Skocz do zawartości

Czajniki atakuja - czyli auta Made in China osiagnely 15% rynku w 2023.


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.04.2024 o 18:43, wladmar napisał(a):

 

Mnie interesuje nowy Crosstrek, czyli XV po poważnym FL. Póki co nigdzie go nie ma i cholera wie czy da się w ogóle kupić. No i obniżyli moc nie wiadomo po co... Ale nadal to auto bardzo mnie ciekawi. Natomiast przy takiej sprzedaży naprawdę można się obawiać, że Subaru się zwinie z naszego rynku.

Z EU na pewno wylecą. Zastanawiam się z czego żyją dilerzy Subaru ale nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem salon. 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał(a):

Z EU na pewno wylecą. Zastanawiam się z czego żyją dilerzy Subaru ale nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem salon. 

 

Nie widziales, bo wiekszosc to dilerzy wielomarkowi...

W samej Warszawie jest 6 punktow dilerskich sprzedajacych Subaru.

https://dealerzy.subaru.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wujek napisał(a):

Z EU na pewno wylecą. Zastanawiam się z czego żyją dilerzy Subaru ale nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem salon. 

U nas Grafix ma chyba tylko tylko Subaru i Mitsubishi. Na więcej i tak miejsca brak.

Pojęcia nie mam z czego oni żyją.

Wcześniej przynajmniej Outlander schodził, czyżby teraz ASX w budzie Renault ich trzymał? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał(a):

U nas Grafix ma chyba tylko tylko Subaru i Mitsubishi. Na więcej i tak miejsca brak.

Pojęcia nie mam z czego oni żyją.

Wcześniej przynajmniej Outlander schodził, czyżby teraz ASX w budzie Renault ich trzymał? :hmm:

Nie wiem z czego to wynika ale poprzedniego captura było pełno na ulicach. Tak samo Juke. Teraz widzę trochę nowych Renault Juka wogole ASX tak samo. Może jeszcze serwis mają i jakoś ciągną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 08:13, maro_t napisał(a):

widoczny z kosmosu

w najszerszym miejscu pewnie jakies 7m 

 

W dniu 5.04.2024 o 09:55, maro_t napisał(a):

Piramidy na pewno są zrobione dobrze, za to były na pewno drogie

w podstawie ponad 230m 

piramid z kosmosu nie widać a mur tak ;] 

:lol: 

tak se tylko :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stany Zjednoczone są jedynym militarnym supermocarstwem świata: wydają na siły zbrojne więcej niż dziesięć kolejnych krajów łącznie. Chiny natomiast stały się jedynym na świecie supermocarstwem w przetwórstwie przemysłowym (manufacturing). Produkcja Chin przewyższa produkcję dziewięciu następnych krajów na liście razem wziętych."

Sam jestem zaskoczony.

https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/trendy-gospodarcze/chiny-jedyne-supermocarstwo-przemyslowe-zarys-drogi-na-szczyt/

  • Lubię to 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zenek111 napisał(a):

"Stany Zjednoczone są jedynym militarnym supermocarstwem świata: wydają na siły zbrojne więcej niż dziesięć kolejnych krajów łącznie. Chiny natomiast stały się jedynym na świecie supermocarstwem w przetwórstwie przemysłowym (manufacturing). Produkcja Chin przewyższa produkcję dziewięciu następnych krajów na liście razem wziętych."

Sam jestem zaskoczony.

https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/trendy-gospodarcze/chiny-jedyne-supermocarstwo-przemyslowe-zarys-drogi-na-szczyt/

XXI wiek to potężny gospodarczy rozwój Chin :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Współpraca pomiędzy Grupą Volkswagen i Xpeng już pierwsze owoce pracy. Jest to platforma dla samochodów elektrycznych, nazwana China Electrical Architecture (CEA). Dzięki niej firmy obniżą koszty o 40 procent w porównaniu do platformy MEB opracowanej w Niemczech."

Volkswagen i XPENG zawarły umowę ramową dotyczącą współpracy w zakresie platform i oprogramowania, co stanowi kamień milowy w ich strategicznym partnerstwie. Rynkowi giganci opracowali nową płytę podłogową CEA, która pomoże zredukować koszt produkcji auta nawet o 40%.

https://moto.pl/MotoPL/7,170318,30933557,auta-elektryczne-beda-tak-tanie-jak-spalinowe-nowe-modele-volkswagen.html#s=amtp_pnHP_related_relartlink

 

Czyli jednak chińczycy potrafią produkować taniej a nie że dumping?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zenek111 napisał(a):

"Współpraca pomiędzy Grupą Volkswagen i Xpeng już pierwsze owoce pracy. Jest to platforma dla samochodów elektrycznych, nazwana China Electrical Architecture (CEA). Dzięki niej firmy obniżą koszty o 40 procent w porównaniu do platformy MEB opracowanej w Niemczech."

Volkswagen i XPENG zawarły umowę ramową dotyczącą współpracy w zakresie platform i oprogramowania, co stanowi kamień milowy w ich strategicznym partnerstwie. Rynkowi giganci opracowali nową płytę podłogową CEA, która pomoże zredukować koszt produkcji auta nawet o 40%.

https://moto.pl/MotoPL/7,170318,30933557,auta-elektryczne-beda-tak-tanie-jak-spalinowe-nowe-modele-volkswagen.html#s=amtp_pnHP_related_relartlink

 

Czyli jednak chińczycy potrafią produkować taniej a nie że dumping?

Potrafią, ale docelowo musi być znaczek europejskiej marki ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.