Skocz do zawartości

XC40


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że tako wyszło :)

Szukam może XC40 po 2020 roku lub nowe. Jako, że nigdy nie miałem Volvo to na co zwrócić uwagę, jakie silniki OK i tak dalej - doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vanice77 napisał(a):

57% przy bmw to przepaść 

 

Screenshot_2024-05-29-12-28-17-441_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-05-29-12-26-49-598_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-05-29-12-26-08-968_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-05-29-12-25-36-230_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-05-29-12-24-53-777_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-05-29-12-24-20-477_com.android.chrome.jpg


Zobaczcie ile ocen mają te Mazdy w porównaniu do pozostałych samochodów. Bardzo ciekawa sprawa :bzik:.

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vanice77 napisał(a):

Srednie spalanie z opini ludzi z Autocentrum 

Nie wiem jak tym małym autkiem jeździć aby mieć w 2.0 średnią powyżej 10l. Mniej mam w 280KM XC60 z AWD ;).

Kolega ujeźdzał XC40 przez 3lata. Pokazywał mi średnią z prawie 10kkm. 6.1l :bzik:. Silnik 2.0 190KM.

Generalnie był zadowolony z auta, wspominał jedynie że wkurzający jest system IT - miałem to samo na początku, ale już poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ghost2255 napisał(a):

Zamiast Fabii? :)

Yoooo, teraz siedzimy ze znajomymi przy grillu i historia o serwisie skody leci 😭

 

Jaki to ch….. jestem, że pokarałem ja skoda 🤣

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał(a):

Nie wiem jak tym małym autkiem jeździć aby mieć w 2.0 średnią powyżej 10l. Mniej mam w 280KM XC60 z AWD ;).

Kolega ujeźdzał XC40 przez 3lata. Pokazywał mi średnią z prawie 10kkm. 6.1l :bzik:. Silnik 2.0 190KM.

Generalnie był zadowolony z auta, wspominał jedynie że wkurzający jest system IT - miałem to samo na początku, ale już poprawili.

 

Miałeś 2.0 190 ps benzyniak i średnie 6,1 ? Szkoda silnika tak mulic , spalanie mniejsze jak te samo auto w dieslu 😅

Sasiad ma skode scale 1.0 100 ps chyba  3 cylindry i średnie spalanie 6,8l.

 

 

Jeden kolega mieszka na wsi i ma spalanie 2 l mniejsze jak inny w mieście z tym samym aucie i  silnikiem, cupra 1.5 tsi 150 ps.

Moja żona jak ma moje auto na dwa tygodnie to spalanie średnie już spada o 1,5l bo jeździ bardzo spokojnie.

Edytowane przez vanice77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, vanice77 napisał(a):

Sory pisałeś o koledze a nie o sobie.

Co do spalania to nawet jak sie człowiek postara to i w 1.0 3 cylindry można zrobić średnio 10l, wystarczy tryp sport i non stop agresywnie z gazem.

Powiem Ci, że w renuarze 1.0 3 cylindry 10 robię spokojnie przy poziomie mojej agresji -10 w skali od 0 do 10. ;l

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Camel napisał(a):

Jako, że tako wyszło :)

Szukam może XC40 po 2020 roku lub nowe. Jako, że nigdy nie miałem Volvo to na co zwrócić uwagę, jakie silniki OK i tak dalej - doświadczenia.

tata ma 2,0 247KM T5 4 awd r.Puki co mówi ze trasa 8,5l  ,miasto 10 l na pewno.ale ma odlot ponoć 😄 poymieniał oleje i narazie jezdzi chwali .ja wyczytałem ze serwisy sa ponoc drogie hm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Powiem Ci, że w renuarze 1.0 3 cylindry 10 robię spokojnie przy poziomie mojej agresji -10 w skali od 0 do 10. ;l

Fabioza w mega korkach 3 city bierze 7 litrów  ale LPG 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Camel napisał(a):

Fabioza w mega korkach 3 city bierze 7 litrów  ale LPG 🤣

Captur bez korków w BI regularnie osiąga 12,5 LPG.

Wyjątkiem jest poruszanie się "wewnętrznymi obwodnicami miasta".

Jednak lekkiej nogi to w domu nikt nie ma, nie wiem co to byłoby gdyby jechać z prawdziwą agresją.

Edytowane przez ZUBERTO
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, vanice77 napisał(a):

 

Miałeś 2.0 190 ps benzyniak i średnie 6,1 ? Szkoda silnika tak mulic , spalanie mniejsze jak te samo auto w dieslu 😅

Sasiad ma skode scale 1.0 100 ps chyba  3 cylindry i średnie spalanie 6,8l.

 

 

Jeden kolega mieszka na wsi i ma spalanie 2 l mniejsze jak inny w mieście z tym samym aucie i  silnikiem, cupra 1.5 tsi 150 ps.

Moja żona jak ma moje auto na dwa tygodnie to spalanie średnie już spada o 1,5l bo jeździ bardzo spokojnie.

Ja miałem 190PS w V90 i średnie oscylowało w ok 9l, ale jeździłem szybko i to duże auto było. Wiele razy udało mi się zejść do 6l w trasie, ten silnik potrafi(ł) być oszczędny. Także jak ktoś jeździ spokojnie, znacznie mniejszym autem to może mieć sporo mniej.

 

16 godzin temu, vanice77 napisał(a):

Sory pisałeś o koledze a nie o sobie.

Co do spalania to nawet jak sie człowiek postara to i w 1.0 3 cylindry można zrobić średnio 10l, wystarczy tryp sport i non stop agresywnie z gazem.

Dobra, ale pisaliśmy o średniej. Dlatego odniosłem się do przykładu wyżej, że nie wiem co trzeba robić, żeby w tym aucie mieć pow 10l średnie spalanie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 2 litrowe turbo.

2.0 TSI haldex, automat hydrokinetyczny, masa 1700kg, doładowanie na ok 2bar, moc ok 240, noga raczej ciężka, czasem przyczepa itp, glownie miasto. 

Generalnie trasa podmiejska to 10 LPG+0.8 PB, autostrada 11 LPG + 1Pb, miasto latem to 12 LPG+1,6 Pb, miasto zima to 13 LPG+ 2.5 Pb.

Na samej benzynie palił mniej więcej tyle ile spala teraz LPG, czasem na jakiś mazurach udało się do 9 zejść.

image.png.ab7b55bd206745189a9c4e4353010efe.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2024 o 21:25, vanice77 napisał(a):

Sory pisałeś o koledze a nie o sobie.

Co do spalania to nawet jak sie człowiek postara to i w 1.0 3 cylindry można zrobić średnio 10l, wystarczy tryp sport i non stop agresywnie z gazem.

Ja to robie normalnie po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.05.2024 o 16:39, deszczowyRoman napisał(a):

a co sie dziej ze skoda ?

1.5kkm i blad

EPC sporadycznie a później na stałe i do tego kontrolka silnika. Odłączyło tempomat - wywaliło już nie pamiętam jakiś błąd „kamery” czy coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, akisel napisał(a):

Upewniałeś sie, czy na wszystkie wersje silnikowo / wyposażeniowe?

Z tego co mi powyceniali to tak, ale wszedł nowy paseratti B9 z ekranem jak TV i mi zaimponował 🤣

Musze poważnie porozmawiać z drugą połówką w weekend.

Moze warto poczekać bo wyjdą jeszcze jakieś nowe fajne modele 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2024 o 05:26, Camel napisał(a):

Z tego co mi powyceniali to tak, ale wszedł nowy paseratti B9 z ekranem jak TV i mi zaimponował 🤣

Musze poważnie porozmawiać z drugą połówką w weekend.

Moze warto poczekać bo wyjdą jeszcze jakieś nowe fajne modele 🤷

Żona mówi beeeee na nowego paseratti 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sdss napisał(a):

Lepszy 5er można pograć na postoju 😂🤪🕹️

Zobaczyła MG HS i zdziwiona że „Czajna” takie auta robi 🤣. Może se kupi zamiast kury za 100 bo za wolwiacza trzeba dać około 150 i jest głupia jak i ja już 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Camel napisał(a):

Zobaczyła MG HS i zdziwiona że „Czajna” takie auta robi 🤣. Może se kupi zamiast kury za 100 bo za wolwiacza trzeba dać około 150 i jest głupia jak i ja już 🤣


A to nie jest tak, że od 1 lipca UE nakłada wysokie cła na auta z Chin i ceny wszystkich nowych pójdą w górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.