Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

TomekD000

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez TomekD000

  1. > Skoda to niestety pazdzierz w srodku i oszczednosci. Nie widac tego tak jak w Rapidzie ale dobrze > nie jest. Pulsar przy tym lepiej wyglada. Choc znow Skoda kusi cena. 55k. może i paździerz, ale jest duuuużo lepiej niż w poprzedniej jako całokształt samochodu, dwa inne światy kusi też dsg za 5kpln w fabii
  2. > Bo mam mniej niz 60 lat > A na serio to mimo wszystko auto klasy B o dosc ponurym wnetrzu. > Skoro za te same pieniadze mozna miec Pulsara lub C4-ke to dla mnie wybor jest prosty zobacz nową fabia w lepszej wersji, ponure wnętrze przy niej ma pulsar wnętrze fabii
  3. TomekD000 odpowiedział mdyrka na temat - Volkswagen
    > Chocby taka, że jeśli jest na pasku, to jedną z pierwszych rzeczy, które bym zrobił w pięcioletnim > aucie, to wymienił kompletny rozrząd W przypadku łańcucha na początek wystarczy kontrola - no > i byłby to łatwy sposób na rozpoznanie pozmianowych silników (tak, wiem, skuteczniej jest to > zrobić po kodzie silnika, ale jeszcze nie wiem, które są tymi "bezpiecznymi", a które nie). tsi na pasku są dopiero w golfie VII o octavii 3 i chyba leonie, reszta ma tsi z łańcuchem, nawet inne auta równolegle produkowane w tymi trzema
  4. > koledzy, pytanie... w moim Stilo siedzi jakiś akumulator Matador. Data produkcji końcówka 2011 > roku. podłączyłem ostatnio takie małe urządzonko z wyświetlaczem z allegro do gniazda > zapalniczki. i tak: > - silnik wyłączony, napięcie 10V > - silnik odpalony, nierozgrzany, napięcie 13,4V powoli rośnie aż do 14V > - silnik odpalony, nierozgrzany, włączone światła mijania, napięcie 13,8V stałe > akumulator niedoładowywany od ponad pół roku. robię raczej krótkie odcinki, używam CITY oraz > grzałki PTC i nadmuchów. > wystarczy doładować aku i wszystko powinno być ok, czy zainteresować się alternatorem? Z tego co pamietam w stilo prąd w gniazdku zapalniczki jest jak włączysz zapłon, a włączenie zapłonu = grzanie świec, więc ciężko się odnieść do tych 10V bo aku jest wtedy już obciążony, tak czy inaczej 10V to trochę za mało.
  5. > Grzałka jest wpięta w przewód z płynem chłodzącym, więc silnik szybciej łapie temperaturę. na pewno? to czemu tjsz silnik z grzałką czy bez tak samo długo się nagrzewa? w vagach grzeje tylko powietrze do ogrzania kabiny, coś jak farelka, bardzo wydajna zresztą, po max minucie leci ciepłe powietrze płyn chłodzący grzeją grzałki DEFA, ale to zupełnie inna inszość
  6. > Oczywiscie ze sie z Toba zgadzam w pierwszej czesci. > Druga dotyczaca ogrzewania kabiny hmmm - polemizowalbym. > klimatronik w AUTO puszcza powietrze cieple na nogi prawie w max predkosci dopiero jak strzalka od > temp silnika ruszy sie...i dopiero wtedy czuc cieple powietrze w kabinie...wczesniej raczej > nie, tym bardziej na poczatku nawiew z automatu leci na szybe z minimalna predkoscia.... Przyznaje, nie wiem jak działa PTC w stilo, nie miałem go, za to ogrzewanie przy klimie auto działało tak jak piszesz, puszczało grzanie w momencie jak wskazówka ruszyła. > Wracajac do ladowania...dlaczego nasze fiaty maja ledwo ponad 14V ladowania a nie jak inne > 14.2-14.4V? wina regulatora? tego Ci nie powiem... ponad 14V jest ok, dziwne jest to około 12-13.4V przy załączonej grzałce, to stanowczo za mało, więc może rzeczywiście masz coś nie tak, może inni napiszą jakie mają napięcie przy grzałce
  7. > Absolutnie sie z tym nie moge zgodzic. > Przy wlaczonym nawiewie (jednoczesnie PTC) napiecie ladowania spada do 12-13.4V ale bardziej w tych > nizchych granicach.... > Dlatego ta grzalke wylaczylem, a co ciekawe dzis przy -8 stopniach, autko zagrzalo sie o ~200m > później niz przy -3 z wlaczona grzalka . tzn rozumie, że zgadzasz się ze mną, że grzałka ma wpływ na aku choć u mnie w octavii załączona grzałka czy nie, podczas jazdy mam napięcie 14.2-14.4 grzałka nie ma wpływ na nagrzewanie silnika, tylko kabiny
  8. > Oj...jakbys rzucil okiem na moj pierwszy post to zobaczylbys ze wlasnie ujeżdżam Varte Blue > Dynamic....jak widac kiepsko to juz wyglada PTC Ci ją wykończyło... a ostatnio mi znawcy na MK tłumaczyli że nie ma to wpływu na aku
  9. > No wlasnie mam propocyzje na Bosch 74Ah/750A 0-092-S50-070 za 365zl > A moze FIAMM? > Pojezdzi troszke? osobiście zaryzykowałbym vartę (silver albo blu) lub coś całkiem budżetowego
  10. > Czesc! > Dzieki za slowa pociechy co do ladowania > Akku ma ok 3 lat. Tak jak pisalem na poczatku VARTA Blue. > Dzis przy -8 na prawde ledwo krecil....obstawiam ze rzeczywiscie jest cos z nim nie tak. > Brat cioteczny proponuje mi BOSCHA za 330zł. Warto brac? > Czy moze cos innego? Miałem boscha s5 77ah przez ostatni rok ze stilo, i po roku trzeba było doładowywać, kręcił ale nie za fajnie, jak dla nie wart swojej ceny.
  11. TomekD000 odpowiedział wodzu na temat - Motokącik
    > A nie jest tak, że po którymś tam roku VW wrócił do paska zamiast łańcucha? Bo coś chyba czytałem. wrócił, ale to nastąpiło ze zmianą modelu np golf VI - golf VII, octa 2-3 ale np już rapid czy fabia, passat, superb produkowane w tym samym czasie co golf 7 i octa 3 nadal mają łańcuch nie pasek, łańcuch poprawiony co ważne, na forum golfa octy itd nikt nie sygnalizuje problemów w autach z poprawionym łańcuchem i resztą.
  12. TomekD000 odpowiedział wodzu na temat - Motokącik
    > To nawet w maluchu rzadziej się rozrząd wymieniało - no i taniocha była nie wiem czy taniej, ASO wymieniało gratis edit tak czy inaczej, nie pchałbym się w tsi z przed 2011r i to też nie jest tak, że w każdych aucie są problemy
  13. TomekD000 odpowiedział wodzu na temat - Motokącik
    > Żaden, tsi z początków produkcji zużywa rozrząd szybciej niż płyn do spryskiwaczy. który masz już zestaw? > AFAIR koszty bardzo porównywalne. w 1.4 jest wariator faz rozrządu, jest drożej
  14. TomekD000 odpowiedział wodzu na temat - Motokącik
    > Ale, że ja Cię proszę, jak? Permanentnie? Zakładasz nowy i znów go szlag trafia przed kolejnym > uzupełnieniem psik-psika i wymianą wunderbauma? > Czy może zrobili w końcu porządne elementy i wystarczy kupić auto z nastawieniem na włożenie na > "good morning to you" 3/5/10kpln i mieć temat z głowy? 1.2tsi po czerwcu 2011, 1.4tsi po 2010 (nie pamiętam który miesiąc) mają poprawiony łańcuch i nie słychać żeby problemy występowały. W starszych autach jeśli miały łańcuch+reszta wymieniane w ASO po tych datach również nie powinno być problemów. Łańcuch + reszta do 1.2tsi to koszt około 1.5kpln, do 1.4 drożej, bo tam jest wariator faz rozrządu.
  15. > Jeżeli upuszczę oleju do 1/2 jak piszesz, to po jakim czasie (ilu km) jest szansa, że go > przybędzie? Szybko się o tym dowiem? > Pytam, bo jeśli dochodzi do rozrzedzania oleju paliwem, to chcę o tym wiedzieć jak najszybciej. Bo > to szkodliwe jest dla silnika. Jak nie chcesz zmieniać od razu to odesśij oleju do 3/4 na bagnecie i obserwuj co będzie dalej. Ja bym tak zrobił jeśli miałbym pewność, że nie dawno olej był zmieniany.
  16. > Tylko w Stilo jest to grzałka powietrza, a nie płynu chłodniczego... > W Cromie niestety brak dogrzewania elektrycznego > Natomiast jest takie np w Clio 1.5 dCi w octavii też jest elektrycznie grzanie powietrza a w stilo nie miałem wcale grzałki
  17. > Bardzo dobre, szczególnie dla alternatora i akumulatora na tych krótkich odcinkach. > Na krótkie odcinki to się kupuję małą benzynkę dokładnie mam tą grzałkę, super sprawa, ale... bezpieczniki do zespołu grzałek (nie zawsze całość grzeje) to około 90A altek ma 140A a gdzie ECU, światła, dmuchawa itd. nie zostaje prawie w ogóle prądu na doładowanie aku, problem jest jak auto jeździ tylko krótkie odcinki. Problemy z aku gwarantowane. Do autora wątku, pamiętaj że nie masz żadnego wpływu na włączanie grzałki, zimny silnik + włączone ogrzewanie = włączenie grzałki. Ale i tak lepiej ją mieć
  18. > Tym bardziej że poprzednia już miała mocno zawyżoną cenę. aż nie wierze, człowiek z takim podpisem "Jeśli umiesz coś robić - nie rób tego za darmo. " pisze takie rzeczy po co wypuszczają nowy model? żeby lepiej zarobić, poprostu... a na dodatek sprzedaje się bardzo dobrze to dlaczego mają sprzedawać taniej? to wszystko nie zmienia faktu że wolałbym żeby była tańsza
  19. TomekD000 odpowiedział woju na temat - BMW
    > 525d w F11 to 2.0. w E60 po lifcie to były 3.0. w F10/11 od rocznika 2012 to 2.0, 525d 2010-2011 to 3.0
  20. > U nas na 5 sztuk w wypożyczalni w 3 korba bokiem wyszła przy przebiegu od 140kkm do 180kkm wiec > chyba loteria.... napewno 1.6tdi? bo pierwsze słyszę o takimi przypadku, na OCP nikt nie wspominał, za to w 1.9tdi bxe bardzo często...
  21. > dokładniej to silnik w FABII 1.6 TDI > rok fabii 2011 > powiedzcie coś o tym silniku, jakieś wady? zalety? mam 1.6 tdi w octavii, problemów jak dotąd brak, pali mało około 0,5L mniej od stilo jtd115km, dynamika jak na silnik 105km, więc cudów nie, ale da się tym sprawnie jeździć. Kultura pracy w porównaniu do 1.9tdi czy 1.9jtd... nie ma co porównać inny świat, brak wibracji i cisza, jak na diesla oczywiście, do benzynowych jednostek jeszcze mu trochę brakuje, jak w każdej skodzie bardziej irytują szumy powietrza a nie hałas od silnika. DPF u mnie bezproblemowy jak dotąd. Irytuje tylko brak dołu w tym silniku, auto nie jedzie wcale poniżej 1.5k obr, za to ciągnie równo do 4.5k obr
  22. > Nooo coooo > Nikt dobrego auta nie sprzedaje > Jak kupię coś sensownego nie ulepa i pojeżdżę miesiąc bez awarii to idę pić zachowajcie choć odrobinę pozorów a poważnie to:
  23. > no tak bywa... ciężko o rozsądne wozidło jak bywa? gość wyżej pisze, że ma nie sprawne auto, chce je sprzedać (tak domniemam) nie sprawne i kupić inne sprawne? jednocześnie narzekając, że na rynku same padła z wadami i nie ma co kupić? mam nadzieje moje rozumowanie poszło za daleko...
  24. > Avia Motor Oil 10W40 - takim, jak dla mnie, egzotycznym olejem mam zalany silnik w Seacie Ibizie - > to wszystkie dane jakie mam. Teraz prośba. Poziom oleju na bagnecie jest dosyć niski, chcę go > uzupełnić, czy mogę zrobić to dowolnym olejem o parametrach 10W40? Pod ręką mam Mobil, Castrol > i Elf. Wymiana oleju wypada za 3 tys. km. Niestety nie mam więcej danych na temat tej Avii > Doradźcie coś, z góry dziękuję ja bym nie kombinował tylko wymienił odrazu, 10w40 jest tanim olejem a 3kkm to już blisko do wymiany
  25. TomekD000 odpowiedział Liseh na temat - Motokącik
    > Uuu! To by oznaczało uwstecznienie w zakresie komfortu. Ale Golf 7 w wersji Comfortline ma w > konfigu napisane "Climatic". Podobno aż za dobrze działał i go usunęli Być może nazwa handlowa została > Bardzo dobrze wspominam Climatic w Fabii. w octavi mam prawdziwy climatic i również twierdze że działa bardzo fajnie czasami na trasie 300km nie dotykam panelu

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.