Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 21.06.2026 uwzględniając wszystkie miejsca

  1. Eibach robi cały czas u siebie w Finenntrop jak coś i mają serię RL, czyli bez obniżenia. Polecam spróbować.
  2. Oho, zobaczymy kiedy podchwyci samiwieciekto
  3. Takie podsumowanie historii samochodu. Rocznik 2017, od nowości mój, 1.4 140 KM, 4WD, AT (hydrokinetyczna Aisin), wersja Premium. Przebieg 198.500 km. Przy przebiegu 30 kkm była jakaś akcja serwisowa na przekładnie kierownicze, wymienili podczas przeglądu. Podobno coś tam komuś przeciekało. Przeglądy zgodnie z książką serwisową, na gwarancji w ASO, po gwarancji w dobrym warsztacie zajmującym się głównie japończykami. Zużyłem dwa komplety opon wielosezonowych, założony trzeci komplet przy 160 kkm. Trzy razy wymienione klocki z przodu, raz tarcze. Z tyłu raz wymienione klocki, tarcze nadal fabryczne. Nie konserwowałem podwozia, widocznej rdzy brak (może i jest tam pod plastikowymi osłonami, ale nie wnikałem). Rozrząd jest na łańcuchu, więc nie było potrzeby go ruszać, pracował nadal tak samo cicho jak od nowości. Żadnych żarówek nie wymieniałem, bo tam nie ma żarówek, żaden LED się nie przepalił. Dwa razy wymieniałem przednią szybę (kamienie). Klimy nie ruszałem nigdy (poza odgrzybianiem), działała tak samo jak od początku. Jedyną awarią/usterką był łącznik stabilizatora przy przebiegu 193.000. Spalanie - miasto 7-9 (ale to Kraków), trasa zwykła 5.5-6.5, autostrada 7.5-8.5. Sprzedany za 45% ceny zakupu. Podsumowując - jak chcecie mieć auto może i nudne, ale niezawodne i przewidywalne, idźcie do Suzuki. Albo Mazdy. Albo Toyoty. Albo Subaru. Mnie Japonia pasuje
  4. Może lepiej niż się można spodziewać (co nie znaczy, że dobrze ). Taki wykres widziałem:
  5. To może niech się w serwisie lepiej przyjrzą autu, bo skoro 40 kkm przelatał bez komunikatów (a zakładam że nie zmieniłeś drastycznie sposobu korzystania), to coś może powodować częstsze wypalania DPF. Jak ze zużyciem paliwa?
  6. Moja to PRMA40-Li D2. Ważne by 40V była, bo maja tez chyba i wersje 20V. Mają chyba kilka wersji i nie wnikałem czym sie różnią. Na pepperze pisali, że w jakieś stare modele nie wchodzą aqu 12Ah, ale tych starych chyba już nie da się kupić. Sąsiad ma też czarną Performance, z napędem, ale ja chciałem coś lekkiego.
  7. Miałem dwie podobne historie. Opel Signum ojca. Winowajcą był moduł CIM. P307 - pad alternatora i wymiana na nowy zamiennik. W takim stanie odkupiłem auto od szwagra dla syna. Zaczęło rozładowywać aku. Na tym nowym alternatorze. Ładowanie jak mierzyłem OK. Zwróciłem uwagę, że czasem światla delikatnie przygasają. W sensie zmienia się natężenie swiatła. Kupowałem przełączniki kierunków i gość miał też używany altek. Kupiłem niejako przy okazji za grosze. Bingo.
  8. Mi w passacie wystrzeliła na parkingu SACHS po 1.5 roku. Mam jakieś Suplex - kupiłem w niemczech. Ponoć lepsza półka - drut grubszy oraz sam lakier się nie rysował podczas zakładania
  9. Jeśli to na Luce, to chyba bez szału
  10. Może wlali nieodpowiedni do DPF albo za często wypala DPF ...
  11. W moim jeszcze fabryczne oklejki chromowanych listew na progu bagażnika
  12. I praktycznego - szczególnie w bagażniku
  13. To głupie ale jest w tym coś fajnego
  14. Znajomy dostał podobny na spalinowe (formalnie chyba mild hybrid) BMW do produkcji - fakt, schodzący model, przy cenie z konfigu na poziomie 350k
  15. Negocjuję rabaty tylko po to żeby pokazać, że potrafię. Potem i tak kupuję w cenie z katalogu żeby pokazać, że mnie stać.
  16. U mnie pojawił się wyłącznie kluczyk (bez tez tego checka), i jeśli dobrze pamiętam to była informacja o przeglądzie, skasowałem przyciskami na zegarach i spokój
  17. Dół jest wykopany większy niż wymiary docelowe kanału, więc po zewnętrznej stronie pustaków, po obwodzie można na 3 wysokościach dać np dwuteowniki (na poziomie płyty, na 2/3 wysokości kanalu i na 3/3 wysokości kanału. Zalane betonem będą mocno stabilną ścianą. Kamień, gruz w beton dodatkowo. Sam pustak zalany betonem to zbyt mało. Całość jest w o tyle kiepskim miejscu bo nie jest na środku pomieszenia, a bardzo blisko ścian.
  18. Do zawieszenia biorę głównie Sidem, bo nie mam na to reklamacji w ogóle. Sprężyny biorę najtańsze, tu różnica cenowa jest ogromna, np Kraft/Magnum kosztuje 70 zł, Kyb/Sachs 160 zł, oryginał 300 zł (ceny hurtowe za 1 szt). Elektronika jest już w całości chińska, np przepustnica, egry itp kiedyś można było polegać na Pierburgu (w większości OE), dzisiaj jest to chiński produkt bez logo, często gorzej wykonany od chińskiego NTY, który jest 3x tańszy. Hamulce nadal trzymają poziom Remsa (Hiszpania), Bosch, Textar, natomiast przez ostatnie 10 lat miałem dwie reklamacje na tarcze hamulcowe i obie w tym roku, mianowicie Delphi. Ładne, lakierowane, tanie, a po 2-3 kkm puchną i zaczynają bić. Zaciski hamulcowe od kilku lat tylko chińskie NTY, tanie, dobrze wykonane i trwałe. Teraz ciekawostka, 2 tyg temu wymieniałem tarcze ham w AMG, jedna tarcza 390 mm niemieckiego producenta SHW prawie 2 tys zł, jedna tarcza Ferodo 280 zł. Łożysko przedniego koła w Maserati oryginał poza ASO 3,5 tys zł, zamiennik 1 tys zł (producent zamiennika ten sam).
  19. 1 punkt
    Trzeba czymś jeździć i przestać czekać. Niestety mam to wrażenie, że w przypadku chińskich aut jest to samo co w telefonach komórkowych Xaomi - zamiast softwarowo wyeliminować wady bieżącego modelu i nadal go z sukcesem klepać, to po prostu wprowadzają nowy model pozbawiony wad poprzednika. To nic, że bieżący użytkownicy są wkurzeni, to nic, że poprzedni model traci na wartości - taki ten model działania przyjął się na chińskim rynku. A sprzedaży flotowej w UE im to raczej nie zapewni. A to niby z niej jest pieniądz.
  20. Pan błąd ma rację - degradacja oleju (jeszcze zależy co tam za silnik siedzi w tym Proace). 40kkm na interwał wymiany oleju? Bez żartów, fizyki nie oszukasz.
  21. W przypadku sprężyn, jakość od dawna nie ma nic wspólnego z marką, ani ceną. Z najtańszych mi znanych to Magnum z IC, Kraft z Inter-Teamu, Maxgear z AP. Wytrzymają dokładnie tyle samo, co KYB, Sachs, Monroe, Lesjofors. Ten ostatni możliwe, że rok dłużej pociągnie i najlepiej opisuje parametry (wysokość grubość drutu). Obecnie większość idzie z Chin już pomalowane, jeden czort, te same zakłady produkują dla różnych firm europejskich, każdą sprężynę, która nie pęknie po dwóch latach można potraktować, jako bonus, a nie wymóg. Kupując najtańsze trzeba tylko patrzeć na parametry techniczne i porównywać z katalogami np Monroe, Lesjofors. W ostatnich 2-3 latach rynek części aftermarket zmienił się dramatycznie, marki premium przestały istnieć poza małymi wyjątkami.
  22. @DoLeCk mi 5 lat temu poskładał na hikvision. Smiga pięknie. Polecam tego allegrowicza 😁
  23. Dzisiaj mialem troche czasu ale nawet nie na tyle aby porzadna runde wokol komina.... bo minister wojny i finansow wydal ukaz, ze obiad o 16:00. Telefonu zapomnialem, a zegarka nie nosze. Wyszlo ponad 75 km ale punktualnie o 16:00 bvylem. Najsmieszniejsze Dochodze do drzwi od klatki schodowej chce wyciagnac klucze a tu zummer i musialem tylko pchnac. Zanim doszedlem do drzwi mieszkania, te juz byly otwarte. Dzisiaj po rundzie wzialem butelke z szampanem i podgialem styropian na czole, bo troche uwieral. Na moj gust jest juz ok, ale jak jest w realu sie zobaczy, moze tzreba bedzie jeszcze raz... . .
  24. 1 punkt
    Wszystkie elektryki się ładują z prędkościami, które można nazwać absurdalnymi.
  25. O przechadzałych trupach po 3 leasingach, bo jaki nowy GLS kosztuje 80-100-120kzł?
  26. Chyba nie rozumiesz co czytasz. Gdyby to byl watek na HP, spoko moglbys tak myslec, czemu nie? Ale, że to Motokącik, naiwnie próbowałem opisac moje spostrzeżenia porownujac Clio V z VI. Ale bardziej mnie dziwi, ze sie zafiksowales na czym co nie ma miejsca. Moze wystarczy nie mietzyc wszystkich swoją miarą? Serio nie mogę zrozumiec Twojej reakcji. Ale by sprecyzować. Nie, moj model nie jest najlepszy, a starsze i nowsze pewnie sa i lepsze i gorsze, zalezy co porównywać. Dla kazdego co innego moze byc lepsze, lub gorsze. Nie wiem tez skad te wnioski, bo ja nie twierdzę, z starsze i nowsze sa gorsze. Czy na pewno to koleżanka kupila to Clio?
  27. Qrde , jeszcze kilka lat temu można było kupić Golfa GTI w top wersji lub w miarę klasę D , a dziś dopasioną klasę B za tyle kupisz . Pamiętam jak Superb kosztował 110kzł , a za to była dopasiona Octavia
  28. Przecież w serwisie powiedzą jeździć obserwować
Ten Ranking ustawiony jest na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.