Zawartość dodana przez 1Marek1
-
Nowe przepisy dla młodych kierowców i tylko dla nich
1.Poprawa szkolenia zdecydowanie tak, ale mówimy tutaj o tych co juz jezdza i działania muszą iść dwutorowo. A odreagowanie próby dyskryminowania skończa się jak taki jeden kierownik zapłaci raz i dwa mandat i zbierze punkty. Zreszta owa dyskryminacja na wiek juz od lat jest w Polsce i dotyczy ilości punktów do utraty prawa jazdy. 2. Podnoszenie wieku dostępności prawa jazdy bedzie mialo skutek taki że wiekszość młodych zacznie jezdzic bez PJ. 3. Młodzi nie wprowadzą ograniczeń prowadzenia po jakimś tam wieku bo dobrze wiedza że strzelili by sobie sami w stope- nawet 20-to latkowie też sie zestarzeja.
-
Nowe przepisy dla młodych kierowców i tylko dla nich
Jeżeli młodzi kierowcy powodują wiecej wypadków niż inne grupy wiekowe to przepis jest dobry a nie głupi.
-
jazda nocą
Uwagi biorę do siebie, bo to ja jezdze po 1600 km na raz i to w nocy. Otóż jezdze tak co roku na wakacje i ostatnio jechałem tak 2 miesiące temu. A mam 47 lat i uważam sie tutaj za jednego ze starszych. Ale wszystko zależy od drogi jaka sie jedzie i 1 km nie jest równy innemu 1 km. Te 1600 km na raz jade wyłacznie autostrada (Kraków-Zgorzelec-Drezno-Norymberga-Karlsruhe-Miluza-Lyon) i jestem pewien że mimo swoich predyspozycji do długich jazd nie przejechałbym nawet połowy tego zwyklymi drogami. Wydaje mi sie że lepiej swoją wytrzymalość za kółkiem liczyć ilościa godzin a nie kilometrów. Dla mnie jest to 16 godz na raz, z buforem do 18 godz. Potem bezwarunkowo nocleg.
-
Przyszłościowe rozważania 20-30 tys zł klasa średnia Dłuuugie
Na pewno mamy to same auto? Bo u mnie nawet przy ok 200 km/h jest dośc cicho. A przy predkościach jakie podajesz to zupełnie cicho. Może to kwestia silnika?
-
jazda nocą
Moje długie nocne trasy to wyjazd na wczasy . Startuje o 22.00 z Krakowa i po godz 16 godz jestem 1600 km w Lyonie we Francji. Najgorszy jest okres od 3.00 do świtu czyli do 6.00 (wrzesien). Gorzej jedzie mi się "tam" bo jestem zmeczony pracą. Powrót jest łatwiejszy bo jade wypoczety po urlopie.
-
Vitara? Tiguan? Jakie nowe ok 75k?
Tak wiem, ale może są jakieś typowe bolączki Suzuki?
-
Vitara? Tiguan? Jakie nowe ok 75k?
Bardzo mnie interesuje opinia o Suzuki Vitarze, bo jest to jeden z kandydatów na drugie auto do garażu. Szczególnie korozja bo kupuje auta na pow 10 lat.
-
i ja trafiłem na policjantów w insygni
Dzisiaj szukali jelenia od Zakopianskiej w Krakowie w stronę Myślenic. Jasno szara Insygnia z nr KWI... Najpierw za ostatnimi światłami przed Libertowem pozwolili autom się rozpedzić a potem podjeżdżali pod tył każdemu z tych szybszych. Mnie zreszta też. Czekali za kandydatem tak z pół minuty i jak nie przypieszył to jechali do następnego. W koncu z kim zjechali na stacje Orlenu za Gajem. Nawet Janosik o nich ostrzegał.
-
Vitara? Tiguan? Jakie nowe ok 75k?
Zaznaczam że lubie Fiaty. Z mojego doświadczenia (ok 300 tys km Punto) to wady Fiatów: -nietrwałe zawieszenie, -alternator -korozja w autach pow 10 lat, -wycieki z silnika (szczególnie spod klawiatury) -słaby wydech
-
akumulator: czego aktualnie unikać?
Ja kupuje wyłącznie Varte Blue. Mam już drugą która ma 6 zim i nie ma żadnych oznak zużycia. Poprzednią wymieniłem po 8 latach profilaktycznie bo jeszcze działała ale bałem się że w zimie kiedyś nie odpalę. Co ciekawe w nowej lagunie też jest wsadzona przez producenta Varta, tylko czarna. I tez działa ale to dopiero 4 lata.
-
myjka Karcher
Chce kupić ciśnieniową myjkę Karcher, głownie do mycia auta. Zastanawiam się nad modelem i przeczytałem gdzieś w necie opinie że warte zakupu są tylko modele od K5, bo reszta to jednorazówki na słabych częściach. Co wy na to?
-
Zjeżdżanie przed TIRa na autostradzie
Nie będę ciągnął tej dyskusji bo szkoda czasu, i tak będziesz jeździł po swojemu. Dobrze by było gdybys jednak wybrał się do np. takich Niemiec pojeździł tam tak z 500 km po autostradach i zobaczył jak się tam jeździ. A potem opisał czy to coś zmieniło w twojej jeździe, czy może stwierdzisz: tam jest tam a tutaj-tutaj. Może jednak coś zmieni.
-
Zjeżdżanie przed TIRa na autostradzie
Ale nie ty jesteś policją i nie ty będziesz to egzekwować! W sytuacji kiedy ktoś leci grubo a ty blokujesz jesteś tak samo winny nieprzepisowej jazdy bo tak samo łamiesz przepisy!
-
Zjeżdżanie przed TIRa na autostradzie
Ale prawa nie czyta sie wybiórczo, czyli tylko te paragrafy które mi pasują. Tak więc w tym przypadku, zgodnie z prawem (KD) masz obowiązek jechac prawym pasem a lewy służy tylko do wyprzedzania. Czyli po zakończeniu wyprzedzania zjeżdzasz na prawy. tak jeżdżąc nikogo nie bedziesz wkurzał, nawet tych co lecą grubo. Popatrz jak jest w krajach niemieckojezycznych- niezależnie ile jest pasów to skrajny lewy zawsze jest pusty bo służy tylko do wyprzedzania. Oczywiście zdarzają się wyścigówki (ach ten brak limitu v-max) którzy jadą nim ostro ale to promil uczestników ruchu.
-
Kadjar, brać czy nie brać? Oto jest pytanie!
Przeczytaj dokładnie instrukcje. W Lagunie po wyłączeniu zapłonu jak włączysz wycieraczki to zatrzymają się w górnym położeniu szyby. A to ten sam koncern.
-
"oszczędne" doposażanie samochodów
W lagunie się da. Każde drzwi po otwarciu mają dzyndzel który jak popchniesz to zatrzaśniesz drzwi po zamknięciu. Ostatnie drzwi kierowcy zamykasz zamkiem na klucz. Przećwiczone osobiście po rozładowaniu baterii w kluczyku (karcie).
-
"oszczędne" doposażanie samochodów
Brak korków to polityka Renault - w moim Clio II i Lagunie 3 też nie ma korków. Od środka zamyka się przyciskiem na desce rozdz, a na zewnętrz z zdalnie z kluczyka.
-
"oszczędne" doposażanie samochodów
Ale pewnie masz zdalne zamykanie z kluczyka. A tam ani centralnego zamka anie zdalnego sterowania z kluczyka nie bylo.
-
"oszczędne" doposażanie samochodów
Nie tylko w Golfach ale też w innych modelach grupy VAG (no może bez Audi).
-
"oszczędne" doposażanie samochodów
Skoda chyba Fabia w wersji bieda miało tylko jeden zamek - w drzwiach kierowcy. Ale żeby była równowaga, to Fiat w Pandzie w podstawowej wersji nie miał nawet pokrywki na schowek w desce rozdzielczej.
-
LIII - Spryskiwacze przedniej szyby
Raczej TTTM. Nie robią mgiełki.
-
Skrzynia EDC Renault
Witam. Poszukuje opinii na temat skrzyni automatycznej EDC w Renault np Captur. Żonie podoba się to auto ale obawiam się trwałości tej skrzyni.
-
Kosa spalinowa - transport
Sam się zastanawiam dlaczego kosy są o wiele droższe od kosiarek o podobnej mocy. Wystarczy sprawdzić jak to wygląda u np. Husqwarny, w ramach jednej firmy żeby odpadł argument marki. Przecież kosa ma znacznie mniej materiału, jest prostsza (brak napędu), itp.
-
Kosa spalinowa - transport
Moja kosa mieści się do małego Renault Clio 2, po złożeniu tylnej kanapy. Oczywiście w stanie rozłożonym i w wersji z szerokim, prostym uchwytem na obie ręce (a nie owalnym pałąkiem).
-
Zakup samochodu po lisingu
Pomysł dobry tylko kwota za mała. Nie wiem ile auto bedzie kosztować, ale do czasu braku KP zapłaciłbym bym przynajmniej 10% mniej.