Skocz do zawartości

Zakup auta LPG do 30k zl nie DIESEL


paw19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ma ktoś może jakiś pomysł?

Interesuje mnie auto:

średnie rodzinne (fajnie gdyby 7 osób) np. zafira B, touran, mazda 5,

rok od 2007, przebieg do ok. 100kkm, cena do 30tyś. zł. NIE DIESEL (postanowione) tylko takie, które chętnie przyjmie gaz. Kształt - nie taki jak przedstawiciel handlowy tzn. partner, caddy, logan

Napalony byłem na Zafirę B 1,8 140km 2008 i się okazało, że gazu ona nie przyjmie.... więc szukam czegoś innego.

Czy ma ktoś może jaki pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy ma ktoś może jakiś pomysł?

> Interesuje mnie auto:

> średnie rodzinne (fajnie gdyby 7 osób) np. zafira B, touran, mazda 5,

> rok od 2007, przebieg do ok. 100kkm, cena do 30tyś. zł. NIE DIESEL (postanowione) tylko takie,

> które chętnie przyjmie gaz. Kształt - nie taki jak przedstawiciel handlowy tzn. partner,

> caddy, logan

> Napalony byłem na Zafirę B 1,8 140km 2008 i się okazało, że gazu ona nie przyjmie.... więc szukam

> czegoś innego.

> Czy ma ktoś może jaki pomysł

Dlaczego nie przyjmie? Chevrolety z tymi silnikami jeżdżą na gazie i mają się świetnie.

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego nie przyjmie? Chevrolety z tymi silnikami jeżdżą na gazie i mają się świetnie.

Bo to nie Chevrolet. Ma inną głowicę, gniazda zaworowe i zawory. Można go zagazować ale trzeba się liczyć z komplikacjami. Rozmawiałem już z kilkoma warsztatami LPG i wszędzie mi odradzono. Więc wolę ich posłuchać niż później mieć ewentualne problemy. Fora również potwierdzają, że silnik z18xer nie nadaję się do gazu.

Aczkolwiek niektórzy zagazowali i jeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega ma takiego (no zwykłego, nie Granda) i wkrótce będzie sprzedawał

Ale to "nie ma" bagażnika grinser006.gif i nie jest na 7 osob (choć GS też ma tylko fotele "za karę" wyjmowane z podłogi bagaznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to nie Chevrolet. Ma inną głowicę, gniazda zaworowe i zawory. Można go zagazować ale trzeba się

> liczyć z komplikacjami. Rozmawiałem już z kilkoma warsztatami LPG i wszędzie mi odradzono.

> Więc wolę ich posłuchać niż później mieć ewentualne problemy. Fora również potwierdzają, że

> silnik z18xer nie nadaję się do gazu.

> Aczkolwiek niektórzy zagazowali i jeżdżą.

Aha. Nie wiedziałem że się różnią. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to "nie ma" bagażnika i nie jest na 7 osob (choć GS też ma tylko fotele "za karę" wyjmowane z

> podłogi bagaznika)

Żaden z tej wielkości nie będzie miał ani 2 dodatkowych miejsc normalnych ani bagażnika, dlatego wg mnie lepiej kupić 5os, deko taniej a i bagażnik będzie, G scenic, C4 picasso (grand) w to bym celował, ewentualnie coś z amerykana np pacifica, ale będzie starsze i wszystko zza wody przypłynęło a więc po większym lub mniejszym dzwonie, ze wskazaniem na większy, bo mniejszych ze względu na cenę nie opłaca się taszczyć.

Na tourana kasy za mało (tym bardziej biorąc pod uwagę kryteria rocznika), opel 140KM, nie dość że z gaziwem kiepsko współpracuje (znajomy założył gaz i już opanował samodzielne regulacje, zakupił interfejs i się bawi bo nie wyrabiał na gaziarzy, a za instalkę dał ponad 3 tyś i miało być dobrze a nie jest) to jeszcze praktycznie nie jedzie. Może warto dołożyć kilka tyś i rozejrzeć się za Smaxem?

Ciężki temat założycielu wątku sobie zadałeś, kasy za mało na porządnego, młodego vana, a szukać przystanków czy cofek to takie przebieranie jak w gruszkach ulęgałkach :/ Czemu uparłeś się na gaziwo?Do nowego silnika jak zapodasz to wcale to bezawaryjnie jeździć nie będzie, kosztowo może i taniej, ale w dieslach większy wybór, masz ciekawe silniki z grupy fiata 120 i 150KM JTD, masz super silniki od PSA 2.0 HDI 136 i 140KM, nie dość że fajnie jeżdżą, to mechanicy je znają i czasami usunięcie usterki w znanym dieslu będzie tańsze niż w mniej znanej benzynie, a rozmiar auta taki, że królują diesle.

Starych poczciwych benzyn już praktycznie nie produkują frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego nie przyjmie? Chevrolety z tymi silnikami jeżdżą na gazie i mają się świetnie.

Cruze ma ten silnik w standardzie dostosowany do LPG.

Orlando na zamówienie.

A Ople nie mają tej opcji.

Pewnie chodzi o utwardzone gniazda zaworowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napalony byłem na Zafirę B 1,8 140km 2008 i się okazało, że gazu ona nie przyjmie.... więc szukam

> czegoś innego.

To może Orlando - część silników 1,8 nadaje się do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może coś w ten deseń:

> Espace

Fajne, ale fakt trochę drogie.

Zacząłem się mocniej przyglądać C4 Picasso i Grand Scenic. Na żywo muszę jeszcze zobaczyć. Ogólnie Francuzy trochę odrzucałem, ale chyba warte są uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napalony byłem na Zafirę B 1,8 140km 2008 i się okazało, że gazu ona nie przyjmie....

Przyjmie LPG i dobrze go zniesie. Nie przyjmie tylko pozornych oszczędności związanych z kontrolą i regulacją luzu zaworowego.

Poza tym jest do wyboru jeszcze silnik 2.0T smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu brutto:

> http://otomoto.pl/renault-espace-ksenon-polskora-170-km-alu-C27502407.html

Daj już może spokój i nie wprowadzaj w błąd ludzi...

Zadałeś sobie odrobinę trudu by sprawdzić ile taki kosztuje w kraju z którego został przywieziony? Ja sobie zadałem ....najtańszy stoi za 5940 eur, co po sprowadzeniu i opłaceniu daje prawie 29 tyś bez zarobku sprzedawcy, nie chce mi się już po raz enty tłumaczyć że to niemożliwe, jak twierdzisz inaczej, przyprowadź mi takiego w tej cenie, po zmianie rozrządu i z ori licznikiem. Nie wspomnę, że do tego najtańszego nalezy jeszcze doliczyć podatek...W pełnej brutto cenie najtańszy egzemplarz po sprowadzeniu mamy za blisko 37 tyś, bez zarobku, więc za auto od pośrednika musimy zapłacić +-40 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> średnie rodzinne (fajnie gdyby 7 osób) np. zafira B, touran, mazda 5,

> rok od 2007

Siedziałeś w Maździe 5?Ona nie nadaje się na średnie rodzinne, z tyłu tak naprawdę jest 2 miejsca siedzące i podłokietnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może Orlando - część silników 1,8 nadaje się do gazu.

właśnie testuję Orlando i jestem w szoku jakie to małe w środku... tylko z przodu jest sporo miejsca... 2 rząd to ciasny kompak, 3 rząd to standardowo miejsce tylko dla dzieci

bagażnik mały własnie przez siedzenia 3 rzędu

ogólnie auto w środku mniejsze niż Octavia II a manewruje siętym jak ikarusem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siedziałeś w Maździe 5?Ona nie nadaje się na średnie rodzinne, z tyłu tak naprawdę jest 2 miejsca

> siedzące i podłokietnik...

Wczoraj siedziałem, fakt masz rację. 3 osoby mogą mieć juz ciasno:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pełnej

> brutto cenie najtańszy egzemplarz po sprowadzeniu mamy za blisko 37 tyś, bez zarobku, więc za

> auto od pośrednika musimy zapłacić +-40 tyś.

I to sporo + od tych 37k, bo żaden handlarz nie zamrozi takiej kasy dla 3k zarobku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to sporo + od tych 37k, bo żaden handlarz nie zamrozi takiej kasy dla 3k zarobku.

Zamrozi...masz błędne wyobrażenie że zarabiają nie wiadomo ile...teraz aut tyle jest na rynku, że marże naprawdę nie są wysokie. Po więcej sięgają nieuczciwi, robią wałki na vacie i mają 20-30% wartości auta, uczciwi zarabiają 7-10% przy takiej wartości samochodu. Gdyby zarabiali tak jak piszesz, nie robiliby wałów, bo 2 sprzedane w miesiącu dawałyby im spoko "pensję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Scenicu (grand) czy Zafirze dwa doatkowe miejsca to raczej dla dzieci lub na krótkie trasy.

Mam Grand Scenica kupilem go zamiast Passata B5FL i jestem zadowolony. Wiecej miejscaq w bagazniku, w razie w mozna kogos wasadzic do bagażnika i przewieźć.

Mam 2.0 16v 136KM. Demenem prędkości nie jest ale jakos jedzie (nie wyobrazam sobie jak musi zamulac 1.6). Spala w mieście (tylko mieście dość krótkie ocinki z dość ciężka nogą) 12l.

Jak kupisz typowego VAna jak Voyager to licz się ze spalaniem z 18l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak jego silniki benzynowe znoszą LPG ? W tyutule wątku jest mowa o LPG, dlatego dopytuję

dają radę, c-max z podpisu ma obecnie 70kkm na LPG i żyje smile.gif

oczywiście kontrola luzów i ew regulację trzeba wkalkulować w koszty

tyle że c-max jest stosunkowo mały, w/s np do zafiry B hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dają radę, c-max z podpisu ma obecnie 70kkm na LPG i żyje

> oczywiście kontrola luzów i ew regulację trzeba wkalkulować w koszty

> tyle że c-max jest stosunkowo mały, w/s np do zafiry B

No fakt, a szkoda bo c-max podoba mi się....

Coraz bardziej jednak przymierzam się do Mazdy 5 z silnikiem 2.0 noPB ponieważ:

dość fajnie wygląda (rzecz gustu)i jeździ, jest na prawie 7 osób, dość łatwo taką kupić, rozrząd na łańcuchu, ponoć japońskie się nie psuje za dużo.... ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji, jednakże bardzo wszystkim dziękuję za pomysły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dają radę, c-max z podpisu ma obecnie 70kkm na LPG i żyje

> oczywiście kontrola luzów i ew regulację trzeba wkalkulować w koszty

Jakie to koszty ? W jaki sposób się reguluje luz zaworowy w 1.8 i 2.0 benzynowych c-max ?

> tyle że c-max jest stosunkowo mały, w/s np do zafiry B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem minivana dla siebie to miałem okazję u jednego sprowadzacza porownać Mazdę 5, Grand Scenica i C4 Grand Picasso. I jednogłośnie (ze szwagrem i teściem) stwierdziliśmy, że Mazda w srodku jest najmniej ustawna. Ciasno było w drugim rzędzie, a trzeci rząd jak w pozostałych - tylko na krótkie dystanse i dla małych ludzików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaaaaaa...

> Przerabiałem to przez pół roku.

> Ulepów jest na pęczki.

Widocznie nie potrafisz szukac. Kupiłem w zeszłym roku Granda 2.0 16V z 2004 roku od Igo właściciela serwisowany do końca w ASO. 3 miesiące wczesniej wymieniany rozrząd z KZFR olejami itd itp za 15 500zl Bezwypadkowy 128 tysięcy przebiegu Privilage 7 miejscowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widocznie nie potrafisz szukac. Kupiłem w zeszłym roku Granda 2.0 16V z 2004 roku od Igo

> właściciela serwisowany do końca w ASO. 3 miesiące wczesniej wymieniany rozrząd z KZFR olejami

> itd itp za 15 500zl Bezwypadkowy 128 tysięcy przebiegu Privilage 7 miejscowy.

Ale ja znalazłem. Praktycznie zdjąłem importerowi z lawety. 2009, serwisowany, z prawdziwym nalotem 122000 i z dobrym wypasem. Ale szukanie takiego jak chciałem było naprawdę męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja znalazłem. Praktycznie zdjąłem importerowi z lawety. 2009, serwisowany, z prawdziwym nalotem

> 122000 i z dobrym wypasem. Ale szukanie takiego jak chciałem było naprawdę męczące.

ok.gif Ale tak jest z każdym autem. Ludzie nie zdają sobie sprawy że 90% aut jeżdżacych po naszych drogach to ulepy w mniejszym bądź wiekszym stopniu. Jak szukałem (z 3 lata temu) Passata B5Fl to oglądnęłem 26 aut. I kupilem takiego gorzej wyposazonego i białego bo ztwierdzilem że lepszy taki ale pewny niż super wypas z rozkładem jazdy w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.