Skocz do zawartości

Renaulation - czyli rewolucja wg Renault - za Megane 30% więcej $$$


OZI

Rekomendowane odpowiedzi


Wyciekl plan 'wielkiej przyszlosci i naprawy' Renault
 
Niejaki CEO Luca de Meo (ten ponizej) oficjalnie przedstawi 14/Januar/2021 jak uratowac Renault.
 
3f2f994b3d18f40409005c9d084e5daf.jpg
 
https://www.automobilwoche.de/article/20201223/BCONLINE/201229979/1276/luca-de-meo-stellt-seine-plaene-im-januar-vor-die-renaulution-bei-renault
 
 
8cf502c155845cc5630543c0b403198b.jpg
 
Plan nazwany Renaulution od revolution czyli rewolucji.
 
Piec glownych pukntow.
 
1. Un
 
Rewolucja to jest - dla portfela EU klienta oczywiscie. Jak najszybciej ma zaczac placic wiecej, aby w 2025 vs 2020 placil średnio 30% więcej w klasie auta jak Megane .
 
Min ma byc 25% więcej.
 
Czyli filozofia Mary z GM dziala, Renaulution ma klepac mniej za więcej.
 
2. Deux
 
Takie oczywiste rzeczy jak obcinanie palcow, znaczy kosztow sobie daruje. Min nastepne $800m oszczednosci I Min nastepne 1,500 luda wynocha.
 
'Natychmiastowe zamrozenie wszelkich investycji we wszystkich technologiach, ktore nie daja natychmiastowego zwrotu'.
 
Ufff. Cokolwiek to znaczy... meh.
 
3. Trois.
 
Zmniejszenie ilosci oferowanych produktow - czyli modeli I odmian modeli.
 
Ford T sie klania. Ale idolem jest Opel z PSA.
 
4. Quatre
 
Zmniejszenie globalnych ambicji.
 
'Nasz geograficzny podboj nie przyniosl takich rezultatow jakie oczekiwalismy, w wielce niestabilnym otoczeniu rynki w Euroasia i Ameryka Południowa nie dostarczyly takiego wyniku finansowego jaki chcielismy.
 
Nie poddajemy sie jednak w China! Nowy business model, z miejscowym partnerem'.
 
Znowu jakies meh... znaczy co China jest cacy i zlota a forsa takiego klienta z EU (ktory ma teraz placic min 25% wiecej) czy Brasil, jest juz nie dobra??
 
WTF?
 
5. Cinq
 
 
Innowacja a nie outsourcing.
 
Outsourcing jest bee I fuj.
 
'Musimy wszystko przeniesc z powrotem pod dach Renault. Musimy pozwolic naszym inzynierom pracowac i rozwijac, a nie zarzadzac programami!'
 
 
6. Nie wiem dlaczego to jest 5 punktowy plan skoro jest 6.
 
Six.
 
Nowe obszary podboju dla Renault.
 
Ja chce byc Apple czy Amazon, czy cos takiego, np Renault moze bagietki sprzedawac... albo zarzadzac flota dostawy bagietek...
 
'Od 2026 roku 30% naszej aktywnosci ma byc w obszarze niz zwiazanym z autami czy w ogole z klepaniem czegos.
 
To ma byc technologia finasowa, zarzadzanie flota, cybersecurity, ekonomia okrezna, i inne 'high tech''
 
7. Sept.
 
Na podboj swiata z Nissan!
 
Znaczy Nissan ma dostarczac sushi, Renault bagietki czy jakos tak...
 
'Renaulution nie oslabi Renault-Nissan, ale...'
 
(No wlasnie zawsze jest to ALE)...
 
'... kazdy projekt na przyszlosc musi byc bardziej sprecyzowany i miec cel'
 
Znow cokolwiek to znaczy, chyba jak sex bez condom i zeby ciazy nie bylo...- niby wchodzi, ale chyba wychodzi...
 
Komitet Partii Rewolucji cytuje dalej:
 
'Jesli oslabimy 3 uczestnikow naszego sojuszu, to spadniemy do drugiej ligi klepaczy aut, dlatego ja - de Meo - jestem zdeterminowany do sukcesu naszej wspolpracy'
 
Czyli wyglada, ze punkt 7 naprawde nic nie znaczy.
 
Jesli dobrze rozumiem te punkty to wychodzi mi:
 
Czyli tak, klepiemy mniej Renault, za ktore klient w EU i Brasil ma placic wiecej, majac mniej wyboru I dodatkow, I w ogóle to nie uwazamy ze klepanie aut to jest przyszlosc. Ta kase ktore zarobimy w EU I Brasil, przepiepszymy w China - gdzie w ogole nam sie nie powodzi, ale w koncu moze sie powiedzie???
 
A jak nie to bedziemy sie logistyka bagietek zajmowac!
 
Ja myślę, ze chyba beda kolejki przed dealer-ami Renault z takim planem...
 
Szczegolnie w France, kamizelke tylko nalezy przyniesc...
 
7fa310988df6ee3626b5a50b41e1f265.jpg


af766534b530698456f9a615af0f4f2c.jpg

Viva la Renaulution!!!🤏

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, czyli jak? Kolejne miliony pracowników na bruk czy jeszcze nie?
Nie wiem, przedstawilem 5 punktow naprawy Renault I podalem link....

00610a4f27cbb4bba6f4bf19873e932d.jpg

EVs are going to make ICE obsolete!*
*As long as the government is willing to step in and (you the taxpayer) pay for it...


  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, OZI napisał:

Nie wiem, przedstawilem 5 punktow naprawy Renault I podalem link....

 

Tak pytam z ciekawości, bowiem zwyczajowej w wątkach o eurokołchozie konkluzji tym razem zabrakło i trochę czuję się zbity z tropu. 

  • Lubię to 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyslili durne drogie wydumki typu SUV-van Espace nikt tego nie kupuje a jak prezydent przyjechal to sie popsulo. Skupic sie na ciekawych modelach nie robic podwojnych modeli to nie VAG i nikt Koleosa nie bedzie kupowal skoro jest Xtrail. Podbijac China ciekawymi modelami a w EU kolchozie isc droga VAG. Renault kiedy potrafilo lepiej... Mieli ladne modele ale tansze od lepszych niemieckich.... Teraz sam nie wiem Megane ma dobra cene a sie nie sprzedaje. Mogliby mnie tam zatrudnic jako doradce od razu wyszliby na prosta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, format said:

Tak pytam z ciekawości, bowiem zwyczajowej w wątkach o eurokołchozie konkluzji tym razem zabrakło i trochę czuję się zbity z tropu. 

 

No wlasnie tez mnie to wybilo... ale z pewnoscia wszyscy klepacze w eu na bruk i bedzie rewolucja bo co Ci biedni klepacze dalej zrobia, to zalamie system finansowy EU i bedzie w EU to co powinno byc! Czyli katastrofa i 2 modele Reanult mniej do wyboru!! (nie mowiac o tym ze bedzie jedna mniej wersja wyposazenia.. O NIE!! :)

 

1 hour ago, wujek said:

Wymyslili durne drogie wydumki typu SUV-van Espace nikt tego nie kupuje a jak prezydent przyjechal to sie popsulo. Skupic sie na ciekawych modelach nie robic podwojnych modeli to nie VAG i nikt Koleosa nie bedzie kupowal skoro jest Xtrail. Podbijac China ciekawymi modelami a w EU kolchozie isc droga VAG. Renault kiedy potrafilo lepiej... Mieli ladne modele ale tansze od lepszych niemieckich.... Teraz sam nie wiem Megane ma dobra cene a sie nie sprzedaje. Mogliby mnie tam zatrudnic jako doradce od razu wyszliby na prosta.

 

Moim zdaniem Espace jest super :) (stylistycznie i praktycznie).

Problem Renault (mowie to patrzac na moj lokalny rynek, ktory pomimo ze w EU nie jest to jednak blisko ;) )  jest slaby image marki a co za tym idzie duzy spadek ceny i problemy z odsprzedaza pozniej. Ludzie ktorzy maja kupic w podobnej cenie cos niemieckiego (czy nawet Skode!) vs Renault to wezma zawsze cos niemieckiego bo jak sprzedadza to za 3-4 lata to dostana znacznie wiecej za uzywke.

 

Do tego skoro Renault tansze sie slabo sprzedaje to drozsze nie bedzie sie sprzedawalo w ogole, no chyba ze image marki zmienia... ale to jest bardzo trudne, PSA wie o tym doskonale i dlatego wprowadzili marke DS (i wydaje mi sie ze nabycie Opla to takze krok w ta strone)

Edytowane przez jaceq
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyslili durne drogie wydumki typu SUV-van Espace nikt tego nie kupuje a jak prezydent przyjechal to sie popsulo. Skupic sie na ciekawych modelach nie robic podwojnych modeli to nie VAG i nikt Koleosa nie bedzie kupowal skoro jest Xtrail. Podbijac China ciekawymi modelami a w EU kolchozie isc droga VAG. Renault kiedy potrafilo lepiej... Mieli ladne modele ale tansze od lepszych niemieckich.... Teraz sam nie wiem Megane ma dobra cene a sie nie sprzedaje. Mogliby mnie tam zatrudnic jako doradce od razu wyszliby na prosta.
Na wiosnę jak szukałem auta wpadłem też do Renault. Na tapecie był Megane. I teraz tak, ogladasz w salonie najwyższy model, jest okej, ale pytasz o coś w swoim budżecie. I nagle wyskakuje kompletnie inna konsola środkowa, ktora kompletnie zmienia wygląd auta i jego estetykę w środku. Wchodzisz do VAG i pomiędzy najtańszym Golfem czy też Octavia a najdroższa wersja środkowa deska nie zmienia się drastycznie. Będzie zwykła klima, ale ten sam układ i wygląd. Będzie mniejszy ekran, ale jego wkomponowanie będzie podobne. Do tego multimedia w samochodzie do bani, oferta kredytowa również. Jak mam iść na ustępstwa i jeszcze szukać banku na zewnątrz który mi to sfinansuje bo oferta Renault to porażka to ja dziękuję, idę do konkurencji.
Aha i ostatnie, za Renault nie zapłacę tyle co za VW, nie ta jakość i spadek wartości żeby płacić tyle samo.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

Na wiosnę jak szukałem auta wpadłem też do Renault. Na tapecie był Megane. I teraz tak, ogladasz w salonie najwyższy model, jest okej, ale pytasz o coś w swoim budżecie. I nagle wyskakuje kompletnie inna konsola środkowa, ktora kompletnie zmienia wygląd auta i jego estetykę w środku. Wchodzisz do VAG i pomiędzy najtańszym Golfem czy też Octavia a najdroższa wersja środkowa deska nie zmienia się drastycznie. Będzie zwykła klima, ale ten sam układ i wygląd. Będzie mniejszy ekran, ale jego wkomponowanie będzie podobne. Do tego multimedia w samochodzie do bani, oferta kredytowa również. Jak mam iść na ustępstwa i jeszcze szukać banku na zewnątrz który mi to sfinansuje bo oferta Renault to porażka to ja dziękuję, idę do konkurencji.
Aha i ostatnie, za Renault nie zapłacę tyle co za VW, nie ta jakość i spadek wartości żeby płacić tyle samo.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

Ja bym się jeszcze przejechał, bo w sumie auto to chyba do jeżdżenia służy a nie do podziwiania konsoli środkowej;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

Aha i ostatnie, za Renault nie zapłacę tyle co za VW, nie ta jakość i spadek wartości żeby płacić tyle samo.

 

Jak widać już o tym pomyśleli i jak cena wzrośnie o 30%, to po kilku latach używka będzie warta tyle co równoletni VAG. 

Szkoda, że FSO i Daweoo nie poszło tym śladem. Mielibyśmy dalej możliwość zakupu Lanosa w cenie Golfa i fabryka by nie upadła. Że też nikt na to nie wpadł?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaceq napisał:

 

Do tego skoro Renault tansze sie slabo sprzedaje to drozsze nie bedzie sie sprzedawalo w ogole, no chyba ze image marki zmienia... ale to jest bardzo trudne, PSA wie o tym doskonale i dlatego wprowadzili marke DS (i wydaje mi sie ze nabycie Opla to takze krok w ta strone)

Ten ich SUV jest droższy od Tiguana także... Sprzedaż ds :hmm:kto to kupuje? Ani jednego w pl nie widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volf6 napisał:

Ja bym się jeszcze przejechał, bo w sumie auto to chyba do jeżdżenia służy a nie do podziwiania konsoli środkowej;]


Przyznać jednak trzeba że konsola Megane w podstawowych wersjach jest jak dla mnie tandetna. Przypomnę jednak że jesteśmy na forum motoryzacyjnym i odczucia estetyki samochodowej dla wielu tutaj są jednak ważne.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ghost2255 napisał:

 

Jak widać już o tym pomyśleli i jak cena wzrośnie o 30%, to po kilku latach używka będzie warta tyle co równoletni VAG. 

Szkoda, że FSO i Daweoo nie poszło tym śladem. Mielibyśmy dalej możliwość zakupu Lanosa w cenie Golfa i fabryka by nie upadła. Że też nikt na to nie wpadł?

Chyba się nie dało, bo prawa do produkcji/nazwy daewoo po bankructwie przejął/wykupił ktoś inny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

Na wiosnę jak szukałem auta wpadłem też do Renault. Na tapecie był Megane. I teraz tak, ogladasz w salonie najwyższy model, jest okej, ale pytasz o coś w swoim budżecie. I nagle wyskakuje kompletnie inna konsola środkowa, ktora kompletnie zmienia wygląd auta i jego estetykę w środku. Wchodzisz do VAG i pomiędzy najtańszym Golfem czy też Octavia a najdroższa wersja środkowa deska nie zmienia się drastycznie. Będzie zwykła klima, ale ten sam układ i wygląd. Będzie mniejszy ekran, ale jego wkomponowanie będzie podobne. Do tego multimedia w samochodzie do bani, oferta kredytowa również. Jak mam iść na ustępstwa i jeszcze szukać banku na zewnątrz który mi to sfinansuje bo oferta Renault to porażka to ja dziękuję, idę do konkurencji.
Aha i ostatnie, za Renault nie zapłacę tyle co za VW, nie ta jakość i spadek wartości żeby płacić tyle samo.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

Tak porażka jeśli chodzi o różne wersje, finansowanie leży i kwiczy firmy nie kupują. Miałem sluzbowe Megane 1.6 poprzedni model jak wsiadlem do lepszej wersji to mi szczęka opadła. Kiedyś widywalem dużo Clio służbowych teraz wogole. Na plus że multimedia w nowych modelach są świetne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pejus1982 napisał:


Przyznać jednak trzeba że konsola Megane w podstawowych wersjach jest jak dla mnie tandetna. Przypomnę jednak że jesteśmy na forum motoryzacyjnym i odczucia estetyki samochodowej dla wielu tutaj są jednak ważne.

A w daciach są piękne i wspaniałe, bo hejtu w tym kierunku dacii nie widać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, wujek said:

Ten ich SUV jest droższy od Tiguana także... Sprzedaż ds :hmm:kto to kupuje? Ani jednego w pl nie widziałem. 

Masz na myśli DS7? U mnie są pojedyncze, wygląda jednak na to że we francuskiej części CH jest ich więcej no i dealerów 'ds store' jest wiecej

3 minutes ago, volf6 said:

A w daciach są piękne i wspaniałe, bo hejtu w tym kierunku dacii nie widać ;]

Inna cena i pozycja marki (ci za tym idzie inne oczekiwania klientów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jaceq napisał:

No taki właśnie jest pomysł na Dacie i jak widać taki model się sprawdza.

 

Bo nie każdy kupuje auto dla lansu i jak auto ma być tylko narzędziem to nie musi mieć chromów czy piano black i kosmicznej stylistyki

Dacia jest poprawna i robi robotę a przy tym kosztuje trochę mniej jak konkurencja

 

Co do tematu reno, niestety wpadki jakościowe nie poprawiają im sprzedaży

Za tym idzie też spora utrata wartości

A podniesienie ceny raczej nie pomoże

Te ich pomysły czasem były zbyt wydumane - velsatis czy obecny espace, ale czasem udane jak scenic czy espace

A rx4 ? Wyprzedził epokę crossover'ów ;)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Koonrad said:

 

Bo nie każdy kupuje auto dla lansu i jak auto ma być tylko narzędziem to nie musi mieć chromów czy piano black i kosmicznej stylistyki

Dacia jest poprawna i robi robotę a przy tym kosztuje trochę mniej jak konkurencja

 

Co do tematu reno, niestety wpadki jakościowe nie poprawiają im sprzedaży

Za tym idzie też spora utrata wartości

A podniesienie ceny raczej nie pomoże

Te ich pomysły czasem były zbyt wydumane - velsatis czy obecny espace, ale czasem udane jak scenic czy espace

A rx4 ? Wyprzedził epokę crossover'ów ;)

 

Co wy macie z tym Espace? ;)

Ja serio uważam że stylistycznie jest to genialny samochód (no poza faktem że jedyny kolor plastików to brązowy z tego co widziałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał:

Tak porażka jeśli chodzi o różne wersje, finansowanie leży i kwiczy firmy nie kupują. Miałem sluzbowe Megane 1.6 poprzedni model jak wsiadlem do lepszej wersji to mi szczęka opadła. Kiedyś widywalem dużo Clio służbowych teraz wogole. Na plus że multimedia w nowych modelach są świetne. 

wcale firmy nie kupują :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się jeszcze przejechał, bo w sumie auto to chyba do jeżdżenia służy a nie do podziwiania konsoli środkowej;]
Po co mam robić jazdę próbną autem, którego środek mnie i żone nie podoba sie? Szkoda czasu mojego i handlowca. To samo miałem z Dacia Duster. Z zewnątrz podoba mi sie, natomiast środek nawet w najbogatszej wersji nadal mnie odrzuca. Auto ma się podobać w środku i na zewnątrz. Mam wejść do auta i czuć się dobrze. Bo co do silników, ktore mnie interesowały to wszystkie były o podobnej mocy 130-150 KM, więc charakterystyka jazdy będzie w miarę podobna. Zatem wygląd i środek pierwsze eliminują pojazd przed zakupem.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w daciach są piękne i wspaniałe, bo hejtu w tym kierunku dacii nie widać ;]
No właśnie, Dacia w koncernie jest tanią marką, Nissan jakościowo i cenowo bliski VW, do tego podbili rynek SUVami, to gdzie w tym Renault.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaceq napisał:

Masz na myśli DS7? U mnie są pojedyncze, wygląda jednak na to że we francuskiej części CH jest ich więcej no i dealerów 'ds store' jest wiecej

Inna cena i pozycja marki (ci za tym idzie inne oczekiwania klientów)

Francuzi może bardziej doceniaja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaceq napisał:

Co wy macie z tym Espace? ;)

Ja serio uważam że stylistycznie jest to genialny samochód (no poza faktem że jedyny kolor plastików to brązowy z tego co widziałem)

 

może i tak, jednak brakuje prawdziwego vana

wiem że teraz taka moda, że jest "suv" 5008 i kopia opla, że teraz każdy chce suv'a lub chociaż crossovera ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Koonrad said:

 

może i tak, jednak brakuje prawdziwego vana

wiem że teraz taka moda, że jest "suv" 5008 i kopia opla, że teraz każdy chce suv'a lub chociaż crossovera ;)

 

Ale masz na myśli Renault czy psa?

W Renault masz suv: koleos, xtrail, crossover juke, typowy osobowy minivan: Kangoo, osobowy van: traffic

 

 

W psa w sumie z suv masz 3008/ 5008 / opel grandland x no i tego DS7

Vany mają po postacią Peugeot /citroen jakieś tam Berlingo czy inny Partner

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Koonrad said:

 

może i tak, jednak brakuje prawdziwego vana

wiem że teraz taka moda, że jest "suv" 5008 i kopia opla, że teraz każdy chce suv'a lub chociaż crossovera ;)

 

 

Nie ma osobowych vanow, bo nie ma klientow na takie auto...

Ludzie wola kupowac SUVy :ok:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Nie ma osobowych vanow, bo nie ma klientow na takie auto...

Ludzie wola kupowac SUVy :ok:

 

 

a z drugiej strony jak ktoś chce vana to nie ma co kupic ;)

zostaje ameryka lub "dostawczak" typu traffic/vivaro, viano 

 

ciekawe czy to się zmieni :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jaceq napisał:

Ale masz na myśli Renault czy psa?

chodziło mi o reno, mieli fajne auto typu espace ale poszli w kierunku mody 

Cytat

W Renault masz suv: koleos, xtrail, crossover juke, typowy osobowy minivan: Kangoo, osobowy van: traffic

jak już wrzucasz nissana to masz jeszcze kaszkaja i z reno kadjar, captur

traffic to dostawczak (tak jak kangoo), do espace nie ma porównania IMO

a można dorzucić dacię do tego wora i mamy dustera czyli coś pomiędzy capturem a kadjar, dokker (klon kangoo)

 

Cytat

W psa w sumie z suv masz 3008/ 5008 / opel grandland x no i tego DS7

jaki to suv ;)

 

Cytat

Vany mają po postacią Peugeot /citroen jakieś tam Berlingo czy inny Partner

maja vivaro i zafirę z opla ?

PSA ma oprócz berlingo/partner te większe vany - spacetourer/expert 

ale to wszystko dostawczaki :hmm:

a kiedyś był taki C8 i 806 odpowiednik krótkiego espace - długość 4.7-4.8m 

Edytowane przez Koonrad
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak 2 tyg. temu miałem nowe Megane 1.5 dCi na 2 doby do swojej dyspozycji jako testowe, auto nowe, z przebiegiem 350km. W dwa dni zrobiłem nim trochę ponad 250km. Nie wiem jaka to była dokładnie wersja ale katalogowo trochę ponad 95tys. kosztowała. Powiem tak, w środku poza konsolą środkową to czułem się jak w starej skodzie Felicji, prawie wszędzie plastik, skrzypienie deski rozdzielczej, ogólnie tragedia. Jak bym był na etapie zakupu to w tym momencie zastanowił bym się czy bym był w stanie przeboleć to za ok 60tys. Silniczek jak na 115km chodził wyjątkowo żwawo, ładnie się zbierał, niskie spalanie, to do zaakceptowania w stosunku do wykonania wnętrza.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, OZI napisał:


Wyciekl plan 'wielkiej przyszlosci i naprawy' Renault
 
Niejaki CEO Luca de Meo (ten ponizej) oficjalnie przedstawi 14/Januar/2021 jak uratowac Renault.
 
3f2f994b3d18f40409005c9d084e5daf.jpg
 
https://www.automobilwoche.de/article/20201223/BCONLINE/201229979/1276/luca-de-meo-stellt-seine-plaene-im-januar-vor-die-renaulution-bei-renault
 
 
8cf502c155845cc5630543c0b403198b.jpg
 
Plan nazwany Renaulution od revolution czyli rewolucji.
 
Piec glownych pukntow.
 
1. Un
 
Rewolucja to jest - dla portfela EU klienta oczywiscie. Jak najszybciej ma zaczac placic wiecej, aby w 2025 vs 2020 placil średnio 30% więcej w klasie auta jak Megane emoji2398.png.
 
Min ma byc 25% więcej.
 
Czyli filozofia Mary z GM dziala, Renaulution ma klepac mniej za więcej.
 
2. Deux
 
Takie oczywiste rzeczy jak obcinanie palcow, znaczy kosztow sobie daruje. Min nastepne $800m oszczednosci I Min nastepne 1,500 luda wynocha.
 
'Natychmiastowe zamrozenie wszelkich investycji we wszystkich technologiach, ktore nie daja natychmiastowego zwrotu'.
 
Ufff. Cokolwiek to znaczy... meh.
 
3. Trois.
 
Zmniejszenie ilosci oferowanych produktow - czyli modeli I odmian modeli.
 
Ford T sie klania. Ale idolem jest Opel z PSA.
 
4. Quatre
 
Zmniejszenie globalnych ambicji.
 
'Nasz geograficzny podboj nie przyniosl takich rezultatow jakie oczekiwalismy, w wielce niestabilnym otoczeniu rynki w Euroasia i Ameryka Południowa nie dostarczyly takiego wyniku finansowego jaki chcielismy.
 
Nie poddajemy sie jednak w China! Nowy business model, z miejscowym partnerem'.
 
Znowu jakies meh... znaczy co China jest cacy i zlota a forsa takiego klienta z EU (ktory ma teraz placic min 25% wiecej) czy Brasil, jest juz nie dobra??
 
WTF?
 
5. Cinq
 
 
Innowacja a nie outsourcing.
 
Outsourcing jest bee I fuj.
 
'Musimy wszystko przeniesc z powrotem pod dach Renault. Musimy pozwolic naszym inzynierom pracowac i rozwijac, a nie zarzadzac programami!'
 
 
6. Nie wiem dlaczego to jest 5 punktowy plan skoro jest 6.
 
Six.
 
Nowe obszary podboju dla Renault.
 
Ja chce byc Apple czy Amazon, czy cos takiego, np Renault moze bagietki sprzedawac... albo zarzadzac flota dostawy bagietek...
 
'Od 2026 roku 30% naszej aktywnosci ma byc w obszarze niz zwiazanym z autami czy w ogole z klepaniem czegos.
 
To ma byc technologia finasowa, zarzadzanie flota, cybersecurity, ekonomia okrezna, i inne 'high tech''
 
7. Sept.
 
Na podboj swiata z Nissan!
 
Znaczy Nissan ma dostarczac sushi, Renault bagietki czy jakos tak...
 
'Renaulution nie oslabi Renault-Nissan, ale...'
 
(No wlasnie zawsze jest to ALE)...
 
'... kazdy projekt na przyszlosc musi byc bardziej sprecyzowany i miec cel'
 
Znow cokolwiek to znaczy, chyba jak sex bez condom i zeby ciazy nie bylo...- niby wchodzi, ale chyba wychodzi...
 
Komitet Partii Rewolucji cytuje dalej:
 
'Jesli oslabimy 3 uczestnikow naszego sojuszu, to spadniemy do drugiej ligi klepaczy aut, dlatego ja - de Meo - jestem zdeterminowany do sukcesu naszej wspolpracy'
 
Czyli wyglada, ze punkt 7 naprawde nic nie znaczy.
 
Jesli dobrze rozumiem te punkty to wychodzi mi:
 
Czyli tak, klepiemy mniej Renault, za ktore klient w EU i Brasil ma placic wiecej, majac mniej wyboru I dodatkow, I w ogóle to nie uwazamy ze klepanie aut to jest przyszlosc. Ta kase ktore zarobimy w EU I Brasil, przepiepszymy w China - gdzie w ogole nam sie nie powodzi, ale w koncu moze sie powiedzie???
 
A jak nie to bedziemy sie logistyka bagietek zajmowac!
 
Ja myślę, ze chyba beda kolejki przed dealer-ami Renault z takim planem...
 
Szczegolnie w France, kamizelke tylko nalezy przyniesc...
 
 

Spokojnie - zaraz ich na pewno wykupi jeden z wielu australijskich koncernów motoryzacyjnych i zrobią porządek 😄

  • Lubię to 1
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jaruga napisał:

Spokojnie - zaraz ich na pewno wykupi jeden z wielu australijskich koncernów motoryzacyjnych i zrobią porządek 😄


Do tego zaproponują 12-letnią gwarancje od zderzaka do zderzaka, a cena kompakta to będzie jakieś 30kzł wliczając w to pełny bak i ubezpieczenie. Podstawowy motor to będzie 4.2 V8

  • Lubię to 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, maro_t said:

mówię Wam, niedługo zostanie tylko Volkswagen z klonami, Hyundai/Kia, Toyota i Fiat 500. No i moze PSA chociaż tego zupełnie nie kumam.

 

Mnie ciekawi jak dlugo jeszcze Mazda da rade isc pod prad ze swoimi konecepcjami ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Mnie ciekawi jak dlugo jeszcze Mazda da rade isc pod prad ze swoimi konecepcjami ;]

 

w samym chodzeniu pod prąd nie ma nic złego, a nawet jest to pożądane, ale z tego musi coś wychodzić ciekawego, a u Mazdy ciekawe są obecnie tylko ceny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, maro_t said:

 

w samym chodzeniu pod prąd nie ma nic złego, a nawet jest to pożądane, ale z tego musi coś wychodzić ciekawego, a u Mazdy ciekawe są obecnie tylko ceny ;]

 

Na szczescie pozostali producenci dosc szybko nadrabiaja dystans cenowy ;]

Inna kwestia, ze utrata wartosci tych aut jest naprawde bardzo niska na tle konkurencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Mnie ciekawi jak dlugo jeszcze Mazda da rade isc pod prad ze swoimi konecepcjami ;]

W USA jest wersja turbo mazdy 3. Osiągi warm hatcha z nastawieniem na elegancję i komfort. U nas tego nie widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Na szczescie pozostali producenci dosc szybko nadrabiaja dystans cenowy ;]

Inna kwestia, ze utrata wartosci tych aut jest naprawde bardzo niska na tle konkurencji...

Być może choć po wysypie poprzednich generacji 3/6 i ich suv i crossow teraz jakby mniej widuje. Zostały tylko cx na ulicach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maro_t napisał:

mówię Wam, niedługo zostanie tylko Volkswagen z klonami, Hyundai/Kia, Toyota i Fiat 500. No i moze PSA chociaż tego zupełnie nie kumam.

Merc, BMW - trzymają się mocno. PSA też dobrze stoi. Poza tym jest rynek azjatycki, Ameryka (Płn i Południowa) i inne kontynenty. Indie się będą rozwijały motoryzacyjne jak tylko społeczeństwo zacznie się tam bogacić.

ale są marki skazane na porażkę albo na zejście do mocno niszowej pozycji. Taką właśnie marką jest np Alfa Romeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, maro_t said:

mówię Wam, niedługo zostanie tylko Volkswagen z klonami, Hyundai/Kia, Toyota i Fiat 500. No i moze PSA chociaż tego zupełnie nie kumam.

 

musi byc jakas unifikacja. tak jak do niedawna bylo: kilkanascie marek, w kazdej 5-10 modeli ....... nie wiadomo co wybierac 😀

 

wiadomo lepije jak konsument ma wybor ale tego to juz chyba ........ za duzo bylo. auto sluzy do jezdzenia. moze byc tansze, srednie, premium. ale tyle  modeli do bylo to "nadprodukcja".

W ogole produkcja drozeje, wskutek coraz bardziej dziwnych norm, kosztow itp. musza unifikowac zeby ceny byly zjadliwe dla klienta. Glownie Ci mniejsi producencji bo z takim VW nie beda mieli szans konkurowac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2020 o 17:04, bergerac napisał:

Merc, BMW - trzymają się mocno. PSA też dobrze stoi. Poza tym jest rynek azjatycki, Ameryka (Płn i Południowa) i inne kontynenty. Indie się będą rozwijały motoryzacyjne jak tylko społeczeństwo zacznie się tam bogacić.

ale są marki skazane na porażkę albo na zejście do mocno niszowej pozycji. Taką właśnie marką jest np Alfa Romeo.

Alfo to przeciez narka niszowa. A o jej likwidavji ciagle sie spekuluje choc robią coraz bardziej udane auta

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2020 o 12:47, maro_t napisał:

mówię Wam, niedługo zostanie tylko Volkswagen z klonami, Hyundai/Kia, Toyota i Fiat 500. No i moze PSA chociaż tego zupełnie nie kumam.

 

Renault to nie jest przypadkiem firma zarządzana przez skarb państwa we Francji? Im chyba nic nie grozi za bardzo bo jakby padła to by całkiem ta Francję robole podpalili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ppmarian napisał:

Mazda jak mazda ale subaru...

Kompletnie nie rozumiem co oni jeszcze robią w EU. Tymi 3 modelami w ofercie na pewno nie wychodza na zero.

Wysłane z tel.
 

Jeszcze pare lat temu widywalem sporo nowych Subaru na ulicy teraz nie wiem z czego zyja dilerzy. Kwestia czasu i sie zwina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ppmarian said:

Mazda jak mazda ale subaru...

Kompletnie nie rozumiem co oni jeszcze robią w EU. Tymi 3 modelami w ofercie na pewno nie wychodza na zero.

Wysłane z tel.
 

W Polsce Subaru zawsze było niszowe, u mnie z drugiej strony było dość popularne - przyznać jednak trzeba że nowych na ulicach prawie nie widuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce Subaru zawsze było niszowe, u mnie z drugiej strony było dość popularne - przyznać jednak trzeba że nowych na ulicach prawie nie widuje.
Miałem to szczęście że jak byli na fali to czerpalem z tego garsciami: forester SF i SG, turbo imprez GC8, outback 2.5xt, tribeca 3.6, SVX

Wysłane z tel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.