Napisano 23 godziny temu23 godzin Co polecacie z budżetowych zacisków hamulcowych.Pacjent to Auris I, tylne zaciski. Nie szukam najtańszych,potrzebuje zaciski w rozsądnej cenie, które jest szansa, że parę lat posłużą.
Napisano 22 godziny temu22 godzin W poprzednim aucie montowałem chińskie NTY. Działały bez zarzutu. Lepiej od regenerowanych Bosch, które po założeniu wytrzymały raptem 2 lata.
Napisano 15 godzin temu15 godzin Chyba nic innego z zamienników poza NTY nie znajdziesz.Nowe oryginały pozostają, tylko cena zabija podejrzewam.Używane będą albo takie same albo niedługo takie będą więc nie warto.
Napisano 13 godzin temu13 godzin Nie można zregenerować obecnych ? Części będą kosztowały jakieś grosze?
Napisano 12 godzin temu12 godzin Podejrzewam, że regeneracja we własnym zakresie nie będzie mimo wszystko opłacalna.Stare zaciski mogą mieć np wżery, ramię od ręcznego wraz z osią podobnie. Całość po złożeniu popracuje nie wiadomo ile więc przysłowiowa "skórka za wyprawkę".Jak już to lepiej wziąć regenerowane. Tam przynajmniej całość jest piaskowana i szkiełkowana, a reszta części nowa.Chyba, że autor postu ma dostęp do piaskowania, szkiełkowania, zakupi nowe uszczelnienia plus inne drobiazgi. Tak też można.Koszt często podobny do zakupu kompletnego zamiennika, a te NTY z tego co się kiedyś orientowałem, nie są takie złe. Edytowane 11 godzin temu11 godzin przez analyzer65
Napisano 11 godzin temu11 godzin 1 godzinę temu, Tre-Bor napisał:Nie można zregenerować obecnych ? Części będą kosztowały jakieś grosze?Zestaw do regeneracji powiedzmy 100-120Nowy zacisk, ze 200.Jak robisz wszystko sam, OK. Jak masz komuś zlecić, to zgadnij co będzie wolał zrobić
Napisano 9 godzin temu9 godzin Zlecić mechanikowi to raczej nie będzie chciał bawić się w regenerację, a nawet jak się zgodzi to na pewno wyjdzie drożej niż zakup nowych albo regenerowanych.Zresztą to na tym też polega, że biorąc regenerowane to sprzedający pobiera kaucję dopóki nie otrzyma starych do regeneracji. Wtedy kaucję zwraca. Edytowane 9 godzin temu9 godzin przez analyzer65
Napisano 9 godzin temu9 godzin 3 godziny temu, Tre-Bor napisał:Nie można zregenerować obecnych ? Części będą kosztowały jakieś grosze?Od dawna w takich typowych samochodach nie ma sensu regeneracja samemu (tym bardziej w warsztacie), bo koszt zacisku to może 2x tyle co zestawu naprawczego, dochodzi praca i ryzyko nieudanej regeneracji. Do takiego Aurisa to chyba nie kosztuje wiecej niż 150zł . Edytowane 5 godzin temu5 godzin przez futrzak
Napisano 8 godzin temu8 godzin W sieci są już w cenie od 129zł. za sztukę. Nowe.W sieci są już od 129zł nowe, za sztukę.Nie wiem co to warte. Nigdy nie kupowałem zacisków.https://allegro.pl/oferta/zacisk-hamulcowy-tyl-lewy-toyota-auris-1-2-2-0d-10-12-12-18-18558018598?offerId=18558018598&inventoryUnitId=7iSZN21AhZdCuX_hoSABvg&adGroupId=M2RmNzFhYjItMmVhNS00YjliLThjMzgtY2UyNmJjMzE4NTI5AA&campaignId=NGU4YzJlZGUtZjdlOS00YmNmLWFhYTctNDBjNWM4ODBjZjU0AA&clientId=Nzk3NDY1OTYAMTE2MzAyNTA5AA&sig=5799e0ca9e2e8d31486323e296ee7c49&utm_feed=cba59b59-8d0f-48d0-98a0-e9d1127523e2&utm_source=google&utm_medium=ads&gad_source=1&gad_campaignid=23552961753&gbraid=0AAAABCgoENeNmVyLxCmR_jmZUus5rb1ZV&gclid=CjwKCAjwuuPRBhAnEiwA2Ji8ejftzFPCnSIT2nIFNaj46BNO6EZiAkxx5QVWulOce7CFHDTDEOC08RoCyJkQAvD_BwEARENA.PL👉 Kup ZACISK HAMULCA TYŁ LEWY TOYOTA AURIS I 2006 2007 2...Sprawdź 👀 ZACISK HAMULCA TYŁ LEWY TOYOTA AURIS I 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 na Arena.pl 🔥 Kupuj bezpiecznie 🔥 Wysyłka w 24h 🔥 Wejdź i sprawdź! ☝https://allegro.pl/oferta/zacisk-tyl-lewy-prawy-toyota-auris-e15-e18-2012-8397224554?offerId=8397224554&inventoryUnitId=v0pYmVYaVIvb-jiT4MtnbA&adGroupId=NzVkYzAwZDctYzE5Ny00YjAyLWI3NzQtMGQ5NTdlYmE5ZGU3AA&campaignId=OGZhN2NlNDItNDZiZC00NzAzLWI2NDctM2ZjNTU0ZTNjODAzAA&clientId=NDE2MTUwNTgA&sig=017295ede1e44a4d4a7ff5c5bd59623f&utm_feed=cba59b59-8d0f-48d0-98a0-e9d1127523e2&utm_source=google&utm_medium=ads&gad_source=1&gad_campaignid=23779591092&gbraid=0AAAABC_ArpO3pnlRPlvFNFwyuz-nwug8Q&gclid=CjwKCAjwuuPRBhAnEiwA2Ji8eoe1Gijtr_Dkua_ZkBFTURx5bDnlMHOc-yHrAFUgpPW61jns4ayZqxoCa-cQAvD_BwETrzeba tylko sprawdzić obecny.Jaki system hamulcowy i średnica tłoczka. Średnicę często zacisk ma wybitą na obudowie.
Napisano 4 godziny temu4 godziny Z jarzmem też sąhttps://allegro.pl/oferta/skv-zacisk-hamulca-z-jarzmem-78skv883-tylny-lewy-toyota-auris-corolla-18345674341?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_vehicle-parts_moto-acc_pla&ev_adgr=general&ev_campaign_id=22200845169&utm_keyword=&gad_source=1&gad_campaignid=22200845169&gbraid=0AAAAAD24kbPuaGD117qZXiB-TjuWtyux_&gclid=CjwKCAjwuuPRBhAnEiwA2Ji8eszfLdO35TjGWbgEnq67Mi9bLnZ_JZCg8_CgSVZEcIQRNBw-rll-fBoC5zwQAvD_BwEhttps://allegro.pl/oferta/skv-zacisk-hamulca-z-jarzmem-90skv024-tylny-prawy-toyota-auris-corolla-18345642009?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=bpg&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_vehicle-parts_moto-acc_pla&ev_adgr=general&ev_campaign_id=22200845169&utm_keyword=&gad_source=1&gad_campaignid=22200845169&gbraid=0AAAAAD24kbPuaGD117qZXiB-TjuWtyux_&gclid=CjwKCAjwuuPRBhAnEiwA2Ji8etsn2YbVTGFB4e1Si2zGLZ_cxMHBL0NfBOCLErHThW32RuZ60GKAlBoCUroQAvD_BwE Edytowane 4 godziny temu4 godziny przez analyzer65
Napisano 1 godzinę temu1 godzina 2 godziny temu, analyzer65 napisał:Z jarzmem też sąTo teraz porównaj czy masz takie i do dzieła.
Napisano 1 godzinę temu1 godzina 5 godzin temu, DamU napisał:Ja bym kupował takie jak w linkach powyżej + rozważył nowe jarzma.A co się w jarzmach psuje?
Napisano 51 minut temu51 min 40 minut temu, DamU napisał:To teraz porównaj czy masz takie i do dzieła. Znaczy to autor musi porównać.
Napisano 49 minut temu49 min 20 minut temu, Danielpoz. napisał:A co się w jarzmach psuje?Generalnie nic.Pewnie w jarzmach są blaszki, na których pracują klocki. Blaszki daje się nowe co wymianę klocków hamulcowych,.a do wymiany zacisków wystarczy blaszki wyjąć, obejrzeć i ocenić jak wyglądają. Jeśli dobrze siedzą, nie są pokrzywione czy skorodowane to można je założyć ponownie.
Napisano 38 minut temu38 min Z jarzmami jest nie mniejszy problem, niż z samym zaciskiem. W 10 latku zazwyczaj jarzmo jest wytłuczone od klocka, bo to ono przyjmuje największe siły przy hamowaniu. Czasem można zamienić prawe z lewym i mamy jakiś czas spokój, ale w tylnych kołach głównym problemem jest korozja jarzm. Cały syf drogowy leci spod przednich kół i zatrzymuje się na tylnych hamulcach. W Aurisach wymieniałem już dziesiątki zacisków, wszystkie na NTY i jeżdżą. Jarzma są generalnie słabiej dostępne, a w Toyotach głównym problemem jest korozja z tyłu, klocki stają dęba i się palą razem z tarczą. Niejednokrotnie musiałem piłować klocki na mniejszy wymiar, żeby nie stanęły w jarzmach po jednej zimie.
Napisano 34 minuty temu34 min 3 minuty temu, kaczorek79 napisał:Z jarzmami jest nie mniejszy problem, niż z samym zaciskiem. W 10 latku zazwyczaj jarzmo jest wytłuczone od klocka, bo to ono przyjmuje największe siły przy hamowaniu. Czasem można zamienić prawe z lewym i mamy jakiś czas spokój, ale w tylnych kołach głównym problemem jest korozja jarzm. Cały syf drogowy leci spod przednich kół i zatrzymuje się na tylnych hamulcach. W Aurisach wymieniałem już dziesiątki zacisków, wszystkie na NTY i jeżdżą. Jarzma są generalnie słabiej dostępne, a w Toyotach głównym problemem jest korozja z tyłu, klocki stają dęba i się palą razem z tarczą. Niejednokrotnie musiałem piłować klocki na mniejszy wymiar, żeby nie stanęły w jarzmach po jednej zimie.Fajne te Toyoty
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.