Skocz do zawartości

Liftback/kombi/SUV do 100-110k - komfortowe, dynamiczne w benzynie


RomanoP

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, poszukuje auta z pakownym bagażnikiem - tak żeby weszły  3  walizki;) i wózek . Auto ma być dosyć dynamiczne - mniej więcej żeby zbierało się jak 2.0 tsi 190KM  w VW (Passat), chodzi mi o bezpiecznie wyprzedzanie przy prędkościach autostradowych.

Szukam czegoś co będzie miało jakość wykonania, komfort i wyciszenie na poziomie Superb 3 ale może być trochę mniejsze gabarytowo (tylko żeby bagażnik miał ok 600l).

Takiej wielkości auta szukam na 3-5 lat, aż syn podrośnie i będzie można zrezygnować z wożenia wózka i łóżeczka:P.

Przeznaczenie to dłuższe trasy z rodziną (2+1) i czasami krótkie trasy po mieście (2-3km) - jak będę musiał syna odebrać z żłobka/przedszkola.

Szacuje przebieg roczny ok 12-20k km.

Nie mam dużych wymagań co do wyposażenia, dobrze  żeby zawierało: aktywny tempomat, podgrzewane siedzenia, line assists, elektryczna klapa bagażnika

 

Zastanawiałem się nad (w każdym są jakieś wady:P):
* Superb 3 po lifcie, 2.0 tsi 190 KM - dosyć oklepane auto, najmniej podoba mi się wizualnie

* Arteon w tym samym silniku - wizualnie mi się bardzo podoba, ale obawiam się że będzie droższe utrzymanie niż w przypadku Superb

* Mazda 6 kombi 2.5 benzyna (po lifcie) - tutaj obawiam się wyciszenia no i jest mniejszy bagażnik

Co jeszcze byście polecili - może jakiś Mercedes/BMW/Audi - tylko który model i silnik będzie najmniej problemowy? 

Co myślicie obecnie o sprowadzaniu aut z Niemiec, znajomy ostatnio sprowadzał na zamówienie Mercedesa C klasy i polecał,  znam nazwę firmy co mu to ogarniała pod dom, ale nie chce reklamy robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na oku Skodę kombi, ale jak patrzę, co VW wyrabia z silnikami, żeby było "ekologicznie", to mi się coś w kieszeni otwiera. Trzeba by chyba RSa wziąć i potem jeszcze przeczołgać komputerem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RomanoP napisał(a):

Co jeszcze byście polecili - może jakiś Mercedes/BMW/Audi - tylko który model i silnik będzie najmniej problemowy? 

Co myślicie obecnie o sprowadzaniu aut z Niemiec, znajomy ostatnio sprowadzał na zamówienie Mercedesa C klasy i polecał,  znam nazwę firmy co mu to ogarniała pod dom, ale nie chce reklamy robić.

 

V90

Szukaj też w kraju, aut poleasingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RomanoP napisał(a):

Hej, poszukuje auta z pakownym bagażnikiem - tak żeby weszły  3  walizki;) i wózek . Auto ma być dosyć dynamiczne - mniej więcej żeby zbierało się jak 2.0 tsi 190KM  w VW (Passat), chodzi mi o bezpiecznie wyprzedzanie przy prędkościach autostradowych.

Szukam czegoś co będzie miało jakość wykonania, komfort i wyciszenie na poziomie Superb 3 ale może być trochę mniejsze gabarytowo (tylko żeby bagażnik miał ok 600l).

Takiej wielkości auta szukam na 3-5 lat, aż syn podrośnie i będzie można zrezygnować z wożenia wózka i łóżeczka:P.

Przeznaczenie to dłuższe trasy z rodziną (2+1) i czasami krótkie trasy po mieście (2-3km) - jak będę musiał syna odebrać z żłobka/przedszkola.

Szacuje przebieg roczny ok 12-20k km.

Nie mam dużych wymagań co do wyposażenia, dobrze  żeby zawierało: aktywny tempomat, podgrzewane siedzenia, line assists, elektryczna klapa bagażnika

 

Zastanawiałem się nad (w każdym są jakieś wady:P):
* Superb 3 po lifcie, 2.0 tsi 190 KM - dosyć oklepane auto, najmniej podoba mi się wizualnie

* Arteon w tym samym silniku - wizualnie mi się bardzo podoba, ale obawiam się że będzie droższe utrzymanie niż w przypadku Superb

* Mazda 6 kombi 2.5 benzyna (po lifcie) - tutaj obawiam się wyciszenia no i jest mniejszy bagażnik

Co jeszcze byście polecili - może jakiś Mercedes/BMW/Audi - tylko który model i silnik będzie najmniej problemowy? 

Co myślicie obecnie o sprowadzaniu aut z Niemiec, znajomy ostatnio sprowadzał na zamówienie Mercedesa C klasy i polecał,  znam nazwę firmy co mu to ogarniała pod dom, ale nie chce reklamy robić.

 

Jak Ci się arteon podoba to bierz. To technologicznie passat i superb. Ceny te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ppmarian napisał(a):


V90 nie jest znacząco (w praktyce) większa od v60


Wysłane za pomocą Tapatalk

Siedziałeś w jednym i drugim ?

V60 ma niezbyt wielki bagaznik. V90 to prawie 5m. To tak jakby Octavię z Superbem porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sherif napisał(a):

Siedziałeś w jednym i drugim ?

V60 ma niezbyt wielki bagaznik. V90 to prawie 5m. To tak jakby Octavię z Superbem porównać.

bagażnik Ovatvia vs Superb też tylko +4% więcej ale w środku już spora różnica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ppmarian napisał(a):

Czasem takie porównania danych nie mają sensu. Wystarczy wyższa krawędź do rolety i magicznie bagażnik rośnie. Imho przy dziecku ważniejsza jest wielkość podstawy a V90 ma ja duża. Ja potrafiłem się w 4os na ferie wybrać, jeszcze v8 wcisnąć po remoncie do bagaznika :). Wnetrze to też spora różnica, przymierzałem się do v60 przed zakupem v90.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2024 o 00:00, PawelWaw napisał(a):

140-150 kmh na ograniczeniu do 90 z dzieckiem i zona na pokladzie ???

Teraz zeby bezpiecznie wyprzedzać na autostradzie trzeba miec dużo mocy bo z przeciwka może coś jechać. 

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem takie porównania danych nie mają sensu. Wystarczy wyższa krawędź do rolety i magicznie bagażnik rośnie. Imho przy dziecku ważniejsza jest wielkość podstawy a V90 ma ja duża. Ja potrafiłem się w 4os na ferie wybrać, jeszcze v8 wcisnąć po remoncie do bagaznika . Wnetrze to też spora różnica, przymierzałem się do v60 przed zakupem v90.
 

Też się przymierzałem i poza miejsce z tył v90 jest praktycznie identyczna jak v60


Wysłane za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ppmarian napisał(a):


Też się przymierzałem i poza miejsce z tył v90 jest praktycznie identyczna jak v60


Wysłane za pomocą Tapatalk

Bagażnik 500-550 l to norma skoda robi ponad 600l .

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 20:56, RomanoP napisał(a):

chodzi mi o bezpiecznie wyprzedzanie przy prędkościach autostradowych.

 

Nie rozumiem tego argumentu, na autostradach zawsze jest bezpieczne wyprzedzanie bo masz minimum 2 pasy oraz ruch z naprzeciwka jest oddzielony barierami i pasem zieleni. Co tu może być niebezpiecznego w wyprzedzaniu?

 

W dniu 5.04.2024 o 20:56, RomanoP napisał(a):

Zastanawiałem się nad (w każdym są jakieś wady:P):
* Superb 3 po lifcie, 2.0 tsi 190 KM - dosyć oklepane auto, najmniej podoba mi się wizualnie

* Arteon w tym samym silniku - wizualnie mi się bardzo podoba, ale obawiam się że będzie droższe utrzymanie niż w przypadku Superb

* Mazda 6 kombi 2.5 benzyna (po lifcie) - tutaj obawiam się wyciszenia no i jest mniejszy bagażnik

Co jeszcze byście polecili - może jakiś Mercedes/BMW/Audi - tylko który model i silnik będzie najmniej problemowy? 

Co myślicie obecnie o sprowadzaniu aut z Niemiec, znajomy ostatnio sprowadzał na zamówienie Mercedesa C klasy i polecał,  znam nazwę firmy co mu to ogarniała pod dom, ale nie chce reklamy robić.

 

Z tych co wymieniłeś wybrałbym arteona. Podoba Ci się, bagażnik i tak się pomieścisz (jechałem z torbami i dwoma wózkami w kompakcie). Argument o droższym utrzymaniu w porównaniu z superbem to jakaś abstrakcja zbudowana nie wiem na jakiej podstawie. Co do Mercedes/BMW/Audi <- tak tutaj już może być drożej. Jak ma być różnica w porównaniu z arteonem to tylko tylko segment E. A tu koszta rosną więc ten segment odrzucasz.

 

Arteon dla Ciebie wygrywa. 

Chociaż lepiej by się sprawdził zwykły passat kombi ;] a to dlatego że arteon ma nisko ten dach i to zawsze trochę większy problem z bawieniem się z fotelikami. Aczkolwiek dla chcącego nic trudnego i jak ktoś ceni bardziej wygląd niż ciut lepszą funkcjonalność no to artek wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bielaPL napisał(a):

 

Nie rozumiem tego argumentu, na autostradach zawsze jest bezpieczne wyprzedzanie bo masz minimum 2 pasy oraz ruch z naprzeciwka jest oddzielony barierami i pasem zieleni. Co tu może być niebezpiecznego w wyprzedzaniu?

 

 

Z tych co wymieniłeś wybrałbym arteona. Podoba Ci się, bagażnik i tak się pomieścisz (jechałem z torbami i dwoma wózkami w kompakcie). Argument o droższym utrzymaniu w porównaniu z superbem to jakaś abstrakcja zbudowana nie wiem na jakiej podstawie. Co do Mercedes/BMW/Audi <- tak tutaj już może być drożej. Jak ma być różnica w porównaniu z arteonem to tylko tylko segment E. A tu koszta rosną więc ten segment odrzucasz.

 

Arteon dla Ciebie wygrywa. 

Chociaż lepiej by się sprawdził zwykły passat kombi ;] a to dlatego że arteon ma nisko ten dach i to zawsze trochę większy problem z bawieniem się z fotelikami. Aczkolwiek dla chcącego nic trudnego i jak ktoś ceni bardziej wygląd niż ciut lepszą funkcjonalność no to artek wygrywa.

Miałem passata, mam arteona.

Poza tym że jest niżej, to w arteonie z tyłu jest więcej miejsca niż w pasku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Chalek napisał(a):

Miałem passata, mam arteona.

Poza tym że jest niżej, to w arteonie z tyłu jest więcej miejsca niż w pasku.

 

 

dzieciak z fotelikiem i tak się zmieści, właśnie o te niskie mi chodziło, niektórzy kupują suvy bo jest wyżej i po prostu łatwiej fotelik wsadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał(a):

Nie rozumiem tego argumentu, na autostradach zawsze jest bezpieczne wyprzedzanie bo masz minimum 2 pasy oraz ruch z naprzeciwka jest oddzielony barierami i pasem zieleni. Co tu może być niebezpiecznego w wyprzedzaniu?

 

To jest niezrozumienie zasad fizyki, które po obserwacji sytuacji na drogach nawet mnie nie dziwi. Tym bezpieczniejsze jest wyprzedzanie na autostradzie im różnica prędkości między wyprzedzającym a wyprzedzanym jest mniejsza a nie na odwrót.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ryb napisał(a):

 

To jest niezrozumienie zasad fizyki, które po obserwacji sytuacji na drogach nawet mnie nie dziwi. Tym bezpieczniejsze jest wyprzedzanie na autostradzie im różnica prędkości między wyprzedzającym a wyprzedzanym jest mniejsza a nie na odwrót.

:ok:

 

 

 

To fakt, najlepiej jezdzilo mi sie po autostradach w Hiszpanii czy Portugalii, gdzie limit to 120km/h.

Jazda jest duzo plynniejsza i nawet TIRy nie robia takiego zamieszania jak w PL.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

To fakt, najlepiej jezdzilo mi sie po autostradach w Hiszpanii czy Portugalii, gdzie limit to 120km/h.

Jazda jest duzo plynniejsza i nawet TIRy nie robia takiego zamieszania jak w PL.

 

Zmiana pasa na lewy na autostradzie poza Polską jest dziecinnie łatwym manewrem. Tymczasem u nas jest to walka o życie. Dlatego ja bym wolał, żeby u nas było mniej kierowców aut z dużą mocą do "bezpiecznego" wyprzedzana. Jeden taki ostatnio tak bezpiecznie wyprzedzał, że do dziś czeka na ekstradycję z Dubaju.

:ok:

 

 

Edytowane przez Ryb
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

To fakt, najlepiej jezdzilo mi sie po autostradach w Hiszpanii czy Portugalii, gdzie limit to 120km/h.

Jazda jest duzo plynniejsza i nawet TIRy nie robia takiego zamieszania jak w PL.

Podobnie jest w UK.

Pewnie z tego powodu argument przeciw CVT "bo wyje podczas gwaltownego dodania gazu" jest dla mnie kompletnie niezrozumialy:hehe:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

To fakt, najlepiej jezdzilo mi sie po autostradach w Hiszpanii czy Portugalii, gdzie limit to 120km/h.

Jazda jest duzo plynniejsza i nawet TIRy nie robia takiego zamieszania jak w PL.

 

dużo płynniejsza, oszczędniejsza i o dziwo mniej męcząca pomimo dłuższego czasu za kierownicą

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, na autostradzie jeźdże średnio 120-130km/h - raczej nie przekraczam ograniczeń zwłaszcza jadąc z rodziną.

Odchodzą od dyskusji kto jak jeździ i wracając do wyboru auta - co sądzicie o Audi A4 B9 przed liftem- obawiam się ze bagażnik może być przymały (505l) ale wiadomo ze "litry" sobie nie równe lub Mazda 6 GL (po Lift) z silnikiem 2.5.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RomanoP napisał(a):

Żeby nie było, na autostradzie jeźdże średnio 120-130km/h - raczej nie przekraczam ograniczeń zwłaszcza jadąc z rodziną.

Odchodzą od dyskusji kto jak jeździ i wracając do wyboru auta - co sądzicie o Audi A4 B9 przed liftem- obawiam się ze bagażnik może być przymały (505l) ale wiadomo ze "litry" sobie nie równe lub Mazda 6 GL (po Lift) z silnikiem 2.5.

 

Audi jest male I ciasne. To auto jest mniejsze od Octavii.

Ale jeździ przyjemnie. Mialem B8 i B9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał(a):

dużo płynniejsza, oszczędniejsza i o dziwo mniej męcząca pomimo dłuższego czasu za kierownicą

 

W Europie zachodniej jestem w stanie przejeżdżać bezstresowo ogromne odległości na aktywnym tempomacie z ustawioną prędkością 130km/h bez dotykania czegokolwiek. W Polsce każda zmiana pasa bez ingerencji w ustawienia tempomatu lub dodania gazu to stres a każdy pobyt na lewym to okazja dla kogoś żeby próbował zrobić coś głupiego bo mu się nie podoba moja prędkość a jeszcze bardziej odległość jaką tempomat utrzymuje od auta przede mną. Wyprzedzanie prawą stroną i wpychanie się jest nagminne.

 

 

Edytowane przez Ryb
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ryb napisał(a):

 

To jest niezrozumienie zasad fizyki, które po obserwacji sytuacji na drogach nawet mnie nie dziwi. Tym bezpieczniejsze jest wyprzedzanie na autostradzie im różnica prędkości między wyprzedzającym a wyprzedzanym jest mniejsza a nie na odwrót.

:ok:

 

 

Ja mam odmienne zdanie. Fakt, że przy dużych różnicach prędkości, jak ktoś leci ponad 200kmph to taki manewr może być niebezpieczny. Na szczęście jest coraz mniej aut jadących pow 20kmph ponad limit, a tych 200+ prawie się nie widuje :ok:.

W takiej CH, gdzie wszyscy jadą niemal tak samo, a wyprzedzanie trwa tyle co dwóch tirów wcale nie jest tak fajnie, bo prowadzi to do frustracji i nerwóki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ryb napisał(a):

 

W Europie zachodniej jestem w stanie przejeżdżać bezstresowo ogromne odległości na aktywnym tempomacie z ustawioną prędkością 130km/h bez dotykania czegokolwiek. W Polsce każda zmiana pasa bez ingerencji w ustawienia tempomatu lub dodania gazu to stres a każdy pobyt na lewym to okazja dla kogoś żeby próbował zrobić coś głupiego bo mu się nie podoba moja prędkość a jeszcze bardziej odległość jaką tempomat utrzymuje od auta przede mną. Wyprzedzanie prawą stroną i wpychanie się jest nagminne.

 

 

Bez przesady. Czy to we FR czy w IT aktywny tempomat tak samo się męczy jak w PL, jazda 140 km/h mi nie nastręcza praktycznie żadnych dodatkowych problemów w PL. Największym problemem jest tych niewielu wariatów, co skutecznie uprzykrzają życie innym bo oni mają BMW lub innego Mercedesa i muszą walić 200... Ale na zachodzie działa to dokładnie tak samo -> gdzie foto tam wolniej, poza tym zwsze ponad ograniczenie, tam tylko nie ma tych mocno skrajnych przypadków, a jak są to raczej mocno cierpliwi zdając sobie sprawę z tego, że to ich sprawa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.