Skocz do zawartości

Co zrobiłeś dla swojej Francy czyli bieżące wydatki nasze


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> póki co chyba nikt nie włożyl tyle co ja zostaje niechlubnym liderem

eeee, smile.gif jak miałem XMa smile.gif to przez 8 lat włożyłem w jego utrzymanie i eksploatacje ponad 80 tyś PLN smile.gif przejechane za ten czas 100000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eeee, jak miałem XMa to przez 8 lat włożyłem w jego utrzymanie i eksploatacje ponad 80 tyś PLN

> przejechane za ten czas 100000km

Jezeli przez eksploatacje rozumiesz rowniez paliwo i ubezpieczenie, to kwota raczej zupelnie normalna wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co tam się działo ?

Nic smile.gif poprostu to był jeden z niewielu XMów w którym się nic niespodziewanego nie działo. Dodam że wtedy nie było Alle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic poprostu to był jeden z niewielu XMów w którym się nic niespodziewanego nie działo. Dodam że

> wtedy nie było Alle....

Się chciało jeździć klasą średnią-wyższą, to się trzeba było na płacenie nastawić. Dziś jest dokładnie to samo, z każdą jedną marką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eeee, jak miałem XMa to przez 8 lat włożyłem w jego utrzymanie i eksploatacje ponad 80 tyś PLN

> przejechane za ten czas 100000km

ja w ciągu kilku miesiecy, bodjaże od tego roku chyba włozyłem ponad 3,5 tyś już oink.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja w ciągu kilku miesiecy, bodjaże od tego roku chyba włozyłem ponad 3,5 tyś już

Jak policzysz za ile kupiłeś (używkę ?) i czy masz/nie masz AC, policzysz ile kosztowałby nowy i co roku AC, to takie naprawy to pikuś wink.gif

A jak dużo jeździsz, to samo paliwo generuje ogromne koszty ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja w ciągu kilku miesiecy, bodjaże od tego roku chyba włozyłem ponad 3,5 tyś już

co to jest zlosnik.gif

Ja odkąd kupiłem w październiku xsarę zonie to zapakowałem do niej już prawie 3 razy tyle ile kosztowała. A następne wydatki się szykują, więc waży się w tej chwili jej być albo nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co to jest

> Ja odkąd kupiłem w październiku xsarę zonie to zapakowałem do niej już prawie 3 razy tyle ile

> kosztowała. A następne wydatki się szykują, więc waży się w tej chwili jej być albo nie być.

ta twoja xara to w ogóle jakiś hit zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przegub lewy, zewnętrzny zrobił

> już założony nowy, nastała cisza,

dziś został u mechaniki do zrobienia kompresora klimatyzacji... jeszcze nie wiem dokładnie co padło, czekam na wyrok oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta twoja xara to w ogóle jakiś hit

okazala się workiem bez dna, zaniedbanym masakrycznie przez poprzedniego/poprzednich właścicieli.

ale mimo wszystko jakoś ją z żona polubiliśmy i pewnie właśnie dlatego jeszcze nie poleciała z jakiejś skarpy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja wydałem około 6tyś ratując mojego diesla

Klękajcie narody... o jakich kwotach wy tu piszecie... grinser006.gif

Ja mam chyba więcej szczęścia niż rozumu:

- P407, 1 rok i 25kkm: ~600zl

- punto 2, 3 lata i 10kkm (żony) ~1000zł w tym pęknięta szyby i opony,

- mazda 323f BJ, 4 lata i 70kkm ~1500zł w tym usuwanie korozji z nadkoli.

Oleje i filtry zmieniam sam, reszta u legalnie działających powiatowych mechaników wink.gif

Od 10 lat i ponad 200kkm w różnych autach trzymam się mieszanki NoPB+LPG i z dala od ON.

Tfu tfu odpukać w niemalowane... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziś został u mechaniki do zrobienia kompresora klimatyzacji... jeszcze nie wiem dokładnie co

> padło, czekam na wyrok

uuu frown.gif klimka nie chodzi ? frown.gif

ile w razie czego kosztuje nowy kompresor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem Scenika smile.gif Pełne zadowolenie bo mi zaczynał trochę ciążyć i mimo prawie braku ostatnio eksploatacji pojawiały się kolejne drobnostki przypominające, że o samochód trzeba dbać. Kupiłem ponad rok temu, dziś sprzedałem za 50zł więcej. Przejechałem 17tys km, wsadziłem w niego może z tysiąc złotych na naprawy. W życiu nie miałem tak udanego samochodu claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klękajcie narody... o jakich kwotach wy tu piszecie...

> Ja mam chyba więcej szczęścia niż rozumu:

> - P407, 1 rok i 25kkm: ~600zl

> - punto 2, 3 lata i 10kkm (żony) ~1000zł w tym pęknięta szyby i opony,

> - mazda 323f BJ, 4 lata i 70kkm ~1500zł w tym usuwanie korozji z nadkoli.

> Oleje i filtry zmieniam sam, reszta u legalnie działających powiatowych mechaników

> Od 10 lat i ponad 200kkm w różnych autach trzymam się mieszanki NoPB+LPG i z dala od ON.

> Tfu tfu odpukać w niemalowane...

Wiesz, potrafię również w druga stronę smile.gif

Citroen C8 2.0HDi 138FAP BVM6, przez 2 lata i ponad 60000 km (162000-225000) - intercooler - nowy oryginał 580 zł, wahacze przód - nowe MagnetiMarelli (TRW) 560 zł.

Citroen C4 GP 2.0HDi 138FAP BVA6, przez 14 miesięcy i ponad 30000 km (142000-173000), miechy powietrzne zawieszenia tylnego 1000 zł, ale to należy traktować jako element eksploatacyjny (i tak wyjątkowo długo wytrzymały - prawie 4 lata i 158000 km)

Także Diesel i to NIE nowy też jest tani i przyjemny.

Chroń Panie Boże od LPG smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uuu klimka nie chodzi ?

> ile w razie czego kosztuje nowy kompresor ?

chłodzi, tylko słabiej no.gif przy włączaniu słychać dość konkretny stuk, ale koło pasowe wygląda ok. Dziś będę wiedzial co i jak i za ile

EDIT: no i już wiadomo, rozleciał się trzpień trzymający sprzęgło koła klimy i łożysko. Naprawa + wymiana czynnika, ozonowanie, wymiana filtra 450 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klękajcie narody... o jakich kwotach wy tu piszecie...

> Ja mam chyba więcej szczęścia niż rozumu:

> - P407, 1 rok i 25kkm: ~600zl

> - punto 2, 3 lata i 10kkm (żony) ~1000zł w tym pęknięta szyby i opony,

> - mazda 323f BJ, 4 lata i 70kkm ~1500zł w tym usuwanie korozji z nadkoli.

> Oleje i filtry zmieniam sam, reszta u legalnie działających powiatowych mechaników

> Od 10 lat i ponad 200kkm w różnych autach trzymam się mieszanki NoPB+LPG i z dala od ON.

> Tfu tfu odpukać w niemalowane...

no ja Clio zrobiłem 100tyś zlosnik.gif i tyle włożyłem zlosnik.gif

Teraz mam LPG i bardzo fajnie to chodzi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu, po dość długim czasie zapodałem letnie oponki na drugi komplet felg. Niestety, zdjęć nie ma (tylko z przymiarki jedno wink.gif...ale może jak sie zrobią to sie wstawią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W końcu, po dość długim czasie zapodałem letnie oponki na drugi komplet felg. Niestety, zdjęć nie

> ma (tylko z przymiarki jedno ...ale może jak sie zrobią to sie wstawią.

no i gdzie to foto ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napięcie buduję

> Robione starym kalkulatorem, ale tak to musi wyglądać

> rozmiar 7j15 ET35. Opona 195/65

fajnie to wygląda ok.gif

ile za nie zapłaciłeś ?

wlew gazu pod klapkę 033102bebe_1_prv.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi circa 500.

Na przód dałem nowe hanki k425, z tyłu stare kartoflaki...i chyba wylecą bo wyząbkowane są. Ale to jak skończę urlop bo na razie zrobiłem 200km w 2 tygodnie zlosnik.gif więc jakoś mi to mocno nie wpływa na puder zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Felgi circa 500.

> Na przód dałem nowe hanki k425, z tyłu stare kartoflaki...i chyba wylecą bo wyząbkowane są. Ale to

> jak skończę urlop bo na razie zrobiłem 200km w 2 tygodnie więc jakoś mi to mocno nie wpływa

> na puder

ja nadal nie mogę przeżyć słabych świateł w XP,

w porównaniu z MII, jest wyraźnie gorzej (generalnie chodzi mi o światła drogowe),

zakupiłem więc, dodatkowe dalekosiężne:

tuning.4d497aaff1fcf.jpg

jeszcze do mnie nie doszły, więc nie przymierzałem gdzie mógłbym je zamontować ale coś się wykombinuje zlosnik.gif

od razu Cię wykorzystam zlosnik.gif

należałoby to chyba podłączyć bezpośrednio do akumulatora (zasilanie), do przekaźnika i po podaniu impulsu od włączenia długich, przekaźnik włącza te dodatkowe.

tylko tyle mojej teorii zlosnik.gif

jak wykorzystać tu przekaźnik ? zlosnik.gif

287074187-przekaxniksamochodowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał z długich dajesz na zacisk przekaźnika, a samo zasilanie z aku na drugi zacisk, i trzecim leci dopiero prąd do lampki...Tyle z mojej teori zlosnik.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sygnał z długich dajesz na zacisk przekaźnika, a samo zasilanie z aku na drugi zacisk, i trzecim

> leci dopiero prąd do lampki...Tyle z mojej teori

zacisk to jest hamulcowy klotnia.gif

mów do mnie po polsku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana amortyzatorów tył-oryginalne przejechały 55 tysi-najprawdopodobniej :-) -nie wylały a skończył się gaz hmm.gif...sprawność 20 i 30%.Zakupione Kayaby od Scenica II-amorki identyczne jak do III ale w lepszej cenie :-) ,wymiana godzinka z hakiem na spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chłodzi, tylko słabiej przy włączaniu słychać dość konkretny stuk, ale koło pasowe wygląda ok.

> Dziś będę wiedzial co i jak i za ile

> EDIT: no i już wiadomo, rozleciał się trzpień trzymający sprzęgło koła klimy i łożysko. Naprawa +

> wymiana czynnika, ozonowanie, wymiana filtra 450 PLN

2gi raz po 2 latach padła mi taśma do AirBag w kolumnie kierownicy... 600km od domu sciana.gif wrócę bez jaska i wyśle do elcarsu ok raz kolejny oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.