Zawartość dodana przez 1Marek1
-
Kosiara
> Hsqv to produkt z tej samej półki co tańsze marki , tylko że na swojej legendzie " koszą " kasę. No nie wiem, mam taką już 4 lata i chodzi. Do koszenia ma 1500 m2, zdarzają się kamienie. Do tej pory nie skrzywiło noża, wszystko działa. Jeszcze nic się nie zepsuło. Czy tak działa sprzęt budżetowy?
-
Ile się czeka na fotke z fotoradaru?
Jeżeli stacjonarny pstryk to ITD. Czas w moim przypadku to ok 1 miesiąca, chociaż pare razy nie przyszło wcale. List polecony oczywiście. W środku ankieta ale bez zdjęcia (ale ostatnio mogło się to zmienić- prośba o aktualizację tych co mieli nieprzyjemnośc ostatnio).
-
Kraków - Praga - gdzie winietka?
> Austria strzyże równo z trawą Może da się ominąć te płatny odcinek? Z moich tras zmienił sie na minus odcinek koło Bregencji, gdzie za 10 km autostrady pomiędzy D a CH można było kupić za 2 Euro jednorazową winiete tranzytową, Już tego nie ma i trzeba kupić normalną za normalną cenę. Albo pojechać ten kawałek zwyklą drogą.
-
Kraków - Praga - gdzie winietka?
> Niestety prawda. > Na stronie ASFINAG jest wyraźnie napisane, że obowiązek posiadania winiety jest na wszystkich > autostradach i drogach > ekspresowych w Austrii, począwszy od granicy > państwa. Tam gdzie przekraczałem granice z Austrią ZAWSZE na samej granicy była sprzedaż winietek. I zawsze były.
-
Kraków - Praga - gdzie winietka?
> ktoś mi opowiadał hece z automatycznymi płatnymi bramkami bodaj we Francji, bo nie umiał sobie z > czymś poradzić oczywiście zrobił się korek, biegał szukał pomocy u jakiejś kobieciny, która > sprzątała okoliczny parking Z roku na rok ubywa obsługowych bramek na rzecz automatów. Pół biedy jak wszystko pójdzie OK. Ja raz miałem kłopot we Włoszech w Livorno, bo po 1500 km jazdy żle włożyłem bilet do automatu. W efekcie nie udało się zapłacić, szlaban poszedł w górę ale dostałem piekny wydruk z moim nr rejestracyjnym i kwota kary do zapłaty w wysokości chyba 60 EURO (cena za ten odcinek to 4 EURO). Na szczeście obok jest punk Punte BLAU- takie miejsce gdzie można takie rzeczy reklamować. Karę anulowali, wszystko poszlo OK, ale czas i nerwy stracone. Róznie bywa.
-
Kraków - Praga - gdzie winietka?
> czy Włochy, Francja czy Węgry można się spokojnie > odnaleźć. Nie żebym się czepiał ale Włochy i Francja nie ma winiet-sa bramki. A tak w temacie-tez kupuje wyłącznie po przekroczeniu granicy a nigdy w Pezetmocie z marżą.
-
projekt domu - jaki to?
> nie wiem co prawda jaki to projekt ale z doświadczenia wiem że mieszka sie w domu a nie na ulicy i > najpierw patrzy sie na środek i rzuty a potem na niejako wypadkową tegoż czyli elewacje > pozdrawiam Oczywiście że tak. Od siebie dodam że końcowy efekt wizualny i tak będzie zależał od wykończenia, bo nawet nudną bryłę budynku można bardzo uatrakcyjnić dobrym wykończeniem i odwrotnie- fajną bryłę zepsuć złym wykończeniem.
-
[KzAK] Samochód z segmentu D
Laguna III 2,0 Pb. Liftback.
-
nowe nie rdzewiejące
> do 60 tys zł. > benzyna z mozliwoscia załozenia LPG. silnik raczej wolnossacy Renault i Peugeot.
-
[KzAK] Drabinę aluminiową na schody też ...
Mam taką Krauze, ale 10 stopniową. Jest OK ale na schodach jej jeszcze nie używałem.
-
palio weejend 1.4
> nie było, ten silnik był w bravach Ależ były, w rodzinie jest Siena 1,4 8v z 1997r.
-
[KzAK] Auto dla teściowej - benzynowy + automat + wyższy
A Renault Captur? Ma automat.
-
Opel Mokka vs. Qashquai i Sportage
> A jak inne będzie i przytrze, to jego wina będzie, bo "po co takie duże jej kupił? Mokką by się > zmieściła" Co by zrobił, zawsze będzie jego wina.
-
AC w aucie >>10 letnim
> W takim pakiet wychodzi taniej niż zwykłe AC z full zniżkami. W pierwszym roku.
-
AC w aucie >>10 letnim
> ja tam uwazam ze AC warto placic - zawsze w razie "W" cos tam sie odzyska... nawet jesli mialby > byc na niedrogi rower > a dodatkowo na tanim aucie mozna sobie nazbierac % i jak wpadnie lepsze auto to bedzie jak znalazl Ja -nie chwaląc się -na aucie za 3,5 tys zł uzbierałem 60% zniżek i kupiłem auto za 90 tys zł......
-
AC w aucie >>10 letnim
> Nie liczyli wraku? Sam byłem zaskoczony ale wychodzi że nie. Ale to historia z 2009 r i może coś się już zmieniło.
-
AC w aucie >>10 letnim
Dlatego jak ktoś ma w plananch zakup droższego auta to warto płacić małe składki za AC w starym pojeździe dla samych zniżek.
-
AC w aucie >>10 letnim
> Ile warte było auto, ile zapłaciłeś składki i ile Ci wypłacili? Teraz po pięciu latach to mogę podac tylko szacunkowo, bo ani auta ani dokumentów tego ubezpieczenia (Generalli) już nie mam. Wartość z polisy 3,5 tys zł, szkoda 2,8 tys zł i tyle wypłacono.
-
AC w aucie >>10 letnim
Ubezpieczałem kiedyś 14 letnie Punto o wartości 3,5 tys zł. Miałem komplet zniżek. Mimo wykupienia wszelkich odliczeń (amortyzacji i udziału własnego) roczna składka wynosiła 500 zł. Z wyliczeń wychodziło jeszcze mniej ale była klauzula o minimalnej wysokości składki, właśnie 500 zł. Miałem tez szkodę, niewielka ale poszła całka. Wypłata wystarczyła mi jednak na naprawę auta.
-
Opel Mokka vs. Qashquai i Sportage
Ale ludzie tacy są. I dotyczy to również aut używanych-"lepszy Pasek od Niemca niż nowa Laguna" a także innych dziedzin życia.
-
Opel Mokka vs. Qashquai i Sportage
Nie ładne co ładne ale co się komu podoba. Ale dla porządku rozmowy, dla mnie w tym segmencie o wiele ładniejszy jest Captur, ze zdjęć nieźle też wygląda 500X.
-
Opel Mokka vs. Qashquai i Sportage
> widziałeś go z bliska chociaż? Na jakiej podstawie tak oceniasz? Poza tym, że trudno mi było się > przyzwyczaić do zegarów wysoko, to przyjemne, sympatycznie prowadzące się niewielkie auto. No właśnie dokładnie go oglądałem z bliska. Fatalna jest boczna linia auta, szczególnie z tym podniesieniem dachu + relingi. Jak dostawczak.
-
Opel Mokka vs. Qashquai i Sportage
> W sumie mogą też Captura i Puga 2008 pooglądać. No i wymienionego już Cactusa. Captura tak (chociaz jedyny sensowwny silnik beznynowy jest tylko z automatem). Pug 2008 wyglada jak dostawczak, porażka.
-
Jazda bez przeglądu
> brak hamulcow to bys chyba zauwazyl, bo bys nie dojechal do skp. Niekoniecznie. Miałem kiedyś taki przypadek z Punto. Przewody były skorodowane ale trzymały ciśnienie przy normalnym hamowanaiu. Dopiero w stacji diagnostycznej przy awaryjnym wciśnięciu na rolkach przewód pękł. Skończyło się na stwierdzenie że "pan zrobi-pan wróci", bez opłaty za przegląd i bez pieczątki. Ale mnie wypuścili z działającym tylko ręcznym.
-
Jazda bez przeglądu
> A taki kejs: badania mam wazne do sierpia 2015. Ale miejsca w DR juz nie mam, okienka się > skonczyly. > Jak to teraz optymalnie zalatwic? Spokojnie poczekać do terminu przeglądu, na miejscu stacja diagnostyczna wyda ci zaświadczenie o sprawności auta. Z dow rej i tym zaświadczeniem idziesz do wydz komunikacji i wyrabiasz nowy dowód rejestracyjny. Przetestowane w praktyce przez mnie.