Zawartość dodana przez Lisek
-
Gwizd przy przyspieszaniu
> spróbuję z patentem na butapren... > Czym najlepiej odtłuścić? benzyną ekstrakcyjną Opaska jednorazowa więc trzeba przeciąć szczypcami uważnie aby nie uszkodzić gumy
-
Czyszczenie wtrysków a wymiana filtra paliwa
Dzisiaj tankowałem po przejechaniu 900 km... wskazówka była w połowie miedzy czerwonymi kreskami... komputer pokazywał że już nic nie przejadę a weszło do odbicia pistoletu tylko 54,26 litra więc skoro jest tam 62 litrowy zbiornik to jeszcze było jakieś 7,7 litra
-
sprzegło 1.9 jtd
> Sam juz nie wiem co moze byc przyczyna takiego zachowania sprzegla. Więc został 2-mas.... nie szarpał na wolnych obrotach i przy ruszaniu nie telepał kabiną przy mocnym
-
sprzegło 1.9 jtd
Ale z tych zdjęć to raczej wynika,że masz uszkodzony docisk sprzęgła i albo masz zatarte łożysko na wielowpuście albo wysprzęglik nie pracuje poprawnie a uszkodzenie sprzęgła to tylko wynik tamtego...
-
z cyklu co to za przewody
> koledzy sprawdzałem dzisiaj w swojej krowie filtr p.pyłkowy i natknąłem się na 2 przewody 1 > 2 od czego one są Podgrzewacze spryskiwaczy
-
Typowanie wyników F1 2013 - Australia
Lisek 1 S.Vettel 2 M.Webber 3 K.Raikkonen 4 F.Alonso 5 N.Rosberg 6 L.Hamilton 7 R.Grosjean 8 F.Massa PP S.Vettel
-
Gwizd przy przyspieszaniu
> a tak wygląda powyższa rura w środku. Sporo jest tam oleju... I mam takie pytanie czy to dobrze > czy to źle... To normalne.... zawsze turbinka trochę oleju przepuści Opaska nie oryginalna wiec ktoś już coś kombinował no i nie wyszło może przeciął opaska gumę a może za słabo założył... Polecam wszystko odtłuścić i na butapren skręcić nowa opaską
-
Nadszedł MARZEC - czas na plotkowanie/spamowanie ;)
> no i nici z mojego "ulepszenia" systemu audio... Przy bliższym zapoznaniu się z głośnikami okazało > się, że mam tam metalowe maskownice... Nożyk do poprawy audio nie wystarczy... Masz więc maskownice w innym kolorze niż boczek... te są OK.... trzeba resztę zmienić
-
Nadszedł MARZEC - czas na plotkowanie/spamowanie ;)
> Przy okazji zapytam, > Lisek, gdzie serwisujesz swojego fiaciora? > Albo inaczej: gdzie nie odwalają fuszerki tylko robią uczciwie? Sam.... A większe sprawy ( rozrząd, sprzęgła ) tu robiłem jak mi się nie chciało Fiat club
-
stilo 1.9JTD 16V 140km
> Witam. > Jakiś czas była cisza z czujnikiem wałka rozrządu i "niechęcią" odpalania zimnego silnika ale owy > problem powrócił. Auto nie kiedy odmawia współpracy przy rozruchu i dopiero odpala za ponownym > uruchomieniem,ale już z błędem. Czas wymienić ... średnio przy 160 tys km padają
-
Tutaj witamy nowych na kąciku nowego Fiata Cromy :-)
> Witam Wszystkich > po 6 letniej przygodzie z koreańską myślą techniczną, wracam do włoszczyzny > Autko to Croma 1,9 120 KM z 2008 roku. > Jeszcze raz witam i saluto Witamy
-
Nadszedł MARZEC - czas na plotkowanie/spamowanie ;)
Wczoraj moja mućka przeszła ścieżkę diagnostyczną wzorowo ... 113 tyś km i żadnych luzów na szarpakach Jak to powiedział diagnosta..... wreszcie w tym Fiacie zmądrzeli i zrobili dobre zawieszenie na nasze Polskie drogi nie to co w tych Audi czy VW co je tu widuje niestety musiałem mu powiedzieć że to zawieszenie to OPLA .. A tak mi się zdawało odpowiedział bo jest identyczne Niestety miałem w drodze do stacji małe zdarzenie.... wyleciałem z zakrętu mućką bo niestety zbyt odważnie 90km/h wszedłem w zakręt który okazał się zakrętem prawie 120 stopni a że było biało to wiecie Na początku podsterowność potem lekka kontra i nadsterowność i w efekcie przeleciałem bokiem jak rajdowiec ten zakręt... dobrze że na przeciwny pasie nikogo nie było.... co gorsza dla mnie wszystkie manewry musiałem dokonać lewą ręką bo w prawej trzymałem batonika i tak mi go szkoda było rzucić Na szczęście w mućce jest tyle systemów kontroli trakcji że nawet pobocza nie zahaczyłem
-
Koszmarki
> Niedługo dojdzie do szyby > gdzie się podzialy czasy gdy zderzak można było wymienić samodzielnie w 5 minut... > Druga sprawa to to, ze już zewnątrz widać ze bedzie trudny dostep do zarowek - nad zarowkami jest > lampa led która na pewno bardzo przeszkadza w dostępie od góry. > Gdyby ludzie przy zakupie auta się kierowali takimi praktycznymi względami, to takie auta by się > nie sprzedawaly i w końcu producenci by zaczeli projektowac inaczej... Spokojna twoja w nadkolu jest specjalna klapka która umożliwia wyjęcie/wymianę żarówki.... ASO również musi z czegoś żyć a taka żarówka to sie spali raz na rok może trzy lata więc z czego tu żyć
-
Czym jest tak na prawdę opona całoroczna?
> Pytam, bo jeżdże w zimie w takie miejsca: > Jeżdże na nich koło 70 tys km [strzelam] > To jest dla mnie koło 5 lat Kolego jak po 4 latach eksploatacji pojedziesz na oponie całorocznej w takie miejsce to skończysz w rowie lub na innym aucie
-
poci sie bak, jak to naprawić?
> podepne sie do tematu > jesli nie ma mozliwosci wymiany na nowy ? > myslalem tak > -wypiaskowac > -podklad > -zalac do pelna woda Opary paliwa przed spawaniem najlepiej usuwa para wodna
-
Auto na dluga podroz po Europie.
SuperB w Kombi panie i będą zadowolone
-
Nadszedł MARZEC - czas na plotkowanie/spamowanie ;)
> Bez foto sie nie liczy No tak ..... To z dzisiaj na szczeście w nocy nie padało ... za oknem -14 C a zapowiadają -19 C gdzie to ocieplenie klimatu i ta wiosna
-
Nadszedł MARZEC - czas na plotkowanie/spamowanie ;)
> Jaka zima?? > W Bielsku 0 stopni i cisza z opadami a tak straszą. Nie wiem u mnie z 0,5 metra w koło garażu i -5C za oknem
-
podświetlenie zapalniczek
Niestety nie świeciło... nawet nie zauważyłem po rozebraniu oczywiście przepalona żaróweczka Jak rozebrac i co w środku siedzi tu... w Cromie identycznie tylko pomarańczowo
-
Nadszedł MARZEC - czas na plotkowanie/spamowanie ;)
> W Belgii paraliz bo tyle sniegu nasypalo Tak tego można było się spodziewać po tym jak TVN ogłosił ocieplenie
-
Gwizd przy przyspieszaniu
> Rozumiem że kolektor i klapy wirowe sam sobie nie sprawdzę... Mam plastikowy.. A więc ciebie to nie dotyczy... > Przy obrotach jałowych chyba występuje podciśnienie, więc zamiast bąbelków to mi będzie mydliny > zasysać... nie pamiętam czy jest podciśnienie czy nadciśnienie ... ale FES prawdę powie wydaje mi się że nie zobaczysz tak > Pod osłoną górną czysto, przy chłodnicy nie oglądałem. Zobacz... > Poczytałem sobie inne fora i sposobem na sprawdzenie szczelności jest podłączenie kompresora. Tylko > niestety nie wiem, gdzie z tym się podpiąć. Pewnie każdą rurkę trzeba zaślepić i napompować do > 2bar... co o tym myślicie? Maksymalne ciśnienie nie przekracza 1,5 bar... więc ten stres bu odpowiedział tylko jak tu zaślepić kolektor lub turbine to raczej mało wykonalne w tym silniku ... tak można sprawdzić intercooler ale i to nie tak łatwo... Tak jak pisałem szukaj wycieków oleju, czarnej mazi lub jeśli jest wszystko uwalone najpierw umyć i potem szukać..
-
Gwizd przy przyspieszaniu
Warto sprawdzić kolektor - klapy wirowe... jeśli są wyklepane to ciśnienie powietrza pod obciążeniem będzie gwizdać... Obciążenia statycznie nie uzyskasz... możesz próbować na zaciągniętym hamulcu puszczać gaz i sprzęgło ale jest to ryzykowne i można sprzęgło spalić łatwo ... Jeśli gdzieś jest nieszczelność ( intercooler, węże, łączenia ) to wszystko olejem w okolicy jest zarzygane... zdemontuj osłonę silnika górną i zobacz oraz odkręć osłony nad chłodnica i zobacz czy tam nie ma śladów oleju... Ogólnie to w zależności od stany turbiny te Cromy lekko potrafiły pogwizdywać.... u mnie nic nie gwizda
-
Montaż zestawu głośnomówiącego do Navi CN+ Nokia ck-200
Więc wczoraj dokonałem istotnej zmiany zmieniając zestaw głośnomówiący CK-7w na CK-200 Od Noki. Często korzystam z 2 telefonów a jak wiemy używanie telefonu w czasie jazdy to 200 zł i 5 punktów więc taniej jest jednak kupić nowy zestaw za 300 zł Wybrałem ten zestaw właśnie ze względu na obsługuje 2 telefonów jednocześnie ( prywatny i firmowy ) Co do samego montażu to dla Navi CN+ w Cromie II lub Stilo ( to to samo ) jest banalnie prosty i w zależności gdzie wybierzemy sobie umiejscowienie na ekranik może zająć maksymalnie 20 - 60 minut Nie trzeba żadnej lutownicy i każdy kto potrafi przykręcić drzwiczki w kuchni poradzi sobie i z tym zadaniem Zestaw posiada wtyczki i gniazda ISO które idealnie pasują pod Navi. Montaż polega na odłączeniu dwóch wtyczek z radia i podłączenie dwóch z zestawu CK-200 a te które wyciągnęliśmy wkładamy do specjalnego gniazda od zestawu. Do tego wkładamy wtyczkę od monitorka i jack .... I już to tyle jeśli chodzi o podłączenie UWAGA.... Ważne jest aby odłączyć jedną z wtyczek MUTE... Wszystkie 3 wtyczki MUTE muszą być odłączone. Sytuacja trochę komplikuję się gdy chcemy podłączyć Zestaw CK-200 pod radio. Problem dotyczy w tym przypadku braku zasilania +12V po włączeniu stacyjki na kostce ISO. Trzeba więc takie napięcie doprowadzić do kostki w przeciwnym razie system nie włączy się..... Polecam również dokonać aktualizacji oprogramowania w wyświetlaczu - podłączyć pod PC-ta i kabelkiem USB ( brak w zestawie ) dokonać aktualizacji w wersji Polskiej... Tak wygląda zestaw CK-200 Odłączamy to połączenie z opisem MUTE ... wszystkie mam odłączone.... w tym miejscu jest wejście do zewnętrznego wzmacniacza opisane jako sygnał pozytywny ale wolałem nie ryzykować Ja postanowiłem umieścić ekranik nad lusterkiem więc wyprowadziłem kabelek w tym miejscu... oczywiście odkręcamy osłonę przeciwsłoneczną pasażera i puszczamy kabelek do słupka prawego zdejmujemy osłonę słupka prawego i przepuszczamy kabelek następnie odkręcamy kratkę środkową nawiewu - 2 śrubki inbus i przeciągamy kabelek pod deską CDN.... powklejam zdjęcia całą centralkę umieszczamy nad schowkiem.... jak widac miejsca jest pod dostatkiem ... warto przykleić elementy taśma dwustronną lub spiąć opaskami aby nie latały Wyciągamy NAVI i odpinamy te dwie wtyczki a następnie podpinamy wtyczki od CK-200 a wtyczki odpięte łączymy z gniazdem Ck-200 wszystko pasuje , jest zabezpieczone przed pomyłką To stary przycisk od CK-7W który był przewodowy i który zdemontowałem A to nowy który jest bezprzewodowy i można go umieścić na kierownicy za pomocą specjalnej opaski z zestawu - ja nie zdecydowałem sie na ten krok lub w dowolnym innym miejscu A to i sam zamontowany ekranik. Jest wbudowany tu mikrofon ( z lewej strony ) więc nie ma potrzeby prowadzić drugiego mikrofonu który jest w zestawie. Jeśli jednak ktoś wybierze inną lokalizację dla ekranu przypuszczam, że będzie konieczność poprowadzenia niezależnego mikrofonu w okolice słupka lub lampki Przy pierwszym uruchomieniu - zestaw uruchamia się razem z przekręceniem stacyjki - wybieramy język polski i łączymy sie z telefonem... lub telefonami ..... polecam również zmienić kolor podświetlenia na pomarańczowy ( ale to już zależy od gustów - jest dowolność ustawień koloru ) RGB.... Pani z zestawu bardzo ładnie nas wita i żegna w ojczystym języku ale to może być wkurzające na dłuższą metę Na razie za wiele nie przetestowałem więc CDN....
-
Nadszedł MARZEC - czas na plotkowanie/spamowanie ;)
> A ja chyba zaraz bede zmienial na zimowki, bo cosik zaczyna sniegiem sypac Nie pękaj .... bądź niezmienny
-
Czyszczenie wtrysków a wymiana filtra paliwa
> Już to parę razy pisałem - testowałem różne renomowane preparaty i żaden z nich jakoś nie jest w > stanie usunąć osadów z wewnętrznych części wtryskiwacza. M A te super "maszyny" podłączane pod pompy paliwa w których zamiast ON stosuje się jakieś preparaty do czyszczenia też nic nie dają? Analizatory spalin przed i po czyszczeniu mówią coś innego