Zawartość dodana przez HelixSv
- Fajny EV
-
Powrót do spaliniaka?
Jakbym do spalinowego miał za darmo paliwo i żadnych obowiązkowych serwisów. A sam samochód oferowałby natychmiastową i płynną reakcję na gaz, byłby bezawaryjny, tani w utrzymaniu i nie śmierdział spalinami, to bym sie chyba zdecydował.
-
BZ4X Turing
Może ekran i maly, ale przynajmniej ma dużo prestiżowego piano-black. 🧑🌾
-
Fajny artykuł wydawałoby się o oczywistosciach
- Fajny artykuł wydawałoby się o oczywistosciach
Klient przed zakupem powinien sie trochę doinformować, czym się elektryki je i jakich marek unikać. Dopiero potem założyć krawat i rozpocząć procedurę zakupu.- Program "Mój elektryk" i problem z 30k przebiegu
A dziekuję, ale z tą herbatą to akurat nauczyłem sie od spalinowych atokącikowiczów. Warszawa - włoskie Alpy bez wysiadania.- Program "Mój elektryk" i problem z 30k przebiegu
Da sie spokojnie bez wysiadania. Wystarczy pomocna osoba, co podepnie i odepnie ładowarkę, no i butelka po lipton ice iea.- Grande Panda
Tylko że fakt, że jakaś marka radzi sobie z produkcją aut spalinowych wcale nie oznacza, że będzie sobie radzić w elektrykach. Bajka spalinowa i bajka elektryczna mają zaskakująco mało wspólnego. Z tego, co widziałem i słyszałem, to Stelantis robi najgorsze EV na rynku. I nie chodzi o zasięgi czy szybkości ładowania. Chyba wolałbym jeździć spalinowym.- Grande Panda
Bjørn jest czasem zarozumiałym dupkiem, ale na pewno nie idiotą. W temacie EV ma olbrzymie doświadczenie i wiedzę. Ale kupuj C3. Zobaczymy, czy to Bjørn jest idiotą.- Nowy leaf
Sprawia bardzo dobre wrażenie. Jedyny minus to te piano/black na drzwiach 6:25. Plus za V2L i V2G.- Lato przyszło. Czas na slow_cruise po wsi.
8 bedzie bardzo ciężko. Najlepsze warunki to płynna jazda po mieście z ograniczeniem do 40 kmh w idealnej temraturze (około 20ºC), oczywiście bez klimy. W terenie pomiejskim to nawet 10 będzie niemożliwe. No chyba, że stałe 45kmh. Teraz doczytałem że tm3. A dalej obstaje przy swoim. Elektryki "spalaja" najmniej przy małych (bardzo małych) prędkościach. To mój najlepszy wynik.- Lato przyszło. Czas na slow_cruise po wsi.
Czyli jednak paskiem w dizlu. Zadroscimy. 🫠- Lato przyszło. Czas na slow_cruise po wsi.
- Renault 4
Dobrze mi sie wydaje, że porównałeś katalogową cenę najdroższej wersji r4 z faktyczną cena najtańszej wersji hi5?- Szału nie ma, a lata lecą
I to elektryczne 9s. W praktyce (czyli w normalnym użytkowaniu) lepsze niż spalinowe 7s.- Szału nie ma, a lata lecą
To wygląda na najsensownijszą opcję w tych pieniądzach.- BZ4X Turing
W lato teslą y rwd lr wawa - frankfurt/m - wawa? Jak splunąć. 💦 Ale jak Golf sprawny i się nie rozkraczy, to czemu nie.- BZ4X Turing
Nie. 600-700 jednego dnia, noc albo dwie i powrót.- BZ4X Turing
Zależy od definicji długiej trasy. Co tydzień robię 120. Co miesiąc około 300. Co pół roku 1200-1400 (2 dni) Raz na rok około 4000-5000 (10-14 dni) Na przykład, w zeszłe lato przejechałem Gdańsk-Augustów, Augustów-Warszawa, Wawa-Krynica Górska-Zakopane, Zakopane-Praga, Praga-Hamburg. A tej zimy: Świnoujście-Poznań-Warszawa, Warszawa-Gdańsk-Świnoujście. Zima jest zauważalnie bardziej upierdliwa. A teraz szykuję się na letnią objazdówkę po Francji. Moja Y SR wg ev-database.org ma 350km realnego zasięgu, nowa 3 SR ma 420km. +20% różnicy. Sporo. Dla wielu EV 420km do juz long range. Ale nie namawiam. Według mnie Polska jest krajem mało dopasowanym do elektryków. Spore odległości, szybkie autostrady, pośpiech i nadpobudliwość kierowców, słaba sieć ładowarek.- BZ4X Turing
Mam 2 lata i 2 miesiące, przejechane 60000 km. Nie zauważyłem degradacji, nie mówię, że jej nie ma, ale przy zmieniających się porach roku, to nie jest takie oczywiste. SR ma baterie LFP, które podobno są bardziej trwałe od litowo-jonowych obecnych w większości EV. Oto streszczenie tego, co mówi AI: "Baterie LFP przewyższają standardowe Li-ion pod względem trwałości dzięki dłuższemu cyklowi życia (2000–5000 vs. 1000–2000 cykli), większej stabilności chemicznej i termicznej, mniejszej degradacji przy głębokim rozładowaniu oraz wolniejszemu starzeniu kalendarzowemu". W ogóle, nie demonizowałbym degradacji. W 8 lat i 150 000 km LFP powinny stracić z 10%-12%. Nie róbmy z tego zagadnienia.- Mapy w Tesli i brakujące drogi
Tttm. Jeździć, obserwować. Musisz się te kilka km przemęczyć bez autopilota czy nawet tempomatu. Kiedyś uaktualnią.- BZ4X Turing
Jako użytkownik Y SR (mniejszy zasięg niz 3 SR) śmiem twierdzić, że to nie jest najgłupszy pomysł. Jednak ja bym się skłaniał do używanej 3 LR.- BZ4X Turing
Tesla 3 LR RWD będzie najsensowniejsza. Szczególnie, że nie wymaga obowiązkowego (przeważnie bardzo przecenionego) serwisowania.- BZ4X Turing
Dużo zależy od tego, czy kilka razy to 3 czy 10. Dużo, od samej trasy. Bardzo dużo od techniki jazdy (Ograniczenie +vat czy też nie)- Chińskie elektryki rozjadą resztę swiata.
Nio ET9 Pastwienie się nad europejskimi super_premiumami ciąg dalszy. O trampowych nie wspominam, bo chyba takich nie ma. https://youtu.be/2oRL8JeCpgU?si=A-UuCs0NJAOSvgcW Żadnej litości. Jedyne, co może zawadzać, to fotel kierowcy obliczony na wysokiego Chińczyka (ca 165 cm). - Fajny artykuł wydawałoby się o oczywistosciach
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.