Zawartość dodana przez HelixSv
-
Xpeng G9
Dość ciekawy artykuł na Elektrowozie: https://elektrowoz.pl/testy/test-xpeng-g9-kontra-volvo-ex90-i-tesla-model-x-najlepszy-wybor-xpeng-g9-volvo-ex90-niegotowe-autoweek-nl/ Test drive Bjorna: https://www.youtube.com/watch?v=ghiFKWlAiWE i crash test https://www.youtube.com/watch?v=bdTPRApyCuc 460-570 km zasięgu w zależności od wersji. W Szwecji startuje od 720 kSEK (268 kPLN) w cenie ubezpieczenie na 3 lata. 7/8 lat 160 kkm gwarancji. Agresywnie pomimo cła.
- Xpeng G6
-
Dobra zaczynamy. e-Golf
Prawda. Jakoś nie robią tego ze spalinowymi. Jak się Lucid Air spalił w Warszawie. Od razu dostałem życzliwą wiadomość od ojca, żebym uważał na swoje EV. Nie pamiętam, czy wtedy mialem ID4 czy Y, nie ma znaczenia.
-
Dobra zaczynamy. e-Golf
A mnie czasem wkurzają małe dzieci, ludzie powinni się rodzić dorośli.
- FSD
-
Jakby się ktoś zastanawiał...
Samoładująca. Wystarczy podłączyć i sama się ładuje. Wg ev-database lr rwd ma tylko 10 km większy zasięg niż lr awd (22-24). Myślałem, że różnica jest większa.
-
Jakby się ktoś zastanawiał...
Ale masz taką samą Teselkę?
-
W zapowiedziach TM2, ID.2, a tu cichaczem cały na biało INSTER ;) IONIQ 1?
-
Jakby się ktoś zastanawiał...
Za tydzień jadę Świnoujście wschód - Warszawa i raczej chcę jak najszybciej. Oj, będzie się dzialo. Jazda za tirem odpada. Abrp jest "bardzo" pomocny, często sugeruje jechać przez Niemcy albo Wrocław, albo Poznań a potem Bydgoszcz. Ale nie takimi elektrykami Polskę przemierzałem.
-
Greenway "spółdzielnia"
Ale macie już 3, tak? Czyli zamiast po 20 pln jest po 27 pln Ewentualnie ja mogę, ale tylko na miesiąc. Zbliża mi się małe Tour de Pologne.
-
Jakby się ktoś zastanawiał...
U nas jest chyba pięć - 2-6.
-
Jakby się ktoś zastanawiał...
Twoją niedasię na 100% moją na 200%
-
EV w zimie
Przy okazji za sprzedaż aut z możliwością osiągania prędkości powyżej 150 km/h na terenie Polski.
-
EV w zimie
Wydaje mi sie, ze czasem można. Nie pod oknami sąsiadów, ale gdzieś na wsi w swojej zagrodzie nie będzie problemu. 🧑🌾
-
EV w zimie
Z całym szacunkiem , to nonsens. Marnotrastwo, czasem dość cennej, energii. Wyobrażasz sobie auto spalinowe, które po odpuszczeniu gazu zaczyna hamować fizycznymi hamulcami zamiast hamować silnikiem bądź żeglować? Toż to zbrodnia finansowa i ekologiczna. U mnie rekuperacja działa zawsze, czasem jest tylko deko lżejsza, nie ma właściwie żadnego wpływu na jazdę. W najgorszym, jak rozumiem krytycznym, wypadku muszę przenieść nogę z gazu na hamulec. Ogarniam to bez zastanowienia. Znaczy tak, do tej pory myślałem, ale okazuje sie, że ja nieświadomie liczę w pamięci ujemne przyśpieszenia. Ale to tylko moja opinia. Może jestem zbyt świadomym użytkownikiem. Pora otwierać przewód doktorski.
-
EV w zimie
Dopóki ładuje się szybciej niż ja potrzebuję, to może wchodzić nawet w 80V. Chiński Zeekr 7X też ma 800V i jest podobno rekordzistą świata pod względem szybkości ładowania.
-
EV w zimie
Rozwiązanie polegajace na tym, że odpuszenie gazu powoduje aktywację hamulcy? I to tylko po to, aby mieć takie same experience? Zdecydowanie nie dla mnie.
-
EV w zimie
Ja bym powiedział, że wręcz odwrotnie. Przeznaczony jest dla tych, co nie radzą sobie z "nieprzewidywalnością", dla nich ten toggle powstał. Ja sobie radzę świetnie bez tego wihajstra.
-
EV w zimie
Ja teraz widuję codziennie. Przeważnie oznacza tylko lekkie ograniczenie rekuperacji. Nie ma dla mnie większego znaczenia.
-
EV w zimie
Jeśli piszesz o tym, czego JA oczekuję, to ja nauczyłem się po pierwszym razie, że po pełnym naładowaniu (lub przy niskiej temp) odpuszczenie hamulca zwalnia mniej niz zazwyczaj. I teraz tego właśnie oczekuję. Nie jest to dla mnie żaden problem, a na pewno nie chcę, żeby Tesla uruchomiała mi hamulce.
-
EV w zimie
-
Chińskie elektryki rozjadą resztę swiata.
Co by nie pisać, to aktualnie w Polsce rynek EV jeszcze nie istnieje. A co dopiero rynek chińskich EV, który się zaczyna i kończy na MG. U siebie co raz częściej widzę chińskie wynalazki, jakieś Ora, Lynxy, Byd, Xpengi. Polstarow i Volvo nie liczę.
-
EV w zimie
Auta na paliwa kopalne mają takie straty energii, że laski* nie robią. * Sorry, nie mialem jak napisać "ł"
-
Chińskie elektryki rozjadą resztę swiata.
Tak, wiem, że udział w rynku nie może się w nieskończoność podwajać. 200% cukru w cukrze! Marysia kupi 2 kg cukru w każdym sklepie i do domu!
-
Chińskie elektryki rozjadą resztę swiata.
Udział chińskich EV w rynku EU. W ciagu 5 lat z 0.4% na 13.6%. https://www.rp.pl/biznes/art41784471-mamy-problem-z-polskim-rynkiem-aut-elektrycznych Dalej chce ktoś porównywać rozwój chińskich ev do historii chińskich spalinowych? Albo pisać o chińskim badziewiu, albo o długoletnim budowaniu chinskich marek i serwisów? Albo o tym, że EU marki też się rozwijają? Postep z roku na rok w zasadzie geometryczny. Widać dokładnie, dlaczego tak szybko zwiększono cła. W takim tempie za dwa lata Chiny miałyby połowę europejskiego rynku EV.