji. Coś nie działało więc zadzwonili na oficjalny numer helpdesku ze strony www dedykowany dla obsługi multimediów. Odebrał jakiś koleś, powiedział że to serwis Opla i oni już od lat nie zajmują się Peugeotami.

:lol:

  • Haha 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, marcindzieg napisał(a):

Ciesz się że możesz i nie masz jak w Peżocie. Gdzie jak się ośmielisz wymienić radio (bo oryginalne wygląda jak z poprzedniego stulecia) to musisz stare zostawić. I jak czasem braknie prądu to jedyna opcją ustawienia godziny jest podłączenie starego radia :)

 

Ostatni Pug 307 z fabryki wyjechal chyba z 15 lat temu, wiec przyklad tak niezbyt na czasie ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ostatni Pug 307 z fabryki wyjechal chyba z 15 lat temu, wiec przyklad tak niezbyt na czasie ;]

 

 

I myślisz że w nowych nie ma takich inżynieryjnych potworków? :)

Poza tym to 308 z najlepszym silnikiem w historii czyli 1.6 THP. Więc nie taki stary.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2023 o 15:08, Maciej__ napisał(a):

 

A tak bardziej serio, to do czego Ci ten zegarek na widoku non stop tak bardzo potrzebny? :nie_wiem:

Nie nosisz zegarka na reku zeby spojrzec jak potrzebujesz?

No nie noszę, a jak nosiłem to tak jakoś z automatu wzrok leciał nie na rękę, a na zegarek w desce. 

Wg. mnie LCD fajnie wygląda, kolorowo, możesz sobie personalizować wygląd pod siebie etc. ale właśnie przez to jest męczące dla oka. Przy dłuższej jeździe jednak większy komfort dają mi zwykłe zegary z jednolitym podświetleniem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2023 o 12:50, kravitz napisał(a):

Aha, jest drugi zegarek, na tym centralnym ekranie. Który oczywiście ginie w natłoku pojawiających się tam informacji.

 

 

image.png.1a17d7870df20d1d1a43998eac3ed73a.png

 

wygląda tutaj czytelnie ten zegarek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bielaPL napisał(a):

 

image.png.1a17d7870df20d1d1a43998eac3ed73a.png

 

wygląda tutaj czytelnie ten zegarek... 

 

To jest jeden z widoków. Na nim jest zegarek fajnie umieszczony, ale na nim nie masz innych info do wyświetlenia które są na innych widokach.

Chyba są ze trzy do wyboru o ile pamietam.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał(a):

 

To jest jeden z widoków. Na nim jest zegarek fajnie umieszczony, ale na nim nie masz innych info do wyświetlenia które są na innych widokach.

Chyba są ze trzy do wyboru o ile pamietam.

To jest jednak ułomność tych ekranów, w głupim mibandzie masz milion tarcz do wyboru, tutaj wiadomo część elementów musi być widoczna ze względu na przepisy ale możliwość ustawienia tego pod siebie powinna być bardziej rozbudowana. Ciekawe kiedy zrobią to open source i będzie można podłubać ;] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bielaPL napisał(a):

To jest jednak ułomność tych ekranów, w głupim mibandzie masz milion tarcz do wyboru, tutaj wiadomo część elementów musi być widoczna ze względu na przepisy ale możliwość ustawienia tego pod siebie powinna być bardziej rozbudowana. Ciekawe kiedy zrobią to open source i będzie można podłubać ;] .

 

Ogólnie u VW to idzie w bardzo złym kierunku.

 

Przykładowo sterowanie tempomatem w Golfie 7.

Masz te przyciski +/- i one podbijają/zmniejszają prędkość o 10km/h

Ale pod przyciskami Res/Set masz zwiększanie/zmniejszanie o 1km/h jak w większości aut, czy to gdzie jest wajcha czy przyciski.

 

W Golfie 8, masz dwufunkcyjność przycisków +/-. Jak lekko wciśniesz to o 1, a jak mocno to o 10.

Oczywiście czułość jest dyskusyjna, więc jak wciśniesz tak wyjdzie.

Ale....oczywiście przyciski Set/Res dalej są. Po co jest zatem dwufunkcyjność, która słabo działa i tylko powoduje nerwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Ogólnie u VW to idzie w bardzo złym kierunku.

 

Przykładowo sterowanie tempomatem w Golfie 7.

Masz te przyciski +/- i one podbijają/zmniejszają prędkość o 10km/h

Ale pod przyciskami Res/Set masz zwiększanie/zmniejszanie o 1km/h jak w większości aut, czy to gdzie jest wajcha czy przyciski.

 

W Golfie 8, masz dwufunkcyjność przycisków +/-. Jak lekko wciśniesz to o 1, a jak mocno to o 10.

Oczywiście czułość jest dyskusyjna, więc jak wciśniesz tak wyjdzie.

Ale....oczywiście przyciski Set/Res dalej są. Po co jest zatem dwufunkcyjność, która słabo działa i tylko powoduje nerwa?

o ciekawe, w kia to dobrze zrobili, naciskasz normalnie to skacze +1, przytrzymujesz chwilę dłużej robi +10, jakaś czułość lżej mocnej to trochę śmieszna jest ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał(a):

o ciekawe, w kia to dobrze zrobili, naciskasz normalnie to skacze +1, przytrzymujesz chwilę dłużej robi +10, jakaś czułość lżej mocnej to trochę śmieszna jest ;] 

 

To lżej mocniej jest o tyle śmieszniejsze, że zrealizowane na przyciskach dotykowych.

Serio to jest bardzo mało precyzyjne.

A najczęściej jak przyciskam mocniej to "-" to zaczynam ściszać radio, bo przyciski od glośności są 1cm niżej ;) Też dotykowe.

 

 

 

image.png.a32c5e744c5009d1a141e24f406816ee.png

 

Dla porównania, w Golfie 7.

Te +/- są mocno wypukłe, bez problemu do namacania nawet grubym paluchem

 

image.png.b9cb372d7d63e8e1f0036533f6c89256.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kravitz napisał(a):

To lżej mocniej jest o tyle śmieszniejsze, że zrealizowane na przyciskach dotykowych.

Serio to jest bardzo mało precyzyjne.

A najczęściej jak przyciskam mocniej to "-" to zaczynam ściszać radio, bo przyciski od glośności są 1cm niżej ;) Też dotykowe.

Przyznaj się że jesteś starym dziadem i nie rozumiesz trendów ;]

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Jestem starym dziadem i nie rozumiem trendów.

 

Dotykowe przyciski i ekrany dzieła się na fatalne, kiepskie , średnie i całkiem ok. Jako byly uzytkownik ID4 przyznaję, że aktualnie VW okupuje tę pierwszą kategorię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcindzieg napisał(a):

A na poważnie to chcemy więcej za mniej. Dotykowy ekran to niższe koszty i w sumie większe możliwości. Tak jest i nic nie poradzisz.

 

Ja rozumiem cięcie kosztów, ale to jest robienie jednak klienta w wała.

Producent tnie koszty, wsadzając wszystko w dotyk i wielofunkcyjny ekran, a cenę pojazdu podnosi o 30-50%

 

Same ekrany można też projektować tak, aby nie klikać przypadkowo co popadnie i nie robić dziwnych "udoskonaleń" jak te z tempomatem, skoro właściwe przyciski i tak są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HelixSv napisał(a):

 

Dotykowe przyciski i ekrany dzieła się na fatalne, kiepskie , średnie i całkiem ok. Jako byly uzytkownik ID4 przyznaję, że aktualnie VW okupuje tę pierwszą kategorię. 

 

Dokładnie tak jest.

A jeszcze co do szybkości działania.

W Golfie 7 VW robił jakieś oszukiwanie, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jak otworzyłeś auto, to w tle już się ten cały ekran, radio i co tam jeszcze, uruchamiało. Zanim usiadłeś i zapiąłeś pasy, to na ekranie widziałeś już normalnie chodzącą całą funkcjonalność.

W G8 tak nie jest. Ja ostatnio widziałem jak się dosłownie poszczególne ikony rysowaly. Pojawiły się te takie kwadraciki, ale były puste, a ikonki wpadały jedna po drugiej, tak co 1-2 sekundy. Całość była używalna (chociaż de facto nigdy taka nie jest ;] ) po 10-15 sekundach.

 

Jak ktoś miał/ma tanie Xiaomi, to w VW działa to nawet gorzej.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kravitz napisał(a):

Ja rozumiem cięcie kosztów, ale to jest robienie jednak klienta w wała.

Producent tnie koszty, wsadzając wszystko w dotyk i wielofunkcyjny ekran, a cenę pojazdu podnosi o 30-50%

To nie tak. Wszyscy podnieśli cenę bo jest inflacja. Pewnie po "staremu" byłoby jeszcze drożej. Do tego stada krytykantów że jest "mało nowocześnie" ;]

Dałem Ci wyżej przykład Subaru XV. Ma interfejs który myślę że bardzo by Ci odpowiadał. Tyle że jest droższy, gorzej jeździ, więcej pali i praktycznie nie ma finansowania. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

Ale w Subaru tak było i przed inflacją ;)

A jednak z jakiegoś powodu się świetnie sprzedawał. I sprzedaje. W przeciwieństwie do niektórych marek, sprzedających w milionach, firma nigdy nie stała na skraju bankructwa.

Wszystko zależy od potrzeb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Można. Tylko to są kolejne koszty.

 

Są koszty. VW był znany do tej pory jednak z nieco większego ukłonu dla klienta.

Ostatnie generacje ich aut, to wywrócenie zasad i całkowite zaprzeczenie temu co ta marka sobą reprezentowała.

 

Teraz spokojnie mogą się nazywać "Xiaomi". Gdzie się nie obrócić tam braki, oszczędności i g00wnolit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kravitz napisał(a):

Są koszty. VW był znany do tej pory jednak z nieco większego ukłonu dla klienta.

Ostatnie generacje ich aut, to wywrócenie zasad i całkowite zaprzeczenie temu co ta marka sobą reprezentowała.

 

Teraz spokojnie mogą się nazywać "Xiaomi". Gdzie się nie obrócić tam braki, oszczędności i g00wnolit.

Ważne że kasa się zgadza :)

Swoją drogą w sobotę oglądałem telefon Xiaomi za 5700 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

Dokładnie tak jest.

A jeszcze co do szybkości działania.

W Golfie 7 VW robił jakieś oszukiwanie, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jak otworzyłeś auto, to w tle już się ten cały ekran, radio i co tam jeszcze, uruchamiało. Zanim usiadłeś i zapiąłeś pasy, to na ekranie widziałeś już normalnie chodzącą całą funkcjonalność.

W G8 tak nie jest. Ja ostatnio widziałem jak się dosłownie poszczególne ikony rysowaly. Pojawiły się te takie kwadraciki, ale były puste, a ikonki wpadały jedna po drugiej, tak co 1-2 sekundy. Całość była używalna (chociaż de facto nigdy taka nie jest ;] ) po 10-15 sekundach.

 

Jak ktoś miał/ma tanie Xiaomi, to w VW działa to nawet gorzej.

 

To samo w ID4.

System był jak PAD. Cały czas się uczył, ale nic mu nie wchodziło. Frustrujące było, jak wsiadałem rano do samochodu i przez pierwsze 20 sek nie mogłem włączyć ogrzewania czy podgrzewania siedzeń, bo system nie był jeszcze gotowy. O update'ach, co robiły się miesiącami nie ma co się rozpisywać.

 

Natomiast w Pasku Gte wszystko działało świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HelixSv napisał(a):

 

To samo w ID4.

System był jak PAD. Cały czas się uczył, ale nic mu nie wchodziło. Frustrujące było, jak wsiadałem rano do samochodu i przez pierwsze 20 sek nie mogłem włączyć ogrzewania czy podgrzewania siedzeń, bo system nie był jeszcze gotowy. O update'ach, co robiły się miesiącami nie ma co się rozpisywać.

 

Natomiast w Pasku Gte wszystko działało świetnie. 

 

ID4 do Paska, to właśnie jak Golf 8 do 7.

 

I to jest dla mnie niepojęte, bo mieli coś co nawet jakoś działało, a zmienili (a przecież taki R&D kosztuje) na coś co jest jakąś fazą beta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2023 o 15:00, Furvus_Eques napisał(a):

Teraz dostaniecie nowego Tritona, ciekawe jak to wyjdzie. IMO jest brzydszy od poprzednika.

Mitsu od dwóch dekad dzierży palmę pierwszeństwa w budowaniu najbrzydszych pickupów. Nawet SsangYong jest milszy dla oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 09:32, marcindzieg napisał(a):

Ciesz się że możesz i nie masz jak w Peżocie. Gdzie jak się ośmielisz wymienić radio (bo oryginalne wygląda jak z poprzedniego stulecia) to musisz stare zostawić. I jak czasem braknie prądu to jedyna opcją ustawienia godziny jest podłączenie starego radia :)

Można jeszcze klemy o północy podpiąć  :dziekidzieki:

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.