Skocz do zawartości

kradną?


albatros66

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Obywatele

Nie wiem, czy to odpowiedni kuńcik, ale męczy mnie to pytanie ...

2 tygodnie temu "buchneli" mi w nocy kołpaki z auta zaparkowanego pod blokiem. Olałem sprawę ...

Dziś wychodzę do roboty a tu sąsiadka z naprzeciwka (vis-a-vis moich drzwi)

mówi mi, że wczoraj zamocowała box na dachu auta, bo jutro miała wyjechać w góry,

a dziś rano wychodzi i boxu nie ma ...

klnie.gif, co jest. Jeszcze nie dawno zdarzało mi się na weekend zostawić nie domknięte auto,

i nic nie ginęło, a tu angryfire.gif kolejny szaber ...

Okolica do tych pór spokojna ...

Co jest ???

Parę lat było spokoju i nie widywałem chopaków z plecakami "lustrujących" parkingi ...

Czyżby hydrze odrosły łby, żeby ludziom żyło się lepiej?

tuk.gif miałem i ja sobie zakupić boxa na dach, a teraz widzę, że jestem

w ciemnej kara.gif, po co mam pracować na pasera sciana.gifangryfire.gif

AL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drodzy Obywatele

> Nie wiem, czy to odpowiedni kuńcik, ale męczy mnie to pytanie ...

> 2 tygodnie temu "buchneli" mi w nocy kołpaki z auta zaparkowanego pod blokiem. Olałem sprawę ...

> Dziś wychodzę do roboty a tu sąsiadka z naprzeciwka (vis-a-vis moich drzwi)

> mówi mi, że wczoraj zamocowała box na dachu auta, bo jutro miała wyjechać w góry,

> a dziś rano wychodzi i boxu nie ma ...

> , co jest. Jeszcze nie dawno zdarzało mi się na weekend zostawić nie domknięte auto,

> i nic nie ginęło, a tu kolejny szaber ...

> Okolica do tych pór spokojna ...

> Co jest ???

> Parę lat było spokoju i nie widywałem chopaków z plecakami "lustrujących" parkingi ...

> Czyżby hydrze odrosły łby, żeby ludziom żyło się lepiej?

> miałem i ja sobie zakupić boxa na dach, a teraz widzę, że jestem

> w ciemnej , po co mam pracować na pasera

> AL

Lipa na emigracji to sporo wrocilo...glownie takich wlasnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam, swa razy się zdarzyło to zbieg okoliczności. Chyba że to ta sama grupka ludzi to jak nie przystopują to szybko ich dorwą. Myslałem że to się juz skonczylo skoro teraz na kazdym kroku są kamery - trzeba było zgłosić kradzież 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie ukradli ostatnio bat od anteny ... pozostawię bez komentarza ....

mi także buchnęli bat od anteny w e30, tyle że od anteny fm.

a jest ti po prostu kawałek drutu nagwintowany z jednej strony.

ale to raczej wandale a nie złodziejaszki.

rok temu straciłem na wiosnę ML145 bo zapomniałem schować do autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się trzeba do roboty wziąć. Ale do kradnących to nie dotrze. Bo to tępe wacławy są.

A co zrobili - właśnie wzięli się do roboty. Niestety to często taki typ ludzi, który żadnej innej pracy się nie chwyci albo nie nadaje się do innej roboty.

Wszędzie są jakieś wymagania - trzeba się codziennie pojawić, czasem nawet na konkretną godzinę, trzeba 8 albo i więcej godzin robić, nie można w jakiś dzięń zapić i nie przyjść z tego, czy innego powodu, trzeba w miarę szanować i nie zabierać narzędzi pracy itp. A jak się prowadzi własny biznes, to jeszcze podatki i zusy trzeba płacić.

A tak, spacerek przez miasto nocą, albo wypad na działki lub do piwnic. Towar na skup, albo do pasera lub lombardu. Albo na Allegro - sprzedam kołpaki bo zamieniłem koła na alufelgi, sprzedam bat anteny bo w podstawie uszkodził się kabel, sprzedam radio bo sprzedałem auto bez niego albo wymieniłem na nowsze, sprzedam mało używany bagażnik dachowy, ....

Kraść będą, dopóki będę na to chętni, a znajdą się zawsze. Czy to uzywana elektronika, czy zabawka dla dziecka, czy też stare rupiecie albo części samochodowe - wszystko idzie. A jak często się sprawdza czy towar rzeczywiście legalny. Nawet jak ktoś wydrukuje paragon czy fakturę, to mogą tam być dane z sufitu.

Jak ukradną sam bat, to najpierw szuka się, czy ktoś przypadkiem samego bata nie ma na sprzedaż, a nie od razu całą antenę prosto ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> miałem i ja sobie zakupić boxa na dach, a teraz widzę, że jestem

> w ciemnej , po co mam pracować na pasera

Albo kupić używany, ale taki staromodny, kanciasty albo nowoczesny i go popaćkać lakierem, namalować coś itp - takiego może nie wezmą.

Nie wiem czy da się jakoś zabezpieczyć - chyba tylko po 6 mocowań na belkę, wszystkie z grubej stali hartowanej (by nie odcięli) i ze śrubami od wewnątrz boksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi także buchnęli bat od anteny w e30, tyle że od anteny fm.

> a jest ti po prostu kawałek drutu nagwintowany z jednej strony.

chodziło mi właśnie o antenę FM - i faktycznie jest to kawałek drutu nagwintowanego z jednej strony .... tylko że ten kawałek drutu kosztuje 30-40zł w lokalnych sklepach motoryzacyjnych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś kiedyś powiedział, że w Polsce to tylko g*wna i gorącego żelaza nie ukradną.

W pełni się zgadzam, ponad rok temu ukradli mi pokrowiec na aparat, na zamku w Ogrodzieńcu. Dosłownie w 3 minuty może hehe.gif

Teraz żadnego rodakowi nie ufam, choćbym nie wiem jak mocno chciał nienawidzę naszego biednego kraju palacz.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.