Skocz do zawartości

Ciekawe oferty nówek


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Marcinas napisał(a):

Jeżdżę na codzień busami po mieście i parkowanie na rondzie nie jest mi obce. W życiu prywatnym wolę nie rzucać się w oczy:) 

 

Z podobnych powodów kupuję auta które trudno zapamiętać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ZUBERTO napisał(a):

Po kraju już szukałeś?

Choć z odkupem to już sam musiałbyś się turlać (szczerze to powątpiewałem w kwotę, którą podawaleś), a kumam że o to głównie Ci chodziło w tym układzie.

Przykładowo w maju białostocki dealer miał pod korek nowych Sportage. Co prawda ja chciałem średnią wersję, a jak zaszedłem na placu jako wolne miał tylko te bogatsze, ale za tydzień zjeżdżały i biedniejsze (wolne, zamawiane na zapas, nie pod klienta).

Wyslalem zapytania do kilku dealerow Hyundai i zaczynam zbierac ofery. Hyundai daje grube rabaty teraz ok 30tys i finalna cena robi sie calkiem przyzwoita za full wersje (silnikowo to samo co Sportage). Ale najelpsza, poki co cena, nawet z troche drozszym leasingiem jest to co kolega zet wkleil z 23% rabatem. Standard od dealerow to 15% teraz, ale sprobuje ich pocisnac, zobaczymy. Mowa o autach gotowych do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zinger napisał(a):

Wyslalem zapytania do kilku dealerow Hyundai i zaczynam zbierac ofery. Hyundai daje grube rabaty teraz ok 30tys i finalna cena robi sie calkiem przyzwoita za full wersje (silnikowo to samo co Sportage). Ale najelpsza, poki co cena, nawet z troche drozszym leasingiem jest to co kolega zet wkleil z 23% rabatem. Standard od dealerow to 15% teraz, ale sprobuje ich pocisnac, zobaczymy. Mowa o autach gotowych do odbioru.

 

Czyli skonczylo sie pocovidowe eldorado dla dilerow i zaczynaja spuszczac spodnie :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Czyli skonczylo sie pocovidowe eldorado dla dilerow i zaczynaja spuszczac spodnie :ok:

 

Powoli, choc nie wszyscy. Kia dalej twierdzi, ze maja wiecej chetnych niz aut, Cupra tez zero rabatow, mimo, ze taka Ateca ma juz swoje lata i ponoc ma byc jakis nowy model w przyszlym roku... wiec roznie to wyglada.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, zinger napisał(a):

Ja mieszkam na przedmieściach Krk i w ciągu ostatnich 6 lat użyłem 4x4 zero razy :skromny:

 

Napisałbym, że nawet minus jeden ;] Rozglądam się luźno za nowym samochodem, patrzyłem na twoje ogłoszenie szukając informacji o napędzie i jej brak sprawił, że …szukam dalej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, camel00 napisał(a):

 

Napisałbym, że nawet minus jeden ;] Rozglądam się luźno za nowym samochodem, patrzyłem na twoje ogłoszenie szukając informacji o napędzie i jej brak sprawił, że …szukam dalej ;]

Zawsze mozesz sobie znaczek na klape dokleic, jesli sie z tym bedziesz lepiej czul :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, wujek napisał(a):

W jakim celu? Już bardziej wydajna klina.

Jedno drugiemu nie przeszkadza. Długo by wymieniać. Natomiast jak nie odczuwasz potrzeby to nie zmieniaj. Bo jak zmienisz, pojeździsz trochę i wrócisz do ośki to zrozumiesz :)

  • Lubię to 2
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał(a):

W jakim celu? Już bardziej wydajna klina.

 

Np w takim, że ostatnio w przednionapędowym samochodzie zastępczym prawie wyjechałem pługiem z ronda, które pokonywałem tysiąc razy w swoich czteronapędówkach.

Rozmów i wątków o sensie posiadania awd nie sposób zliczyć i jedyny wniosek jaki można z nich wyciągnąć jest taki, że - pomijając warunki ekstremalne, które uwydatniają zalety jednego nad drugim - niuanse w użytkowaniu wychodzą dopiero kiedy wieloletnie przyzwyczajenie do awd zostaje skonfrontowane z ograniczeniami fwd. Tam gdzie normalnie podjeżdżasz na czymś innym niż płaski parking, ruszasz na skręconych kołach, jedziesz po mokrym, śliskim albo zwyczajnie wchodzisz w zakręt, myśląc o tym co zjesz na obiad, tam przednionapędówka radośnie szura oponami i sprawdza twoją cierpliwość. Wiadomo, że to nie jest przeważnie sprawa życia i śmierci, tylko dyskusja pokroju - dlaczego fotele Herman Miller są lepsze od Marcusa z Ikea. Jak ktoś wie lepiej to nie wytłumaczysz.

 

W skrócie - tam gdzie kończą się możliwości napędu fwd i zaczynają umiejętności kierowcy; tam napęd awd śmieje ci się w twarz i szepcze, że jesteś pipa ;] …i tak, są lepsze i gorsze napędy awd, ale na potrzeby tej dyskusji nie ma sensu tego rozbijać.

  • Lubię to 8
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał(a):

Jedno drugiemu nie przeszkadza. Długo by wymieniać. Natomiast jak nie odczuwasz potrzeby to nie zmieniaj. Bo jak zmienisz, pojeździsz trochę i wrócisz do ośki to zrozumiesz :)

Ja lubię powalczyć z ośką, szpera robi robotę. 4x4 jest nudne ale co kto lubi. 

  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wujek napisał(a):

Ja lubię powalczyć z ośką, szpera robi robotę. 4x4 jest nudne ale co kto lubi. 

 

Na nudę nie ma nic lepszego niż rwd bez systemów. Niezmiennie uważam, że najniebezpieczniejsze auto jakie miałem to 85-konny Suzuki Jimny na starych zimówkach. Jak padał deszcz to tył wylatywał na każdym zakręcie branym szybciej niż w tempie spacerowym. Zimą przed jazdą trzeba było odmawiać modlitwę, bo pas na którym kończysz zakręt był równie przypadkowy co rzut monetą.

"Walka z fwd" to takie drażnienie goryla przez szybę. Może ci się wydawać, że jesteś wariat, ale w 99,9% przypadków wygląda to żałośnie a w pozostałym twoje umiejętności nie mają żadnego znaczenia ;]

Edytowane przez camel00
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, camel00 napisał(a):

 

Na nudę nie ma nic lepszego niż rwd bez systemów. Niezmiennie uważam, że najniebezpieczniejsze auto jakie miałem to 85-konny Suzuki Jimny na starych zimówkach. Jak padał deszcz to tył wylatywał na każdym zakręcie branym szybciej niż w tempie spacerowym. Zimą przed jazdą trzeba było odmawiać modlitwę, bo pas na którym kończysz zakręt był równie przypadkowy co rzut monetą.

"Walka z fwd" to takie drażnienie goryla przez szybę. Może ci się wydawać, że jesteś wariat, ale w 99,9% przypadków wygląda to żałośnie a w pozostałym twoje umiejętności nie mają żadnego znaczenia ;]

Niby tak niby nie. Widowiskowo lepiej wygląd jak 330 RWD wlecisz w zakręt bokiem niż FWD i praktyce na suchym jest odwrotnie. Na mokrym 4x4 to inna bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zinger napisał(a):

Wyslalem zapytania do kilku dealerow Hyundai i zaczynam zbierac ofery. Hyundai daje grube rabaty teraz ok 30tys i finalna cena robi sie calkiem przyzwoita za full wersje (silnikowo to samo co Sportage). Ale najelpsza, poki co cena, nawet z troche drozszym leasingiem jest to co kolega zet wkleil z 23% rabatem. Standard od dealerow to 15% teraz, ale sprobuje ich pocisnac, zobaczymy. Mowa o autach gotowych do odbioru.

jaka masz najtansza oferte leasingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, wujek napisał(a):

Nie wiem po co komu 2t SUV żeby po mieście jeździć. W Dallas to super ale w europie to tak srednio.

Nie każdy ma, czy chce mieć kilka samochodow, na kazda porę. Sa tez tacy, co pracuja za miastem, lub w innym mieście, a ich droga to przejazd przez cale miasto.

A taki nizbyt wielki suv jak Q5, XC60 to ptzeciez pod 2 tony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zinger napisał(a):

Powoli, choc nie wszyscy. Kia dalej twierdzi, ze maja wiecej chetnych niz aut, Cupra tez zero rabatow, mimo, ze taka Ateca ma juz swoje lata i ponoc ma byc jakis nowy model w przyszlym roku... wiec roznie to wyglada.

w seacie, cupra na firmę potężny rabat...
jak chcesz to napisz na priv, dam do wyceny co potrzebujesz... jeżeli chodzi o seata/cupre

rabat potezny....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, 62545tomasz napisał(a):

w seacie, cupra na firmę potężny rabat...
jak chcesz to napisz na priv, dam do wyceny co potrzebujesz... jeżeli chodzi o seata/cupre

rabat potezny....

Cupra Ateca 2.0TSI Dark Camouflagez dodatkami: alarm, cooper+, el klapa, wspomaganie XL, podgrzewana szyba, łatwe składanie siedzieć, plugin, hak el, kamery 360.:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, camel00 napisał(a):

 

Na nudę nie ma nic lepszego niż rwd bez systemów. Niezmiennie uważam, że najniebezpieczniejsze auto jakie miałem to 85-konny Suzuki Jimny na starych zimówkach. Jak padał deszcz to tył wylatywał na każdym zakręcie branym szybciej niż w tempie spacerowym. Zimą przed jazdą trzeba było odmawiać modlitwę, bo pas na którym kończysz zakręt był równie przypadkowy co rzut monetą.

"Walka z fwd" to takie drażnienie goryla przez szybę. Może ci się wydawać, że jesteś wariat, ale w 99,9% przypadków wygląda to żałośnie a w pozostałym twoje umiejętności nie mają żadnego znaczenia ;]

 

Polecam pickupa zimą z pustą paką, napędem przełączonym na RWD, wyłączonym ESP i zapiętą z tyłu blokadą mostu. Chyba nic tak nie lata bokami jak to.

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

A w jakim celu ? 8]

 

Bo inaczej to wstyd! Nie po to kupuje się dwutonowego SUVa żeby oszczędzać. A tu taki obciach, brak znaczka "AWD" świadczy, że oszczędzałeś.

:P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Bo inaczej to wstyd! Nie po to kupuje się dwutonowego SUVa żeby oszczędzać. A tu taki obciach, brak znaczka "AWD" świadczy, że oszczędzałeś.

:P

 

 

Kupuje się, by siedzieć wysoko, by inni z naprzeciwka nie oślepiali :old:

Do tego celu 4x4 nie jest potrzebny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zinger napisał(a):

Cupra Ateca 2.0TSI Dark Camouflagez dodatkami: alarm, cooper+, el klapa, wspomaganie XL, podgrzewana szyba, łatwe składanie siedzieć, plugin, hak el, kamery 360.:oki:


Inne propozycje wyglądały dla Ciebie jak samochody z poprzedniej epoki, to co dopiero ta Ateca? Przecież tam nawet deska w środku jest żywcem z Leona z 2012r. Dziwię się jak Seat jeszcze to może sprzedawać, wygląda to starzej niż Passat B8/Superb 3.

Edytowane przez kadu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ryb napisał(a):

Czyli oszczędzałeś. 

:}

 

Oczywiście :old:

Po co miałem kupować coś, co nie był mi ptrzebne.

Chciałem samochód z wysoką pozycją za kierownica z AT.

Akurat Hyundai z dieslem był najtańszy wtedy ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kadu napisał(a):


Inne propozycje wyglądały dla Ciebie jak samochody z poprzedniej epoki, to co dopiero ta Ateca? Przecież tam nawet deska w środku jest żywcem z Leona z 2012r. Dziwię się jak Seat jeszcze to może sprzedawać, wygląda to starzej niż Passat B8/Superb 3.

Ale to przynajmniej nadal wyglada, a nie jak jakas kup(g)a. Klasyczna linia, mi sie nawet podoba, plus za schowany tablet a nie wystajacy dziwolag z deski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.