Skocz do zawartości

Nowy z LPG


Miromat

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Miromat napisał(a):

Jakie nowe samochody są obecnie sprzedawane z instalacją LPG? Wiem tylko o Dacii. Czy jakieś inne marki też są?

 

Toyota - jak i Dacia wkłada Landi, tyle że grupa Renault w fabryce (bez butli LPG), a Toyota dokłada już w PL.

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pejus1982 napisał(a):

Nie wiem czy dzisiaj kupno nowego auta ma sens ze względu na to, że ciagle słychać, że już niedługo będą większe podatki na to paliwo. Jednak straszą tak od ponad 20 lat…

Nie ma sensu. Sens to ma czekanie kolejne llata🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Danielpoz. napisał(a):

Jeśli ja bym takie chciał/potrzebował to bym kupił. 

Bo nic się nie zmieniło od 10 czy 20 lat. 

 

Każdy ma swoje preferencje i wybory. Ja kupując nowe auto wolałem wybrać małą turbobenzynę, czyli w moim przypadku 1.0 TSI w Golfie. Koszt na 100km na pewno wyższy, niż 12 letnią Civic 1.8+lpg, ale nie chciałem mieć w aucie dodatkowej rzeczy, która może stwarzać potencjalne problemy, plus problem w hali garażowej. Każdy wydaje swoje ciężko zarobione pieniądze jak chce i mi nic do tego. Przedstawiłem tylko swój punkt widzenia. Następne moje nowe auto to będzie pewnie jakaś hybryda od Toyoty.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Danielpoz. napisał(a):

Jeśli do takich mikro bzyków to faktycznie lpg bez sensu👍

 

Jeśli to ma być auto do zarabiania to lpg się nie gryzie😆

 

Hybrydy są super, man już drugie takie auto😎

 

Ja byłem napalony na hybrydę jak "arab na kurs pilotarzu", ale:

1. pojeździłem do pracy po pare km w każdą stronę i super, ale "zimno" - bo nie ma z czego dać ciepła (prius ma PC) tu na wydechu jakiś odzysk ciepła

2. przejechałem się na działkę 18km w jedną stronę i tu jednak tak kolorowo już nie było.

Podsumowując policzyłem z żoną, że ta różnica w cenie paliwa nie zwróciła by nam się nawet przez 8 lat - dlaczego 8 liczyłem bo do tej pory tylko raz tak długo od nowości auto trzymałem. Wiem, że raczej córce je dam po tym czasie, ale chyba dopiero za kolejne 8 by się zwróciła ta hybryda w różnicy zakupu, jak samochód robi rocznie po 8-10 000 km.

A zapomniałem:

3. LPG z salonu 6 000 PLN, na LPG forum nawet więcej wyceniały dobre warsztaty, czyli znów przy tych przebiegach zwrot po około 6 latach hmmm

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Camel napisał(a):

 

Ja byłem napalony na hybrydę jak "arab na kurs pilotarzu", ale:

1. pojeździłem do pracy po pare km w każdą stronę i super, ale "zimno" - bo nie ma z czego dać ciepła (prius ma PC) tu na wydechu jakiś odzysk ciepła

2. przejechałem się na działkę 18km w jedną stronę i tu jednak tak kolorowo już nie było.

Podsumowując policzyłem z żoną, że ta różnica w cenie paliwa nie zwróciła by nam się nawet przez 8 lat - dlaczego 8 liczyłem bo do tej pory tylko raz tak długo od nowości auto trzymałem. Wiem, że raczej córce je dam po tym czasie, ale chyba dopiero za kolejne 8 by się zwróciła ta hybryda w różnicy zakupu, jak samochód robi rocznie po 8-10 000 km.

A zapomniałem:

3. LPG z salonu 6 000 PLN, na LPG forum nawet więcej wyceniały dobre warsztaty, czyli znów przy tych przebiegach zwrot po około 6 latach hmmm

Nie kupiłem hybrydy dla oszczędności😂

 

Choć pali mało👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Miromat napisał(a):

Jakie nowe samochody są obecnie sprzedawane z instalacją LPG? Wiem tylko o Dacii. Czy jakieś inne marki też są?

W jednej galerii w Gdańsku taki znak jest i o ile korka gazu może nie być widać to jak się coś spie....li i dojdzie do pożaru to koszty masz gwarantowane 

galeria-gdansk-madison-zakaz-parkowania.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Danielpoz. napisał(a):

Nie kupiłem hybrydy dla oszczędności😂

 

Choć pali mało👍

 

Ja jestem stary i wszystko przeliczam teraz, nie jestem już tak impulsywny 🤣

Jazda hybrydą bardzo mi się podoba, ale musiałbym do tego auta zbyt dużo dołożyć w stosunku do moich zarobków 😁 Nie jestem typowym AK w stosunku do zarobków 😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mmaciejosss napisał(a):

W jednej galerii w Gdańsku taki znak jest i o ile korka gazu może nie być widać to jak się coś spie....li i dojdzie do pożaru to koszty masz gwarantowane 

galeria-gdansk-madison-zakaz-parkowania.jpg

Niech doczepią jeszcze zakaz dla noPb i ON, będzie prawie komplet, a galerię będzie można zamknąć.

Ja jej odwiedzać nie muszę, pojadę tam gdzie dostosowali parking do LPG.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybrydy (toyoty i Lexusa) są super do miasta. Oprócz niskiego spalania jest też płynność jazdy i cisza na światłach.

No i do 1.5 i 1.8 można zamontować LPG :phi:

 

4 godziny temu, Camel napisał(a):

Ja byłem napalony na hybrydę jak "arab na kurs pilotarzu", ale:

 

4 godziny temu, Camel napisał(a):

Ja jestem stary i wszystko przeliczam teraz, nie jestem już tak impulsywny

Każdy wydaje swoje pieniądze jak uważa, ale czasem kupujemy coś nie tylko dlatego, żeby się opłacało, ale też aby było fajniejsze.

Ty wybrałeś benzynę, ja i @Danielpoz. wybraliśmy hybrydę i każdy zadowolony z wyboru :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost2255 napisał(a):

Hybrydy (toyoty i Lexusa) są super do miasta. Oprócz niskiego spalania jest też płynność jazdy i cisza na światłach.

No i do 1.5 i 1.8 można zamontować LPG :phi:

 

 

Każdy wydaje swoje pieniądze jak uważa, ale czasem kupujemy coś nie tylko dlatego, żeby się opłacało, ale też aby było fajniejsze.

Ty wybrałeś benzynę, ja i @Danielpoz. wybraliśmy hybrydę i każdy zadowolony z wyboru :oki:

 

Dlatego do zabawy mam gwiazdę co wciąga km nosem :) Dla oszczędności Dustera w kuchence, a dla żony a później córki będzie Yarek 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mmaciejosss napisał(a):

W jednej galerii w Gdańsku taki znak jest i o ile korka gazu może nie być widać to jak się coś spie....li i dojdzie do pożaru to koszty masz gwarantowane 

galeria-gdansk-madison-zakaz-parkowania.jpg

 

ja bym tesla smialo wjezdzal, zadna wtyczka mi nie wystaje.

 

Edytowane przez PawelWaw
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mmaciejosss napisał(a):

W jednej galerii w Gdańsku taki znak jest i o ile korka gazu może nie być widać to jak się coś spie....li i dojdzie do pożaru to koszty masz gwarantowane 

galeria-gdansk-madison-zakaz-parkowania.jpg

 

Te 2 znaki w górnym rzędzie to w jakim rozporządzeniu można znaleźć? Bo jeśli w żadnym, to... 

 

Równie dobrze można dać znak "zakaz wjazdu wyborcom PiS". :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ArekMiz napisał(a):

Te 2 znaki w górnym rzędzie to w jakim rozporządzeniu można znaleźć? Bo jeśli w żadnym, to... 

Równie dobrze można dać znak "zakaz wjazdu wyborcom PiS". :)

Bardzo możliwe, że poniżej stoi/wisi tablica z regulaminem parkingu będącym terenem prywatnym, a to chyba ma już jakieś znaczenie?

 

Nie pcham się tam gdzie mnie nie chcą i nie udaję, że nie rozumiem że mnie nie chcą.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kamileeek napisał(a):

Renault, do sang Young można też założyć

 

Skoro temat jest o nowych to zdecydowanie lepiej kupić auto, które wyjechało z LPG z fabryki, niż takie w którym LPG dołoży ASO. Fabryczne auta z LPG z reguły mają zmodyfikowane głowice pod kątem wytrzymałości na wyższe temperatury spalania (zawory/gniazda zaworowe). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bochumil napisał(a):

 

Skoro temat jest o nowych to zdecydowanie lepiej kupić auto, które wyjechało z LPG z fabryki, niż takie w którym LPG dołoży ASO. Fabryczne auta z LPG z reguły mają zmodyfikowane głowice pod kątem wytrzymałości na wyższe temperatury spalania (zawory/gniazda zaworowe). 

Maja tez zintegrowany sterownik lpg w ecu pb. Dodam za jest on zablokowany. Pojedyncze ASO mają pełen dostęp do sterownika, mniejsze ASO maja okrojony dostęp do funkcji sterownika. 

 

Taki sterownik współpracuje jedynie z elementami producenta tejze instalacji. Np jesli jest to landi renzo to jestes skazany na wtryskiwacze ok 1200zl, feduktor 1000zl. Oczywiście w aso będzie drożej.

Koszt przefladu w aso to kilka. Stów. Gdzie  u gazownika przy dokladanej instalacji to koszt 100 -150zl.

 

 

Ponadto instalacje landi renzo w renault i daci pobieraja benzynę podczas jazdy na lpg, dotrysk zależny od obciążenia 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[quote post="8774644" timestamp="1699177827"
 
 
Ponadto instalacje landi renzo w renault i daci pobieraja benzynę podczas jazdy na lpg, dotrysk zależny od obciążenia 


Mam clio z 2021 z Lpg i tam benzyny praktycznie nie dotryska , zdarzało się że jak była rezerwa na LPG i mocniej gaz wcisnąłem.

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, bochumil napisał(a):

Fabryczne auta z LPG z reguły mają zmodyfikowane głowice pod kątem wytrzymałości na wyższe temperatury spalania (zawory/gniazda zaworowe). 

Nie jest to reguła.

Patrz przypadek Hyundaia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Danielpoz. napisał(a):

Jeśli do takich mikro bzyków to faktycznie lpg bez sensu👍

 

Jeśli to ma być auto do zarabiania to lpg się nie gryzie😆

 

Hybrydy są super, man już drugie takie auto😎

Ma sens jak na taxi, np takie Clio czasami widuje, a ono w miescie beny to i 9 l pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KYRTAP napisał(a):

 

Od kiedy wprowadzili dotrysk benzyny? 

 

Mam landi renzo w Civicu 1.8 i jest jakiś dotrysk powyżej chyba 4k obrotów, ale jakiś niewielki bo benzyna schodzi bardzo powoli. Inna sprawa, że raczej rzadko jadę powyżej takich obrotów. Skrzynia 6. biegowa załatwia sprawę. Kiedyś w służbowej Octavii II 1.6 też miałem dotrysk w landi renzo, a to było chyba auta z 2012 roku (instalacja zakładana w ASO).

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pejus1982 napisał(a):

 

Mam landi renzo w Civicu 1.8 i jest jakiś dotrysk powyżej chyba 4k obrotów, ale jakiś niewielki bo benzyna schodzi bardzo powoli. Inna sprawa, że raczej rzadko jadę powyżej takich obrotów. Skrzynia 6. biegowa załatwia sprawę. Kiedyś w służbowej Octavii II 1.6 też miałem dotrysk w landi renzo, a to było chyba auta z 2012 roku (instalacja zakładana w ASO).

 

Ok ale tu chodzi o landi renzo w Reno i Dacii gdzie dotrysku nie ma. Taki przynajmniej jest w Dusterze którego użytkuje a  który wącha benzynę tylko przy odpalaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, KYRTAP napisał(a):

 

Ok ale tu chodzi o landi renzo w Reno i Dacii gdzie dotrysku nie ma. Taki przynajmniej jest w Dusterze którego użytkuje a  który wącha benzynę tylko przy odpalaniu. 


Jesteś pewny że nie ma dotrysku? Nie dam głowy sobie uciąć ale mieliśmy kiedyś w firmie Dacie Lodgy z lpg i tam był dotrysk…

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pejus1982 napisał(a):


Jesteś pewny że nie ma dotrysku? Nie dam głowy sobie uciąć ale mieliśmy kiedyś w firmie Dacie Lodgy z lpg i tam był dotrysk…

 

Jestem pewny bo od wiosny do jesieni nie dolewam benzyny. Dopiero w zimie widać że więcej paliwa schodzi bo dłużej pracuje na benzynie po odpaleniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jestem pewny bo od wiosny do jesieni nie dolewam benzyny. Dopiero w zimie widać że więcej paliwa schodzi bo dłużej pracuje na benzynie po odpaleniu. 
Mam tak samo w clio. W instrukcji coś napisali ze może być dotrysk paliwa gdy jest duże obciążenie, sygnalizuje wtedy mrygajaca dioda. Miałem tak dosłownie kilka razy gdy było mało gazu.

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dotryskiem w Ranault i Dacii, to albo jest temat losowy, albo wydają auta z różnymi ustawieniami instalacji.

Na YT są filmy potwierdzające 1 i 2, na forach ludzie też różnie piszą i to niby na podstawie info z ASO.

Mój Captur raczej dotrysku nie ma, ale może któregoś dnia specjalnie przypiłuję go trochę po obrotach by to sprawdzić.

Do tego bardzo szybko przełącza się na gaz.

 

Jest sens o ten dotrysk kruszyć kopię?

Miałem Astrę H na Stagu i z premedytacją ustawionym dotryskiem (gazownik coś wspominał o 10% powyżej jakiś tam obrotów, chyba 4000) i jakoś szczególnie często benzyny nie tankowałem.

Lipa to może byłaby gdyby wyłącznie na benzynę się przełączało przy relatywnie niskich obrotach.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KYRTAP napisał(a):

 

Ok ale tu chodzi o landi renzo w Reno i Dacii gdzie dotrysku nie ma. Taki przynajmniej jest w Dusterze którego użytkuje a  który wącha benzynę tylko przy odpalaniu. 

Mylisz sie. Masz zapis w instrukcji obsługi auta, ze auto przy duzym obciazeniu pobiera również benzynę. Dotyczy to wszystkich aut renault i daci z silnikiem tce.  Potwierdzone u dealera

Edytowane przez deszczowyRoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ZUBERTO napisał(a):

Mój Captur raczej dotrysku nie ma

Ma. 😋

 

 

Jazda w mieście lub podmiastem to male obciążenie silnika wiec przez większość czasu jedziesz na lpg. Autrostrada to juz inny temat. 

Na przykladzie skody. Od 3 lub 3.5 tys obr dotrysk 8 %, od 4.5 tys obr 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, deszczowyRoman napisał(a):

Ma. 😋

Jazda w mieście lub podmiastem to male obciążenie silnika wiec przez większość czasu jedziesz na lpg. Autrostrada to juz inny temat. 

Na przykladzie skody. Od 3 lub 3.5 tys obr dotrysk 8 %, od 4.5 tys obr 100%.

Musiałbym być niespełna rozumu żeby takim pudełkiem lecieć w długą trasę po A i trzymać ciągle >4000 obr./min.

O ile dobrze pamiętam, to przy 120km/h jest ok. 2600 obr./min.,  (a może te 2600 przy 100 jest, już nie pamiętam).

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deszczowyRoman napisał(a):

Mylisz sie. Masz zapis w instrukcji obsługi auta, ze auto przy duzym obciazeniu pobiera również benzynę. Dotyczy to wszystkich aut renault i daci z silnikiem tce.  Potwierdzone u dealera

 

To w takim razie mam coś zepsute bo u mnie przy pełnym obciążeniu na autostradzie poziom paliwa się nie zmienia. Dodatkowo często ciągnę przyczepę więc auto ma u mnie ciężko paląc tylko lpg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał(a):

Musiałbym być niespełna rozumu żeby takim pudełkiem lecieć w długą trasę po A i trzymać ciągle >4000 obr./min.

O ile dobrze pamiętam, to przy 120km/h jest ok. 2600 obr./min.

A w Hyundai I30 ( czyli nie już małe pudełko a średnie ) w 1.4 benzyna 100km przy 140km/h na ostatnim biegu czyli 6-tym jest już 4.000obr/min w porównaniu do np 1.4T jest 3.000obr/min . Przy 170km/h odpowiednio 5krpm vs 3.5krpm . Choć I30 dość oszczędne jest mimo wysokich obrotów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, KYRTAP napisał(a):

 

To w takim razie mam coś zepsute bo u mnie przy pełnym obciążeniu na autostradzie poziom paliwa się nie zmienia. Dodatkowo często ciągnę przyczepę więc auto ma u mnie ciężko paląc tylko lpg. 


Jedź do ASO i zapytaj czy masz dotrysk benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mmaciejosss napisał(a):

A w Hyundai I30 ( czyli nie już małe pudełko a średnie ) w 1.4 benzyna 100km przy 140km/h na ostatnim biegu czyli 6-tym jest już 4.000obr/min w porównaniu do np 1.4T jest 3.000obr/min . Przy 170km/h odpowiednio 5krpm vs 3.5krpm . Choć I30 dość oszczędne jest mimo wysokich obrotów 

1.5T ma przy 120-2650 , przy 140    2900 obr na 6 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mmaciejosss napisał(a):

A w Hyundai I30 ( czyli nie już małe pudełko a średnie ) w 1.4 benzyna 100km przy 140km/h na ostatnim biegu czyli 6-tym jest już 4.000obr/min w porównaniu do np 1.4T jest 3.000obr/min . Przy 170km/h odpowiednio 5krpm vs 3.5krpm . Choć I30 dość oszczędne jest mimo wysokich obrotów 

 

1.4T w jakim aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.