Skocz do zawartości

/KzAK/ Ładowarka do aku samochodowego


balus

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że obecny prostownik wyzionął ducha (Bester, 35 lat pracy, po drodze dwie naprawy) potrzebuję zakupić jakąś ładowarkę.

Wpadła mi w oko ta. Może być czy jest coś lepszego w cenie do 150 PLN? Jest tyle różnych wynalazków że wybór trudny.

Sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, balus napisał(a):

Jako że obecny prostownik wyzionął ducha (Bester, 35 lat pracy, po drodze dwie naprawy) potrzebuję zakupić jakąś ładowarkę.

Wpadła mi w oko ta. Może być czy jest coś lepszego w cenie do 150 PLN? Jest tyle różnych wynalazków że wybór trudny.

Sugestie mile widziane.

 

Mam takiego z linka i jako ładowarka więcej nie trzeba. Wczesniej miałem tego z lidla, ale nie miał funkcji repair.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2023 o 07:23, czachabrava napisał(a):

ale nie miał funkcji repair.

Testowałeś tę funkcję? Jeśli tak to czy ona działa.

Edytowane przez balus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, balus napisał(a):

Testowałeś tę funkcję? Jeśli tak to czy ona działa.

 

Ciężko powiedzieć, ale o ile w normalnym trybie wyłącza ładowanie przy osiągnieciu pełnego napięcia to przełączając w tryb repair pcha jeszcze prąd w akumulator.

Minus, ze w trybie repair nie pokazuje iloma amperami aktualnie trwa ładowanie.

Zakupiłem teraz jeszcze tester akumulatora i sprawdzę co na koniec kolejnego ładowania wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, trex11 napisał(a):

Jesli ma 8A to 👍

Według specyfikacji to ma :skromny: Były też 6-cio i 10-cio amperowe. Wybrałem pośredni.

Edytowane przez balus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
48 minut temu, bochumil napisał(a):

Takie pytanie do tematu. Czy odłączać aku podczas ładowania akumulatora? Wg danych z instrukcji prostownik mikroprocesorowy ładuje aku do napięcia 15,1V.

Jeden rabin powie tak.....

Ja nigdy nie odlaczalem i nigdy nic sie nie stalo.

Tzn dwa razy zapomnialem ze laduje i sobie odjechalem z dyndajacym na kablach  prostownikiem:facepalm:

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bochumil napisał(a):

W aucie zamontowana jest instalacja LPG. Pytałem Gazimierza czy można odłączyć aku na czas ładowania, odpisał - śmiało można odłączać. 

Jesli to Giulietta z S/S  to masz tam specjalny wylacznik akumulatora.Po wszystkim programujesz tylko szyby i czujnik kierownicy.W sumie 20 sekund roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, wlad napisał(a):

Jesli to Giulietta z S/S  to masz tam specjalny wylacznik akumulatora.Po wszystkim programujesz tylko szyby i czujnik kierownicy.W sumie 20 sekund roboty.

 

W instrukcji ani słowa o szybach. Tylko o czujniku skrętu. A ten wyłącznik to chyba szybkozłączka na klemie (-)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bochumil napisał(a):

 

W instrukcji ani słowa o szybach. Tylko o czujniku skrętu. A ten wyłącznik to chyba szybkozłączka na klemie (-)?

Gdzies to wyczytalem-chyba na forum alfy.Ale robilem to jednoczesnie ze skrecaniem kierownicy-wiec nic wiecej czasu nie zajmowalo:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do tematu. Czy odłączać aku podczas ładowania akumulatora? Wg danych z instrukcji prostownik mikroprocesorowy ładuje aku do napięcia 15,1V.
Zależy jakie auto. Ostatnio znajomy do p206 2002 podłączył prostownik ZSRR, miernik pokazał 16.4v po 9 godzinach ładowania.

Moja Astra 2013 może czasami na klemach mieć w okolicy 16v, zaraz po odpaleniu auta (przez 10-15s) po tygodniowym postoju mimo, że Aku w spoczynku ma 12.3v

Wysłane z mojego moto g23 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 15:54, wlad napisał(a):

Jesli to Giulietta z S/S  to masz tam specjalny wylacznik akumulatora.Po wszystkim programujesz tylko szyby i czujnik kierownicy.W sumie 20 sekund roboty.

 

Ten specjalny wyłącznik akumulatora to raczej wtyczka do modułu IBS odpowiedzialnego za inteligentne ładowanie. Nie odłączyłem go na czas ładowania, ale odłączyłem klemę (-) na szybkozłączce. Efekt jest taki, że zeszłoweekendowe ładowanie ch.. strzelił. Dziś aku po tygodniu od niby pełnego naładowania - dętka. Musiałem go podłączyć ponownie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bochumil napisał(a):

 

Ten specjalny wyłącznik akumulatora to raczej wtyczka do modułu IBS odpowiedzialnego za inteligentne ładowanie. Nie odłączyłem go na czas ładowania, ale odłączyłem klemę (-) na szybkozłączce. Efekt jest taki, że zeszłoweekendowe ładowanie ch.. strzelił. Dziś aku po tygodniu od niby pełnego naładowania - dętka. Musiałem go podłączyć ponownie ;(

Znaczy nie naładował się czy naładował ale po podłączeniu klemy minusowej rozładował się w kilka dni:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 12:15, bochumil napisał(a):

Takie pytanie do tematu. Czy odłączać aku podczas ładowania akumulatora? Wg danych z instrukcji prostownik mikroprocesorowy ładuje aku do napięcia 15,1V.

U mnie we fiacie można ładować bez odłączania nawet 16,2 V i nic się nie dzieje, a już w Renault, jak się da powyżej 15, to jakiś układ głupieje i przestaje się usypiać i potem w kilka dni aku rozładowany.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie naładował się czy naładował ale po podłączeniu klemy minusowej rozładował się w kilka dni:hmm:
Ponoć naładował się na maxa i został odłączony od prostownika. Klema (-) nie została założona na kołek akumulatora. Podłączona była tylko wtyczka IBS. Auto stało tak przez tydzień. Dopiero dziś podłączyłem klemę i niespodzianka. Aku roczny więc na wszelki wypadek dzisiaj podłączyłem pod nowy prostownik z Lidla prosto z pudełka, który mi się ostał po jakimś aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie we fiacie można ładować bez odłączania nawet 16,2 V i nic się nie dzieje, a już w Renault, jak się da powyżej 15, to jakiś układ głupieje i przestaje się usypiać i potem w kilka dni aku rozładowany. 


No może być to samo u mnie, bo po otwarciu auta mrugała centralka LPG, co przy kluczyku wyjętym ze stacyjki nie powinno mieć miejsca. Wniosek jest taki, że trzeba odłączać czujnik IBS na czas ładowania. Tyle że ten mój prostownik nie powinien był naładować aku powyżej 14,7V.

Tak jeszcze zapytam. System po jakimś czasie sam wróci do porządku, czy trzeba mu pomóc podłączając się pod sterownik programem diagnostycznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maras77 napisał(a):

Nie ma co tych amperów tak przeceniać - zwykle duży prąd jest tylko na początku ładowania, a potem spada.

 

 

Oczywiście tak ale duzy prad na początku bardzo wplywa na dlugosc ładowania

Ja uzywam automatu niekiedy do stingera z aku 90 mah i 8A wpływa na szybkosc , takie max 4A wydłuża ładowanie.

Akumulator stingera 90ah AMG mozna w pierwszej fazie bezpiecznie ladowac nawet 10A.

Edytowane przez trex11
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już bez niespodzianek. Lidlowski prostownik w stanie podtrzymania wskazywał napięcie 12,9V. Z kresek poziomu naładowania czytelne info, że aku naładowany na maxa. Podłączyłem wtyczkę IBS, podłączyłem klemę (-), uruchomiłem silnik, zrobiłem kalibrację czujnika kąta skrętu przez pełne obroty kierownicą w prawo i w lewo i wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 11:31, Henzir napisał(a):

Panowie takie szybkie pytanie, w tej samej cenie 350 zł co wybrać:

Ctek mxs 5.0 czy Schumacher spi6 6a?

Akumulatory EFB.

A ja tak trochę z innej beczki.

Czy urządzenie służące do naładowania akumulatora musi kosztować aż 350 zł ?

Niczym tańszym tego nie zrobimy?

A może te za 350 zrobi to lepiej/szybciej/taniej. :hmm:

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Andi napisał(a):

Czy urządzenie służące do naładowania akumulatora musi kosztować aż 350 zł ?

Nie musi. Może kosztować 50 o 5000.

Te "tańsze" są albo złe (nie naładują dobrze) albo wymagają od użytkownika pewnej (niewielkiej) wiedzy i zaangażowania. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak trochę z innej beczki.
Czy urządzenie służące do naładowania akumulatora musi kosztować aż 350 zł ?
Niczym tańszym tego nie zrobimy?
A może te za 350 zrobi to lepiej/szybciej/taniej. :hmm:
Co sądzicie?
 
Te tanie mikroprocesorowe ładowarki gęstości nie zrobią, ale do standardowego ładowania się nadają. Sam używam lidlowskiej ładowarki i aku żyje. Gdybym miał teraz kupować tego typu urządzenie to wybrałbym to:
 
https://allegro.pl/oferta/inteligentna-ladowarka-6a-12v-24v-do-akumulatorow-agm-zelowych-prostownik-13511767800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bochumil napisał(a):

 
Te tanie mikroprocesorowe ładowarki gęstości nie zrobią, ale do standardowego ładowania się nadają. Sam używam lidlowskiej ładowarki i aku żyje. Gdybym miał teraz kupować tego typu urządzenie to wybrałbym to:
 
https://allegro.pl/oferta/inteligentna-ladowarka-6a-12v-24v-do-akumulatorow-agm-zelowych-prostownik-13511767800
 

W czym ona w/g Ciebie jest lepsza od tej lidlowskiej/biedronkowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andi napisał(a):

W czym ona w/g Ciebie jest lepsza od tej lidlowskiej/biedronkowej?

 

Za specyfikacją:

 

2. Ładowanie niskim prądem. Rozpoczęcie ładowania niskim prądem mające na celu podgrzanie akumulatora przed procesem ładowania stałym prądem.

 

W lidlowskiej czegoś takiego nie ma na pewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bochumil napisał(a):

 

Za specyfikacją:

 

2. Ładowanie niskim prądem. Rozpoczęcie ładowania niskim prądem mające na celu podgrzanie akumulatora przed procesem ładowania stałym prądem.

 

W lidlowskiej czegoś takiego nie ma na pewno. 

Niskim czyli jakim? 

Wątpię by prąd poniżej 1A podgrzał akumulator, chyba, ze jakiś miniaturowy np. od skuterka/motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, volf6 napisał(a):

Niskim czyli jakim? 

Wątpię by prąd poniżej 1A podgrzał akumulator, chyba, ze jakiś miniaturowy np. od skuterka/motocykla...

 

Na aukcji jest wykres przebiegu prądu ładowania ale średnio czytelny

 

Screenshot_20240119-202327_Allegro.jpg.7b718649bdf5b2d3c138a3c041ca3239.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2024 o 20:24, bochumil napisał(a):

 

Na aukcji jest wykres przebiegu prądu ładowania ale średnio czytelny

 

Screenshot_20240119-202327_Allegro.jpg.7b718649bdf5b2d3c138a3c041ca3239.jpg

Ale bez wskazania wartości napięcia wykres jest bezużyteczny. :no:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, maras77 napisał(a):

Ale bez wskazania wartości napięcia wykres jest bezużyteczny. :no:

 

 

Jak się przyjrzysz wykresowi i przełożysz to na 6A którymi prostownik w piku ładuje to wyjdzie na to, że prostownik startuje od 1A, żeby później ładować maksymalnym prądem 6A, po czym stopniowo prąd zmniejszając co 1A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bochumil napisał(a):

 

Jak się przyjrzysz wykresowi i przełożysz to na 6A którymi prostownik w piku ładuje to wyjdzie na to, że prostownik startuje od 1A, żeby później ładować maksymalnym prądem 6A, po czym stopniowo prąd zmniejszając co 1A.

Ale mnie interesuje, do ilu volt dociaga w 7 kroku.

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.