Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Oleje GM. Czy na pewno takie dobre?

Featured Replies

Napisano

Wiem, wiem o olejach Opla było miliony razy. Jedni że to Mobil, inni

że Elf. Jedni że dobry inni że normalny, z rzadka że badziew. Na

pewno ma zaletę ceny.

Przedstawię fakty :

Opla przywiożę z Niemiec. Ma przejechane 112tkm, zalewam Mobil1

półsyntetyk.

- 10 000km dalej odnotowuję pobór oleju - 1l/10000.

- Zalewam olej Opla 10w40 zużycie zamyka się w 2.5l/10000

- Znowu zalewam GM 10w40, aktualnie zbliża mi się kolejna

wymiana. Przejechałem 10 000km. Od ostatniej wymiany zeżarł 6 litrów oleju.

Nie dopuszczam do siebie myśli o konieczności remontu silnika.

nie przy 140 tkm zlosnik.gif. Wiem że oleje mają dużo więcej magicznych

parametrów nie opisanych na butelkach. Powrót na mobila, jeśli

zużycie będzie takie samo mnie zrujnuje.

Czy ktoś może mi polecić inne półsyntetyki które mają parametr

"Zżeralność przez X16XEL" niższy niż oleje GM?

p.s. Nie mam płynu chłodniczego w oleju ani oleju w chłodnicy.

Olej nie cieknie, nie kapie, tylko ZNIKA!

Napisano
  • Autor

> A jaki masz numer silnika?

X16XEL20217373

bouler... nie... tej myśli również do siebie nie dopuszczam zlosnik.gif

A tak na poważniej - ile kosztuje wymiana tego co się rekomenduje dla

silników z TYMI numerami?

Napisano

> X16XEL20217373

> bouler... nie... tej myśli również do siebie nie dopuszczam

> A tak na poważniej - ile kosztuje wymiana tego co się rekomenduje dla

> silników z TYMI numerami?

Witaj w klubie znikającego oleju, mój niby też jest juz po przeróbkach fabrycznych a żłopie jak głupi (litr ojleju starcza mi na około 3 tygodnie), właśnie się zastanawiam czy go sprzedawać (żona o tym dzisiaj wspomniała jak powiedziałem że wczoraj znowu wlałem litr oleju, a jak żona wspomina o zmainie samochodu to znaczy że rzeczywiście z tym nie jest dobrze)i kupować inny samochód czy robić remont, na co niestety nie mam kasy. Ciekawe co inni o tym myślą, poproszę o wypowiedzi.

Napisano

Czyli łapiesz się do grona pojazdów sprzed poprawek frown.gif

W TISie zalecają wymianę pierścieni i tłoków tylko w przypadku, gdy zużycie oleju przekracza 11,25l na 15000km. Więc jeszcze się nie kwalifikujesz do remontu zlosnik.gif

Napisano

przy zmainie na inny też trzeba będzie wyłożyć kasę więc jeśli nic innego mu nie dolega to może warto remoncik zrobić. Tylko żeby po remoncie wszystko było cacy a z tym też różnie bywa czytając posty na forum ..... Diecezja należy do ciebie

Napisano

Niby mój numer silnika to już po poprawkach ale za to dziwne że z 1995 roku (przecież poprawki były od 96r?:) No ale moja wersja modelowa była już na 96 więc może to dlatego:) A co do brania oleju to dość duuuże ilości wciąga (w zależności od pragnienia 0,5-0,7 l na 1000 km)

Napisano

> W TISie zalecają wymianę pierścieni i tłoków tylko w przypadku, gdy

> zużycie oleju przekracza 11,25l na 15000km. Więc jeszcze się nie

> kwalifikujesz do remontu

Powiedz, ze zartujesz. Moj stary Jelcz 20 lat temu bral go znacznie mniej.

Napisano

Zapewne jak sie domyslam nie masz zadnych wyciekow smile.gif jak juz 6 litrow ci polyka to juz cos nie tak z silnikiem. Zarazem dziwna sprawa zeby przy takim przebiegu juz silnik by nadawal sie do remontu

Napisano

Nie żartuję, tylko przeliczyłem podawane zużycie 0,75l/1000km na dłuższy dystans.

Napisano

> Zapewne jak sie domyslam nie masz zadnych wyciekow jak juz 6 litrow

> ci polyka to juz cos nie tak z silnikiem. Zarazem dziwna sprawa

> zeby przy takim przebiegu juz silnik by nadawal sie do remontu

Moim zdaniem wcale nie musi być coś nie tak z silnikiem jak bieże olej. Może to po prostu tylko uszczelniacze? Dla przykładu mój bierze olej w ilościach podanych jak wyżej ale z silnikiem wszystko jest raczej oki... ma moc, z 3 osobami na pokładzie i z bagażami poleciał licznikowe 200 km/h więc wynik naprawdę dobry. A że sobie lubi trochę wypić:) Jak zacznie pić więcej to go na "odwyk" wyślę (czyt. na małą naprawę)

A tak wogóle to ostatnio zalałem go właśnie olejem GM bo na Castrola Magnateca to trochę szkoda kasy na dolewki. Oczywiście 10W40 olejek.

Napisano

W zwiazku z tym, ze moja przy tym przebiegu bardziej gubi niz bierze litr syntetyka 5W/50 na 15 tys. km, to w porownaniu do kolegow, nie ma sie czym zajmowac. Mniej niz zero.

W dawnych czasach, kiedy w pewnym autku silnik mi sie konczyl, to bral go 2-3 litry na 250 km. To byly smierdziele...

Napisano

> Moim zdaniem wcale nie musi być coś nie tak z silnikiem jak bieże

> olej. Może to po prostu tylko uszczelniacze? Dla przykładu mój

> bierze olej w ilościach podanych jak wyżej ale z silnikiem

> wszystko jest raczej oki... ma moc, z 3 osobami na pokładzie i z

> bagażami poleciał licznikowe 200 km/h więc wynik naprawdę dobry.

Niekoniecznie tak musi byc. Bywalo, ze pierscien olejowy szlag trafia kiedy pozostale sa w porzadku i w takim przypadku mocy mu nie ubywa, a oleju tak.

Byly kiedys takie rozwiazania np. Leyland, ze do nowego silnika montowalo sie tloki z jednym pierscieniem olejowym. Drugi ponizej sworznia dokladalo sie po 100-150 kkm, a potem bez problemow hulalo sie 500-700 kkm bez wiekszych problemow.

Napisano

valvoline maxlife 10W-40 ok.gif

Napisano
  • Autor

> valvoline maxlife 10W-40

a możesz jakoś uzasadnić? Cyferki by do mnie przemówiły zlosnik.gif

Napisano

> a możesz jakoś uzasadnić? Cyferki by do mnie przemówiły

Ja na takim jeżdżę, przed tym był olej Opel 10W40, po zmianie na Valvoline Max Life 10W40 nic się nie zmieniło jak brał ltra na 1000 tak bierze nadal, koszt Valvolina to 22 zł za litr z beczki, w oryginalnym opakowaniu cena podchodzi coś pod 30 zł w litrowych butelkach, w związku z powyższym chyba wrócę do oplowskiego od Krisba, albo przejdę na Lotosa 10W40, przynajmniej dolewki będą tańsze.

PS.

To moja 500 odpowiedź na tym forum. hehe.gif

Napisano

A może przejście na mineralny zmniejszy spalanie oleju ?

Napisano
  • Autor

> A może przejście na mineralny zmniejszy spalanie oleju ?

do 16v nie zaleca się mineralek....

Napisano

> do 16v nie zaleca się mineralek....

KOlega ma Vectrę B 1.8 16V i jeździ na mineralu i nie narzeka. A w ciągu roku dolał tylko 0,2l.

A tak przy okazji czy muszę dolewać olejem tej samej firmy czy mogę innej byle był 10W40 poółsyntetyk.

Napisano

> Przejechałem 10 000km. Od ostatniej wymiany zeżarł 6 litrów oleju......

W morde - jak czytam taki post to gęsiej skórki dostaję crazy.gif

To aż niemozliwe - 6 literków w 10 kkm oslabiony.gif

Oby mnie to nie spotkało - ja dolewam pomiędzy wymianami czyli co 10 kkm nie więcej niż 200ml i drapie sie w głowe czy to oby nie za dużo. A tu u Kolegi 6 litrów - porażka. Najgorsze, że czytając porady to TTTM i nie ma taniego i prostego sposobu aby temu zaradzić no.gif

Moja oliwka to od zawsze w każdym aucie Mobil 5/50

Napisano

> Czyli łapiesz się do grona pojazdów sprzed poprawek

> W TISie zalecają wymianę pierścieni i tłoków tylko w przypadku, gdy

> zużycie oleju przekracza 11,25l na 15000km. Więc jeszcze się nie

> kwalifikujesz do remontu

Przy takim spalaniu oleju nie warto dolewac tylko od razu zrobić remont.

Bo jeśli 5 L Mobilu (ja na takim prowadze) kosztuje 85 zł

to nie dość że po 15 tyś trzeba wymienić to jeszcze dolać za prawie 200 zł.

Napisano

> do tego silnika nie warto

> lepiej zostać przy semisyntetyku

> przy dużych poborach oplowski bedzie dobry, bo tani

A skoro teraz mam ELF-a to mogę dolać oplowskiego ??

Napisano

> pewnei tak

> poczytaj na butelkach czy sa mieszalne z innymi ...

Tylko nie mam butelki oplowskiego bo go jeszcze nigdy nie miałem. Widziałem tylko na Alledrogo.

Napisano

> W morde - jak czytam taki post to gęsiej skórki dostaję

> To aż niemozliwe - 6 literków w 10 kkm

możliwe - sam dolewałem tyle w Polonezie

tylko tam szybko zapalała się kontrolka oleju i nie było ryzyka jazdy ze zbyt niskim poziomem oleju w silniku

zawsze miałem przy sobie buteleczke litrową z olejem smile.gif

Napisano

> możliwe - sam dolewałem tyle w Polonezie

> tylko tam szybko zapalała się kontrolka oleju i nie było ryzyka jazdy

> ze zbyt niskim poziomem oleju w silniku

> zawsze miałem przy sobie buteleczke litrową z olejem

To ja was zaskocze swoja wypowiedzią

Mój nie bierze WOGÓLE. banana-wave.gifyay.gifyay.gifyay.gif

zero brania i po przejechaniu 3,5 tyś km mam jeszcze ładny kolor, a nie ciemny. hmm.gif

Jeżdze na Castrol GTX 3 protecion - jestem zadowolony.

Radze 8 - zawrowcom wymienić na castrola, ale tego z niemiec a nie rozlewany w polsce brrrrr zlosnik.gif

Napisano

> To ja was zaskocze swoja wypowiedzią

> Mój nie bierze WOGÓLE.

> zero brania i po przejechaniu 3,5 tyś km mam jeszcze ładny kolor, a

> nie ciemny.

> Jeżdze na Castrol GTX 3 protecion - jestem zadowolony.

> Radze 8 - zawrowcom wymienić na castrola, ale tego z niemiec a nie

> rozlewany w polsce brrrrr

Powiem tak... olej powinien zmieniać kolor na coraz ciemniejszy bo to znaczy że myje silnik. Jak jest cały czas czysty to może to jednak podróbka a nie dobry sprawdzony niemiecki oryginał??:)

Napisano

> Powiem tak... olej powinien zmieniać kolor na coraz ciemniejszy bo to

> znaczy że myje silnik. Jak jest cały czas czysty to może to

> jednak podróbka a nie dobry sprawdzony niemiecki oryginał??:)

myśle że to orginał - kolega kupił w Berlinie (jako prezent) w sklepie motoryzacyjnym. Sprawuje sie dobrze, następnym razem też poprosze aby mi przywiózł, łącznie z filtrami grinser006.gif

Napisano

> Tylko nie mam butelki oplowskiego bo go jeszcze nigdy nie miałem.

> Widziałem tylko na Alledrogo.

Ja mam jeszcze w bagażniku z 300 ml oplowskiego. Kupuję go w internetowym sklepie opel-gsi... polecam ich. Ale na pewno możesz mieszać oleje (zwłaszcza jeśli jeden i drugi to 10W40). Pytałem się kiedyś mechaniora czy można mieszać i powiedział mi że tak. Mogę nawet do polsyntetyka dolac minerala... tylko ze wtedy wymiana oleju wczesniej (po maksymalnym przebiegu dla minerala... czyli po 10kkm).

Napisano

> Ja mam jeszcze w bagażniku z 300 ml oplowskiego. Kupuję go w

> internetowym sklepie opel-gsi... polecam ich. Ale na pewno

> możesz mieszać oleje (zwłaszcza jeśli jeden i drugi to 10W40).

> Pytałem się kiedyś mechaniora czy można mieszać i powiedział mi

> że tak. Mogę nawet do polsyntetyka dolac minerala... tylko ze

> wtedy wymiana oleju wczesniej (po maksymalnym przebiegu dla

> minerala... czyli po 10kkm).

Podaj mi ich adres www

Napisano
  • Autor

> To ja was zaskocze swoja wypowiedzią

> Mój nie bierze WOGÓLE.

Spokojna głowa - ZACZNIE yay.gifbananaevil.gif

też po przywiezieniu się cieszyłem zlosnik.gif

Napisano

> Spokojna głowa - ZACZNIE

> też po przywiezieniu się cieszyłem

poiesze Was tylko że mam inne problemy z asterką niż olej(na szczęście) mam i tak jej już troche dosyć.

No ale cóż jak zrobie, jakimś cudem to może wreszcie będzie normalnie jeździć icon_eek.gificon_rolleyes.gifpad.gif

Wierzcie mi że przy zakupie tej asterki dałem sie nieźle 270747800-sex.gif

Ten zakup to wielki błąd - mogłem szukać jednak asterki u kogoś innego icon_rolleyes.gif

Napisano

> Podaj mi ich adres www

http://www.gsi-goszczynski.pl/

Są polecani na naszym kaciku. Sam ich sprawdzilem.... zamowilem olej, filtry, swiece, plyn chlodniczy.... i wszystko bez oplaty za przesylke mialem nastepnego dnia w domu.

Są na allegro tez... mozesz tam zamowic albo bezposrednio w sklepie telefonicznie.

Napisano

> (po maksymalnym przebiegu dla

> minerala... czyli po 10kkm).

a kto koledze powiedział że minerała wymienia się po 10tkm???

ja wymieniam po 15 i wszystko ok

a na niektórych olejach mineralnych jest napisane, ze mogą pracować przez 40tkm, np na turdusie, więc prosze nie opowiadać bajek.

Oczywiście nie namawiam nikogo, żeby rzadziej wymieniał olej, jednak chciałem zwrócić uwagę na tę sprawę

Napisano

uzywalem 15w40 (w c14nz) i 10w40 (w c18xe) i raczej wiecej go nie kupie.

jest jakis taki rzadki i lubi leciec miejscami z ktorych inne oleje nie lecialy (np spod pokrywy zaworow)

chociaz, fakt, cena okazyjna jest grinser006.gif

Napisano

> uzywalem 15w40 (w c14nz) i 10w40 (w c18xe) i raczej wiecej go nie

> kupie.

> jest jakis taki rzadki i lubi leciec miejscami z ktorych inne oleje

> nie lecialy (np spod pokrywy zaworow)

> chociaz, fakt, cena okazyjna jest

moze po prostu mają sporo substancji myjących (spełniają najnowsze normy) i przez to zalane do już zapuszczonych silników, powodują wypłukiwanie syfu ...

Napisano

> moze po prostu mają sporo substancji myjących (spełniają najnowsze

> normy) i przez to zalane do już zapuszczonych silników, powodują

> wypłukiwanie syfu ...

mój za to jak narazie!! na 850 km spalił 0,8l akurat na bagnecie mam na jedynce spineyes.gifoczywiscie minerała zalewam bo na karteczce jak go kupiłem pisał 10W-40 to ciekawe ile tego szło hmm.gifZanim zrobie remont to zdaze kupic inny wózek wlewam litra i jezdze dalej .

---------------

Astra gr 94r 1.6 16V HB

158kkm na liczniku jak nie 258kkm

Napisano

Podepne sie pod temat smile.gif

Czeka mnie niebawem wymiana oleju. Poprzedni wlasciciel lal mineralnego Castrola, wiec przy mineralnym trzeba bedzie pozostac.

Znalazlem mineralnego Castrola do silnikow diesla - taki jak http://allegro.pl/item131164254_castrol_motoroil_5_l_15w_40_benzyna_diesel.html tutaj tylko opakowanie jest czarne i na etykiecie zamiast traditional engines jest diesel - aukcje wklejam przykladowo bo olej widzialem normalnie w sklepie po 54zl wiec raczej nie bede kupowal na aledrogo). Co o nim myslicie? Znacie jakis dobry olej w podobnej cenie, ktory moznaby wlac? (autko w zasadzie oleju nie bierze, jest do wymiany przewod olejowy przy turbinie, ale mam zamiar to rowniez przy wymianie zalatwic smile.gif ).

Napisano

Wykorzystam wątek do zadania własnego pytania. grinser006.gif

Zalałem ostatnio syntetika Opel Longlife.

Jak myślicie po jakim przebiegu go wymienić. Nadmienię, że w większości to jazda miejska.

Gdzieś wyczytałem, że longlife wymienia się po 30kkm, czy potwierdzicie tą informację.

Pozdrofka

Napisano

Jeździłem na Texaco Havoline Extra 10W40, ostatnio zalałem Oplowski 10W40 - różnicy żadnej nie stwierdziłem... 1l, który został na dolewki starcza na 10000km ok.gif

Napisano

> Podepne sie pod temat

> Czeka mnie niebawem wymiana oleju. Poprzedni wlasciciel lal

> mineralnego Castrola, wiec przy mineralnym trzeba bedzie

> pozostac.

> Znalazlem mineralnego Castrola do silnikow diesla - taki jak

> http://allegro.pl/item131164254_castrol_motoroil_5_l_15w_40_benzyna_diesel.html

> tutaj tylko opakowanie jest czarne i na etykiecie zamiast

> traditional engines jest diesel - aukcje wklejam przykladowo bo

> olej widzialem normalnie w sklepie po 54zl wiec raczej nie bede

> kupowal na aledrogo). Co o nim myslicie? Znacie jakis dobry olej

> w podobnej cenie, ktory moznaby wlac? (autko w zasadzie oleju

> nie bierze, jest do wymiany przewod olejowy przy turbinie, ale

> mam zamiar to rowniez przy wymianie zalatwic ).

Ja mam u siebie Castrola minerała 15W40 i jakoś tam jeżdzi - niemniej odnosze wrażenie ,że troszke przygęsty jest ten olejek i silniczek głośniej klepie jak zimny. Mam zamiar wymienić go na zimę na chwalony na kąciku Oplowski półsyntetyk 10W40 ,ale mam małe obawy frown.gif Jak narazie oleju mój dieselek nie pobiera ,a przejechał ponad 7000km...

Napisano

Moje doswiadczenia z Oplowskim olejami sa nastepujące. Autko przyjechalo z Niemiec bez zadnych informacji co do oleju na jakim jeździło. Wymienilem na polsyntetyk GM 10w 40 przy 167 kkm i teraz ponownie na ten sam przy 179 kkm. Wycieki delikatne sie zdarzaly ale wymienilem uszczelki pod miską, pokrywa zaworów i oring aparatu zapłonowego. UPG sie poci ale jeszcze musi zaczekać na wymianę. Co do zużycia to wynisło 1,2 L/12 kkm

Napisano

> Wykorzystam wątek do zadania własnego pytania.

> Zalałem ostatnio syntetika Opel Longlife.

> Jak myślicie po jakim przebiegu go wymienić. Nadmienię, że w

> większości to jazda miejska.

> Gdzieś wyczytałem, że longlife wymienia się po 30kkm, czy

> potwierdzicie tą informację.

jeszcze trza mieć silnik, do którego jest zalecana wymiana co 30kkm

ja mimo takich zaleceń, wymieniałem w Astrze II co 15kkm

tym bardziej nie warto wydłużać, jeśłi jeździsz po mieście

Napisano

> jeszcze trza mieć silnik, do którego jest zalecana wymiana co 30kkm

> ja mimo takich zaleceń, wymieniałem w Astrze II co 15kkm

> tym bardziej nie warto wydłużać, jeśłi jeździsz po mieście

Opel w Y20DTH zaleca właśnie wymianę co 30kkm. Tylko czy olejek na pewno jest do tego przystosowany.

Jeżdżąc w większości po mieście, nawet mi do głowy nie przyszło, aby czekać do tego przebiegu. Myślałem raczej o 20kkm. Tylko mam pytanie jak jest z filtrami. 20kkm to zbyt dłgi okres dla filtra powietrza. Z doświadczenia wiem, że silnik w starej asterce odżywał gdy wymieniałem filtr co 10 kkm. Koszt nie jest duży, a radość z żwawego silniczka ogromna. Pozatym zużycie paliwka.

Filterek paliwa wymienię raczej z wymianą oleju po 20kkm. W poprzedniej tak robiłem i nie zauważałem negatywnych stron.

Co o tym sądzisz. confused.gif

Pozdrofka.

Napisano

> Opel w Y20DTH zaleca właśnie wymianę co 30kkm. Tylko czy olejek na

> pewno jest do tego przystosowany.

Jeśli spełnia oplowskie normy LL (jest osobna dla diesla i dla benzyny) to jest przystosowany. Ale tak jak pisałem, ja zmieniałem co 15kkm, mimo że mogłem co 30kkm i mimo ze lałem Lotosa Traffic który spełania normy LL.

IMHO nie warto oszczedzać na oleju, tym bardziej jak się jeździ po mieście.

> Jeżdżąc w większości po mieście, nawet mi do głowy nie przyszło, aby

> czekać do tego przebiegu. Myślałem raczej o 20kkm. Tylko mam

> pytanie jak jest z filtrami. 20kkm to zbyt dłgi okres dla filtra

> powietrza. Z doświadczenia wiem, że silnik w starej asterce

nei wiem jak w dieslu, ale w benzynie starczało co 30kkm, a w książce pisało co 60kkm.

Napisano

> A jaki masz numer silnika?

Ja też mam pytanko odnośnie mojego numeru silnika... tak dla upewnienia się. Czy numer silnika zaczynający się 2056XXXX oznacza już silnik po poprawce z wyeliminowaną usterką polegającą na chlaniu oleju czy jeszcze nie??

Z góry dzięki za odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości:)

Napisano

kolejny post zeby nie zakladac nowego tematu smile.gif czy przy moim autku z przebiegiem prawie 90 tys km przesiadka z pol syntetyku 10W40 Mobile Super S na mineralnego Mobila 15W40? Co o tym sadzicie? nic mi sie z autkiem nie porobi? smile.gif

Napisano

> kolejny post zeby nie zakladac nowego tematu czy przy moim autku z

> przebiegiem prawie 90 tys km przesiadka z pol syntetyku 10W40

> Mobile Super S na mineralnego Mobila 15W40? Co o tym sadzicie?

> nic mi sie z autkiem nie porobi?

A po co zmieniać dobre na gorsze. hmm.gif

Napisano

> kolejny post zeby nie zakladac nowego tematu czy przy moim autku z

> przebiegiem prawie 90 tys km przesiadka z pol syntetyku 10W40

> Mobile Super S na mineralnego Mobila 15W40? Co o tym sadzicie?

> nic mi sie z autkiem nie porobi?

zostań przy semisyntetyku ok.gif

mozesz kupić tańszego Lotosa albo GM 10W40

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.