Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. Dość ciekawy artykuł na Elektrowozie: https://elektrowoz.pl/testy/test-xpeng-g9-kontra-volvo-ex90-i-tesla-model-x-najlepszy-wybor-xpeng-g9-volvo-ex90-niegotowe-autoweek-nl/ Test drive Bjorna: https://www.youtube.com/watch?v=ghiFKWlAiWE i crash test https://www.youtube.com/watch?v=bdTPRApyCuc 460-570 km zasięgu w zależności od wersji. W Szwecji startuje od 720 kSEK (268 kPLN) w cenie ubezpieczenie na 3 lata. 7/8 lat 160 kkm gwarancji. Agresywnie pomimo cła.
  2. 26
  3. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Forum EV
    Prawda. Jakoś nie robią tego ze spalinowymi. Jak się Lucid Air spalił w Warszawie. Od razu dostałem życzliwą wiadomość od ojca, żebym uważał na swoje EV. Nie pamiętam, czy wtedy mialem ID4 czy Y, nie ma znaczenia.
  4. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Forum EV
    A mnie czasem wkurzają małe dzieci, ludzie powinni się rodzić dorośli.
  5. FSD

    HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Tesla
    2:05 🤗
  6. Samoładująca. Wystarczy podłączyć i sama się ładuje. Wg ev-database lr rwd ma tylko 10 km większy zasięg niż lr awd (22-24). Myślałem, że różnica jest większa.
  7. Ale masz taką samą Teselkę?
  8. Za tydzień jadę Świnoujście wschód - Warszawa i raczej chcę jak najszybciej. Oj, będzie się dzialo. Jazda za tirem odpada. Abrp jest "bardzo" pomocny, często sugeruje jechać przez Niemcy albo Wrocław, albo Poznań a potem Bydgoszcz. Ale nie takimi elektrykami Polskę przemierzałem.
  9. Ale macie już 3, tak? Czyli zamiast po 20 pln jest po 27 pln Ewentualnie ja mogę, ale tylko na miesiąc. Zbliża mi się małe Tour de Pologne.
  10. U nas jest chyba pięć - 2-6.
  11. Twoją niedasię na 100% moją na 200%
  12. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Forum EV
    Przy okazji za sprzedaż aut z możliwością osiągania prędkości powyżej 150 km/h na terenie Polski.
  13. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Forum EV
    Wydaje mi sie, ze czasem można. Nie pod oknami sąsiadów, ale gdzieś na wsi w swojej zagrodzie nie będzie problemu. 🧑‍🌾
  14. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Forum EV
    Z całym szacunkiem , to nonsens. Marnotrastwo, czasem dość cennej, energii. Wyobrażasz sobie auto spalinowe, które po odpuszczeniu gazu zaczyna hamować fizycznymi hamulcami zamiast hamować silnikiem bądź żeglować? Toż to zbrodnia finansowa i ekologiczna. U mnie rekuperacja działa zawsze, czasem jest tylko deko lżejsza, nie ma właściwie żadnego wpływu na jazdę. W najgorszym, jak rozumiem krytycznym, wypadku muszę przenieść nogę z gazu na hamulec. Ogarniam to bez zastanowienia. Znaczy tak, do tej pory myślałem, ale okazuje sie, że ja nieświadomie liczę w pamięci ujemne przyśpieszenia. Ale to tylko moja opinia. Może jestem zbyt świadomym użytkownikiem. Pora otwierać przewód doktorski.
  15. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Forum EV
    Dopóki ładuje się szybciej niż ja potrzebuję, to może wchodzić nawet w 80V. Chiński Zeekr 7X też ma 800V i jest podobno rekordzistą świata pod względem szybkości ładowania.
  16. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Forum EV
    Rozwiązanie polegajace na tym, że odpuszenie gazu powoduje aktywację hamulcy? I to tylko po to, aby mieć takie same experience? Zdecydowanie nie dla mnie.
  17. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Forum EV
    Ja bym powiedział, że wręcz odwrotnie. Przeznaczony jest dla tych, co nie radzą sobie z "nieprzewidywalnością", dla nich ten toggle powstał. Ja sobie radzę świetnie bez tego wihajstra.
  18. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Forum EV
    Ja teraz widuję codziennie. Przeważnie oznacza tylko lekkie ograniczenie rekuperacji. Nie ma dla mnie większego znaczenia.
  19. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Forum EV
    Jeśli piszesz o tym, czego JA oczekuję, to ja nauczyłem się po pierwszym razie, że po pełnym naładowaniu (lub przy niskiej temp) odpuszczenie hamulca zwalnia mniej niz zazwyczaj. I teraz tego właśnie oczekuję. Nie jest to dla mnie żaden problem, a na pewno nie chcę, żeby Tesla uruchomiała mi hamulce.
  20. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Forum EV
    U mnie jest tak: Jeździłem różnymi EV z e-pedałem i bez. Radzę sobie spokojnie w obu systemach.
  21. Co by nie pisać, to aktualnie w Polsce rynek EV jeszcze nie istnieje. A co dopiero rynek chińskich EV, który się zaczyna i kończy na MG. U siebie co raz częściej widzę chińskie wynalazki, jakieś Ora, Lynxy, Byd, Xpengi. Polstarow i Volvo nie liczę.
  22. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Forum EV
    Auta na paliwa kopalne mają takie straty energii, że laski* nie robią. * Sorry, nie mialem jak napisać "ł"
  23. Tak, wiem, że udział w rynku nie może się w nieskończoność podwajać. 200% cukru w cukrze! Marysia kupi 2 kg cukru w każdym sklepie i do domu!
  24. Udział chińskich EV w rynku EU. W ciagu 5 lat z 0.4% na 13.6%. https://www.rp.pl/biznes/art41784471-mamy-problem-z-polskim-rynkiem-aut-elektrycznych Dalej chce ktoś porównywać rozwój chińskich ev do historii chińskich spalinowych? Albo pisać o chińskim badziewiu, albo o długoletnim budowaniu chinskich marek i serwisów? Albo o tym, że EU marki też się rozwijają? Postep z roku na rok w zasadzie geometryczny. Widać dokładnie, dlaczego tak szybko zwiększono cła. W takim tempie za dwa lata Chiny miałyby połowę europejskiego rynku EV.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.