Zawartość dodana przez 71mordor
-
Autostrada A1 i miejsca postojwe MOP.
> brakuje też pokoju dla matek karmiących, fontanny, placu zabaw, grila samoobsługowego, stacji do > ładowania aut elektrycznych. ja to bym chciał żeby bujane fotele były, bo luuubieee się pobujać w przewach w drodze...
-
Straż gminna, fotoradary i "niewskazanie"
> Nikt nie może zostać ukarany. Sprawę będą musieli przekazać Policji, a ta do sądu. > Ale... Znając życie postanowią ukarać pierwszego lepszego z nich. Łamiąc przy tym prawo oczywiście. No i jest podstawa do wzruszenia decyzji. Sprawa do sądu, a tam wszystkie wątpliwości rozstrzygane są na korzyść obwinionego. Sprawa do umorzenia z powodu niewykrycia sprawcy. Za 2-4pkt bym się nie bawił ale 10pkt i 400-500pln już warto.
-
Skrzypiące drzwi - nie śmiać się
> Miałem tak w Nubirze, zdaje się że od czegoś typu WD-40 robi się tylko głośniej a coś w stylu olej > silikonowy lepiej. Nawet spróbowałbym po kropelce oleju silnikowego na ogranicznik. Najlepszy jest smar litowy, taki biały! Od dwóch lat cisza, a miałem podobnie.
-
Kryzys na rynku nowych aut?
Dokładnie! Miałem tak (nie na taką skalę) w salonie Renault. Byłem dobrze obsłużony, to kupilem drugie auto, serwisowałem oba, no i przyprowadziłem łącznie trzech klientów, z czego dwóch kupiło nowe auto, a jeden używane. Dzisiaj jeżdżę innym autem ale z sprzedawcą i właścicielem salonu pozdrawiamy się na ulicy.
-
Kryzys na rynku nowych aut?
gdzie to było w Tokyo? Bo w Pl takie rzeczy tylko w Erze A na poważnie to wyjątek. W większości salonów w Polsce klient jest traktowany jak intruz który tylko podłogę zadepcze i zapalniczkę pod...li! Jak niedawno byłem w salonie Subaru, powiedziałem że jestem zainteresowany XV, to byłem traktowany z "plastikową" uprzejmością. Dopiero kiedy poprosilem o symulację fnansową kilku wersji, jak pan zapytał na ile rat, a ja powiedziałem , że za gotówkę, to mało sobie kręgosłupa nie złamał jak zaczął nadskakiwać. Trochę mnie to zniesmaczyło. Widać według pana sprzedawcy klient podjeżdżający Sedici do salonu Subaru, przyjeżdża "polizać lody przez szybę", bo i tak go nie stać. Aż nie wyobrażam sobie wycieczki do salonu maserati albo Ferrari, pewnie bym kopa dostał na wycieraczce.
-
Pytanie autentycznie od sąsiada.
Identyczne objawy miał kolega w A6. Jak włączał klimę to otwierało się okno, albo bagażnik i takie tam... Okazało się , że auto było najprawdopodobniej po zatopieniu i wariowała instalacja. Po wymianie wiązek i jakichś sterowników wszystko gra. Ale nerwów go to kosztowało i prawie rozwód...
-
Bagażnik na relingi
> Wporzo, ale niewiele mi pomogłeś Trochę nie kumam! Prosiłeś żeby polecić ci budżetowe belki na relingi i takowe ci kolega polecił, więc nie wiem czemu piszesz, że nie pomógł. W tej sytuacji sam nie wiem czy pisać, bo też chciałem ci Lidlowskie polecić. U mnie się od 4 lat sprawdzają, przy użyciu 2-3 razy do roku. Pzdr.
-
dywaniki welurowe
http://www.4mat.com.pl/ Kupowałem u nich kilka kompletów dla siebie i kolegów w pracy. Polecam ten najlepszy welur, jest lepszy jakościowo od fabrycznych. Można sobie zamówić dodatkowy dywanik kierowcy (co uczyniłem za jakieś niewielkie $) Dodam, że są super uczciwi, bo jak koledze przez pomyłkę przysłali dywaniki do nowszego modelu, to piorunem dosłali właściwe nie żądając zwrotu niewłaściwych. Polecam kolor popielaty, ładnie wygląda w aucie i nie widac na nim paprochów i piasku. Nie odkurzałem uczciwie całą zimę i teraz wyprałem pianką do tapicerki i wygladają jak nowe chociaż mają ponad rok. Pozdr.
-
cos na smołe i owady - co polecicie?
Na smołę uzywałem K2 i Sonaxa oba bardzo dobrze działają. W wersji oszczędnościowej benzyna lakowa, jest tłusta i też dobrze działa. Co do robali, to najlepszym środkiem do tej pory jaki miałem, to był W5 z Lidla ale od dwóch lat już go nie widziałem. Rano przed wejściem do auta spryskiwałem szybę i po "zagnieżdżeniu" się w samochodzie wystarczyło psiknąć płynem i machnąć wycieraczkami.
-
Sprawca - cwaniak
> Z koleji mnie przy stole rodzina w święta wyśmiała że na parkingu kartkę zostawiłem jak zahaczyłem > inne auto Taka (niestety) przykra polska mentalność. Jak mój kupel zrobił to samo (przycierka + wizytówka za wycieraczkę), w międzyczasie wrócił własciciel i zaczął od , po chwili dopiero dał sobie wytłumaczyć i zobaczył wizytówkę. Przeprosił i razem poszli na kawę omówić i spisać oświadczenie. No ale to chyba mały promil w przekroju naszego społeczeństwa. Trendy sa takiee żeby prysnąć niezauważonym. Ten który załatwia sprawę jak należy to frajer.
-
RAv4 / Grand Vitara / ???
> bierz E90, żaden SUV nie da Ci tyle fanu z jazdy. właśnie wróciłem z przejażdżki i wyprzedziłem dwóch takich co mieli fun z jazdy 30/h , jeden nawet próbował przyspieszyć ale szybko popuścił w pampersa... Reasumując, imho fun z wysoko postawionego 4x4 jest lepszy No ale to moje zdanie, każdego bawi co innego.
-
Antena
Ja mam w służbowym T4 antenę przy lewym słupku na podszybiu i odbiór OK. Na dachu mam "koguta" i dodatkowo drabinę wożę.
-
Wyprzedzanie kolumny pojazdów uprzywilejowanych
> Niestety praktyka pokazuje że często kolumny prawidłowo oznakowane np. z bankowozami są nie do > wyprzedzenia na np. ekspresówkach, bo pojazdy Policyjne zabezpieczające kolumnę blokują > możliwość wyprzedzenia i wloką się 80 km/h. Też widywałem kolumny, w których ostatni pojazd jedzie środkiem żeby uniemozliwić wyprzedzanie (a raczej rozdzielenie kolumny w niecnym celu), tak robią jadąc z VIP-ami albo konwojując ważnych przestępców, żeby utrudnić ich odbicie. Tyle, ze zazwyczaj jechali szybciej niż 80km/h
-
Śmierć przy próbie skrętu w lewo
> o ile nie przegapie czegos), zdarzyło mi się kilka razy świadomie ominąć cel podróży i zawrócić do niego, zamiast w ostatnim momencie hamować i skrecać! IMO kluczem do bezpieczeństwa jest czytelna sygnalizacja skrętu: najpierw kierunkowskaz, potem 2-3 razy światła stop i obserwując tył, dopiero hamowanie. Pies mi nie zliże jak mi ktoś wdupi nawet niegroźnie, lepiej czasem odpuścić skręt i zrobić drugie podejście.
-
Czyszczenie pasów bezpieczeństwa?
> kiedyś szczotkowaniem zmechaciłem pasy - teraz staram się prać je bez szczotki - dużo wody i płynu > i dużo płukania Dla tego pisałem o miękkiej szczoteczce, żeby dokładnie wprowadzić środek między włókna, a nie żeby brud zdzierać. Może być taka z włosia naturalnego.
-
Czyszczenie pasów bezpieczeństwa?
> Ale musiałeś wyjmować. Nie da rady na aucie? Da się! Wyciągnij na maxa, Załóż jakiś klips, żeby sie nie zwinęły. Można spróbować jakąś aktywną pianą w sprayu, ewentualnie ciepła woda z niewielką ilością Ludwika i miękka szczoteczka do paznokci. Nie zwijaj do puki nie wyschną. bedzie git!
-
Gdybyście mieli taki dylemat?
> Bramka nr 2. Klimatyzacji nie lubią ci, którzy jej nie mają i ci, którzy nie potrafią jej używać > Pozostali nie kupią nigdy kolejnego auta bez klimatyzacji. D o k ł a d n i e! > Druga sprawa - auto z klimatyzacją łatwiej potem sprzedać - na to, czy komputerek wypisuje głupotki > o spalaniu mało kto patrzy przy zakupie używki - na guziczek z napisem "A/C" prawie każdy. Po raz wtóry D o k ł a d n i e!
-
Wypadek nakręcony kamerką samochodową
> A jak to stwierdzisz? a niby jak miałem skopiować kartę w oczekiwaniu na Policję? Zwłaszcza, że nagranie będzie trwało ciągle do przyjazdu Policji. W obecności policjanta wyjmuję ją z kamery, na co ten spisuje stosowną notatkę. Spisuje moje dane w razie coś, do sądu. Dla zainteresowanych: oryginał dla biegłego, daje większą pewność ,że nic modyfikowane nie było, kopia mogła zostać nagrana po modyfikacji i adwokat może kwestionować wagę dowodu!
-
Wypadek nakręcony kamerką samochodową
> pofatyguje się z nim na > komisariat, gdzie "komisyjnie" technik policyjny zgra materiał w obecności wykonawcy i > drugiego policjanta, zaś obecni podpiszą się pod oświadczeniem o oryginalności. no to jakbym miał marnować parę godzi, to bym mu "pożyczył" kartę za 25pln i tyle
-
Wypadek nakręcony kamerką samochodową
> policjant powiedział, że "musza na razie zabezpieczyć telefon" Telefon zabezpieczą jeżeli zapis jest w pamięci telefonu, jak jest na karcie SD to zabezpiecza się oryginalny nośnik, ażne jest żeby był oryginalny, a nie kopia.
-
Dojazdówka vs zestaw naprawczy.
> Zestaw naprawczy. A jak się nie da, to od tego mam assistance, zeby mnie do wulkanizatora > dotoczyło... Jesteś sobie na grzybach, parę kilometrów od asfaltu i najeżdżasz na sterczący korzeń (sytuacja autentyczna), przez tydzień by mnie nie znaleźli z tym asistancem, sam bym nie umiał wytłumaczyć ile razy skręcić po leśnych drogach.
-
Dojazdówka vs zestaw naprawczy.
> Też tak sobie to wytłumaczyłem i śpię spokojnie . > Za komplet felg stalowych z kołpakami i nakrętkami na początku chcieli prawie 3 tys.zł. Powiedziałbym, że cena raczej normalna bez urywania doopy> > "Utargowałem" na 1,5 tys.zł za felgi z oponami i 350zł za kołpaki z nakrętkami. Ta cena jest jak najbardziej dobra. Co do śrub, to u mnie pasują te same do obu kompletów. A z kołpaków sam zrezygnowałem, z dwóch powodów: dużo szybciej rdzewieją felgi stalowe i jak dostał się między felgę, a kołpak mokry śnieg i w nocy zamarzł, to rano nie sposób go wydłubać i koło "biło" jak Dodam, że Sedici zachęca do harców po zaspach
-
Dojazdówka vs zestaw naprawczy.
> Wszystkie przypadki złapania gumy jakie mi się przydarzyły w ciągu ostatnich 10 lat to było > wpadnięcie w dziurę i zniszczenie opony. > Zestaw byłby bezużyteczny. Dokładnie! taki zestaw to może na germańskie autobany się nadaje, a nie na nasze cudne nawierzchnie. Ja bym w tego spreja nigdy nie wierzył. Ciekawe jak to się rozpręża przy -15-20stC Odmrażacz do szyb nie działa!
-
Dojazdówka vs zestaw naprawczy.
> Ale przeczytałeś dokładnie mój post? Ja za nie już zapłaciłem w cenie auta. Jak sobie dokupiłem > alusy, to fabryka gratisowo zabiera te stalówki, kołpaki i nakrętki. Dlaczego? Chęć zysku i > tyle. No chyba, że 15" alusy są aż tyle warte, że robią mi taką promocję. Też tak kilka razy robiłem ale to nie była zapłata za alusy, tylko dopłata do alusów. No i zabierając śruby do stalówek, przecież dają ci śruby do alu. Niestety takie ceny w ASO takie są Trzeba jednak przyznać, że fabryczne alufelgi są zdecydowanie lepszej jakości niż ten kitajski chłam po 300pln/szt. Przy ostatnim aucie, miałem fabrycznie alu 16' i kupowałem drugi komplet na zimę. Gdybym miał możliwość kupna go za 2kpln, to bym na prawdę wysoko skakał. Prawie tyle to za same opony dałem.
-
Dojazdówka vs zestaw naprawczy.
> . Jak je chcesz, to dodatkowo płacisz- komplet ( felgi, opony, kołpaki i nakrętki ) > kosztuje w dużej promocji prawie 2 tys.zł. Uważasz, że 2kpln za kompletne koła z firmowymi kołpakami i śrubami, to dużo? Nawet gdyby to były 15 cali to byłaby dobra cena!