Skocz do zawartości

JRowy 126p


Rekomendowane odpowiedzi

> Jak założyłem, tak zrobiłem

> Dziury i dziurki zakleiłem folią, na to dałem jeszcze jedną warstwę farby i do wiosny musi

> wytrzymać

facepalm%5B1%5D.giffacepalm%5B1%5D.giffacepalm%5B1%5D.gif

Mogłeś dziurki zaszpachlować lub zakleić jakimś klejem typu poxilina, przeszlifować, a i spray gotowy prawie pod kolor dobrać.

Tak wiem, że to na chwilę ma być ale prowizorkę też można zrobić porządnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załataj na chusteczkę grinser006.gif od środka daj farbę antykorozyjną, na nią przyklej chusteczkę albo jakąś tkaninę odpowiednio dociętą, z zewnątrz daj delikatną warstewkę farby, poczekaj aż wyschnie, obie strony pomaluj i do wiosny wytrzyma wink.gif Coś takiego u siebie dałem w Uniaku 3 lata temu i o dziwo do dzisiaj się trzyma hehe.gifzlosnik.gifok.gif

Ta folia jest kiepskim pomysłem. Podumaj z moją wersją na chusteczkę/szmatkę zlosnik.gifgrinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szybko wykombinowałem, że może by pasowała pod fotel bez regulacji oparcia? Sam nie wiem.

Dokładnie tak jest. Też mieliśmy malucha ze składanymi fotelami i dostaliśmy taką skrzynkę. Przez jakiś czas robiła za skrzynkę narzędziową, ale gdzie się podziała hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem po co to ruszałeś Bo wygląda to

To nie miało być szykowanie na konkurs piękności ok.gif

> Możesz mi wytłumaczyć co ma na celu zaklejanie dziury taśmą?

Ma na celu zapobiegnięcie lania się wody do środka, chyba logiczne.

> auto stoi w garażu więc jaki sens było robić taką druciarnie?

Ale stać przez całą zimę nie będzie cfaniaczek.gif

> To nie

> zaraza i nie przeniesie się zaraz na całe nadwozie.

A ja myślę, że to właśnie JEST zaraza ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogłeś dziurki zaszpachlować lub zakleić jakimś klejem typu poxilina, przeszlifować, a i spray

> gotowy prawie pod kolor dobrać.

No ale wybrałem opcje z folią i Hammeritem zlosnik.gifok.gif

> Tak wiem, że to na chwilę ma być ale prowizorkę też można zrobić porządnie

Myślę, że to co zrobiłem w zupełności spełnia założenia.

A że piękne nie jest, to fakt ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dół nie był robiony

I nie musi, tam jest taki urok tego miejsca że lubi gnić pod kołem zlosnik.gif

EDIT: A tak przy okazji, skoro już go tak dopieszczasz i nie koniecznie zostawiasz w 100% oryginalnym to może warto zainteresować się czymś takim http://www.motomax.pl/www/div.126p.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I nie musi, tam jest taki urok tego miejsca że lubi gnić pod kołem

> EDIT: A tak przy okazji, skoro już go tak dopieszczasz i nie koniecznie zostawiasz w 100%

> oryginalnym to może warto zainteresować się czymś takim

> http://www.motomax.pl/www/div.126p.html

Maluch był moim pierwszym autem. Lekko nie miał, miałem wtedy 17 lat zlosnik.gif - ale przez 3 lata ciężkiej eksploatacji nie miałem najmniejszego problemu z przegubami. A niejednokrotnie próbowałem ruszać z poślizgiem rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Maluch był moim pierwszym autem. Lekko nie miał, miałem wtedy 17 lat - ale przez 3 lata ciężkiej

> eksploatacji nie miałem najmniejszego problemu z przegubami. A niejednokrotnie próbowałem

> ruszać z poślizgiem

No to ja miałem pecha bo mimo kupowania teoretycznie dobrej jakości państwówek ukręcałem dość często zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to ja miałem pecha bo mimo kupowania teoretycznie dobrej jakości państwówek ukręcałem dość

> często

To miales krzywy wahac najprawdopodbniej, a juz napewno niewspolosiowo krotka i dluga polos. Zaraz padnie pytanie, ktora to dluga, a ktora to krotka zlosnik.gif Keotka siedzi w piascie i zaklada sie na nia i przykreca przegub, zeby bylo jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To miales krzywy wahac najprawdopodbniej, a juz napewno niewspolosiowo krotka i dluga polos. Zaraz

> padnie pytanie, ktora to dluga, a ktora to krotka Keotka siedzi w piascie i zaklada sie na

> nia i przykreca przegub, zeby bylo jasne.

O to to właśnie!

Ja po 7 latach z maluchami powiem że ukręciłem raz zabierak i 2 razy ścięły się śruby na przegubie. Ale to na bank z powodu powolnego "luzowania się"

A nieraz naprawdę lekko nie było wink.gif

Dla mnie tripody do jazdy na co dzień to zbędny wydatek. Wolę wymieniać w razie czego przegub i zabierak niż półoś 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EDIT: A tak przy okazji, skoro już go tak dopieszczasz i nie koniecznie zostawiasz w 100%

> oryginalnym to może warto zainteresować się czymś takim

> http://www.motomax.pl/www/div.126p.html

Po co do seryjnego malca tripody? Lepiej kasę za te tripody przeznaczyć na porządnie zrobiony pas przedni, a nie to druciarstwo, które JR teraz odwalił... zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie tripody do jazdy na co dzień to zbędny wydatek. Wolę wymieniać w razie czego przegub i

> zabierak niż półoś

ziomek ma swapa: tripody mu znacznie wydłużyły żywotność przegubów, choć teraz częściej niż przed tripodami, wymienia półośki i skrzynie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ziomek ma swapa: tripody mu znacznie wydłużyły żywotność przegubów, choć teraz częściej niż przed

> tripodami, wymienia półośki i skrzynie

Bo przy zmianie elastycznych przegubow na sztywne tripody trzeba zalozyc tarcze zprzegla z tlumikiem drgan skretnych, czyli sprezynkami. Wlasnie po to, aby wyeliminowac tzw galopowanie obrotow silnika, ktore ma zgubny wplyw na zywotnosc przeneisienia napedu. Jak sie ma wszystko na szrywno to cos musi ustapic. I ustepowalo jak widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo przy zmianie elastycznych przegubow na sztywne tripody trzeba zalozyc tarcze zprzegla z

> tlumikiem drgan skretnych, czyli sprezynkami. Wlasnie po to, aby wyeliminowac tzw galopowanie

> obrotow silnika, ktore ma zgubny wplyw na zywotnosc przeneisienia napedu. Jak sie ma wszystko

> na szrywno to cos musi ustapic. I ustepowalo jak widac.

sprzęgło ma od 1,2- nie zostawiał seryjnego maluchowego spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> egzakli

> ale zanim założył tripody to mu przeguby padały jak kawki :D

> i do tego piłem

To mial cos krzywo, bo ja nieialem problemu z przegubami mimo posiadania silnika 1.2. Profilaktycznie je natomiast wymianilem razna pol roku. No i nie strzelalem ze sprzegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mial cos krzywo, bo ja nieialem problemu z przegubami mimo posiadania silnika 1.2.

> Profilaktycznie je natomiast wymianilem razna pol roku. No i nie strzelalem ze sprzegla.

tylko Ty przy centralu chyba miałeś możliwość inną skrzynię założyć? hmm.gif

Bo Grociu to lata na maluchowskich przecież wink.gif no i fakt, zdarza się ze sprzęgła strzelić, a raz po prostu wbił dwójkę zamiast czwórki hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko Ty przy centralu chyba miałeś możliwość inną skrzynię założyć?

> Bo Grociu to lata na maluchowskich przecież no i fakt, zdarza się ze sprzęgła strzelić, a raz po

> prostu wbił dwójkę zamiast czwórki

Mowie o swoimpoprzednimaluchu z klasycznym swapem. Tam mialem skrzynie maluchowska, pozniej od cc700 z polosiami od malucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dorwałem nowy gadżet do swojej kolekcji

> Pierwszy, który będzie na stałe jeździł w Maluchu

> Po terminach przydatności leków wyszło, że mam za młodego Malucha

o ja pierdu! yikes.gif ale leki to bym podmienił albo dodał nowsze bo jeszcze jakiś nadgorliwy policmajster gotów manadat za brak apteczki wypisac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o ja pierdu! ale leki to bym podmienił albo dodał nowsze bo jeszcze jakiś nadgorliwy policmajster

> gotów manadat za brak apteczki wypisac

Ale w PL apteczka nie jest obowiązkowym wyposażeniem auta więc chyba nie ma podstaw obawiać się policji ja raczej bym je wymienił z powodu jeżeli trzeba by je było użyć albo pod siedzenie wrzucił dodatkową aktualnie wyposażoną apteczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dorwałem nowy gadżet do swojej kolekcji

> Pierwszy, który będzie na stałe jeździł w Maluchu

> Po terminach przydatności leków wyszło, że mam za młodego Malucha

ja nie wiem gdzie Ty to znajdujesz, masakra zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dorwałem nowy gadżet do swojej kolekcji

> Pierwszy, który będzie na stałe jeździł w Maluchu

> Po terminach przydatności leków wyszło, że mam za młodego Malucha

dodaj naklejke "egzemplarz kolekcjonerski, nie do spożycia" grinser006.gif gadżet fajny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Były dwie próby Ostatnio i ze 2 tygodnie temu.

> Obie na trasie, silnik nagrzany i... w obu przypadkach taki sam V MAX więcej nie pójdzie

Pojdzie, pojdzie cfaniaczek.gif

> Ale na trasie optymalna prędkość (w moim odczuciu) to 80, max 90 i tak jeżdżę

Stowka mozna smigac na miekko. No chyba, ze jedziesz z bananem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Były dwie próby Ostatnio i ze 2 tygodnie temu.

> Obie na trasie, silnik nagrzany i... w obu przypadkach taki sam V MAX więcej nie pójdzie

> Ale na trasie optymalna prędkość (w moim odczuciu) to 80, max 90 i tak jeżdżę

moj szedl 130 a mial tylko lekko dlubniety, a wlasciwie wypolerowany gaznik zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Były dwie próby Ostatnio i ze 2 tygodnie temu.

> Obie na trasie, silnik nagrzany i... w obu przypadkach taki sam V MAX więcej nie pójdzie

> Ale na trasie optymalna prędkość (w moim odczuciu) to 80, max 90 i tak jeżdżę

A te kropki na liczniku, to taka predkosc optymalna na biegu i predkosc maksymalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.