Zawartość dodana przez HelixSv
- Zagadka
-
EKOEN z przytupem wchodzi do Warszawy (nareszcie)
Dziś muszę niestety zdementować totalnego fejkniusa. Program "Rodzina PiSu na Swoim" raczej nie będzie dotował ładowarek ..
-
EKOEN z przytupem wchodzi do Warszawy (nareszcie)
Pojawiła się lista pozostałych miast z tymi cudami: Będzin, Kielce, Kraśnik, Łódź (2 stacje), Piła, Pułtusk, Radom, Sieradz, Sosonowiec, Świdnica, Tomaszów Lubelski, Władysławowo. Niektóre lokalizacje troche dziwne, ale trzeba przyznać, że mają rozmach...
-
EKOEN z przytupem wchodzi do Warszawy (nareszcie)
Na stronie Ekoenu (ekoen.pl) pojawiła się informacja, że firma dostała dotację z programu RPnS i zaczna poważnie budować huby ładowania w dużych miastach. Potwerdzone na electreck.co.uk. i elektrodasauto.pl Pierwsza stacja ma powstać już w lipcu na Ursynowie obok stacji Shell przy skrzyżowaniu S2 i Puławskiej. Stacja będziemiała 5 złacz CSS 350 kW i 1 złacze chademo 50kW (nie wiem po co). Przez cały 2022 ładowanie za darmo. Razem w samej Warszawie powstać 5 podobnych hubów do marca 2023. Jeśli chodzi o pozostałe miasta w Polsce, to jeszcze nie wiadomo. Już jest znaczek na plugshare (screenshot poniżej).
-
Teoretycznie :) Zakup auta elektrycznego z ladowaniem tylko na platnych ladowarkach
Właśnie przypadkiem się dowiedziałem, że się czeka. Mąż koleżanki z pracy zamówił ID4 ze trzy miesiące temu, miał być za kilka tygodni. Aktualny termin dostawy to: nie_wiadomo_kiedy. Ciekawostka: Mąż koleżanki jest szefem serwisu VW u lokalnego dealera.
-
Teoretycznie :) Zakup auta elektrycznego z ladowaniem tylko na platnych ladowarkach
Nie mam pojęcia. Ja brałem w zeszłym roku z placu.
-
Teoretycznie :) Zakup auta elektrycznego z ladowaniem tylko na platnych ladowarkach
ID4 się przejedź. Powoli zaczyna mi się podobać.
-
Orlen
To pan daje piątaka a cwaniak 30.
-
Orlen
W Polsce płaciłem kartą na stacji Ekoen pod Zieloną Górą (prawdopodobnie najlepsze miejsce do ładowania EV w Polsce). W Szwecji zdarzają się pojedyncze ładowarki z terminalem kart płatniczych, ale oceniam ich populację na jakieś 3% ogółu.
-
Orlen
Z mojego doświadczenia. Wiele ładujących apek ma problemy, szczególnie w roamingu. W ogóle wiele apek smart-motoryzacyjnych idzie, jak krew z nosa. A jeśli chodzi o personel stacji benzynowej Orlen, to we Wrocławiu w temacie stojącej na terenie stacji ładowarki Orlen orientowali się tak samo, jak ja w historii baletu mongolskiego. "Orłelowska" infolinia też nie jest pomocna. Ale w tu ani Greenway ani Ionity nie są lepsze. W sumie trzy razy dzwoniłem na różne infolinie: Orlen - ładowarka we Wrocławiu GW - ładowarka w Świnoujściu Ionity - ładowarka w Danii Success rate: 0%. Niedługo mnie czeka wyprawa: Szwecja - Berlin - Warszawa - Utrecht - Hamburg - Szwecja. Trzeba będzie zrobić relację, bo wszyscy kącikowicze bardzo sobie je cenią (muszę kupić film do aparatu).
-
Teoretycznie :) Zakup auta elektrycznego z ladowaniem tylko na platnych ladowarkach
O kurcze! Świetny pomysł! I ma dwa zastosowania: ładowanie i szybki transport z mieszkania do samochodu.
-
Teoretycznie :) Zakup auta elektrycznego z ladowaniem tylko na platnych ladowarkach
W naszej części EU level 1 nie istnieje. Level 2 to AC, może być zwykłe gniazdko domowe a możliwe, że wlicza się też w to instalacje 3 fazowe, również publiczne ładowarki AC. A level 3 to wszelkie ładowarki DC od 20 kW (są takie) do 350 kW.
-
Ionity - gasimy światło
-
Teoretycznie :) Zakup auta elektrycznego z ladowaniem tylko na platnych ladowarkach
Nie, bo EV6 przyjmie max 11 kW.
-
Teoretycznie :) Zakup auta elektrycznego z ladowaniem tylko na platnych ladowarkach
Okolice megasamu i komisariatu... Przypomniały mi się czasy podstawowkowo-licealne. Na Twoim miejscu brałbym EV i ładował na tym Orlenie na AC, bo taniej i zdrowiej dla auta. Zostawiać raz w tygodniu na kilka godzin i spacerek orlen-dom-orlen...
-
Teoretycznie :) Zakup auta elektrycznego z ladowaniem tylko na platnych ladowarkach
Pomysł dobry, tylko ja nie jestem obiektywny. Przy którym Orlenie stawiają ładowarkę? Jak daleko tam masz?
-
Wszystko źle
Facet idzie ulicą. Mija restaurację serwująca owoce morza i ludzi oddających się konsumpcji. Patrzy z obrzydzeniem, w końcu nie wytrzymuje, wchodzi do restauracji, idzie na środek sali i mówi: "Ja dziś biedny dziad z XIX wieku byłem głodny koło 9:00, więc szybko napchałem jape płatkami śniadowymi z biedronki i zalałem mlekiem z kartonu, o 9:01 byłem już pełny, i to tak że mi się mleko ulało z nosa. O 14:00 się szybko zesrałem i zrobiłem się głodny, więc na szybko wciągnąłem pół garnka kartofli z wczoraj i o 14.02 byłem już syty!" Jeden z gości, patrzy zdziwiony na niego i mówi: "Ale mi to tutaj smakuje..." - Wcale ci nie smakuje, frajerze! - odpowiedział dyplomatycznie. Po czym kontynuował swój TedTalk: "A na kolację będzie na bogato - kanapka ze smalcem. Max 2 minuty roboty. i... tyle, cały dzień żrę bez namysłu i kombinacji. Śmieszy mnie te Wasze jedzenie! I te napełnianie członka podczas wzwodu w momencie jedzenia tych ośmiornic i glonojadów. Normalni ludzie po prostu żrą czy to chleb, czy ziemniaki czy kapustę! Dobranoc! " Niesamowicie dowartościowany skończył monolog i opuścił idiotyczny przybytek myśląc... - "Jak jutro jeszcze raz zobaczę tych głupków jedzących te świństwa, to będę musiał niestety znów tu wejść i ich nawracać." Ale warto było - pomyślał widząc nieznaczne wybrzuszenie w okolicach swojego rozporka...
-
Jest rozpiska ktore auto przyjmie najwiecej z gniazdka AC ?
Jeśli masz na myśli zwykle gniazdko 230V, to każde EV poradzi sobie równie dobrze/źle, wszystkie będą ciągnąć max 3.7 kW. Wiadomo, że bardziej energooszczędne auta, będą ładować więcej kilometrów na godzinę.
-
5 kkm z Golfem 8
No właśnie nie. Samej obsługi już się nauczyłem, bo przejechałem że 12kkm, ale jak np mam włączyć ogrzewanie kierownicy, to czasem dochodzę do wniosku, że aż tak bardzo nie potrzebuję. W Kiji mam do tego normalny fizyczny prztyczek. Żona też się wkurza, jak chce sobie pogrzać siedzenie, musi sięgnąć do ekranu i czasem kliknie pół centymetra za wysoko i nie zadziała, albo zmieni coś innego albo kliknie raz za dużo. Znowu w kiji normalny przycisk i dużo bliżej. Ponadto kilka sekund po rozpoczęciu jazdy nie można zrobić nic, bo szanowne multimedia się ładują... ID4 jest świetne, ale ten system to prawie polski ład.
-
5 kkm z Golfem 8
No, jak Tobie się multimedia podobują, to będziesz zadowolony nawet, jak silnik wyleci przy hamowaniu.
-
Volvo - Nie wiem czy już czas na pochwały.
śmiej się śmiej. jak ci w tej kijusi pójdzie egr, upg, rozrząd, blok czy kolektor, to ty będziesz płakał.
-
Stara Tesla na północy z innej perspektywy.
Fajny materiał.
-
Ciężkie jest życie kierowcy samochodu elektrycznego
Trochę sie tego obawiałem...
-
Ciężkie jest życie kierowcy samochodu elektrycznego
Phevy miałem dwa, już z nich wyrosłem i się nie interesuję. Ioniq5 i EV6 mają w opcji porządną i prostą możliwość oddania prądu. To byłby dla mnie duży plus.
-
Ciężkie jest życie kierowcy samochodu elektrycznego
Chodziło mi o transfer prądu z dużej baterii w EV do wykorzystywania przez sprzęty domowe. To że agregaty spalinowe (na kołach czy nie) istnieją, to wiem. Nie pomyślałem, że w EV też mogę brać prąd z małego akumulatora a limitem jest tylko ilość prądu w dużej baterii. Myślę, że zaopatrzę się w przetwornicę, żeby bezsmrodowo i bezgłośnie podkradać prąd z któregoś z elektryków na wypadek blackoutu.