> podoba mi się to nagrywanie na FTP,
> polecisz coś takiego ale do domu ? (tańszego)
> nagrywa w pętli jak już się skończy miejsce ?
Wiesz, pytanie czy chcesz mieć tylko coś tak do popatrzenia sobie na dom jak siedzisz w pracy czy faktycznie to ma służyć też do poważniejszych rzeczy.
Od razu ci zaznaczę że ekspertem nie jestem od tematu. Jednakże kilka systemów CCTV po IP udało mi się w życiu odpalić u klientów/znajomych/pracy
Dostałem kiedyś propozycję zabawy, żeby założyć kamer obrotową na jednej hali magazynowej. Zostało mi od razu narzucone co klient chce - miał to być model D-LINK DCS-5520
Tak też i się stało, kamerę kupiłem, pobawiłem się nią kilka dni i zainstalowałem jednej nocy. Gościowi po tygodniu "zwrócił się jej koszt". Od tej pory już mu nic nie ginęło w takich ilościach z magazynu. Był to model DCS-5520
5 lat później dostałem propozycję zainstalowania systemu kamer w Hotelu, był to projekt łączony bo miałem też zapewnić WiFi dla "up to 250 users". Hotel na 120 pokoi + drugi budynek apartamentowców + 3 budynek dla long term lease. To miał być taki nieco bardziej exclusive projekt i dostałem wolną rękę. Poszedłem do lokalnej hurtowni i wypożyczyłem kilka modeli kamer. Wybór padł na D-LINKA DCS-2120G i DCS-6620G.
Jako że był to projekt łączony to w zamyśle miało to działać bo WiFi. Bazując na doświadczeniach od razu ci podpowiadam - TO BARDZO GŁUPI POMYSŁ.
Kamery się wieszały, transmisja była przerywana, nie było płynnego obrazu, nagrywanie po detekcji ruchu nagrywało ale opcja "nagraj od 5 sekund przed wykryciem ruchu" nie działała. A kamery miały swój własny VLAN z odpaloną QOS na Ciscowych Aironetach. Po 6 miesiącach trzeba było dorobić okablownie bo to nie chciało działać.
Jako ciekawostka to za okres jak ich potem obsługiwałem to przy dwóch incydentach przekazałem Policji nagrania. Było to o tyle fajne że miałem dodstęp do systemu zdalnie i wszystko obsługiwałem na odległość (coś jak Kraków - Warszawa)
Potem trafił mi się projekt którego nikt w zespole nie chciał wziąść bo się na tym nie znali. Ten system był tragiczny a kamery się do niczego nie nadawały. Nagrywanie się wieszało co chwila a jakość kamer - tragedia.
Wtedy też jak to naprawiłem N-ty raz powiedziałem że więcej się tego nie dotykam chyba że dostanę środki na wymianę sprzętu. Wpadłem jak %#@$%@$@@% bo dostał mi się projekt wymiany kamer i systemów rejestrujących w 80 lokalizacjach w całym kraju.
To jest długa historia ale po wybraniu sprzętu, testach wszystkie kamerki jakie miały swoje + i -. A to cena a to jakość, a to problemy bo nie działały tak miały, a to były "ślepe"
Podpowiem Ci że te co mają rozdzielczość poniżej 700 pix to jeżeli nie wiszą 2-3 metry od miejsca obserwacji to raczej z nich twarzy nie rozpoznasz.
To całe oświetlenie IR to wielka ściema, kamera tak oświetlając da ci co najwyżej obrys sytuacji ale nie będziesz widział co się dzieje.
Nagrywanie po FTP, czy wrzucanie zdjęć na WWW co jakiś tam okres czasu to praktycznie wszystkie modele mają.
Po ostatnim projekcie, gdzie zamawiałem kilkaset kamer, zostały mi moje egzemplarze (edukacyjne, testowe, zapasowe), takie które już miały zostać do zabawy.
Właśnie dlatego się zdecydowałem zbudować w końcu dla siebie system - i właśnie dlatego akurat na tych modelach. Podeślę Ci zrzuty dzień/noc, powiększenia ale potrzebuję ze 2 tygodnie, Jestem w trakcie remontu i system mam odłączony od sieci. W przyszłym tygodniu już będzie tynk i rozbieranie rusztowania. Wcześniej się do skrzynki z kablami nie dostanę a LAN mam tam odpięty bo będzie nowy kabel.