Skocz do zawartości

Alternatywa dla Mini SE


grogi

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory dawaliśmy radę z dwoma parami kółek, ale jest coraz trudniej. Przymierzam się zatem do kupna wrotki dla głowy rodziny .. 

 

VW Beatlle Electric. Nie Tesla. Taki dostałem azymut.

 

Pokazałem Mini SE, podoba się i nawet ceny znośne... 

 

Podrzucie jakieś alternatywy... Nowe, albo stosunkowo młode. Cena jest kwestia wtórną, jak dobry deal... Np. Taycana za 200k to bym brał ;)

 

 

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grogi napisał(a):

Do tej pory dawaliśmy radę z dwoma parami kółek, ale jest coraz trudniej. Przymierzam się zatem do kupna wrotki dla głowy rodziny .. 

 

VW Beatlle Electric. Nie Tesla. Taki dostałem azymut.

 

Pokazałem Mini SE, podoba się i nawet ceny znośne... 

 

Podrzucie jakieś alternatywy... Nowe, albo stosunkowo młode. Cena jest kwestia wtórną, jak dobry deal... Np. Tatiana za 200k to był brał ;)

 

 

 

Jak dla zony to nowe 500EV, albo poczekac na Renault 5 :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grogi napisał(a):

Pokazałem Mini SE, podoba się i nawet ceny znośne

Wygląda jak chiński samochód. Skoro nie widać różnicy, po co przepłacać?

Lepiej kupić oryginał. :skromny:

MG_MG4_Electric_2022-01@2x.jpg

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, malrapida napisał(a):

Wygląda jak chiński samochód. Skoro nie widać różnicy, po co przepłacać?

Lepiej kupić oryginał. :skromny:

MG_MG4_Electric_2022-01@2x.jpg

 

Mini jest tańsze 😄

 

A wizualną stronę MG małżonka skomentowała "wygląda jak japoński samochód z lat 90tych" 😄

 

Smart #1, Pug E-208, Cupra Raval, Renault R5 oraz Ford e-Puma zostały pozytywnie rozpatrzone...

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2024 o 11:00, grogi napisał(a):

VW Beatlle Electric. Nie Tesla. Taki dostałem azymut.

 

Pokazałem Mini SE, podoba się i nawet ceny znośne... 

 

 

W ubiegłym roku przy wymianie auta oblecieliśmy elektryki i generalnie Tesla i długo, długo, długo nic. 

 

 Europejskie EV są jakieś 10 lat w plecy, więc Tesla albo popatrzeć za Chińczykiem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, G.O.A.T. napisał(a):

W ubiegłym roku przy wymianie auta oblecieliśmy elektryki i generalnie Tesla i długo, długo, długo nic. 

 

Tesla jest fajna - ale ideologicznie mówię NIE. Nie dla fałszywych obietnic, dostępności części zamiennych i prawa do naprawy, dla naginania kwestii bezpieczeństwa, dla praw pracowniczych i dla mojego ulubieńca Elona... 

 

1 godzinę temu, G.O.A.T. napisał(a):

Europejskie EV są jakieś 10 lat w plecy, więc Tesla albo popatrzeć za Chińczykiem. 

 

Chińczyki się nie podobają. Zostały tylko bękarty Smarta #1 i #3... 

 

A na Mini SE dostałem upust €6000 od cennika. Tyle że dostawa dopiero w maju...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grogi napisał(a):

 

Tesla jest fajna - ale ideologicznie mówię NIE. Nie dla fałszywych obietnic, dostępności części zamiennych i prawa do naprawy, dla naginania kwestii bezpieczeństwa, dla praw pracowniczych i dla mojego ulubieńca Elona... 

 

 

Chińczyki się nie podobają. Zostały tylko bękarty Smarta #1 i #3... 

 

A na Mini SE dostałem upust €6000 od cennika. Tyle że dostawa dopiero w maju...

a nowe Mini czy poprzedni model? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, lucash napisał(a):

a nowe Mini czy poprzedni model? 

 

Nowe. J01. 

 

Chociaż poprzednia generacja też się podoba, mnie już odrobinę mniej: ma IMHO za mały akumulator... Ale to ma być wrotka, do miasta i okolicy, niejeżdżona dalej. Można mało jeżdżone (~12000km) dwulatki kupić za rozsądne pieniądze.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grogi napisał(a):

Dostałem oferę na BYD Seal... OJP, z takimi cenami to Europa nie ma podejścia... 

 

Zona nie chce, bo za duży itd, ale ja już kombinuje jak Tucsona sprzedać 😄 

Ostatnio test jakiegoś chinola oglądałem. Szkoda że większość wyposażenia jest na niby. Asystenci niby są a działają gorzej niż w Koreankach. Choć jak ktoś chce tania taczkę to jest to super opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2024 o 13:56, grogi napisał(a):

Dostałem oferę na BYD Seal... OJP, z takimi cenami to Europa nie ma podejścia... 

 

Zona nie chce, bo za duży itd, ale ja już kombinuje jak Tucsona sprzedać 😄 

 

ja bym w PL sie tak nie rozpedzal ze zmiana...

BTW jaka oferta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
18 godzin temu, grogi napisał(a):

Odbralim... Nic Was nie posłuchała 😄

 

 

 

Moja też jak widzi Mini to zakochana, ale jej powiedziałem że ni chu. za mało miejsca dla dwójki dzieci, wózka i stary będzie kolanami walił po desce. No nie, fajne, ale się odkochałem.

 

Oby ten energicznie służył :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komor napisał(a):

 

Moja też jak widzi Mini to zakochana, ale jej powiedziałem że ni chu. za mało miejsca dla dwójki dzieci, wózka i stary będzie kolanami walił po desce. No nie, fajne, ale się odkochałem.

 

Oby ten energicznie służył :oki:

 

"Najfajniejsze jest to, że nie będziesz chciał nim jeździć, bo się nie mieścisz" usłyszałem... I tak oto jest tylko jej :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grogi napisał(a):

 

"Najfajniejsze jest to, że nie będziesz chciał nim jeździć, bo się nie mieścisz" usłyszałem... I tak oto jest tylko jej :)

 

Ogólnie to fajne gokarty, SE nie jechałem tylko zwykłym 1.5 ale już wrażenia było miłe. S jeździ pewnie jeszcze smaczniej a SE to taki raczej e-gokart.

Ja bym się chętnie czasem tym przejechał ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2024 o 21:39, grogi napisał(a):

Odbralim... Nic Was nie posłuchała 😄

To elektryk ?

Znajoma ma identyczny, nawet ten sam kolor, tylko na zielonych numerach. Zasięg typowo miejski, ale auto fajne ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, komor napisał(a):

Ogólnie to fajne gokarty, SE nie jechałem tylko zwykłym 1.5 ale już wrażenia było miłe. S jeździ pewnie jeszcze smaczniej a SE to taki raczej e-gokart.

 

"A wiesz, jak on fajnie skręca?!" - usłyszałem dzisiaj po powrocie z pracy... Normalnie dumny jestem 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie, żona susz głowę o cabrio, byliśmy na jazdach próbnych "zwykłym" mini 1,5 i wrażenie zrobiło bardzo fajne. Niestety nowe cabrio to minimum 150tzł, i szukam czegoś lekko używanego.

Np taki:

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mini-cooper-camden-navi-apelcar-adaptiveled-bezwypadkowy-ID6FRR6v.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, goden napisał(a):

Mnie, żona susz głowę o cabrio, byliśmy na jazdach próbnych "zwykłym" mini 1,5 i wrażenie zrobiło bardzo fajne. Niestety nowe cabrio to minimum 150tzł, i szukam czegoś lekko używanego.

Np taki:

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mini-cooper-camden-navi-apelcar-adaptiveled-bezwypadkowy-ID6FRR6v.html

 

To jest IMHO bardzo słuszna koncepcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.