Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

1Marek1

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 1Marek1

  1. > Ja po analizie kosztowej zrezygnowałem z kominka. Ale zbuduj jakiś prosty, bo fajnie jest zapalić jak snieg za oknem. Nie dla oszczędności w ogrzewaniu ale dla czystej przyjemności.
  2. > Mam kominek z płaszczem wodnym - podpięty do kaloryferów + grzeje CWU, działa OK, jestem z niego > zadowolony, ale szczerze mówiąc budując następny dom zrobiłbym zwykłe DGP. Jak jest różnica w kosztach pomiędzy zwykłym kominkiem a twoim rozwiązaniem?
  3. > Nie wiem czy dobrze kiedyś zrozumiałem co mi opowiadał mój sąsiad w sprawie płaszcza wodnego, ale > jak nie ma prądu to on wtedy nie może palić w kominku bo cały ten system zarządzania wodą nie > działa a istnieje ryzyko przegrzania wody czy coś To prawda. Woda w zbiorniku wody nad kominkiem musi być pompowana bo jest podgrzewana przez kominek. Jak braknie prądu, to pompa nie działa a temperatura płaszcza wodnego rośnie. Efekt końcowy łatwa przewidzieć.
  4. > Jasne, że tak. Tyle że nie można mówić, że jest on darmowy - jest tani, Tutaj zgoda.
  5. > Czyli za gotówkę by było o tą prowizję taniej - nie ma free lunch. Koszt na poziomie 5% to niewiele i taki kredyt jest atrakcyjny.
  6. Byłem w temacie w 2012 r kiedy kupowałem Lagunę. Atrakcyjność takiego kredytu zależała od producenta aut. Czasami jest zapis że promocje nie mogą się nakładać, czyli biorąc taki kredyt traci się zniżki na cenie auta. Czasami nie ma to znaczenia i zniżki dowolnie się kumulują (tak miałem w Renault). Czasami sa wersje pośrednie-biorąc kredyt dostaje się zniżke na cenie ale mniejszą (Mitsubishi). Przy kredycie 50/50 jedynym kosztem była prowizja (5%). Ubezpieczenia AC nie liczę bo kto kupuje nowe auto bez AC?
  7. A zmienia ci kierunki nawiewu czy jest jeden zadany?
  8. > zależy w jakiej marce - w VAGach, volvo automat jest mądry i jak go ustawisz, to poządnie trzyma > temp. w np renault, fordach, fiatach to szkoda gadać - ciągle trzeba kręcić ustawieniami żeby > mieć w miare normalną temp w środku. Głupoty gadasz. Mam w Lagunie automat i z trzymaniem ustawionej temp w każdej z dwóch stref nie ma problemu. Przyczepić bym się mógł jedynie do braku sterowania przez automat kierunkiem nawiewu, bo tym automat nie steruje- w automacie nawiew leci na środek kabiny (i przy okazji na twarz kierowcy, który można manualnie zniżyć i leci wtedy na klatkę piersiową. Brakuje mi kierunku mocno w górę nad głowami w pierwszym rzedzie.
  9. > W mojej Avensis jest aito klima i to dwustrefowa. > Dodatkowo moja małżonka należy do ciepłolubnych więc klima i tak chodzi ledwo poniżej temp > zewnętrznej. To jest dwustrefowa czy nie jest?
  10. 1Marek1 odpowiedział 1Marek1 na temat - Motokącik
    > Wyjaśnij mi bo ciężko trybię. Piszesz, że zarobiłeś fotkę apotem, że nie wiesz kto prowadził. Gdzie > się pogubiłem? Prowadziłem na zmianę auto służbowe. Na karcie pojazdu jestem wpisany ja. Nie widziałem momentu robienia foty.
  11. W połowie lutego jadąc autem służbowym zarobiłem fotke od "krokodylków". Ale mandat do dzisiaj jeszcze do mnie nie doszedł- bo auto w leasingu, potem ustalenie kierowcy przez firme i dopiero ja. Krokodylki maja pół roku na nałożenie mandatu (czyli jeszcze 1 miesiąc) ale : Czy czas biegnie od zarejestrowanego wykroczenia do nałożenia mandatu na kierowcę, czy do czasu rozpoczęcia postępowania mandatowego (czyli wysłania pierwszego zapytania do firmy leasingowej jako własciciela auta)? Nie chodzi mi o unikanie, ale wiem że nie przysłali foty a ja nie jestem pewien kto wtedy prowadził (były zmiany kierowców).
  12. 1Marek1 odpowiedział OZI na temat - Motokącik
    Skończyły się ładne Ople. Szkoda.
  13. 1Marek1 odpowiedział MaserTi na temat - Motokącik
    > Uważasz, że olej zużywa się od obrotów silnika Oczywiście.
  14. 1Marek1 odpowiedział MaserTi na temat - Motokącik
    > Procedury producentów są takie, ze silnik przed odstawieniem na półkę do montażu, ma ścieżkę na > której jest wstępnie docierany. Nie ma potrzeby więc zbytnio się tym przejmować. Oczywiście wiesz lepiej niż producent, bo zapis w instrukcji auta zaleca docieranie.
  15. > klimat klimatem ale na wspomnienie pyrkania 2 garnkow (nascie lat mialem okazje byc wozony 126p) do > dzis mnie skreca. W zyciu z wlasnej woli bym nie kupil czegos takiego. Więcej osób tak myśli. Ktoś tutaj niedawno pisał, że ten silnik Fiata nie chce się sprzedawać.
  16. 1Marek1 odpowiedział amazaque na temat - Motokącik
    > Captur w srodku jest jakis przyjemniejszy i przestronniejszy .. ale i cena wieksza Captur z tyłu ma przesuwaną tylną kanapę- może stąd owa przestronność. Bo reszta to Clio.
  17. 1Marek1 odpowiedział Luki na temat - Motokącik
    > a haki samochodowe zazwyczaj 75kg Czyli się mniej- więcej zgadza, bo sam bagażnik na 3 rowery waży 15 kg
  18. 1Marek1 odpowiedział Luki na temat - Motokącik
    > Jak nie przekroczysz DMC (zapewne platformy, bo DMC haka zwykle będzie wyższa) to możesz tam wozić > i skrzynki z wódką :-) Platforma rowerowa Thule ma dopuszczalne obciąenie 50 kg
  19. 1Marek1 odpowiedział amazaque na temat - Motokącik
    > Chevrolet zwija manatki, sprzedaz zakoncza na naszym kontynencie w 2015. Zrobili za dobre i za > tanie samochody w stosunku do Opla .. No i chyba nie oplacalo im sie dostosowywac silnikow > do absurdalnych norm w EU... Chca wykreować Opla jako markę premium (proszę się nie śmiać) a Chevy podbierał klientów Oplowi (tak jakby tylko te dwie marki były na rynku). O silnikach to nie prawda bo mogą stosować silnika Opla.
  20. > A ktoś się moze orientuje jak wygląda sprawa używania bagażnika na hak za granicą. Czy jest to > dozwolone , czy lepiej wozić rowery na dachu. Jest to tam najczęstszy sposób na transport rowerów.
  21. 1Marek1 odpowiedział zolu na temat - Motokącik
    > ile razy wymieniałeś akumulator i regenrowałeś rozrusznik w aucie z S&S? Ten system jest zbyt nowy żeby usterki już wyszły.
  22. > I za to wypłacili Ci 3 tysie? Na ile wycenili pozostałości? Nie pamiętam bo minęło już 5 lat. Wiem, że wycena była wg kosztów ASO. Punto miało wtedy wartość przed szkodą 4,5 tys zł. Towarzystwo Generalli.
  23. > rowerzysta to przeżył? > Zeby roznica miedzy wartoscią przed szkodą a wartością wraku wyszla 3 tys dla nastoletniego punto > to musiało być niezle bum. Rowerzysta wstał z jezdni i po oględzinach w karetce został wypuszczony do domu- nic mu się nie stało. Zniszczenia w Punto to szyba przednia, reflektory, zderzak, jeden błotnik. Poza tym wgięcia do wyprostowania na masce i dachu. Na całkę wystarczyło.
  24. > ale widzę, ze nikt tutaj nie wymienił podstawowej wady platformy > jakbyś chciał się dostać do bagażnika, to musisz odpinać wszystkie rowery. Są platformy z odchylaniem. Możesz to zrobić nawet z kompletem rowerów, nic się nie dzieje. Jest inny problem: 1. przy wąskich autach i dużych rowerach, może sporo wystawać na boki (dotyczy rowerów na kołach 28-29 cali) 2. Platforma po złożeniu powinna mieścić się w bagażniku auta- duże ryzyko kradzieży. 3. Dodatkowa - nielegalna- tablica rejestracyjna
  25. ja ubezpieczałem Punto. Składka to było 300 zł i zwróciło się po kolizji z rowerem. Była całka, wypłacili 3 tys zł i auto zostało zrobione.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.