Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. Teoretyczne 350 kW to w Europie nic szczególnego. Aktualnie najbliższą mam 8 mil od siebie.
  2. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    W Greve koło Kopenhagi Ionity ma 10 stanowisk. Teoretycznie każde z nich ma niezależnie od innych dawać 350 kW. Moje ID4 było na początku jedyne i dostawałem 50 zamiast 80. Więc wygląda na to, że to jakaś świadoma decyzja sieci, albo jakiś filipiński wirus, bo problem nie dotyczy tylko tej lokalizacji. Tylko nie wiem, jaki oni mają w tym zysk. Może mniej płacą za prąd a może chcą udowodnić, że diesel lepszy. W trakcie mojego ładowania podjechał chłopak w ionic5, podłączył, ładował i patrzył na mnie jak próbuję różnych ładowarek. Podszedł do mnie, pogadaliśmy, powiedział, że u niego śmiga. Więc ja pogodziłem się z 50 kW i idąc do KFC spojrzałem na ekran jego ładowarki, a tam 35 kW przy 30% Na podstawie ostatnich doświadczeń stwierdzam, że źle się dzieje w Ionity... Fastned natomiast jest fenomenalny, oglądałem kilka kawałków YT, gdzie wypowiadają się przedstawiciele firmy i jestem pod dużym wrażeniem. Mam nadzieję, że dotrą do Danii i Polski.
  3. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    I bardzo dużo zależy od kondycji samej ładowarki. Wczoraj ładowałem na dwóch stacjach Ionity, obydwie w Danii. Obydwie dawały za mało prądu, tak około 50-60 kW, gdy przy danym % soc Id4 powinien ciągnąć jakieś 100-80. Na pierwszej stacji sprawdziłem kilka stanowisk, wszędzie to samo. Ta ładowarka w Lubece podobnie (ale przynajmniej darmo). Zacząłem już podejrzewać ostatni update samochodu, ale teraz właśnie ładuję na ładowarce w profesjonalnej sieci Fastned i jest dobrze.
  4. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    No teraz nie kłamię, ale tak to zawsze.
  5. HelixSv dodał temat w Forum EV
    Jestem właśnie w drodze do Holandii. Aktualnie w Lubece. Rodzina już w hotelu, a ja pomyślałem sobie, że noc nie jest od spania i wyjechałem na łowy. Niecały kilometr obok hotelu znalazłem darmową ładowarkę 100 kW. Co ciekawe, w celu naładowania należy zainstalować sobie polską aplikacje "elocity". Stacja benzynowa, na której terenie stoi ładowarka też jest polska, nazywa się Star i gdzieniegdzie przebija się logo Orlenu... 👩‍🌾 Taka historia...
  6. Raczej chdziło im o to, kto będzie robił lepsze elektryki. W porównywalnym segmencie oczywiście.
  7. https://www.theverge.com/2021/7/26/22594235/toyota-lobbying-dc-ev-congress-biden-donation https://chargedevs.com/newswire/toyota-actively-lobbies-against-support-for-evs/ https://arstechnica.com/cars/2021/07/toyota-bet-wrong-on-evs-so-now-its-lobbying-to-slow-the-transition/ https://insideevs.com/features/524481/toyota-hybrid-pioneer-delaying-evs/ https://www.thedrive.com/tech/41790/toyota-bet-against-against-electric-cars-now-its-stacking-the-deck-against-them https://studycorgi.com/toyota-companys-problems-fixing/ https://www.teslarati.com/toyota-ceo-fails-tesla-metaphor/ https://www.wsj.com/articles/toyotas-chief-says-electric-vehicles-are-overhyped-11608196665 https://electrek.co/2021/09/22/toyota-facing-boycotts-over-fight-slow-electric-vehicle-progress/
  8. Aktualna strategia Toyoty:
  9. Szkoda. Kup z pięć takich i ciągnij z apartamentu.
  10. Nie wkładaj kija w mrowisko. Widzisz, że format robi wszystko, aby zaleczyć stare rany.
  11. Żeby Tesla robiła samochody lepiej zachowujące się na drodze niż Ford... Koniec świata. Ciekawe, gdzie są ci wszyscy internetowi eksperci, którzy mówili, że jak tylko szanowane duże marki samochodowe będą chciały, to użyją swojego wiekowego doświadczenia i zjedzą Teslę na śniadanie.
  12. Od razu międzynarodowej... Szosa na Białoruś i tyle. Chyba Musk szykuje się do ofensywy na Moskwę! 🕵️‍♂️
  13. Zrobi, ale z ładowaniem w połowie drogi. Hłe hłe...
  14. Wygląda na Teslę...
  15. HelixSv dodał temat w Infrastruktura
    Gdzieniegdzie infra zaczyna wyglądać jak należy.
  16. Skąd bierzesz te info?
  17. Nie, nigdy. Zawsze zostają w psim hotelu, ale muszę je jakoś tam przetransportować. Czasem też jeździmy z nimi nad morze.
  18. Normalny bagażnik to ważna rzecz... Mam drugą, jeszcze większą sukę. Mieszczą sie we dwie w id4 na luzie.
  19. Pewnie ze 120, Ford trochę przekłamuje.
  20. HelixSv odpowiedział karax na temat - Renault i Dacia
    Inny świat. Witamy w klubie. To teraz czekamy na relacje z jazdy do Portugalii. Nie takimi samochodami ludzie dają radę.
  21. Właśnie rozmawiałem ze sprzedawcą Hyundaia u siebie. W kwietniu dostali przydział 10 samochodów. Poszły w ciągu tygodnia. Aktualny czas oczekiwania 1 rok. Tak że brać i nie marudzić.
  22. A gdyby tu NAGLE było Ionity w przyszłości... I żadnego abonamentu nie byłoby w przyszłości...
  23. Oby te słupki były przynajmniej 100 kW.
  24. "Już niedługo", właśnie znalazłem to: https://e.autokult.pl/41512,beda-stacje-ladowania-aut-w-28-nowych-punktach-autostrad-i-drog-ekspresowych-wystartuja-w-2022-r
  25. W ID3/4 też jest namiastka. O kant dupy potłuc. Proponuje mi ładowarki 11 kW, kiedy obok są 50 kW. Nie można wybrać preferowanych mocy czy operatorów. W nawigacji jako preferowane "poi" daję tylko Ionity (nie ma znaczenia dla planowania, tylko żeby widzieć na mapie) i żeby je zobaczyć muszę dać taki zoom, że muszę wcześniej dokładnie wiedzieć, gdzie są... No witki opadają. Bez abrp czy ps nie ma szans na komfortową jazdę w nieznane.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.