Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Dżakuzi dla elektryków.
  2. Dziś muszę niestety zdementować totalnego fejkniusa. Program "Rodzina PiSu na Swoim" raczej nie będzie dotował ładowarek ..
  3. Pojawiła się lista pozostałych miast z tymi cudami: Będzin, Kielce, Kraśnik, Łódź (2 stacje), Piła, Pułtusk, Radom, Sieradz, Sosonowiec, Świdnica, Tomaszów Lubelski, Władysławowo. Niektóre lokalizacje troche dziwne, ale trzeba przyznać, że mają rozmach...
  4. Na stronie Ekoenu (ekoen.pl) pojawiła się informacja, że firma dostała dotację z programu RPnS i zaczna poważnie budować huby ładowania w dużych miastach. Potwerdzone na electreck.co.uk. i elektrodasauto.pl Pierwsza stacja ma powstać już w lipcu na Ursynowie obok stacji Shell przy skrzyżowaniu S2 i Puławskiej. Stacja będziemiała 5 złacz CSS 350 kW i 1 złacze chademo 50kW (nie wiem po co). Przez cały 2022 ładowanie za darmo. Razem w samej Warszawie powstać 5 podobnych hubów do marca 2023. Jeśli chodzi o pozostałe miasta w Polsce, to jeszcze nie wiadomo. Już jest znaczek na plugshare (screenshot poniżej).
  5. Właśnie przypadkiem się dowiedziałem, że się czeka. Mąż koleżanki z pracy zamówił ID4 ze trzy miesiące temu, miał być za kilka tygodni. Aktualny termin dostawy to: nie_wiadomo_kiedy. Ciekawostka: Mąż koleżanki jest szefem serwisu VW u lokalnego dealera.
  6. Nie mam pojęcia. Ja brałem w zeszłym roku z placu.
  7. ID4 się przejedź. Powoli zaczyna mi się podobać.
  8. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Infrastruktura
    To pan daje piątaka a cwaniak 30.
  9. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Infrastruktura
    W Polsce płaciłem kartą na stacji Ekoen pod Zieloną Górą (prawdopodobnie najlepsze miejsce do ładowania EV w Polsce). W Szwecji zdarzają się pojedyncze ładowarki z terminalem kart płatniczych, ale oceniam ich populację na jakieś 3% ogółu.
  10. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Infrastruktura
    Z mojego doświadczenia. Wiele ładujących apek ma problemy, szczególnie w roamingu. W ogóle wiele apek smart-motoryzacyjnych idzie, jak krew z nosa. A jeśli chodzi o personel stacji benzynowej Orlen, to we Wrocławiu w temacie stojącej na terenie stacji ładowarki Orlen orientowali się tak samo, jak ja w historii baletu mongolskiego. "Orłelowska" infolinia też nie jest pomocna. Ale w tu ani Greenway ani Ionity nie są lepsze. W sumie trzy razy dzwoniłem na różne infolinie: Orlen - ładowarka we Wrocławiu GW - ładowarka w Świnoujściu Ionity - ładowarka w Danii Success rate: 0%. Niedługo mnie czeka wyprawa: Szwecja - Berlin - Warszawa - Utrecht - Hamburg - Szwecja. Trzeba będzie zrobić relację, bo wszyscy kącikowicze bardzo sobie je cenią (muszę kupić film do aparatu).
  11. O kurcze! Świetny pomysł! I ma dwa zastosowania: ładowanie i szybki transport z mieszkania do samochodu.
  12. W naszej części EU level 1 nie istnieje. Level 2 to AC, może być zwykłe gniazdko domowe a możliwe, że wlicza się też w to instalacje 3 fazowe, również publiczne ładowarki AC. A level 3 to wszelkie ładowarki DC od 20 kW (są takie) do 350 kW.
  13. MOP Nowostawy - (A2 na wschód od skrzyżowania z A1) Ionity już w obu kierunkach.
  14. Okolice megasamu i komisariatu... Przypomniały mi się czasy podstawowkowo-licealne. Na Twoim miejscu brałbym EV i ładował na tym Orlenie na AC, bo taniej i zdrowiej dla auta. Zostawiać raz w tygodniu na kilka godzin i spacerek orlen-dom-orlen...
  15. Pomysł dobry, tylko ja nie jestem obiektywny. Przy którym Orlenie stawiają ładowarkę? Jak daleko tam masz?
  16. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Facet idzie ulicą. Mija restaurację serwująca owoce morza i ludzi oddających się konsumpcji. Patrzy z obrzydzeniem, w końcu nie wytrzymuje, wchodzi do restauracji, idzie na środek sali i mówi: "Ja dziś biedny dziad z XIX wieku byłem głodny koło 9:00, więc szybko napchałem jape płatkami śniadowymi z biedronki i zalałem mlekiem z kartonu, o 9:01 byłem już pełny, i to tak że mi się mleko ulało z nosa. O 14:00 się szybko zesrałem i zrobiłem się głodny, więc na szybko wciągnąłem pół garnka kartofli z wczoraj i o 14.02 byłem już syty!" Jeden z gości, patrzy zdziwiony na niego i mówi: "Ale mi to tutaj smakuje..." - Wcale ci nie smakuje, frajerze! - odpowiedział dyplomatycznie. Po czym kontynuował swój TedTalk: "A na kolację będzie na bogato - kanapka ze smalcem. Max 2 minuty roboty. i... tyle, cały dzień żrę bez namysłu i kombinacji. Śmieszy mnie te Wasze jedzenie! I te napełnianie członka podczas wzwodu w momencie jedzenia tych ośmiornic i glonojadów. Normalni ludzie po prostu żrą czy to chleb, czy ziemniaki czy kapustę! Dobranoc! " Niesamowicie dowartościowany skończył monolog i opuścił idiotyczny przybytek myśląc... - "Jak jutro jeszcze raz zobaczę tych głupków jedzących te świństwa, to będę musiał niestety znów tu wejść i ich nawracać." Ale warto było - pomyślał widząc nieznaczne wybrzuszenie w okolicach swojego rozporka...
  17. Jeśli masz na myśli zwykle gniazdko 230V, to każde EV poradzi sobie równie dobrze/źle, wszystkie będą ciągnąć max 3.7 kW. Wiadomo, że bardziej energooszczędne auta, będą ładować więcej kilometrów na godzinę.
  18. HelixSv odpowiedział awruK na temat - Motokącik
    No właśnie nie. Samej obsługi już się nauczyłem, bo przejechałem że 12kkm, ale jak np mam włączyć ogrzewanie kierownicy, to czasem dochodzę do wniosku, że aż tak bardzo nie potrzebuję. W Kiji mam do tego normalny fizyczny prztyczek. Żona też się wkurza, jak chce sobie pogrzać siedzenie, musi sięgnąć do ekranu i czasem kliknie pół centymetra za wysoko i nie zadziała, albo zmieni coś innego albo kliknie raz za dużo. Znowu w kiji normalny przycisk i dużo bliżej. Ponadto kilka sekund po rozpoczęciu jazdy nie można zrobić nic, bo szanowne multimedia się ładują... ID4 jest świetne, ale ten system to prawie polski ład.
  19. HelixSv odpowiedział awruK na temat - Motokącik
    No, jak Tobie się multimedia podobują, to będziesz zadowolony nawet, jak silnik wyleci przy hamowaniu.
  20. śmiej się śmiej. jak ci w tej kijusi pójdzie egr, upg, rozrząd, blok czy kolektor, to ty będziesz płakał.
  21. Trochę sie tego obawiałem...
  22. Phevy miałem dwa, już z nich wyrosłem i się nie interesuję. Ioniq5 i EV6 mają w opcji porządną i prostą możliwość oddania prądu. To byłby dla mnie duży plus.
  23. Chodziło mi o transfer prądu z dużej baterii w EV do wykorzystywania przez sprzęty domowe. To że agregaty spalinowe (na kołach czy nie) istnieją, to wiem. Nie pomyślałem, że w EV też mogę brać prąd z małego akumulatora a limitem jest tylko ilość prądu w dużej baterii. Myślę, że zaopatrzę się w przetwornicę, żeby bezsmrodowo i bezgłośnie podkradać prąd z któregoś z elektryków na wypadek blackoutu.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.