Skocz do zawartości

Ile Wam pociskają Bravoloty ?? i jakie osiągi ??


PitereQ_

Rekomendowane odpowiedzi

Włąśnie przejechałem około 300 kilometrów na A4-ce. Wpadłem i zacząłęm testować co mój nowy bravcik potrafi. Trochę jednak sie sparzylem frown.gif. Przesiadajac sie ze skody felici 1.6 na bravo 1.4 dało sie to BARDZO odczuc. Myslalem ze nie bedzie tak zle, ale jednak brakuje koni. Napiszcie jak to u was jest, bo ja kurcze dałem rade z niego wycisnąć z górki 188 smile.gif. Natomiast na prostej juz zaczalem go całowac byle by choc troszke zaczal przyspieszac ale no kurde nie da rady. Juz nie wspomne jak zaczynam jechac pod gorke a tu autko zamiast ciagnac to zwalnia. Redukowanie podczas wyprzedzania z predkoscia 130 to szalenstwo, a o przyspieszeniu nie ma mowy. I tak na marginesie do cholery ile wkoncu 1.4 ma koni ?? w dowodzie mi wpisali 55, a w tabelach opisowych znalazlem 80. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 ? yikes.gif

to jakaś bzdura - zdrowe polskie bravoloty 1.4 mają 80KM

w niemczech sprzedawali kiedyś wersje dla emerytów z 75KM.

jak wyciągnąłeś 188 z tego silnika to jesteś gigant.

pamietaj ze z 5-7% trzeba odjąć ze względu na błąd licznika.

ja z 4 osobami na A4 wyciągnąłem z bólem 180.

producent podaje Vmax = 170kmh chyba i trzeba to przyjąć za prawdę. Pokaż mi inny szosowy silnik 1.4 z tamtych lat, który tak ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to MarekT chwalił się kiedyś wynikiem 197 czy 179 (Brava 1,2),

ale pamięć moja ostatnio jest zawodna tak więc niech się lepiej rzeczony wypowie...

Ja nie mam gdzie przetestować Vmax... Co zbieram się do pobicia "rekordu" to nagle nie ma warunków crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli dobrze pamiętam, to MarekT chwalił się kiedyś wynikiem 197 czy

> 179 (Brava 1,2),

> ale pamięć moja ostatnio jest zawodna tak więc niech się lepiej

> rzeczony wypowie...

> Ja nie mam gdzie przetestować Vmax... Co zbieram się do pobicia

> "rekordu" to nagle nie ma warunków

ojca brava 1,2 16v 182kmh, pelen bak 3 ludzi brawo.gif

mysle ze poleci wiecej w jedna osobe i mniej w baku yay.gif szalone 1,2 screwy.gif

182dr6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli dobrze pamiętam, to MarekT chwalił się kiedyś wynikiem 197 czy

> 179 (Brava 1,2),

> ale pamięć moja ostatnio jest zawodna tak więc niech się lepiej

> rzeczony wypowie...

Znam takiego co twierdzi że jego komarek GPS'owe 204 poleciał.

> Ja nie mam gdzie przetestować Vmax... Co zbieram się do

pobicia

> "rekordu" to nagle nie ma warunków

Pamietaj żeby przed następnymi przymiarkami do bicia tego rekordu odkręcic "truckera"... Efekt gwarantowany zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,4 12V najwiecej jechałem według licznika 150 i do tego momentu dobrze szło zeby.GIF a potem mi sie droga skonczyla mam takie pytanko czy dobrze ciagne na biegach bo nie mam obrotomierza :/ ale juz wkrotce zeby.GIF

Na:

1 do 20-30 zalezy a potem

2 do 60

3 do 80-90 zalezy

4 do 110-115

5 do iluś zeby.GIF

Dobrze mieszam czy nie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj bravo 1.6 na prostej drodze pojedzie 180 na gazie i 185 na benzynie. Troche slabo, bo pamietam jak bravo kolegi (jak jeszcze bylo nowe poszlo 199 na prostej drodze.

Ale nie sa to jakies niesamowite wyniki bo w przeszlosci zwyklym CCS z chipem v-techa pojechalem 170 a z gorki kiedys udalo sie okolo 190 (nie wiem dokladnie ile bo licznik jest do 180 zlosnik.gif )

A ostatnia i najwazniejsza rzecz, to to ze predkosci licznikowe mozna sobie o d... rozbic. Moje bravo przeklamuje o 7%. Cinquecento jak sprawdzalem przeklamywalo o 11% (licznikowe 100km/h to prawdziwe 89km/h).

Czyli gdybym jechal moim bravo licznikowe 200km/h to naprawde byloby 186km/h a wiec wlasnie maksymalna predkosc podawana dla 1.6 przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Bravka 1.2 poszla 180 wg licznika.

Kuzyn, ktory jechal przedemna BMW twierdzil, ze w tym momencie mielismy na liczniku 172 km/h. Niemniej co przetestowalem wczoraj na drodze do Niemiec Bravka da sie jechac spokojnie 150km/h. Powyzej tej predkosci halas jest nie do zniesienia.

Mnie ta predkosc wystarcza w zupelnosci. Wczoraj peklo 887 km w 9.5 h z zaliczeniem granicy, 5 postojow (jechalem z 5-latkiem) i ok 150km po drogach lokalnych. Gdyby jeszcze w srodku bylo ciszej przy wyzszych predkosciach byloby calkiem fajnie

ps. sorki za brak polskich znakow ale pisze z niemieckiego kompa (szlag mnie trafia z ta klawiatura oslabiony.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W karcie pojazdu napisane jest tylko "moc silnika 55" i tyle. W zasadzie jesli to kW to w przeliczeniu na KM to bedzie 75. To co ja mam wersje dla emerytów beksa.gif. Co do bledow licznika jesli wziasc pod uwage 5-7% to wychodzilo by 180-177. W zasadzie to koleś oplem mi wyjechal i dalbym rade 190, no ale jednak na prostej 150-160, z tym zeby to osiagnac to trzeba duuuuuuuzo drogi. Zreszta jechałem SAM, ale wiozlem ze sobą dużo rzeczy wiec w sumie wypadalo by ze jechalem z jedna osoba.Co do przelozen jak Mierzej pisał mnie sie wydaje ze troche kozacko , zreszta kazdy wyczuwa kiedy ma zmienić bieg.

Pozdro grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój komarek przekroczył na A4 190 km/h. Licznikowo oczywiście,

> pokazywałem kiedyś niedowiarkom fotę. Więcej raczej nie pójdzie

> i auto było puste.

Jesli jedziesz po plaskiej nawierzchni (nie pod gorka ani nie z gorki) to obciazenie auta ma duzy wplyw na przyspieszenie, zato na maksymalna predkosc bardzo maly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam 1,4 12V najwiecej jechałem według licznika 150 i do tego

> momentu dobrze szło a potem mi sie droga skonczyla mam takie

> pytanko czy dobrze ciagne na biegach bo nie mam obrotomierza :/

> ale juz wkrotce

> Na:

> 1 do 20-30 zalezy a potem

> 2 do 60

> 3 do 80-90 zalezy

> 4 do 110-115

> 5 do iluś

> Dobrze mieszam czy nie :

Więc i ja może pomogę, przy 6000obr/min:

1 do 40

2 do 80

3 do 120

4 do 150

5 max 190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,6 czy to na gazie czy to na benzynie 180 ani gram wiecej jednak

> koła 17 i opony 205 robia swoje

Gdy mańka była młodsza, to we cztery osoby i bagażnik załadowany po dach-jechaliśmy na Slowację-jechaliśmy tylko 170, a pod pedałem był duży luz. W koleinach juz wodziło i to był powód by zwolnic, auto jechało na gazie i średnia z całego wypadu wyniosła 8,7 l gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marea 1.6 bez lpg licznikowe 195km/h na prostej, jechalem sam. Byloby wiecej ale jakis <wulgaryzm> w golfie II zabral sie za wyprzedzanie ciezarowki, to bylo na <pozdrowienia dla policial.gif, ktorzy to czytaja tongue.gif>, widocznosc dobra, za mna nikt nie jechal, wiec gdyby ten <2 wulgaryzmy> spojrzal w lusterko to by mnie zauwazyl i zauwazyl ze nic za mna nie jedize i poczekal az ja przelece i dopiero potem sie zabral za "wyprzedzanie". Ja widizalem go juz z daleka i tak czulem, ze <3 wulgaryzmy> wyjedzie na lewy pas. Lecialem na swiatlach i nawet przezornie wlaczylem lewy kierunkowskaz, zeby <4 wulgaryzmy> domyslil sie moich zamiarow, ale nie, ocyzwisice nie, bo tylko frajerzy patrza w lusterka przed zmiana pasa. No co za <5 wulgaryzmow>!

BTW masakrycznie brakuje drogi do wyhamowania z takiej predkosci....ta szalencza jazda byla incydentem, chcialem sprawdzic ile wycisne z nowego samochodu a akurat nadarzyla sie okazja, a potem zaczalem gonic mercedesa ml 270751858-jezyk.gif i tak jakos wyszlo. Ja generalnie jezdze niezbyt szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kiedy byłem kawalerem i nie miałem jeszcze dzieci, i kilka lat temu kupiłem swojego bravalota to na trasie katowickiej udało mi się osiągnąś przez pewien krótki czas (strach mnie ogarnął bo auto prawie odlatywało) 200 km/h. To było bardzo miłe uczucie ale drugi raz już go nie próbowałem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja maryśka kilka lat temu to 180 km/h - 5 osób + załadowany kufer po brzegi i ojciec mówił że miał jeszcze zapas w pedale, ostatnio jak leciałem ze staruszkiem i jeszcze dwoje ludzi (czyli 4 osoby) pół baku to doszedłem do 170 km/h ale droga mi się skończyła 270751858-jezyk.gif ale dziwne było to że od 100 do 160-165 szedł równo i ostro, a dopiero przy 165 przyspieszanie zmalało. Ale muszę przyznać ze jak jechałem sam, i miałem gdzieś 1/3 baku, to doszedłem do 194 km/h oczywiście licznikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brava 1.6 16V LPG na trasie A7 Płonsk- Wawka rozpędzałem się miałem

> na blacie 185(gaz nie był do dechy) ale niestety musiałem ostro

> chamować bo jakiś giguś wpiepszył się na mój pas. Drugiej okazji

> już niemiałem aby go jeszcze bujnąć.

o czym Wy mówicie, przecież pożądne bravo/marełka do 200 chwila moment się rozpędza devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo - jeżeli auto rozwija prędkośc katalogowa to jest dobrze . Jeżeli rozwija więcej to znaczy ,że dobrze jechać na hamownie i sprawdzić ile ma koni .

Prędkość maksymalna , drogowa jest liczona :

- pełny bak

-dwie osoby

-prosty , płaski odcinek

Z górki to auto tyle pojedzie ile górka będzie stroma i długa:):):)

Poważnie - kilkukrotnie zdazyło mi się jeżdzić autem , które przekraczało prędkośc maksymalną i a/ raz była to ascona lexmaul bez dokumentów b/reszta to były turbodiesle .

Reasumując - wolnossace benzyny jeżdzą katalogowo lub wolniej . Szybciej jezdzą bo a/licznik jest do wymiany b/bład komputera c/za niski profil opony . Generalnie to bzdura dla dzieciaków .

Do tego nalezy doliczyć ,że prawie każdy fiat ma rąbniety licznik zaraz po wyjezdzie z fabryki . Czym wyższa wersja tym większe przekłamanie - stad HGT jezdzące 240 , które w rzeczywistości jak pojadą 210 to jest super wyczyn .

Mojej marei poprawiałam licznik chyba dwa miesiące - teraz 1,9 JTD w dwie osoby ,na A4 rozwija około 185 na płaskim odcinku . Z górki jeżdzi troszkę szybciej . Moc z hamowni 107 PS . Czyli jezdzi prawidłowo .

ps.

wejdżcie na forum UNO -litrowe uniaki jeżdżą po 190 270751858-jezyk.gif:P:P a na CC 0.9 to nawet 190 wyciągają . Ofkors jest to bajanie kierowców co maja dwa lata prawko i właśnie tato na stałe dał auto . Czyli pierdoły .

Jak Brvo 1,6 jeżdzi 200 to po jaką cholere komuś np. AUDI RS4 smile.gif se magnetyzer założy do bravki i prawie ma to samo smile.gif:):) a jak chipa włoży i stożek to hohoho .. i jeszcze raz ho .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasadniczo - jeżeli auto rozwija prędkośc katalogowa to jest dobrze .

> Jeżeli rozwija więcej to znaczy ,że dobrze jechać na hamownie i

> sprawdzić ile ma koni .

> Prędkość maksymalna , drogowa jest liczona :

> - pełny bak

> -dwie osoby

> -prosty , płaski odcinek

> Z górki to auto tyle pojedzie ile górka będzie stroma i długa:):):)

> Poważnie - kilkukrotnie zdazyło mi się jeżdzić autem , które

> przekraczało prędkośc maksymalną i a/ raz była to ascona lexmaul

> bez dokumentów b/reszta to były turbodiesle .

> Reasumując - wolnossace benzyny jeżdzą katalogowo lub wolniej .

> Szybciej jezdzą bo a/licznik jest do wymiany b/bład komputera

> c/za niski profil opony . Generalnie to bzdura dla dzieciaków .

> Do tego nalezy doliczyć ,że prawie każdy fiat ma rąbniety licznik

> zaraz po wyjezdzie z fabryki . Czym wyższa wersja tym większe

> przekłamanie - stad HGT jezdzące 240 , które w rzeczywistości

> jak pojadą 210 to jest super wyczyn .

> Mojej marei poprawiałam licznik chyba dwa miesiące - teraz 1,9 JTD w

> dwie osoby ,na A4 rozwija około 185 na płaskim odcinku . Z górki

> jeżdzi troszkę szybciej . Moc z hamowni 107 PS . Czyli jezdzi

> prawidłowo .

> ps.

> wejdżcie na forum UNO -litrowe uniaki jeżdżą po 190 270751858-jezyk.gif:P a na CC 0.9

> to nawet 190 wyciągają . Ofkors jest to bajanie kierowców co

> maja dwa lata prawko i właśnie tato na stałe dał auto . Czyli

> pierdoły .

> Jak Brvo 1,6 jeżdzi 200 to po jaką cholere komuś np. AUDI RS4 se

> magnetyzer założy do bravki i prawie ma to samo smile.gif:) a jak chipa

> włoży i stożek to hohoho .. i jeszcze raz ho .

Święte słowa, aczkolwiek jest jeden haczyk. Lepiej brać pod uwagę wskazania obrotomierza niż prędkościomierza. U mnie z górki w trzy osoby z bagażem wskazówka weszła na czerwone pole ok. 4700 obr/min, na liczniku 220 km/h. wg. katalogu 187km/h jest przy 4000 obr/min. Tu obrotomierz musi pokazywać w miarę dokładnie, ponieważ czujnik prędkości obrotowej ma jeszcze inne zadanie a mianowicie, określa położenie wału korbowego. Jest to potrzebne do okerślania sekwencji wtrysku. Tak na marginesie 200Nm to stanowczo za mało dla tego silnika. Alfa 156 z tym samym silnikiem ma 255Nm.

277724942-SilnikAlfaRomeoJTD1.9_2.4.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasadniczo - jeżeli auto rozwija prędkośc katalogowa to jest dobrze .

> Jeżeli rozwija więcej to znaczy ,że dobrze jechać na hamownie i

> sprawdzić ile ma koni .

> Prędkość maksymalna , drogowa jest liczona :

> - pełny bak

> -dwie osoby

> -prosty , płaski odcinek

moje zdjęcie jest na prostej drodze i nie po 15 kilometrach rozpędzana

> Z górki to auto tyle pojedzie ile górka będzie stroma i długa:):):)

>(...)

> przekłamanie - stad HGT jezdzące 240 , które w rzeczywistości

> jak pojadą 210 to jest super wyczyn .

ja to wiem

> Jak Brvo 1,6 jeżdzi 200 to po jaką cholere komuś np. AUDI RS4 se

> magnetyzer założy do bravki i prawie ma to samo smile.gif:) a jak chipa

> włoży i stożek to hohoho .. i jeszcze raz ho .

pytanie ile minut zajmie rozpędzenie 1.6 do 200 a w ile to zrobi R5

nie mówiąc juz o audi RS4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.