Skocz do zawartości

Dylemat wyboru i poszukiwania


andres

Rekomendowane odpowiedzi

założenia: budżet 140 tys. , podgrzewane fotele , światła w ledach, automatyczna klima, moc miń 130kM, spalanie rozsądne. przebiegi dzienne do pracy 100 km drogami krajowymi, raz miesiącu 700 km ekspresówką.  czas użytkowania ok 3-4 lat

Dotychcasz użytkowane nowe z salonu auto  avensis 2017 1.8 benzyna z gazem, wielkośc super, spalanie super  średnie  benzyna 6.5;/100 , gaz 7.5 l/100, ale przebieg rośnie i zdązył sie kilka razy znudzić. 

Rozważam  konkretnie te modele i może macie jakies uwagi , wskazówki:

tucson.jpg.6d422366e4e7b6f834530f0c47e714d6.jpgoctavia.jpg.0043144c679644a2cb2ef13ccaa3d447.jpgcorolla.jpg.221c72a4e404033abe3dda7b334d6cd9.jpg

 

jako coś na końcu rozważane to Vitara AllGrip cena atrakcyjna, komfort jazdy w porównaniu do avensis średni. vitara.jpg.30d9d3d718c8401f2390cb88cd59af2b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andres napisał(a):

założenia: budżet 140 tys. , podgrzewane fotele , światła w ledach, automatyczna klima, moc miń 130kM, spalanie rozsądne. przebiegi dzienne do pracy 100 km drogami krajowymi, raz miesiącu 700 km ekspresówką.  czas użytkowania ok 3-4 lat

Dotychcasz użytkowane nowe z salonu auto  avensis 2017 1.8 benzyna z gazem, wielkośc super, spalanie super  średnie  benzyna 6.5;/100 , gaz 7.5 l/100, ale przebieg rośnie i zdązył sie kilka razy znudzić. 

Rozważam  konkretnie te modele i może macie jakies uwagi , wskazówki:

tucson.jpg.6d422366e4e7b6f834530f0c47e714d6.jpgoctavia.jpg.0043144c679644a2cb2ef13ccaa3d447.jpgcorolla.jpg.221c72a4e404033abe3dda7b334d6cd9.jpg

 

jako coś na końcu rozważane to Vitara AllGrip cena atrakcyjna, komfort jazdy w porównaniu do avensis średni. vitara.jpg.30d9d3d718c8401f2390cb88cd59af2b.jpg

 

Nie przesiadłbym się z klasy D do C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andres napisał(a):

założenia: budżet 140 tys. , podgrzewane fotele , światła w ledach, automatyczna klima, moc miń 130kM, spalanie rozsądne. przebiegi dzienne do pracy 100 km drogami krajowymi, raz miesiącu 700 km ekspresówką.  czas użytkowania ok 3-4 lat

Dotychcasz użytkowane nowe z salonu auto  avensis 2017 1.8 benzyna z gazem, wielkośc super, spalanie super  średnie  benzyna 6.5;/100 , gaz 7.5 l/100, ale przebieg rośnie i zdązył sie kilka razy znudzić. 

Rozważam  konkretnie te modele i może macie jakies uwagi , wskazówki:

tucson.jpg.6d422366e4e7b6f834530f0c47e714d6.jpgoctavia.jpg.0043144c679644a2cb2ef13ccaa3d447.jpgcorolla.jpg.221c72a4e404033abe3dda7b334d6cd9.jpg

 

jako coś na końcu rozważane to Vitara AllGrip cena atrakcyjna, komfort jazdy w porównaniu do avensis średni. vitara.jpg.30d9d3d718c8401f2390cb88cd59af2b.jpg

Octavia na trasie będzie bardzo mało palić ( znajomi mają ) jak nie chcesz wyższego auta . Jak wyższe to Tuscon ale i spalanie na trasie wzrośnie bo wyższa buda . Vitary nie kupuje się za taką kasę , to auto klasy B+ więc sporo mniejsze 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie założenia spełnia Citroen C5 aircross. Auto duże, ciche, mega komfortowe. Silniki diesla i benzyna 130 KM z bardzo fajną automatyczna skrzynią. Nie jest to sprinter, ale naprawdę całkiem nieźle to sobie radzi. Ostatnio widziałem oferty po 135-137 z wyprzedaży roczników.
Z wad - centrum dowodzenia czyli radio - tragedia, po przesiadce z compassa z 2018 roku uważam że jest to kilka kroków do tyłu, jest AA ale tylko po kablu, streaming muzy z tel działa tylko po kablu, wybieranie głosowe nie działa...no dobra, działa pod warunkiem używania samsungowego bixby po angielsku czyli w zasadzie nie działa. Generalnie wypada ciągle jeździć z podłączonym AA bo wtedy coś w ogóle działa.
Ale poza tym auto naprawdę spoko.
Spalanie w cyklu wsiowo miejskim w benzynie to średnio 8 l, na trasie schodzi do poniżej 7, autostrady do 130 KPH to tak 7,5 przy spokojnej jeździe.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia ma na papierze dobre parametry tzn przyspieszenie i v max,  corolla kombi z dynamik force fajne przyspieszenie, ale niskie v max i jakieś wydaje się niskie, ale na plus wydaje się spalanie.  miałem corolla  w sedania z 2007 i wydawała się większą. Tucson fakt przestronny w środku, ale wygląd kokpitu na minus i słyszałem o problemach z gpf? Francuzy odpadaja, zbyt duży problem z odsprzedażą, choć miałem renault 19, Clio i peugeota 406 to brak argumentu na tak, zwłaszcza że nowe c5 na ulicy niewidac wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

Tucson najbardziej wygodny :ok:

Tyle, że ten 1,6 turbo podobno lubi benzynę.

Ale taki urok nie-hybryd.

 

 

W wersji z bardzo lekka hybryda 48v i automatem, pali mi bardziej niż przyzwoicie jak na taką cegłę. 10 minut temu tankowałem: 50l na 785km. 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grogi napisał(a):

 

W wersji z bardzo lekka hybryda 48v i automatem, pali mi bardziej niż przyzwoicie jak na taką cegłę. 10 minut temu tankowałem: 50l na 785km. 

 

Ale Ty chyba nie jezdzisz w PL i predkosci przelotowe masz sporo nizsze? ;)

W tych wszystkich SUVach, spalanie idzie mocno w gore powyzej 120 km/h.

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o corollę to przejechałem ok. 1,5k km taką 1.8 140KM (V gen hybrydy)

komputer pokazuje spalanie po krajówkach ok. 4-4,5l (prędkości ok. 70-100km/h)

na Sce przy 125km/h0 ok. 5,5-6l a przy autostradowej prędkości z wiatrem w plecy ok. 6,2-6,5l

przy autostradowych prędkościach dobrze jest jednak dołożyć parę PLN do wyciszenia (pewnie nadkola zrobią już dużą robotę), tak jak już tu ktoś chyba pisał do 120km/h jest ok

nowe multimedia też są niezłe

do tego aplikacja mobilna, przez którą można np. zamknąć/otworzyć samochód albo uruchomić, żeby samochód się rozgrzał/schłodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, andres napisał(a):

Rozważam  konkretnie te modele i może macie jakies uwagi , wskazówki:

teraz jeżdzę zastępczym Jeep Compass i muszę przyznać, że bardzo fajne auto. Sporo miejsca w środku i bardzo wygodnie się jeździ, pozytywnie mnie zaskoczyło, a wcześniej bym nie brał pod uwagę.

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Maciej__ napisał(a):

Ale Ty chyba nie jezdzisz w PL i predkosci przelotowe masz sporo nizsze? ;)

W tych wszystkich SUVach, spalanie idzie mocno w gore powyzej 120 km/h.

 

Nie jeżdżę w PL, ale mam bardzo równy split: 40% autostrada, 40% miasto (ale bez dużych korków), ~20% wioski (zwykle jak trzeba gaga-korek objechać). Ale nawet jak jedziemy w długą trasę autostradami, to spalanie jest bardzo podobne. Max z dystrybutora wyszło 6.8l / 100km. 

 

130km/h regularnie nie przekraczam, bo mi to punkty z ubezpieczenia zabiera, co finalnie się na składkę przekłada.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, grogi napisał(a):

 

Nie jeżdżę w PL, ale mam bardzo równy split: 40% autostrada, 40% miasto (ale bez dużych korków), ~20% wioski (zwykle jak trzeba gaga-korek objechać). Ale nawet jak jedziemy w długą trasę autostradami, to spalanie jest bardzo podobne. Max z dystrybutora wyszło 6.8l / 100km. 

 

130km/h regularnie nie przekraczam, bo mi to punkty z ubezpieczenia zabiera, co finalnie się na składkę przekłada.

 

To faktycznie bardzo przyzwocie spala :ok:

Ty masz wersje 180KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie bym zwrócił uwagę na passata

Potem pewnie ten hyundai. Popatrzyłbym też na kugę fajne warunki dają na schodzący model

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/ford-kuga-okazja-ford-kuga-benzyna-150-km-od-reki-ID6FXa1W.html

 

octavia narzekaja na elektronike

tojka głośna

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, bergerac napisał(a):

teraz jeżdzę zastępczym Jeep Compass i muszę przyznać, że bardzo fajne auto. Sporo miejsca w środku i bardzo wygodnie się jeździ, pozytywnie mnie zaskoczyło, a wcześniej bym nie brał pod uwagę.

 

Juz popsules? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

teraz jeżdzę zastępczym Jeep Compass i muszę przyznać, że bardzo fajne auto. Sporo miejsca w środku i bardzo wygodnie się jeździ, pozytywnie mnie zaskoczyło, a wcześniej bym nie brał pod uwagę.

A jak srodek, materialy, spasowanie, dzialanie infotainment itp? Bralem przez chwile pod uwage, nawet z dealerem rozmawialem, mial przyslac oferty ale sie nie doczekalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zinger napisał(a):

A jak srodek, materialy, spasowanie, dzialanie infotainment itp? Bralem przez chwile pod uwage, nawet z dealerem rozmawialem, mial przyslac oferty ale sie nie doczekalem...

całkiem przyzwoicie. Ekran środkowy ma bardzo dobrą jakość,  natomiast wyświetlaczowi zegarów trochę brakuje rozdzielczości. 

 

Z minusów na szybko to dziwny schowek pod podłokietnikiem - cofnięty do tyłu i głęboki oraz zwykła wajcha skrzyni biegów - trzeba ręcznie na "P" przestawiać.

 

Poza tym nie mam się do czego przyczepić, ale dopiero kilka dni jeżdżę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bergerac napisał(a):

nic, co jak na crash test przy pełnej prędkości autostradowej było dużym fartem :) 

 

No to najwazniejsze, ze systemy i blacha spelnily swoja role :ok:

Poleciales w krajobraz czy uderzyles w jakies inne auto?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem przyzwoicie. Ekran środkowy ma bardzo dobrą jakość,  natomiast wyświetlaczowi zegarów trochę brakuje rozdzielczości. 
 
Z minusów na szybko to dziwny schowek pod podłokietnikiem - cofnięty do tyłu i głęboki oraz zwykła wajcha skrzyni biegów - trzeba ręcznie na "P" przestawiać.
 
Poza tym nie mam się do czego przyczepić, ale dopiero kilka dni jeżdżę.
Co do schowka w podłokietniku to u Chińczyków można zamówić wkładki, które powodują, że schowek jest bardziej poręczny.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2023 o 17:37, andres napisał(a):

założenia: budżet 140 tys. , podgrzewane fotele , światła w ledach, automatyczna klima, moc miń 130kM, spalanie rozsądne. przebiegi dzienne do pracy 100 km drogami krajowymi, raz miesiącu 700 km ekspresówką.  czas użytkowania ok 3-4 lat

Dotychcasz użytkowane nowe z salonu auto  avensis 2017 1.8 benzyna z gazem, wielkośc super, spalanie super  średnie  benzyna 6.5;/100 , gaz 7.5 l/100, ale przebieg rośnie i zdązył sie kilka razy znudzić. 

Rozważam  konkretnie te modele i może macie jakies uwagi , wskazówki:

tucson.jpg.6d422366e4e7b6f834530f0c47e714d6.jpgoctavia.jpg.0043144c679644a2cb2ef13ccaa3d447.jpgcorolla.jpg.221c72a4e404033abe3dda7b334d6cd9.jpg

 

jako coś na końcu rozważane to Vitara AllGrip cena atrakcyjna, komfort jazdy w porównaniu do avensis średni. vitara.jpg.30d9d3d718c8401f2390cb88cd59af2b.jpg

Jak Ty masz spalanie w 1.8 NA i to w budzie segmentu B na poziomie 6,5l benzyny, to Tu szukaj sobie citigo 1.0 MPI - moc Ci napewo wystarczy 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, technix napisał(a):

Jak Ty masz spalanie w 1.8 NA i to w budzie segmentu B na poziomie 6,5l benzyny, to Tu szukaj sobie citigo 1.0 MPI - moc Ci napewo wystarczy 🤣

a co w tym dziwnego ? spalanie średnie z 5 lat użytkowania, dokumentowane z tankowań. Jazda spokojna , wiec jak sie dba tak sie ma. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bielaPL napisał(a):

Ja pewnie bym zwrócił uwagę na passata

Potem pewnie ten hyundai. Popatrzyłbym też na kugę fajne warunki dają na schodzący model

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/ford-kuga-okazja-ford-kuga-benzyna-150-km-od-reki-ID6FXa1W.html

 

octavia narzekaja na elektronike

tojka głośna

propozycja Kugi ciekawa , warta rozważenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.