Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    100 000 zł. No szczęka opada.
  2. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Forum EV
    Jakbym do spalinowego miał za darmo paliwo i żadnych obowiązkowych serwisów. A sam samochód oferowałby natychmiastową i płynną reakcję na gaz, byłby bezawaryjny, tani w utrzymaniu i nie śmierdział spalinami, to bym sie chyba zdecydował.
  3. Może ekran i maly, ale przynajmniej ma dużo prestiżowego piano-black. 🧑‍🌾
  4. Klient przed zakupem powinien sie trochę doinformować, czym się elektryki je i jakich marek unikać. Dopiero potem założyć krawat i rozpocząć procedurę zakupu.
  5. A dziekuję, ale z tą herbatą to akurat nauczyłem sie od spalinowych atokącikowiczów. Warszawa - włoskie Alpy bez wysiadania.
  6. Da sie spokojnie bez wysiadania. Wystarczy pomocna osoba, co podepnie i odepnie ładowarkę, no i butelka po lipton ice iea.
  7. Tylko że fakt, że jakaś marka radzi sobie z produkcją aut spalinowych wcale nie oznacza, że będzie sobie radzić w elektrykach. Bajka spalinowa i bajka elektryczna mają zaskakująco mało wspólnego. Z tego, co widziałem i słyszałem, to Stelantis robi najgorsze EV na rynku. I nie chodzi o zasięgi czy szybkości ładowania. Chyba wolałbym jeździć spalinowym.
  8. Bjørn jest czasem zarozumiałym dupkiem, ale na pewno nie idiotą. W temacie EV ma olbrzymie doświadczenie i wiedzę. Ale kupuj C3. Zobaczymy, czy to Bjørn jest idiotą.
  9. Sprawia bardzo dobre wrażenie. Jedyny minus to te piano/black na drzwiach 6:25. Plus za V2L i V2G.
  10. 8 bedzie bardzo ciężko. Najlepsze warunki to płynna jazda po mieście z ograniczeniem do 40 kmh w idealnej temraturze (około 20ºC), oczywiście bez klimy. W terenie pomiejskim to nawet 10 będzie niemożliwe. No chyba, że stałe 45kmh. Teraz doczytałem że tm3. A dalej obstaje przy swoim. Elektryki "spalaja" najmniej przy małych (bardzo małych) prędkościach. To mój najlepszy wynik.
  11. Czyli jednak paskiem w dizlu. Zadroscimy. 🫠
  12. Tyle samo z górki jak i pod górkę. Wynik jeszcze do pobicia. 🧑‍🌾
  13. HelixSv odpowiedział Fili_P na temat - Renault i Dacia
    Dobrze mi sie wydaje, że porównałeś katalogową cenę najdroższej wersji r4 z faktyczną cena najtańszej wersji hi5?
  14. I to elektryczne 9s. W praktyce (czyli w normalnym użytkowaniu) lepsze niż spalinowe 7s.
  15. To wygląda na najsensownijszą opcję w tych pieniądzach.
  16. W lato teslą y rwd lr wawa - frankfurt/m - wawa? Jak splunąć. 💦 Ale jak Golf sprawny i się nie rozkraczy, to czemu nie.
  17. Nie. 600-700 jednego dnia, noc albo dwie i powrót.
  18. Zależy od definicji długiej trasy. Co tydzień robię 120. Co miesiąc około 300. Co pół roku 1200-1400 (2 dni) Raz na rok około 4000-5000 (10-14 dni) Na przykład, w zeszłe lato przejechałem Gdańsk-Augustów, Augustów-Warszawa, Wawa-Krynica Górska-Zakopane, Zakopane-Praga, Praga-Hamburg. A tej zimy: Świnoujście-Poznań-Warszawa, Warszawa-Gdańsk-Świnoujście. Zima jest zauważalnie bardziej upierdliwa. A teraz szykuję się na letnią objazdówkę po Francji. Moja Y SR wg ev-database.org ma 350km realnego zasięgu, nowa 3 SR ma 420km. +20% różnicy. Sporo. Dla wielu EV 420km do juz long range. Ale nie namawiam. Według mnie Polska jest krajem mało dopasowanym do elektryków. Spore odległości, szybkie autostrady, pośpiech i nadpobudliwość kierowców, słaba sieć ładowarek.
  19. Mam 2 lata i 2 miesiące, przejechane 60000 km. Nie zauważyłem degradacji, nie mówię, że jej nie ma, ale przy zmieniających się porach roku, to nie jest takie oczywiste. SR ma baterie LFP, które podobno są bardziej trwałe od litowo-jonowych obecnych w większości EV. Oto streszczenie tego, co mówi AI: "Baterie LFP przewyższają standardowe Li-ion pod względem trwałości dzięki dłuższemu cyklowi życia (2000–5000 vs. 1000–2000 cykli), większej stabilności chemicznej i termicznej, mniejszej degradacji przy głębokim rozładowaniu oraz wolniejszemu starzeniu kalendarzowemu". W ogóle, nie demonizowałbym degradacji. W 8 lat i 150 000 km LFP powinny stracić z 10%-12%. Nie róbmy z tego zagadnienia.
  20. Tttm. Jeździć, obserwować. Musisz się te kilka km przemęczyć bez autopilota czy nawet tempomatu. Kiedyś uaktualnią.
  21. Jako użytkownik Y SR (mniejszy zasięg niz 3 SR) śmiem twierdzić, że to nie jest najgłupszy pomysł. Jednak ja bym się skłaniał do używanej 3 LR.
  22. Tesla 3 LR RWD będzie najsensowniejsza. Szczególnie, że nie wymaga obowiązkowego (przeważnie bardzo przecenionego) serwisowania.
  23. Dużo zależy od tego, czy kilka razy to 3 czy 10. Dużo, od samej trasy. Bardzo dużo od techniki jazdy (Ograniczenie +vat czy też nie)
  24. Nio ET9 Pastwienie się nad europejskimi super_premiumami ciąg dalszy. O trampowych nie wspominam, bo chyba takich nie ma. https://youtu.be/2oRL8JeCpgU?si=A-UuCs0NJAOSvgcW Żadnej litości. Jedyne, co może zawadzać, to fotel kierowcy obliczony na wysokiego Chińczyka (ca 165 cm).

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.