Skocz do zawartości

Tesla vision jest wspaniała, kto wyśmiewa ten pała


szastan

Rekomendowane odpowiedzi

  • szastan zmienił tytuł na Tesla vision jest wspaniała, kto wyśmiewa ten pała
9 godzin temu, PawelWaw napisał:

ja sie zastanawiam czy mijajace sie tesle sie rozpoznaja nawzajem ? :jem:

moglyby sobie milusio migac swiatelkami albo puscic baczka :lol:

mają zacząć się wymieniać narazie sytuacją drogową, docelowo pierdzenie na siebie wydaje się jedynym słusznym kierunkiem ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

ja sie zastanawiam czy mijajace sie tesle sie rozpoznaja nawzajem ? :jem:

moglyby sobie milusio migac swiatelkami albo puscic baczka :lol:


Serio pytam.

Navi w Tesli nie działa lepiej niż na zwykłym Google maps?

Google słabo estymuja czas w korku, a Tesla mogłaby ten czas urealniać jak jakaś inna Tesla stoi w tym korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kravitz napisał:

Navi w Tesli nie działa lepiej niż na zwykłym Google maps?

 

jak wejdą sugestie alternatywnych tras na bieżąco, uznam że funkcjonalnie dogonili Google'a. na szczęście pracują nad tym

49 minut temu, kravitz napisał:

Google słabo estymuja czas w korku, a Tesla mogłaby ten czas urealniać jak jakaś inna Tesla stoi w tym korku.

 

z mojego podwórka, całkiem dobrze sobie radzi. z urealnianiem z innego auta, może wejdzie jako ewolucja wymiany informacji o zdarzeniach drogowych / zacznie je uwzględniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2023 o 08:45, szastan napisał(a):

:phi: 
 

To najlepszy system na świecie! Już miałem zamawiać, ale to delikatnie kontrowersyjne rozwiązanie mnie zniechęca razem z ceratą na siedzeniach.

Tylko jak człowiek sobie pomyśli o tych 4,4-5 sec do 100 to znowu takie błachostki da się przeboleć ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
  • 2 miesiące później...
W dniu 7.04.2024 o 20:40, HanYs napisał(a):

Wersja Y bez czujników parkowania. 

 

No i to jest łał! Teraz to jestem w szoku! Autonomiczna jazda! W 2024 roku najnowocześniejsze auto świata nauczyło się robić to, co umie byle roboczy Ford Ranger z 2021 roku. Tylko on tyle razy nie poprawia.

;l

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ryb napisał(a):

 

No i to jest łał! Teraz to jestem w szoku! W 2024 roku najnowocześniejsze auto świata nauczyło się robić to, co umie byle roboczy Ford Ranger z 2021 roku. Tylko on tyle razy nie poprawia.

;l

 

 

Zaryzykuję stwierdzenie, że taki Ranger z 2021 robi to lepiej niż Ranger z 2024 ;]

Wnioskuję po postępach we "wspomagaczach" w grupie VAG. Dopuszczam możliwość taką, że moje wnioski oparłem na próbce która nie ma żadnego sensu ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kravitz napisał(a):

Zaryzykuję stwierdzenie, że taki Ranger z 2021 robi to lepiej niż Ranger z 2024 ;]

 

Jak będzie okazja to wypróbuję. Ale obstawiam, że będzie dokładnie tak samo. Ford na szczęście stara się nie poprawiać rzeczy, które działają.

:ok:

 

 

2 minuty temu, kravitz napisał(a):

Wnioskuję po postępach we "wspomagaczach" w grupie VAG. Dopuszczam możliwość taką, że moje wnioski oparłem na próbce która nie ma żadnego sensu ;] 

 

W VAGu to bym się bał takich rzeczy używać żeby mnie nie zrzucił z jakiejś skarpy lub zrobił coś równie kreatywnego.

;]

 

 

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał(a):

Ford na szczęście stara się nie poprawiać rzeczy, które działają

 

 

Może się stara, ale nie za bardzo mu to wychodzi, bo chyba kilka rzeczy w w swoich autach poprawił i to pomimo, że działały. 

 

 

https://youtu.be/QxfHMtgg2d8?si=Zy-jCBVdJ1rcWkWz

 

 

 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HelixSv napisał(a):

 

 

Może się stara, ale nie za bardzo mu to wychodzi, bo chyba kilka rzeczy w w swoich autach poprawił i to pomimo, że działały. 

 

 

https://youtu.be/QxfHMtgg2d8?si=Zy-jCBVdJ1rcWkWz

 

 

 

 

No bez przesady, niewiele się to różni od mojego Rangera.

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ryb napisał(a):

W 2024 roku najnowocześniejsze auto świata nauczyło się robić to, co umie byle roboczy Ford Ranger z 2021 roku. Tylko on tyle razy nie poprawia

Ojca Sportage MY12 już sam parkował, całkiem sprawnie zresztą. Użyte było ze .. 2 razy, w tym raz ja testowałem :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał(a):

Ojca Sportage MY12 już sam parkował, całkiem sprawnie zresztą. Użyte było ze .. 2 razy, w tym raz ja testowałem :phi:.

 

W normalnych samochodach uważam to za zbędny gadżet. W Fordzie parę razy jednak skorzystałem z lenistwa, bo on ma 5,5m długości i trzeba się kierownicą nawywijać żeby go zgrabnie w lukę wpasować.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2024 o 16:46, Ryb napisał(a):

 

W normalnych samochodach uważam to za zbędny gadżet. W Fordzie parę razy jednak skorzystałem z lenistwa, bo on ma 5,5m długości i trzeba się kierownicą nawywijać żeby go zgrabnie w lukę wpasować.

:ok:

 

 

 

W te dla aut i tak nie wejdziesz a w te dla busow to chyba na luzaku ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2024 o 23:41, Ryb napisał(a):

 

No i to jest łał! Teraz to jestem w szoku! Autonomiczna jazda! W 2024 roku najnowocześniejsze auto świata nauczyło się robić to, co umie byle roboczy Ford Ranger z 2021 roku. Tylko on tyle razy nie poprawia.

;l

 

Ford jest najlepszy na całym świecie. 

Zwróciłeś oczywiście uwagę, że rozmawiamy o aucie bez czujników parkowania prawda ? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HanYs napisał(a):

Ford jest najlepszy na całym świecie. 

Zwróciłeś oczywiście uwagę, że rozmawiamy o aucie bez czujników parkowania prawda ? :hehe:

 

No wypas, wymontować coś i potem się chwalić, że taka super innowacja bo po latach wysiłków udało się tak zrobić, że nadal działa. Gorzej, ale działa. Równie dobrze można wymontować np. dźwignię kierunkowskazów lub kierownicę i wymyślać dziwne rozwiązania żeby jakoś dało się dalej jeździć a użytkownicy będą się zachwycać jaki to postęp. Oh, wait...

;l

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał(a):

 

No wypas, wymontować coś i potem się chwalić, że taka super innowacja bo po latach wysiłków udało się tak zrobić, że nadal działa. Gorzej, ale działa. Równie dobrze można wymontować np. dźwignię kierunkowskazów lub kierownicę i wymyślać dziwne rozwiązania żeby jakoś dało się dalej jeździć a użytkownicy będą się zachwycać jaki to postęp. Oh, wait...

;l

 

 

 

Albo jakby na dać na trasę autobusu miejskiego kierowcę, który jeździ wolno i się myli i go chwalić,  że jak na ślepego, to sobie świetnie radzi. ;]

 

Generalnie to jest esencja muskologii.

Zabierać, redukować ujmować, odejmować, upraszczać. Pełen ascetyzm. Dlatego nie ma przycisków na desce rozdzielczej, wajch kierunków w nowej trójce, czujników parkowania, czujnika deszczu, kilku kilometrów zbędnych rur od klimy. Dlatego też szkielet Y jest z jednego odlewu zamiast z kilku.

To samo Musk robi z procesami produkcji i dystrybucji. Kwestionuje wszystko, eliminuje całe etapy z pełną świadomością, że niektóre z nich wrócą.

To samo z pracownikami. Wywala ludzi z pracy i ewentualnie zatrudnia jakiś procent z powrotem. 

Taki model zarządzania. Wszystkim. 

 

To dość unikalna filozofia, ale nie nowa.

"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away."

Antoine de Saint-Exupery

 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, HelixSv napisał(a):

Albo jakby na dać na trasę autobusu miejskiego kierowcę, który jeździ wolno i się myli i go chwalić,  że jak na ślepego, to sobie świetnie radzi. ;]

 

Generalnie to jest esencja muskologii.

Zabierać, redukować ujmować, odejmować, upraszczać. Pełen ascetyzm. Dlatego nie ma przycisków na desce rozdzielczej, wajch kierunków w nowej trójce, czujników parkowania, czujnika deszczu, kilku kilometrów zbędnych rur od klimy. Dlatego też szkielet Y jest z jednego odlewu zamiast z kilku.

To samo Musk robi z procesami produkcji i dystrybucji. Kwestionuje wszystko, eliminuje całe etapy z pełną świadomością, że niektóre z nich wrócą.

To samo z pracownikami. Wywala ludzi z pracy i ewentualnie zatrudnia jakiś procent z powrotem. 

Taki model zarządzania. Wszystkim. 

 

To dość unikalna filozofia, ale nie nowa.

"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away."

Antoine de Saint-Exupery

 

Żeby oddać sprawiedliwość to nie uważam tego tak do końca za głupie, czego dowodem może być fakt, że inni też idą tą drogą. Tylko że Musk robi to na siłę żeby koniecznie być pierwszym, nie słuchając inżynierów (bo dział kontroli jakości to chyba już dawno zlikwidował). To jest dobra strategia żeby błyszczeć na Twitterze ale niekoniecznie dodająca mu powagi a jego produktom zaufania.

A część użytkowników upiera się, że każdy bug to feature co powoduje uzasadnioną wesołość reszty towarzystwa.

 

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Żeby oddać sprawiedliwość to nie uważam tego tak do końca za głupie, czego dowodem może być fakt, że inni też idą tą drogą. Tylko że Musk robi to na siłę żeby koniecznie być pierwszym, nie słuchając inżynierów (bo dział kontroli jakości to chyba już dawno zlikwidował). To jest dobra strategia żeby błyszczeć na Twitterze ale niekoniecznie dodająca mu powagi a jego produktom zaufania.

A część użytkowników upiera się, że każdy bug to feature co powoduje uzasadnioną wesołość reszty towarzystwa.

 

 

 

Nie wiem, czy robi to, aby być pierwszym. On ma opinie innych w głęboko w poważaniu. Jest poniekąd socjo- i psychopatą. 

 

Podziwiam gościa, bo jest wizjonerem. Bez takich niepopularnych szaleńców świat rozwijałby się dużo wolniej. 

Ale pracować u niego bym nie chciał. ;]

 

Dla zainteresowanych... 5 punktów Muska: 

https://medium.com/@alastairallen/the-musk-algorithm-c241d9d0ee3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ryb napisał(a):

 

No wypas, wymontować coś i potem się chwalić, że taka super innowacja bo po latach wysiłków udało się tak zrobić, że nadal działa. Gorzej, ale działa. Równie dobrze można wymontować np. dźwignię kierunkowskazów lub kierownicę i wymyślać dziwne rozwiązania żeby jakoś dało się dalej jeździć a użytkownicy będą się zachwycać jaki to postęp. Oh, wait...

;l

 

 

Najlepiej siedzieć na tyłku zamiast latać na Księżyc i Marsa 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ryb napisał(a):

 

Żeby oddać sprawiedliwość to nie uważam tego tak do końca za głupie, czego dowodem może być fakt, że inni też idą tą drogą. Tylko że Musk robi to na siłę żeby koniecznie być pierwszym, nie słuchając inżynierów (bo dział kontroli jakości to chyba już dawno zlikwidował). To jest dobra strategia żeby błyszczeć na Twitterze ale niekoniecznie dodająca mu powagi a jego produktom zaufania.

A część użytkowników upiera się, że każdy bug to feature co powoduje uzasadnioną wesołość reszty towarzystwa.

 

 

Najśmieszniejsze jest, że latasz za tym EV  bez końca 😂

Powtarzanie w kółko jak mantrę jakie to złe i przerażające musi Cię bardzo ekscytować 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HelixSv napisał(a):

 

Nie wiem, czy robi to, aby być pierwszym. On ma opinie innych w głęboko w poważaniu. Jest poniekąd socjo- i psychopatą. 

 

Podziwiam gościa, bo jest wizjonerem. Bez takich niepopularnych szaleńców świat rozwijałby się dużo wolniej. 

Ale pracować u niego bym nie chciał. ;]

 

Dla zainteresowanych... 5 punktów Muska: 

https://medium.com/@alastairallen/the-musk-algorithm-c241d9d0ee3d

Ford to robił lata temu !  😂

To nikomu niepotrzebne. Stare działa lepiej 👍🏼

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, HanYs napisał(a):

Najlepiej siedzieć na tyłku zamiast latać na Księżyc i Marsa 😂

 

ZTCP to na Księżyc poleciano długo przed Muskiem, on sam jeszcze nigdzie nie poleciał a jedyny jego sukces to wystrzelenie w kosmos samochodu, którego nie udało mu się wprowadzić do produkcji. Taka to kosmiczna technologia.

:skromny:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, HanYs napisał(a):

Ford to robił lata temu !  😂

To nikomu niepotrzebne. Stare działa lepiej 👍🏼

 

Wszyscy robili to lata temu. I faktycznie, działa lepiej. U wszystkich.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HelixSv napisał(a):

Nie wiem, czy robi to, aby być pierwszym. On ma opinie innych w głęboko w poważaniu. Jest poniekąd socjo- i psychopatą. 

 

Podziwiam gościa, bo jest wizjonerem. Bez takich niepopularnych szaleńców świat rozwijałby się dużo wolniej. 

Ale pracować u niego bym nie chciał. ;]

 

Dla zainteresowanych... 5 punktów Muska: 

https://medium.com/@alastairallen/the-musk-algorithm-c241d9d0ee3d

 

Ja też uważam, że niektóre z jego głupich pomysłów zapoczątkowały nowe trendy. Czy dobre czy złe to kwestia dyskusyjna. Ale daleki jestem od podziwiania go. Generalnie uważam go za antypatycznego gościa i nawet gdybym miał możliwość spotkania się z nim to chyba bym nie skorzystał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, HanYs napisał(a):

Najśmieszniejsze jest, że latasz za tym EV  bez końca 😂

Powtarzanie w kółko jak mantrę jakie to złe i przerażające musi Cię bardzo ekscytować 😁

 

Ale ja nigdzie nie powtarzam jakie to złe i przerażające. Wymyślanie takich rzeczy musi Cię bardzo ekscytować.

 

Ja w różnych moich wypowiedziach przedstawiam MÓJ punkt widzenia. W których niejeden raz widziałem zalety EV. Niestety widzę też wady, co spotyka się z gwałtownymi reakcjami tych, którzy za wszelką cenę tych wad starają się nie widzieć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Ale ja nigdzie nie powtarzam jakie to złe i przerażające. Wymyślanie takich rzeczy musi Cię bardzo ekscytować.

 

Ja w różnych moich wypowiedziach przedstawiam MÓJ punkt widzenia. W których niejeden raz widziałem zalety EV. Niestety widzę też wady, co spotyka się z gwałtownymi reakcjami tych, którzy za wszelką cenę tych wad starają się nie widzieć.

 

 

I pyk, kilkanaście postów nic nie wnoszących w temacie wpadło. 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ryb napisał(a):

 

Wszyscy robili to lata temu. I faktycznie, działa lepiej. U wszystkich.

 

 

LoL 🤣 czujniki parkowania widzą otoczenie i rysują jego mapę. Yhy 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, HanYs napisał(a):

LoL 🤣 czujniki parkowania widzą otoczenie i rysują jego mapę. Yhy 😂

 

Nie wiem. Jak dla mnie to muskowe oprogramowanie może nawet przy okazji Mona Lisę namalować ale parkować nie umie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HanYs napisał(a):

I pyk, kilkanaście postów nic nie wnoszących w temacie wpadło. 😁

 

No, tu mamy remis bo Twoje posty wnoszą równie wielkie nic jak moje.

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ryb napisał(a):

 

No, tu mamy remis bo Twoje posty wnoszą równie wielkie nic jak moje.

;l

Moderator powinien wywalić zbędny spam i zapobiegać zaśmiecaniu tego kącika.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Nie wiem. Jak dla mnie to muskowe oprogramowanie może nawet przy okazji Mona Lisę namalować ale parkować nie umie.

 

Cóż za wybitnie mądry post. 👍🏼

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryb napisał(a):

 

ZTCP to na Księżyc poleciano długo przed Muskiem, on sam jeszcze nigdzie nie poleciał a jedyny jego sukces to wystrzelenie w kosmos samochodu, którego nie udało mu się wprowadzić do produkcji. Taka to kosmiczna technologia.

:skromny:

 

 

Prezes Tata motors jest lepszy 😁

 

Nigdy wcześniej nie słyszałem żeby tyle mówiono o właścicielach VAG czy KIA itp 😂 

Nawet nie wiem kto jest właścicielem moich poprzednich samochodów! LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, HanYs napisał(a):

Prezes Tata motors jest lepszy 😁

 

Nie wiem, nie znam, nie mam pojęcia kto to w ogóle jest.

 

 

14 minut temu, HanYs napisał(a):

Nigdy wcześniej nie słyszałem żeby tyle mówiono o właścicielach VAG czy KIA itp 😂 

 

Bo oni nie bronią wszystkich głupich rozwiązań jak Kmicic Częstochowy. Ale pamiętam, że tyle mówiono o właścicielach Fiatów, bo oni też upierali się wbrew faktom, że ich auta są najlepsze a głupie rozwiązania Włochów to tak naprawdę wina Niemców. Tu chyba nie chodzi o samochód a o to, jak wdzięcznym obiektem drwin... wróć, komentarzy są jego zaślepieni użytkownicy.

:skromny:

 

 

14 minut temu, HanYs napisał(a):

Nawet nie wiem kto jest właścicielem moich poprzednich samochodów! LOL

 

Ja też nie wiem. Ani poprzednich ani obecnych. Może dlatego, że skupiają się na robieniu samochodów zamiast zgrywania celebryty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Nie wiem, nie znam, nie mam pojęcia kto to w ogóle jest.

 

 

 

Bo oni nie bronią wszystkich głupich rozwiązań jak Kmicic Częstochowy. Ale pamiętam, że tyle mówiono o właścicielach Fiatów, bo oni też upierali się wbrew faktom, że ich auta są najlepsze a głupie rozwiązania Włochów to tak naprawdę wina Niemców. Tu chyba nie chodzi o samochód a o to, jak wdzięcznym obiektem drwin... wróć, komentarzy są jego zaślepieni użytkownicy.

:skromny:

 

 

 

Ja też nie wiem. Ani poprzednich ani obecnych. Może dlatego, że skupiają się na robieniu samochodów zamiast zgrywania celebryty.

 

 

Jak nie wiesz o czym piszesz to się wypowiedz 😁👍🏼

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał(a):

Ja w różnych moich wypowiedziach przedstawiam MÓJ punkt widzenia. W których niejeden raz widziałem zalety EV. Niestety widzę też wady, co spotyka się z gwałtownymi reakcjami tych, którzy za wszelką cenę tych wad starają się nie widzieć.

W takim razie ja Ci wytłumaczę, na czym polega problem 😁

 

Użytkownicy EV mają świadomość wad jak i zalet tych pojazdów, bo mają okazję ich doświadczać, a nie o nich czytać. 
 

Użytkownicy EV mają świadomość wad i zalet samochodów spalinowych, bo zrobili nimi dziesiątki lub setki tysięcy km przez ostatnie lata lub dziesięciolecia. 
Co więcej, często mają jeszcze oba rodzaje wozów.
 

A odklejonych freaków posiadają obie frakcje, spalinowe jak i te elektryczne.
 

I teraz, czytanie i słuchanie dyskusji o EV przez ich użytkowników,  prowadzone przez osoby, które czerpią na ich temat wiedzę z memów i medialnego ścieku, może wywoływać u nich delikatny uśmiech twarzy i/lub „gwałtowne reakcje” jak to nazwałeś :) 

 

 

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.