Skocz do zawartości

Tesla Y czy Mustang-e ?


mati1.6dohc

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus,

 

Czy możecie mi doradzić auto ?

Ewentualnie wygonić z durnymi pomysłami .

 

rozważam wynajęcie/zakup jednego z tych aut. 

Chyba nie mam kłopotu z RWD, chociaż najczęściej jeżdżę AWD. Jedno jest pewne - FWD nie używam, nie lubię.

Okolice 7 s do 100 km/h jest ok, mniej nie potrzeba (ale można, to nie przeszkadza).

 

Do: jazda do pracy (30 km), w korkach właściwie nie stoję -mam ładnie ułożone szpitale w Warszawie. Gdybym chciał wyjechać na wycieczkę dalej , mam inne auta, dlatego zasięgi i jazda w szaliku i czapce mnie nie interesują :old:

 

Lubię wozić powietrze, samochód musi mieć pewną wielkość - 500 czy mikroskoda nie wchodzą do rozważań.

Na codzień jeżdżę sporymi SUVami i w tej klasie chcę zostać.

 

Po co: trochę dla urozmaicenia, może obniżenie kosztów (chociaż pewnie to się nie uda).

 

Bardzo ważne - MUSI być podgrzewana kierownica (pracuję rękami i fajnie odpoczywają na ciepłym kółku) i wygodne fotele.

Czy Te auta są wygodne ? 

 

Na jazdy testowe dopiero się umawiam - za 3 dni Tesle. Jeszcze 3 zobaczę, ale nie spodziewam się miłości.

 

np taka oferta :  wynajęcie mustanga , 

 

Dlaczego : lubię zmieniać. Tak sobie myślę - paliwo, ubezpieczenie, przeglądy, utrata wartości - pewnie to wyjdzie podobnie w skali roku co wynajęcie -a zyskam czas. 

Codziennie przejeżdżam 60 km. tydzień - 300, miesiąc 1200 km. Nie wiem ile spalam, myślę, że mniej niż dwa tankowania w miesiącu (chyba po 80 litrów) Pewnie 3 tanki na 2 miesiące.

 

Czyli - 10-12 tys na paliwo, 4 PZU, serwis 2-3, jakieś dodatkowe koszty 1, utrata wartości 10 - no jak koszt wynajmu.

 

 

Chyba szukam uzasadnienia :]

 

Wiem jak jeździ się elektrykiem, miałem i3 kiedyś, teraz mam plug in dla żony.

 

Poradźcie proszę.

Który fajniejszy ?

 

A może inne finansowanie niż wynajęcie ? Chociaż w tej chwili bez wpłaty - miałem wydatki mieszkaniowe.

Jednoosobowa działalność od lat, medyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

ja nie na temat ale jak cos to moge podjechac z moja Y to sobie pojezdzisz, potestujesz i sprawdzisz fotele :)

 

 

...i kupisz Y SR RWD, bo performance po Wawie ma mało sensu. 

 

Też polecam Y. Duży samochód, najbardziej dopracowany EV. A jak się spodoba, to można bez planowania skoczyć do Lisbony. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mati1.6dohc napisał(a):

Bardzo ważne - MUSI być podgrzewana kierownica (pracuję rękami i fajnie odpoczywają na ciepłym kółku) i wygodne fotele.

 

W największym skrócie, Tesla jest lepsza we wszystkim od Mustanga z wyjątkiem foteli.

Przejedź się i sprawdź czy jesteś w stanie to przełknąć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

ja nie na temat ale jak cos to moge podjechac z moja Y to sobie pojezdzisz, potestujesz i sprawdzisz fotele :)

 

Super!

dzięki. 
odezwę się.

 

z mustangami to jest tak, że mam dwa i pewien sentyment. Ale to convertible na łikendy.
 

zobaczymy. 

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2023 o 23:05, prebek napisał(a):

Zerknij BMW i4

ja czekam na leasing

 

aż spojrzałem. Dzięki za sygnał.

Nie lubię osobówek.  i do tego źle mi się wsiada - połamałem kolano kilka lat temu.

 

Oglądałem mustanga-e - o kurcze, ale brzydal. W środku dziwnie, fotele na korbkę. Dobrze, że pojechałem do salonu na Płowiecką. Byliśmy we dwójkę, dziwna atmosfera w salonie. Nie chcieliśmy nikomu przeszkadzać :bzik: bo wszyscy udawali , że są zajęci. 

 

Jeździłem Teslą Y.

W przyszłym tygodniu mam dostać kalkulację. Fajna.

 

Tesla 3 - osobówka, więc od razu odpada. ALe kierunkowskaz w kierownicy jest dziwny, a zmiana biegów na tablecie nie do zaakceptowania dla mnie. Niewygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mati1.6dohc napisał(a):

Jeździłem Teslą Y.

W przyszłym tygodniu mam dostać kalkulację. Fajna.

 

Tesla 3 - osobówka, więc od razu odpada. ALe kierunkowskaz w kierownicy jest dziwny, a zmiana biegów na tablecie nie do zaakceptowania dla mnie. Niewygodnie.

 

Za około pół roku mają wprowadzić te same wynalazki w Y, więc lepiej nie zwlekać. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2023 o 12:17, format napisał(a):

W największym skrócie, Tesla jest lepsza we wszystkim od Mustanga z wyjątkiem foteli.

Przejedź się i sprawdź czy jesteś w stanie to przełknąć.

 

Też uważam, że Tesla jest we wszystkim lepsza ale i tak wziąłbym Mustanga i nie potrafię tego uzasadnić.

:ok:

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał(a):

 

Też uważam, że Tesla jest we wszystkim lepsza ale i tak wziąłbym Mustanga i nie potrafię tego uzasadnić.

:ok:

 

 

Też uważam, że Tesla, a następnie Mustang, są we wszystkim najlepsze, ale i tak nie wziąłbym żadnego z powyższych. Uzasadniać nie zamierzam 😌🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2023 o 16:18, HelixSv napisał(a):

 

Za około pół roku mają wprowadzić te same wynalazki w Y, więc lepiej nie zwlekać. :ok:

Dobrze rozumiem, że w Higland zmiana biegów jest tylko na ekranie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał(a):

Też uważam, że Tesla, a następnie Mustang, są we wszystkim najlepsze, ale i tak nie wziąłbym żadnego z powyższych. Uzasadniać nie zamierzam 😌🤭

 

Nie zrozumiałeś. Ja jestem daleki od uważania, że Tesla jest we wszystkim najlepsza a tym bardziej, że Mustang jest w czymkolwiek najlepszy.

 

Po prostu z tych dwóch wziąłbym Mustanga mimo że prawdopodobnie w obiektywnym porównaniu Tesla jest lepszym samochodem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał(a):

Dobrze rozumiem, że w Higland zmiana biegów jest tylko na ekranie? 

 

Niestety tak. 

Ponad to, Musk twierdzi, że zmiana kierunku jazdy przód-tył jest przereklamowana. W wiekszosci przypadkow Tesle będą się tego same domyślać.

Mnie jednak bardziej drażnią kierunkowskazy w kierownicy. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał(a):

 

Nie zrozumiałeś. Ja jestem daleki od uważania, że Tesla jest we wszystkim najlepsza a tym bardziej, że Mustang jest w czymkolwiek najlepszy.

 

Po prostu z tych dwóch wziąłbym Mustanga mimo że prawdopodobnie w obiektywnym porównaniu Tesla jest lepszym samochodem. 

 

Wbrew pozorom, zrozumiałem wszystko ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HelixSv napisał(a):

 

Niestety tak. 

Ponad to, Musk twierdzi, że zmiana kierunku jazdy przód-tył jest przereklamowana. W wiekszosci przypadkow Tesle będą się tego same domyślać.

Mnie jednak bardziej drażnią kierunkowskazy w kierownicy. 

Ulala, to mi umknęło 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Próbujesz być niemiły, nie jestem zaskoczony ;]

 

Ależ skąd, wcale nie próbuję być niemiły, skąd ten pomysł?

:nie_wiem:

 

 

 

 

 

Ja po prostu jestem niemiły. 

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2023 o 16:14, mati1.6dohc napisał(a):

Oglądałem mustanga-e - o kurcze, ale brzydal. W środku dziwnie, fotele na korbkę. Dobrze, że pojechałem do salonu na Płowiecką. Byliśmy we dwójkę, dziwna atmosfera w salonie. Nie chcieliśmy nikomu przeszkadzać :bzik: bo wszyscy udawali , że są zajęci. 

 

Jeździłem Teslą Y.

W przyszłym tygodniu mam dostać kalkulację. Fajna.

 

Tesla 3 - osobówka, więc od razu odpada. ALe kierunkowskaz w kierownicy jest dziwny, a zmiana biegów na tablecie nie do zaakceptowania dla mnie. Niewygodnie.

 

Ja odebrałem Y 3 tygodnie temu. Każdy kto ogląda i jeździ mówi, no fajne auto. Potwierdzam, fajne jest. AWD się spisuje, dopiero pare dni temu wymieniłem na zimówki bo żona srała jak robiło się ślisko, bo nie umiałem nie wykorzystywać potencjału.

 

W mustangu nie siedziałem nawet. Mam jeszcze pare miesięcy jednego Forda i już mi starczy. W wyborze zdecydowanie pomogły mi 2 jazdy testowe, jedna po Katowicach a druga 380 km przez weekend, to rozwiało wszelkie wątpliwości choć przez Tesla Vision o mało co tego nie kupiłem, ale jakoś się docieramy.

Leasing ogarnął mi fajny facet z grupy na facebook, chyba połowa jak nie więcej grupowiczów u niego bierze finansowanie, dobrze to ogarniają.

Też miałem wahania pomiędzy Y dla rodziny a 3 dla żony/po bułki. Jednak większe auto za te same pieniądze to jest to.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 10:37, komor napisał(a):

 

Ja odebrałem Y 3 tygodnie temu. Każdy kto ogląda i jeździ mówi, no fajne auto. Potwierdzam, fajne jest. AWD się spisuje, dopiero pare dni temu wymieniłem na zimówki bo żona srała jak robiło się ślisko, bo nie umiałem nie wykorzystywać potencjału.

 

W mustangu nie siedziałem nawet. Mam jeszcze pare miesięcy jednego Forda i już mi starczy. W wyborze zdecydowanie pomogły mi 2 jazdy testowe, jedna po Katowicach a druga 380 km przez weekend, to rozwiało wszelkie wątpliwości choć przez Tesla Vision o mało co tego nie kupiłem, ale jakoś się docieramy.

Leasing ogarnął mi fajny facet z grupy na facebook, chyba połowa jak nie więcej grupowiczów u niego bierze finansowanie, dobrze to ogarniają.

Też miałem wahania pomiędzy Y dla rodziny a 3 dla żony/po bułki. Jednak większe auto za te same pieniądze to jest to.

dasz jakieś szczegóły? Jak to wyszło finalnie jeśli chodzi o $? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2024 o 15:40, mati1.6dohc napisał(a):

jestem w trakcie zamawiania Y LR. Bo 6.9 s/100 w SR nie robi wrażenia.

Najem.

Muszę tylko doprecyzować jakie jest auto zastępcze w przypadku awarii/kraksy.

 

 

LR robi robotę przez przyspieszenie, nawet nie przejechałem się SR, ale większe rabaty na LR do tego drugi silnik = napęd AWD.

Na śniegu sama przyjemność.

 

W przypadku awarii producent powinien dać zastępcze, chyba nie mam z tym większego problemu, jak kraksa to już polisa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, komor napisał(a):

 

LR robi robotę przez przyspieszenie, nawet nie przejechałem się SR, ale większe rabaty na LR do tego drugi silnik = napęd AWD.

Na śniegu sama przyjemność.

 

W przypadku awarii producent powinien dać zastępcze, chyba nie mam z tym większego problemu, jak kraksa to już polisa.

 

 

o, o takim rozwiązaniu awarii nie pomyślałem.

A z polisy masz segment D i już. Kilka firm odpadło na tym pytaniu.

 

Po "sześciu króli " chyba wszyscy leczą kaca- przerwały się trzy konwersacje mailowe. 

Brak systemu prowizyjnego powoduje, że wszyscy mają wszystkich w doopie :facepalm:

 

Generalnie w trakcie jest 2300 netto za miesiąc TY. To wychodzi podobnie do utrzymania auto zakupionego w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mati1.6dohc napisał(a):

 

poka jak to wychodzi. 

Każdy przypadek jest inny, aby zbić koszt finansowania należy ustawić parametry korzystniejsze dla banku. Dałoby się jeszcze mniej, ale już na 24 msc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, komor napisał(a):

Każdy przypadek jest inny, aby zbić koszt finansowania należy ustawić parametry korzystniejsze dla banku. Dałoby się jeszcze mniej, ale już na 24 msc.

Idealne na wynajem. Jak będę brał nowego elektryka to tylko wynajem tesli na max 2 lata. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

w segmencie chyba bedzie opcja :jem:

 

A nie lepiej wynająć Teslę na 2 lata i jednocześnie wynająć domek na 2 lata?

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o poniższych warunkach , Tesla Y LR , biała , czarny środek, koła 19:

 

1.WYNAJEM

24 215,25 zł netto wpłaty wstępnej. Wpłata wstępna ma się wyzerować po dotacji z programu mój elektryk (podobno kilka miesięcy może to potrwać zanim kasa wróci )

Ubezpieczenie i auto zastępcze w cenie. 

Tesla Model Y Long R..

15000 km rocznie / 36 miesięcy
PLN 2 709,37 zł netto

 

Tesla Model Y Long R..

20000 km rocznie / 36 miesięcy
PLN 2 818,34 zł netto

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Leasing bez obowiązku wykupu ;  santander - bardzo drogi chyba

 

Zrzut ekranu 2024-01-10 o 20.35.31.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał(a):

Zadzwoń do Arval ostatnio mi mignęła 3ka za nieco ponad 2k ale może być mały druczek. 


widziałem. 
żle mi się wsiada do osobówki. Po operacji kolana jestem.

dlatego mam same "suvy" na codzień.

 

i to mnie martwi w wynajmie - w przypadku wypadku dostanę "auto tej samej klasy " 

a co ja komu zrobiłem żeby jeździć paskiem 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mati1.6dohc napisał(a):


widziałem. 
żle mi się wsiada do osobówki. Po operacji kolana jestem.

dlatego mam same "suvy" na codzień.

 

i to mnie martwi w wynajmie - w przypadku wypadku dostanę "auto tej samej klasy " 

a co ja komu zrobiłem żeby jeździć paskiem 😂

Przecież to normalne nikt nie będzie trzymał tesli w garażu na wypadek :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, komandos80 napisał(a):

Szwecja i "dosc szybko"?
Bez zbednych zartow prosze :P :)

 

Jak czytam naszych kącikowych EV ekspertów-gawędziarzy twierdzących, że wszystkie EV jeżdżą przyklejone do tirów, to mogę stwierdzić, że jechałem bardzo szybko. ;]

 

 

 

Edytowane przez HelixSv
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, HelixSv napisał(a):

 

Jak czytam naszych kącikowych EV ekspertów-gawędziarzy twierdzących, że wszystkie EV jeżdżą przyklejone do tirów, to mogę stwierdzić, że jechałem bardzo szybko. ;]

 

 

 

 

95 ????

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał(a):
W dniu 11.01.2024 o 12:13, HelixSv napisał(a):
 
Y rwd. Polecam. 
Przy -15C przejechalem dość szybko 240km i miałem jeszcze 10%

Co to oznacza dość szybko ?

 

Z 10% szybciej niż google.

Znacznie czesciej wyprzedzałem niż byłem wyprzedzany. 

 

30% trasy ograniczenie do 80 km/h

70% do 120 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najem z dotacją to droga przez mękę.

Stos dokumentów, jakieś roszady, raz auto jest raz go nie ma :]

Mamy niezły ubaw. Wczoraj mieliśmy białego igreka, potem niebieskiego, potem żadnego. W ciągu godziny !

Jeżeli będzie, to Y niebieski. A jak nie będzie, to kolor nie ma znaczenia :bzik:

 

W firmach wynajmujących typu mAuto pracują chyba cykliści. NIe mają pojęcia o sprzedawanych produktach.

Myślę, że system prowizyjny mógłby zwiększyć obroty takich firm.

"Specjaliści" mają wszystko w nosie, nie sposób uzyskać informacji, której akurat nie ma w rozsyłanych gotowcach.

Niezła zabawa. Ciekawe zajęcie, takie mailowanie.

Łatwiej wynająć pałac i statek niż zwykłego elektryka .

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.