Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

1Marek1

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 1Marek1

  1. 1Marek1 odpowiedział rwIcIk na temat - Zrób to sam
    > Hsqv to produkt z tej samej półki co tańsze marki , tylko że na swojej legendzie " koszą " kasę. No nie wiem, mam taką już 4 lata i chodzi. Do koszenia ma 1500 m2, zdarzają się kamienie. Do tej pory nie skrzywiło noża, wszystko działa. Jeszcze nic się nie zepsuło. Czy tak działa sprzęt budżetowy?
  2. Jeżeli stacjonarny pstryk to ITD. Czas w moim przypadku to ok 1 miesiąca, chociaż pare razy nie przyszło wcale. List polecony oczywiście. W środku ankieta ale bez zdjęcia (ale ostatnio mogło się to zmienić- prośba o aktualizację tych co mieli nieprzyjemnośc ostatnio).
  3. > Austria strzyże równo z trawą Może da się ominąć te płatny odcinek? Z moich tras zmienił sie na minus odcinek koło Bregencji, gdzie za 10 km autostrady pomiędzy D a CH można było kupić za 2 Euro jednorazową winiete tranzytową, Już tego nie ma i trzeba kupić normalną za normalną cenę. Albo pojechać ten kawałek zwyklą drogą.
  4. > Niestety prawda. > Na stronie ASFINAG jest wyraźnie napisane, że obowiązek posiadania winiety jest na wszystkich > autostradach i drogach > ekspresowych w Austrii, począwszy od granicy > państwa. Tam gdzie przekraczałem granice z Austrią ZAWSZE na samej granicy była sprzedaż winietek. I zawsze były.
  5. > ktoś mi opowiadał hece z automatycznymi płatnymi bramkami bodaj we Francji, bo nie umiał sobie z > czymś poradzić oczywiście zrobił się korek, biegał szukał pomocy u jakiejś kobieciny, która > sprzątała okoliczny parking Z roku na rok ubywa obsługowych bramek na rzecz automatów. Pół biedy jak wszystko pójdzie OK. Ja raz miałem kłopot we Włoszech w Livorno, bo po 1500 km jazdy żle włożyłem bilet do automatu. W efekcie nie udało się zapłacić, szlaban poszedł w górę ale dostałem piekny wydruk z moim nr rejestracyjnym i kwota kary do zapłaty w wysokości chyba 60 EURO (cena za ten odcinek to 4 EURO). Na szczeście obok jest punk Punte BLAU- takie miejsce gdzie można takie rzeczy reklamować. Karę anulowali, wszystko poszlo OK, ale czas i nerwy stracone. Róznie bywa.
  6. > czy Włochy, Francja czy Węgry można się spokojnie > odnaleźć. Nie żebym się czepiał ale Włochy i Francja nie ma winiet-sa bramki. A tak w temacie-tez kupuje wyłącznie po przekroczeniu granicy a nigdy w Pezetmocie z marżą.
  7. > nie wiem co prawda jaki to projekt ale z doświadczenia wiem że mieszka sie w domu a nie na ulicy i > najpierw patrzy sie na środek i rzuty a potem na niejako wypadkową tegoż czyli elewacje > pozdrawiam Oczywiście że tak. Od siebie dodam że końcowy efekt wizualny i tak będzie zależał od wykończenia, bo nawet nudną bryłę budynku można bardzo uatrakcyjnić dobrym wykończeniem i odwrotnie- fajną bryłę zepsuć złym wykończeniem.
  8. Laguna III 2,0 Pb. Liftback.
  9. > do 60 tys zł. > benzyna z mozliwoscia załozenia LPG. silnik raczej wolnossacy Renault i Peugeot.
  10. Mam taką Krauze, ale 10 stopniową. Jest OK ale na schodach jej jeszcze nie używałem.
  11. > nie było, ten silnik był w bravach Ależ były, w rodzinie jest Siena 1,4 8v z 1997r.
  12. A Renault Captur? Ma automat.
  13. > A jak inne będzie i przytrze, to jego wina będzie, bo "po co takie duże jej kupił? Mokką by się > zmieściła" Co by zrobił, zawsze będzie jego wina.
  14. 1Marek1 odpowiedział steyr na temat - Motokącik
    > W takim pakiet wychodzi taniej niż zwykłe AC z full zniżkami. W pierwszym roku.
  15. 1Marek1 odpowiedział steyr na temat - Motokącik
    > ja tam uwazam ze AC warto placic - zawsze w razie "W" cos tam sie odzyska... nawet jesli mialby > byc na niedrogi rower > a dodatkowo na tanim aucie mozna sobie nazbierac % i jak wpadnie lepsze auto to bedzie jak znalazl Ja -nie chwaląc się -na aucie za 3,5 tys zł uzbierałem 60% zniżek i kupiłem auto za 90 tys zł......
  16. 1Marek1 odpowiedział steyr na temat - Motokącik
    > Nie liczyli wraku? Sam byłem zaskoczony ale wychodzi że nie. Ale to historia z 2009 r i może coś się już zmieniło.
  17. 1Marek1 odpowiedział steyr na temat - Motokącik
    Dlatego jak ktoś ma w plananch zakup droższego auta to warto płacić małe składki za AC w starym pojeździe dla samych zniżek.
  18. 1Marek1 odpowiedział steyr na temat - Motokącik
    > Ile warte było auto, ile zapłaciłeś składki i ile Ci wypłacili? Teraz po pięciu latach to mogę podac tylko szacunkowo, bo ani auta ani dokumentów tego ubezpieczenia (Generalli) już nie mam. Wartość z polisy 3,5 tys zł, szkoda 2,8 tys zł i tyle wypłacono.
  19. 1Marek1 odpowiedział steyr na temat - Motokącik
    Ubezpieczałem kiedyś 14 letnie Punto o wartości 3,5 tys zł. Miałem komplet zniżek. Mimo wykupienia wszelkich odliczeń (amortyzacji i udziału własnego) roczna składka wynosiła 500 zł. Z wyliczeń wychodziło jeszcze mniej ale była klauzula o minimalnej wysokości składki, właśnie 500 zł. Miałem tez szkodę, niewielka ale poszła całka. Wypłata wystarczyła mi jednak na naprawę auta.
  20. Ale ludzie tacy są. I dotyczy to również aut używanych-"lepszy Pasek od Niemca niż nowa Laguna" a także innych dziedzin życia.
  21. Nie ładne co ładne ale co się komu podoba. Ale dla porządku rozmowy, dla mnie w tym segmencie o wiele ładniejszy jest Captur, ze zdjęć nieźle też wygląda 500X.
  22. > widziałeś go z bliska chociaż? Na jakiej podstawie tak oceniasz? Poza tym, że trudno mi było się > przyzwyczaić do zegarów wysoko, to przyjemne, sympatycznie prowadzące się niewielkie auto. No właśnie dokładnie go oglądałem z bliska. Fatalna jest boczna linia auta, szczególnie z tym podniesieniem dachu + relingi. Jak dostawczak.
  23. > W sumie mogą też Captura i Puga 2008 pooglądać. No i wymienionego już Cactusa. Captura tak (chociaz jedyny sensowwny silnik beznynowy jest tylko z automatem). Pug 2008 wyglada jak dostawczak, porażka.
  24. 1Marek1 odpowiedział swienty na temat - Motokącik
    > brak hamulcow to bys chyba zauwazyl, bo bys nie dojechal do skp. Niekoniecznie. Miałem kiedyś taki przypadek z Punto. Przewody były skorodowane ale trzymały ciśnienie przy normalnym hamowanaiu. Dopiero w stacji diagnostycznej przy awaryjnym wciśnięciu na rolkach przewód pękł. Skończyło się na stwierdzenie że "pan zrobi-pan wróci", bez opłaty za przegląd i bez pieczątki. Ale mnie wypuścili z działającym tylko ręcznym.
  25. 1Marek1 odpowiedział swienty na temat - Motokącik
    > A taki kejs: badania mam wazne do sierpia 2015. Ale miejsca w DR juz nie mam, okienka się > skonczyly. > Jak to teraz optymalnie zalatwic? Spokojnie poczekać do terminu przeglądu, na miejscu stacja diagnostyczna wyda ci zaświadczenie o sprawności auta. Z dow rej i tym zaświadczeniem idziesz do wydz komunikacji i wyrabiasz nowy dowód rejestracyjny. Przetestowane w praktyce przez mnie.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.