Skocz do zawartości

JRowy 126p


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest dokładnie to samo, kierunkowskazy choć działają, to tak naprawdę żyją własnym życiem, w zależności od humoru (a tak naprawdę obrotów silnika i obciążenia całej instalacji grinser006.gif) migają wolniej lub szybciej. Taki już urok tego typu przerywaczy waytogo.gif Jeśli ci to przeszkadza to jedynym chyba sposobem jest wymiana na elektroniczny ok.gif

U mnie jeszcze dodatkowo jest ciekawy przerywacz pracy wycieraczek, działa podobnie jak kierunkowskazy, do tego głośno klika, ale w życiu nie zamienię go na elektronikę cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aaaaaa

> Quote:

> Kierunkowskazy żyją swoim własnym życiem.

> Mam w zasadzie trzy prędkości migania:

> 1) w czasie jazdy (na obrotach) miga dość szybko

> 2) na jałowym miga sporo wolniej, ale chyba normalnie

> 3) jak wcisnę hamulec, wtedy miga raz na kilka sekund

> Stojąc w korku mogę sobie tworzyć różne kombinacje migaczami

> Czasem jest tak, że kierunkowskaz w ogóle nie miga i jak depnę raz hamulec to wtedy zaskakuje i

> zaczyna mrygać.

> Dodatkowo nie działa też kontrolka na zegarach, mimo, że wymieniana była żarówka

Już wspominałem gdzieś tam:

- Wymiana przerywacza (dokładnie to znajduje się głęboko za wentylatorem w bagażniku) Wciskasz go w miejsce starego, kostka jest dokładnie ta sama, jednak w elektronicznym musisz podłączyć dodatkowy przewód masowy.

- Wyczyszczenie 5 punktów:

1. Na prawej ściance bagażnika niedaleko przedniej lampy znajduje się nakrętka a pod nią przewód masowy od lampy światła i kierunku

2. Analogiczna sytuacja po lewej stronie niedaleko lampy lewej i zbiorniczka spryskiwaczy

3. przewód masowy aku-buda

4. Przewód masowy świateł tylnych - znajduje się pod mocowaniem cewki w komorze silnika. Polecam szczególnie zadbać o ten punkt z racji znajdującej się tam cewki która też przecież z tego korzysta wink.gif

5. plecionka czyli połączenie silnik-buda

Wymieniasz, czyścisz i masz piękne, mocne i co najważniejsze - bezpieczne światła wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jest dokładnie to samo, kierunkowskazy choć działają, to tak naprawdę żyją własnym życiem, w

> zależności od humoru (a tak naprawdę obrotów silnika i obciążenia całej instalacji ) migają

> wolniej lub szybciej. Taki już urok tego typu przerywaczy Jeśli ci to przeszkadza to jedynym

> chyba sposobem jest wymiana na elektroniczny

Ja po zimie chyba się zabiorę za tą elektrykę bo masakra jest z tymi kierunkami i stopami oslabiony.gif

> U mnie jeszcze dodatkowo jest ciekawy przerywacz pracy wycieraczek, działa podobnie jak

> kierunkowskazy, do tego głośno klika, ale w życiu nie zamienię go na elektronikę

U mnie za to wycieraczki stają gdzie chcą i trzeba je "łapać" we właściwym miejscu - to się stało po czyszczeniu i rozruszaniu całęgo zestawu wycieraczek - jak rozbiorę to chyba powinno być ok hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugeot od jakiegoś czasu stoi w warsztacie 893goodvibes.gif

A Matiz ostatnio strzela fochy i ma problemy z odpalaniem (jeszcze nie wiemy, co jest przyczyną) zlosnik.gif

Więc Maluszek na tą chwile jest jedynym w pełni sprawnym pojazdem biglaugh.gif Ba, nawet seledynowemu wczoraj troszkę pomógł zlosnik.gif

zdjcie007p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Peugeot od jakiegoś czasu stoi w warsztacie

> A Matiz ostatnio strzela fochy i ma problemy z odpalaniem (jeszcze nie wiemy, co jest przyczyną)

> Więc Maluszek na tą chwile jest jedynym w pełni sprawnym pojazdem Ba, nawet seledynowemu wczoraj

> troszkę pomógł

Nie mow, ze na tych przewodach odpaliliscie majoneza? icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Wymiana przerywacza (dokładnie to znajduje się głęboko za wentylatorem w bagażniku) Wciskasz go w

> miejsce starego, kostka jest dokładnie ta sama, jednak w elektronicznym musisz podłączyć

> dodatkowy przewód masowy.

> - Wyczyszczenie 5 punktów:

> 1. Na prawej ściance bagażnika niedaleko przedniej lampy znajduje się nakrętka a pod nią przewód

> masowy od lampy światła i kierunku

> 2. Analogiczna sytuacja po lewej stronie niedaleko lampy lewej i zbiorniczka spryskiwaczy

> 3. przewód masowy aku-buda

> 4. Przewód masowy świateł tylnych - znajduje się pod mocowaniem cewki w komorze silnika. Polecam

> szczególnie zadbać o ten punkt z racji znajdującej się tam cewki która też przecież z tego

> korzysta

> 5. plecionka czyli połączenie silnik-buda

> Wymieniasz, czyścisz i masz piękne, mocne i co najważniejsze - bezpieczne światła

Dzieki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znam się na tym, ale akurat te przewody nie są marketowe, mają kilka ładnych lat i ani razu nie

> zawiodły, a używane były w różnych samochodach i w różnych warunkach

Albokupiliscie wyjatkowo dobrejak na narketowe standardy, czyli zmiedzia fi 1,5mm2 w srodku przy standardzie 1mm2, ktore nadaja sie jedynie do rpzeslania pradumiedzy akumulatoriami w przeciwienstwie do uruchomienia, albo mieliscie tylko delikatnie rozladowany akumulator.

W poprzedniej firmie kolega zrobil sobie przewody do odpalania transitow ze spawalniczego przewodu masowego, czyli przekroj miedzi okolo 1cm2 i rzeczywiscie przy -20st udalo sie uruchomic transita diesla z akumulatorem rozladowanym do zera. I zastanawiam sie czy sobei takich wlasnie przewodow nie zrobic stosownej dlugosci, zeby wlasnie nei bylo koneicznosci stykac sie aku-aku z innym samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albokupiliscie wyjatkowo dobrejak na narketowe standardy, czyli zmiedzia fi 1,5mm2 w srodku przy

> standardzie 1mm2, ktore nadaja sie jedynie do rpzeslania pradumiedzy akumulatoriami w

> przeciwienstwie do uruchomienia, albo mieliscie tylko delikatnie rozladowany akumulator.

No bez przesady, tak mało miedzi by nie dawali. Skoro przewód jest grubszy to co reszta to izolacja, aluminium? To już grubsze przewody dawane są do urządzeń domowych małej mocy, a prądy przecież płyną w nich mniejsze. Choć masz rację, że te marketowe są kiepskie, często nadają się jedynie do podładowania akumulatora z innego samochodu jak komuś się bardzo nie spieszy. Z doświadczenia to parę razy na takich przewodach z lidla odpalaliśmy z kumplem diesla, przy większych mrozach i bardzo rozładowanym akumulatorze nie dało się odpalić, a przewody bardzo się grzały.

p.s. pisząc "fi" podaje się średnice a nie pole przekroju jeśli się nie mylę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W poprzedniej firmie kolega zrobil sobie przewody do odpalania transitow ze spawalniczego przewodu

> masowego, czyli przekroj miedzi okolo 1cm2 i rzeczywiscie przy -20st udalo sie uruchomic

> transita diesla z akumulatorem rozladowanym do zera.

mam takie same przewody ktore sam sobie zrobilem i ojciec w tamtym roku odpalal na nich ciagnik rolniczy wladimirec t25 a dawca byla jego fabia w ktorej siedzial braciak i trzymal na obrotach i tez sie dalo, a marketowe to jak mi sie upalily kolo koncowki to tak jak piszesz mialy srednice kabla 1.5mm zlozona z paru malych niteczek, a reszta to byla izolacja na kablu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I mozna to zrobic na przewodach z marketu? Widziales ile miedzi jest w srodku takiego przewodu?

Mam od wielu lat najtańsze kable kupione w markecie za kilkanaście zlotych, służą mi dzielnie a odpalały juz auta setki razy, nie ma problemu uruchomić nimi Fiata Ducato 2.5D czy KIĘ K2700, z powodzeniem odpaliły Alfę 2.5V6 gdy aku wyzionął ducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam od wielu lat najtańsze kable kupione w markecie za kilkanaście zlotych, służą mi dzielnie a

> odpalały juz auta setki razy, nie ma problemu uruchomić nimi Fiata Ducato 2.5D czy KIĘ K2700,

> z powodzeniem odpaliły Alfę 2.5V6 gdy aku wyzionął ducha.

No sprawa jasna ok.gif

Kable rozruchowe do tego właśnie służą i jak widać wszystkim działają wink.gif Zuraw się zapędził, że marketowe się tylko do kosza nadają i tyle.

A teraz koniec OT old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No sprawa jasna

> Kable rozruchowe do tego właśnie służą i jak widać wszystkim działają Zuraw się zapędził, że

> marketowe się tylko do kosza nadają i tyle.

> A teraz koniec OT

Jak sie spotkamy osobiscie poswiece przewody, ktore mam w combolocie i przy tobie przetne je, zebys zobaczyl jak one wygladaja w srodku. To jakas popelina jest i jak misiek przed chwila napisal, miedzi tam jest tyle co nic. Reszta to gruba izolacja, ktora ma sprawiac wrazenie grubego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sie spotkamy osobiscie poswiece przewody, ktore mam w combolocie i przy tobie przetne je, zebys

> zobaczyl jak one wygladaja w srodku.

Łomatko blah.gif

Nic nie musisz przecinać, nic nie musisz poświęcać zlosnik.gif

W zasadzie dla mnie to one mogą mieć w środku nawet i plastelinę, oby działały zlosnik.gifok.gif A te konkretne działają.

Odpalaliśmy Matiza, 307 benzynę, Octavię diesla i kilka innych aut zlosnik.gif Również w zeszłym roku przy -20 cfaniaczek.gif

Czy temat kabli możemy uznać za zakończony? skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś wyszło, że dopiero wczoraj z serce.gif poskładaliśmy Maluszka 893goodvibes.gif Czyli bez dywanów itp. jeździłem ponad miesiąc icon_eek.gifblush.gif

Ale do rzeczy cfaniaczek.gif

Wypraniem wygładziny zajął się kolega Pipper zlosnik.gifok.gif

Przed i po wink.gif

nowe001y.jpg

nowe002.jpg

Przed wyciągnięciem:

nowe003m.jpg

I wczoraj w trakcie składania wink.gif

Filc też jest nowy po obu stronach ok.gif Z czasów walki z wylewającą nagrzewnicą w Pugu zostało mi go całkiem sporo 893goodvibes.gif

nowe004.jpg

nowe005.jpg

Było tak:

nowe006.jpg

Pokrowce z siedzeń po wypraniu trafiły na pawlacz, zmieniły się zagłówki... i teraz wygląda to tak:

nowe007k.jpg

Do tego nowe gumowe dywaniki wink.gif

nowe008.jpg

Wyczyszczeniem tapicerki i plastików zajął się znowu maci10 20.GIF

Szczególnie na ostatnim zdjęciu widać jaką robotę robią odpowiednie specyfiki icon_eek.gif Półka od strony pasażera, to jedyny element wnętrza, którego nie dotknął się maci10 cfaniaczek.gif

Jest czysty, bo bardzo dokładnie go umyłem, a wygląda jak wygląda 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowe auto

Jeszcze podsufitka została icon_rolleyes.gif

1) zapadnięta

2) brudna

3) z wiszącymi frędzlami 893goodvibes.gif

Ale to temat na potem, bo nie wiem czy ja wyprać, czy szukać nowej, czy zagaić z tapicerem, żeby sam coś wymajstrował, czy szukać eksportówki grinser006.gif

Póki co najbliższy jestem ostatniej opcji wink.gif Mam juz kilka propozycji nawet, ale większość to straszne padliny clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I mozna to zrobic na przewodach z marketu? Widziales ile miedzi jest w srodku takiego przewodu?

Oczywiście. Na takich przewodach odpalałem golfa 1.6 w bęzie. "Świecić" zaczęły dopiero jak chciałem odpalić 2.4 w kiślu od innego kisla. Dopiero przewody 600A z marketu (samochodowego) dały radę.

Problem nie w przekroju przewodu (ale i tak jest za mały) co w kiepskich krokodylach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie!

Mnie też to czeka... wink.gif

Ale chyba na wiosnę dopiero.

Cholera, musimy zapoznać swoich, bo są bardzo podobne jeśli chodzi o wyposażenie 270751858-jezyk.gif

tyle że teraz dokładnie widać różnicę w kolorach. Mój jest zdecydowanie ciemniejszy i bardziej pod bordo zalatuje, Twój - jaśniejszy i trochę ucieka w pomarańcz zlosnik.gif

Mimo wszystko jest obłędny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.