Zawartość dodana przez Lisek
-
Październik - idzie zima :P
> No kto to widział zeby na dotarciu amorki puszczaly..... No właśnie ... co najmniej te 180 tys powinno wytrzymać zwłaszcza, że po dobrych drogach głównie jeździ
-
[Problem] Ślizga się sprzęgło
Spalone sprzęgło - do wymiany... Pamiętaj, że sprzęgło jest między silnikiem a skrzynią biegów i dla niego największe obciążenie to 6.. 5 ... 4.. bieg i przyspieszanie max w okolicy 2000 obr... 1 i 2 ma takie przełożenie, zenie koniecznie to wyczujesz ...
-
Październik - idzie zima :P
Tak więc u mnie dzisiaj zagościła zima przynajmniej na kołach letnie poszły do kosza to znaczy do utylizacji a Bridgestone na wiosnę zastąpią pewnie Hankooki Ventus Prime 2 K115 ale do tego czasu może mi się zmienić Przy okazji przeglądu i wymiany oleju stwierdziłem, że mam luźne prawe koło drążki jak nic... i wyciek na lewym przednim amortyzatorze. jeszcze trzyma ale już czuje wydatki... Cromcia ma 132 tyś km
-
Październik - idzie zima :P
> Wcale sie nie zdziwil jak zima bedzie szybciej niz w listopadzie. W Rumuni juz sypie i ma sypać do niedzieli... wszystko sparaliżowane... Ja wymieniam... Zima juz jest...
-
Październik - idzie zima :P
> Niemal już od tygodnia trzeba grzać > Drugi dzień przymrozki , Tak sie zastanawiam nad zimówkami... może w sobote założę
-
Pedał sprzęgła
> Szukam używki, a auto z polskiego rynku i w sieci fiata brak śladów wypadkowości, a było też > sprawdzane przed zakupem. Aktualny przebieg 254 tkm ale to się nie powinno łamać Może był felerny... sprzęgło lekko pracuje? Pisz do ludzi z allegro ...
-
Tanie chińskie aku. Ktoś miał z nimi styczność?
Kupiłem autokrafta bo był tu polecany i był tani i był polski .... mam od 2 lat i jestem zadowolony Tu kupiłem... AUTOKRAFT
-
Dolewanie oleju 2T do ropy
> To jest tylko depresator, zamiennikiem 2T jest to: SKAYDD jako depresator to sie kiepsko sprawuje podobnie jak i inne .. trzeba wlewać znacznie większą dawkę Natomiast ma inne właściwości w tym smarne, konserwujące i czyszczące .. A tu doktorat WPŁYW WNIEKTÓRYCH DODATKÓW DO PALIWANA PARAMETRY ROBOCZE WYSOKOPRĘZNEGO SILNIKA Z WTRYSKIEM BEZPOŚREDNIM
-
Dolewanie oleju 2T do ropy
> Czyli efekt placebo i można kasę za olej wydać na coś innego. Na to: Sa dowody naukowe,ze to działa
-
Dolewanie oleju 2T do ropy
> wlasnie im bardziej zamulam tym wiecej pali lekkie musniecie gazu chwilowe spalanie na poziomie 12l > wyczailem, ze jak sie w miare szybko rozpedze wbije 4bieg i zblokuje tempomat wtedy moge osiagnac > spalanie na poziomie 8l ale i tak szalu nie ma Jazda na tempomacie nie jest oszczędna ... aby jeździć oszczędnie i dynamicznie trzeba korzystać z skrzyni biegów bardzo często Ja do swojej Cromy MJTD 1,9 150 KM leje od kilku tankowań T2 od elfa ... efektów jakiś widocznych nie widzę i nie słyszę... leję 0,3 litra/ 55 litrów.... Spalanie bez większych zmian : za ostatnie 60 tyś km ...
-
Wątek zakupowy 25-30k Mondeo?
> jakie koszty modyfikacji/poprawienia tej jednostki, orientujesz się może? Zaraz tam modyfikacje... kupić i jeździć 1,9 MJTD 150 KM Zazwyczaj maja 160-165 KM w serii ... po roku 2008 w nowej po lifcie ... EGR czyścić co 20 tyś km Auto duże i siedzi się wysoko ale należy sprawdzić czy taki 1,6 metra wysokie auto przypadnie do gustu... taka kanapa..
-
croma jezdzi na Pb....
> Nie jest się czym chwalić ale nalałęm do fulla benzynki w trasie , po przejechaniu 3 km zaczeło > przerywać i staneło . Mechaniki znalezione przy drodze kazali demontować zbiornik , ale udało > sie wypompować po zdjęciu tylnego siedzenia przez korek . teraz mam 60 litrów paliwka do > kosiarki . Wymienione filterki i cromka smiga nadal . Osobiście ściągną bym szybkozłączkę na filtrze i włączając zapłon i wyłączając wypompowała by sama .... nie zaszkodzi zdjąć wtyczki z świec żarowych coby nie rozładować akumulatora ...
-
croma jezdzi na Pb....
Może to trzeba nakleić
-
WRZESIEN- spamerzy do szkoly !!!
> Wychodzi na to że Twoja jazda to 99% trasy i wszystko jasne , > a my tu po mieście Cromami jeździmy frajerzy, zamiast obwodnicą 90km/h się turlać, dzień w dzień Tiry na obwodnicy turlają się 85 km/h
-
WRZESIEN- spamerzy do szkoly !!!
> Nie wiem jak to robicie że macie spalanie rzędu 6,5 - 7,5 l/100km ale ja nie mogę zejść poniżej 8,4 > - 8,6/100 km jazda mieszana codziennie jakieś 50 km w 2 odcinkach po 25 kilometrów trasa plus > pomiędzy tym 10 - 12 km miasto. A ja nie wiem co musiał bym robic abym tyle spalił ... Też mam 2 x po 25 km do pracy i nie zależnie czy idę na maxa czy stoję w korku jak dzisiaj na obwodnicy 3-miasta to sumarycznie 6 l nie przekraczam ..... jadąc zgodnie z przepisami do 120 mam 5,4 Wyprawa do Chorwacji 4,1 tyś km i spalanie 5,9 na całym dystansie średnia za ostatnie 65 tyś km
-
WRZESIEN- spamerzy do szkoly !!!
> Przy średniej 71km/h na dystansie 1200km autko spaliło 5,6l/100km ropy. Jadąc na wakacie do Chorwacji ( 2 dorosłe osoby + 2 dzieci + bagaż max ) przy średniej V=90 km/h pokazanej przez komputer z Gdańska do Częstochowy miałem identyczny wynik
-
WRZESIEN- spamerzy do szkoly !!!
> Przecież od dawna wiadomo że masz popsuty samochód. Czyli powinienem go naprawić aby mieć zepsuty tak jak wy
-
WRZESIEN- spamerzy do szkoly !!!
> Z gorki nie liczymy i za TIR-em tez nie:))) Z górki do pracy mam spalanie na poziomie 4,6 przy vśredniej 80 km/h ale juz z powrotem nie może by znowu z górki no i jak zwykle małe zatwardzenie na estakadzie wiec suma na odcinku 2x24km do i z pracy daje 5,4 litra przy V średniej na poziomie 60 km..... A moze jednak jest ciągle z górki > Ja teraz w miescie z 1100 km, jakas"traska" 15 za wr ze 2-3 razy i mam 7,3 to postep bo mialem > kiedys 7,9 > Powoli ucze sie ON powozic, ale nie ukrywam, ze 6,7 lepiej dziala na psychike:) ale jak to zrobic? Używać wszystkich biegów ale pamiętać żeby redukować przy przyspieszaniu > Moze jak zaleje za pare tys Millersa nano cos tam to sie zmieni. Miałem lać ale nie kupiłem > Aaaa.....od paru tys dolewam Millersa do paliwa i 2T. T2 leje od 2 tankowań ale muszę swoją czarną strzałę kupić ,, różnic nie czuję
-
WRZESIEN- spamerzy do szkoly !!!
Ja nie wiem jak wy to robicie... ja nawet mając średnią na poziomie 81 km/h nadal mam spalanie na poziomie 5,7 ( a żeby mieć taką średnią to już naprawdę trzeba zapie...czać ) Spalanie powyżej 7 mam tylko na krótkich odcinkach do 3 km
-
Do praktyków: głębokość bieżnika opon zimowych
A ile maja nowe Cholerka nie zmierzyłem a teraz mam 6...6,5 mm Nokiany
-
Croma dzwoni przy 2200 obrotach i słaba jak jest ciepło
> Witam po długiej przerwie. Temat niestety nadal aktualny auto już nie dzwoni bo miała miejsce > regeneracja turbiny (pojawił się olej) a że auto było jeszcze na gwarancji to opłacało się od > razu działać. Niestety nadal słaba przy niskich obrotach...komputer nie pokazuje żadnych > błędów. To dołujące bo dopiero jak się przyciśnie to ładnie idzie ale poszaleć na krzyżówkach > to nie ma co??? Może coś doradzicie. EGR był wymieniany ok kwietnia. Z odpiętą przepływką > jedzie tak samo jak i z nią. Więc sama nie wiem co jeszcze sprawdzić. Może więc zacząć od tyłu może problem polega na zatkanym filtrze cząstek stałych - DPF ... wszyscy sprawdzali ale ile % był zatkany i kiedy ostatnio się wypalił? Silnik może i ograniczy moc gdy temperatura powietrza dolotowego będzie większa niż 60C,,, może jednak coś nie tak z Intercoolerem - zatkany zasyfiony ... temperatura układu chłodzącego w gorące dni jaką wskazuje zegar? Gdzie stoi wskazówka?
-
Gwizd przy przyspieszaniu
> pomaga w > Syndrom Kubicy to rozbita bryka, lepiej tak nie jeździć No proszę znowu dachował... to jednak nie była dobra rada
-
Gwizd przy przyspieszaniu
> dzięki za podpowiedzi , dziś w drodze powrotnej z wakacji powtórka z rozrywki , po 300 km zdechła > turbinka, 250 km bez turbinki to szok wcale sie nie zbierała . Do 2000 obrotów szło a dalej to > już lipa nie reagowało trzeba było się dłuuugo rozbujać by pojechać 110 km/h . Zobaczę rano > czy znowu zaskoczy a w piątek na warsztat walka . A Lepsze jaja to , że światła przeciwmgłowe > zdechły też a działały , FES mówi ,że włączone i wsio ok ,kontrolka się świeci a żarówki lipa- > widzą ciemność . A między czasie zgasiłeś auto? Po każdorazowym zgaszeniu powinien powrócić do normalnego stanu
-
Gwizd przy przyspieszaniu
> Zawór sterujący turbo lub zapieczone kierownice, stawiam na to pierwsze. Mozna rozebrać i > wyczyscić, jednak zazwyczaj nie pomaga na długo. No to ja stawiam na kierownice A to do kolegi tompol : Turbiny nie lubią pracować jak są jakieś nieszczelności w układzie dolotowym i piski. Dochodzi wtedy do nadmiernego rozbujania się wirnika turbiny co w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia łozyska ślizgowego - a dokładniej tulejek i wycieku oleju na łopaty. Olej z układu smarowania/chłodzenia turbiny dostaje się na kierownice gdzie zapieka się... turbina do wymiany.. Błąd powstaje ponieważ podczas mocnego obciążenia silnika gdy turbina wchodzi na obroty i wzrasta doładowanie ( czyli gdy przyspieszałeś aby wyprzedzić ) układ ma za zadanie odciążyć ją przestawiając łopatki. Z jakiegoś powodu tego nie zrobił ( zawór podciśnienia sie zaciął lub łopaty zapiekły się sadzią a może siłownik na turbinie nie domaga lub czujnik doładowania na kolektorze szwankuje... ) i doszło do przeładowania. Czujnik ciśnienia w kolektorze wykrył, ze masz zamiast max 1,4 bar zapewne 1,8 lub więcej... ta turbina może ponad 2,5 dać i wszedł w tryb awaryjny odcinając dopływ paliwa - zmniejszając moc i wyświetlając komunikat. Czasami powodem takiej sytuacji jest syndrom emeryta - jazda tylko na niskich obrotach pomaga w takim układzie syndrom Kubicy tudzież innego Vetela
-
Tarcze tył - Fiat Croma
> tzn jakby polecane sa właśnie ferodo? Takie daje Fiat > a jak sie maja fiatowskie? czy np bosze? Nie wiem nie miałem od wielu lat w kolejnym już aucie mam Mikody z Ferodo i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły