Skocz do zawartości

Co zrobiłeś dla swojej Francy czyli bieżące wydatki nasze


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> tak, myja na przegladzie auto... taki standard

Ale ja tego samochodu nie myłem od nowości! Nie licząc kilku spłukań na myjniach "pod Tesco", głównie z ptasich gówien i kleju z drzew pod którymi parkuję angryfire.gif. Cały był matowy, pokryty jak by warstwą szarego tłustego nalotu. Dzisiaj zniknął mi dosłownie na kilka minut i wrócił jak nowy z salonu! Liście spod maski wymiecione, silnik przetarty z kurzu, progi po otwarciu drzwi czyste (a w nowym Clio jest to problem old.gifgrinser006.gif). Jestem pod wrażeniem claps.gif. Najbardziej jednak zaskoczył mnie stan oleju w silniku - po 10 tys. km. jest 2/3 między kreskami, czyli tyle co nalali w fabryce icon_eek.gif. Jeszcze nie miałem takiego samochodu yay.gifzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja tego samochodu nie myłem od nowości!

teraz już się nie dziwię, że jesteś jedyną osobą która zajechała Lanosa oslabiony.gif

żeby nie było, że nie na temat....Xsara w przyszłym tyg rozrząd ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sie dlugo zbierales

Zestaw kupiłem yyy w sierpniu hehe.gif

> Moj rozrzad bedzie czekal na mnie pod choinka, z racji tego ze to co sobie wymyslilem, kupilem sam

samemu robi się najlepsze prezenty zlosnik.gif

wyszukałem żonie fajnego C3 1.4 HDI,

a ona ciągle o tym modusie angryfire.gifsciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heh, w tym roku mikolaj przynosi graty do auta, to co kupilem w tym tygodniu + rozrzad... przydaly

> by sie jeszcze letnie opony...

obecnie są całkowicie zbędne zlosnik.gif

kupisz se w marcu/kwietniu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz już się nie dziwię, że jesteś jedyną osobą która zajechała Lanosa

Lanos sam się zajechał! Samochód 10+ żeby nie wiem jak był zadbany nigdy nie będzie nowym samochodem. To nie była moja wina! Dzisiaj z perspektywy czasu już wiem, że na złom zapędzili go partacze mechanicy i producenci tandetnych części. Nie chciało mi się z tym walczyć. Swoją drogą Lanos gdzieś tam sobie jeździ i pewnie cieszy nowego właściciela, który kupił go sobie za skromną wypłatę ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyszukałem żonie fajnego C3 1.4 HDI,

> a ona ciągle o tym modusie

W tym wypadku ma kobita rację smile.gif c3 z 1.4HDi 68KM to nie jeździ i nie jest oszczędne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moja drugą opcją jest C4 1.6 110KM (tych się boję) oraz 90KM

> najlepiej w budzie 3drzwiowej coupe

Eeeeee, tam, Urban legend smile.gif z tą bojaźnią na 1.6HDi 110 smile.gif

ponad 2 lata się moją żoną takim autem - C3 po Warszawie rozpycha i nic mu nie jest smile.gif

aktualny nalot 166kkm 2008 rok.

W C4 takiego fanu nie będzie, bo sporo cięższe auto, tam jest konieczny 2.0HDi 138 smile.gif

Notabene cały czas do wzięcia smile.gif tylko nie ma co w zamian kupić, ma być C3 Picasso 1.6HDi 111 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w weekend zmieniłem poduszkę skrzyni, w zasadzie niepotrzebnie, ale kiedyś kupiłem i leżała długo. Wyczyściłem zbiorniczek spryskiwaczy, przedmuchałem wężyki, rozebrałem częściowo silniczek spryskiwaczy i też go wyczyściłem, ładnie sika teraz grinser006.gif Wymieniłem kilka spinek osłony silnika i spinek nadkoli ok.gif

Aaa i wpadło 2xH7 Philips +30% i led smd w postojówki zlosnik.gif Dostęp do zarowek jest całkiem dobry, same otwory w lampach mogłyby być nieco większe i można po ciemku zmieniać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Radio JVC KD-G351 z cd/mp3/usb. Fajnie jest. Tylko do Xsary nie ma ramek pod niefabryczne radia. Będę musiał coś wystrugać..

Dziś przyszło metalowe ramie wycieraczki na tył. Chiński plastik strzelił na mrozie. Teraz będzie polska stal z Mot-gumu. Będzie bo założę w przyszłym roku.

No i jeszcze pióra wycieraczek na przód za 6,50 szt z Biedronki. Ale też w przyszłym roku założę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zaślepienie EGR po obu stronach

- rozebranie wyczyszczenie solenoidu regulacji zmiennej geometrii turbo

- czyszczenie łopatek w turbosprężarce

- mycie dolotu

- poprawienie wydechu

tak było

288162943-ekologia.jpg

jest tak

288162943-wydech.jpg

teraz można jechać na rolki zlosnik.gif

post-32902-14352527941016_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ? znowu sprzęgło ?

Jestem pasjonatem wymiany sprzęgieł grinser006.gif Żonka zagotowała dosyć solidnie sprzęgło w wakacje i od tamtej pory chodziło "inaczej". Teraz zaczął mi "świrować" docisk - pewnie z tego powodu. Niestety nie chciałem czekać, aż całkiem zdechnie więc poszło do wymiany.

Co więcej, dzisiaj C3 też poszła do wymiany sprzęgła. To się klasycznie zużyło - pech chciał, że prawie w tym samym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem pasjonatem wymiany sprzęgieł Żonka zagotowała dosyć solidnie sprzęgło w wakacje i od

> tamtej pory chodziło "inaczej". Teraz zaczął mi "świrować" docisk - pewnie z tego powodu.

> Niestety nie chciałem czekać, aż całkiem zdechnie więc poszło do wymiany.

> Co więcej, dzisiaj C3 też poszła do wymiany sprzęgła. To się klasycznie zużyło - pech chciał, że

> prawie w tym samym momencie.

Może nie prościej i nie taniej, ale proponuję wymianę żony smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo automat

Żonka właśnie jeździ "automatem" czyli z elektrycznym sprzęgłem. Ten układ szybciej zużywa sprzęgło. Jak dwa miesiące temu był na adaptacji skrzyni, to się gość zdziwił, że sprzęgło jeszcze oryginalne przy takim przebiegu. No i wykrakał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żonka właśnie jeździ "automatem" czyli z elektrycznym sprzęgłem. Ten układ szybciej zużywa

> sprzęgło. Jak dwa miesiące temu był na adaptacji skrzyni, to się gość zdziwił, że sprzęgło

> jeszcze oryginalne przy takim przebiegu. No i wykrakał....

Konkrety.... ILEż to tych km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dzisiaj, ale podsumuję pierwszy miesiąc z pierwszą w życiu francą:

Citroen C5 2,0 HDI 163KM, BVA6, kombi

1. Zakupiłem lampkę do podświetlenia rejestracji - 20zł - oryginalna miała przegnite styki i nie dało się jej odratować.

2. Dwie lampki do dorobienia podświetlenia stóp z tyłu - po 10zł/sztukę - używki

3. * złotych za daszek przeciwsłoneczny pasażera z jakiejś starej cepiątki - chyba 1 lub dwójki przed FL. U mnie nie było klapki, więc lusterko nie miało światełka. Niestety, lusterko wymiarowo identyczne, jednak troszkę rzeźby trzeba było włożyć w to, żeby podeszło do daszka. Ale świeci lepiej, niż oryginał wink.gif A na zewnątrz nie widać różnicy smile.gif A za używane do mojego modelu z przesyłką na Allegro 60 zł smile.gif

4. Największy wydatek - interfejs, prosto z Aliexpress. Teraz się uczę wszystkiego z Diagboxem.

5. Osłona dolna deski rozdzielczej nad nogami kierowcy - brakowało, więc nie było również lampki podświetlającej nogi. Koszt koło 30zł.

6. Karta SD z biedronki - w celu upgrade map smile.gif

7. Wycieraczka do tyłu za 30zł Bosch.

Na razie tyle.

A oprócz tego roboty sporo - dużo "pierdółek" do zrobienia samym dłubaniem, m. in. nie przesuwał się fotel pasażera, bo ukręceniu uległo cięgno przenoszące napęd z silniczka na jedną prowadnicę. Sporo roboty, zero kosztów.

Teraz walczę z brakiem wyświetlania monitorowania ciśnienia kół (chociaż pewnie, jak już to opanuję, to mnie będzie wkurzać i wyłączę wink.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem dziś pióro w tylnej wycieraczce grinser006.gif

W przyszłym tygodniu zmiana oleju, bo po zdjęciu pokryw zaworów i czapki wyszło, że poprzedni właściciel zmieniał go chyba co 20kkm, jak nie więcej. Ja po kupnie zmieniłem olej i przejechałem coś około 7kkm, więc teraz tylko dopełnię swojego remontu grinser006.gif Kupiłem Texaco Havoline Ultra S 5W40 (teraz lałem Totala 5W40), aaa i klocki tylne - kupiłem ATE. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.